Incel

Initium
literatura polska thriller
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska thriller

Ostatnimi czasy odchodzę od thrillerów z jednego prostego powodu : mam wrażenie, że wszystko po co sięgam jest zwyczajnie "wtórne". Łatwo mi wytypować sprawstwo, modus operandi. Dlaczego więc zdecydowałam się wziąć za ten opasły thriller? Ano dlatego, że uwielbiam w literaturze psychopatów. Socjopatów z dysocjacyjną, labilną osobowością. A jak już wplecie autor w fabułę...

"Potworem nikt się nie rodzi, potworami możemy się stać, gdy w naszym życiu zajdą jakieś traumatyczne zdarzenia."

To, że Wiktor Mrok pisze mocno i dosadnie, to ja pamiętam po poprzedniej książce ale tu wszystko jest jeszcze bardziej dosadne. Historia od pierwszej strony wywołuje ciarki na ciele, w momencie gdy mamy możliwość odkrycia zmasakrowanych zwłok. Opisy są dokładne...

Po kilku latach milczenia, Wiktor Mrok powraca z nową powieścią. Poprzednia jego książka przykuwała uwagę, ale wyraźnie było widać podział pomiędzy komentującymi. Głosów negatywnych było niemal tyle samo co pozytywnych. Ja należałam do tej drugiej grupy i zdanie podtrzymuję, ale gdybym musiała wybrać, to Incel byłby pozycją numer jeden.

Mrok postawił na przedstawienie...

• Przeczytane rok 2021
  • Ewentualne kupno i przeczytanie