Gretel: A Fairytale Retold

Niamh Murphy Wydawnictwo: NIM Publishing fantasy, science fiction
NIM Publishing
2013-07-05
2013-07-05

Przede wszystkim za sam pomysł dałam to 7/10.
Jednak zrobię taką krótką recenzję świeżo po przeczytaniu:
- ogromny plus za pomysł, jeszcze nie widziałam retellingu z Jasiem i Małgosią (pewnie są, ale w Polsce raczej nie albo ja po prostu na takie nie trafiłam);
- przedstawienie rodzeństwa jako już dorosłych (czy będących na progu dorosłości) jest naprawdę dobre;
- opowiadanie jest za krótkie, przez co wszystko dzieje się zbyt szybko. My nie mamy czasu, aby poznać bohaterów, a także ciężko jest uwierzyć w relację, która rodzi się między Gretel i Meave;
- jako pełnowymiarowa książka sprawdziłoby się to idealnie, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że mogłaby być z tego dobra seria (przynajmniej dylogia/trylogia);
- w książce można by rozwinąć kwestię przeszłości Meave i w ogóle cały świat przedstawić dużo lepiej, bo został potraktowany po macoszemu, ale rozumiem, bo to jest jednak niespełna osiemdziesięciostronicowe opowiadania.

To chyba tyle. Jak sobie coś przypomnę to napiszę :D
Jakby coś, ebook jest darmowy na Amazonie!

Przede wszystkim za sam pomysł dałam to 7/10.
Jednak zrobię taką krótką recenzję świeżo po przeczytaniu:
-...