Skradzione laleczki

Okładka książki Skradzione laleczki Ker Dukey, K. Webster Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Skradzione laleczki
Ker DukeyK. Webster Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Laleczki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-05-30
Data 1. wydania:
2016-10-26
Dorota Lachowicz
thriller psychologiczny porwanie siostra detektyw przemoc seksualna przemoc psychiczna dramat
Inne

Okładka książki Vlad Ker Dukey, K. Webster
Ocena 9,0
Vlad Ker Dukey, K. Webst...
Okładka książki Zepsute laleczki Ker Dukey, K. Webster
Ocena 7,5
Zepsute laleczki Ker Dukey, K. Webst...
Okładka książki I see you Ker Dukey, D.H. Sidebottom
Ocena 8,1
I see you Ker Dukey, D.H. Sid...
Okładka książki Hurt Me Ker Dukey, K. Webster
Ocena 0,0
Hurt Me Ker Dukey, K. Webst...

Oficjalne recenzje i

Skradziona niewinność

Link do recenzji

666 428 114

Na tą serię namawiała mnie koleżanka od dłuższego czasu, mówiąc, że to światna seria tylko bardzo brutalna. W końcu uległam i postanowiłam ją poznać. Nastawiałam się na brutalne opisy tortur i gwałtów. Jednak jak dla mnie po przeczytaniu całego mnóstwa brutalnych książek, ta okazała się, że tak powiem, znośna. A o czym są te książki? Jak sam tytuł mówi o Laleczkach.

Poznajemy Jade i Macy Philips. Dziewczynkom rodzice nie pozwalają oddalać się bez opieki. Pewnego dnia mogą same pójść na pchli targ. Tam poznają miłego młodego mężczyznę, Bennego, który sprzedaje lalki. Zauroczone młodym człowiekiem dziewczęta pozwalają się podwieźć do domu. Jednak tam nie docierają. Chłopak podstępem je usypia i zamyka w swoim domu. Jade i Macy budzą się w jakimś obskurnym pomieszczeniu, każda w swojej celi zamkniętej na kłódkę. Zaczęło się piekło tych dzieci. Przeżyły lata upokorzeń, brutalnych pobić i gwałtów. Żyły brudne, głodne i zmarznięte, żyły na łasce tego człowieka, który okazał się potworem. Dziewczęta stały się Laleczkami Bennego.

Pewnego dnia Jade udało się cudem uciec z tego piekła, ale obiecała wrócić po siostrę. Z trudem poskładała swoją poranioną duszę, by móc jakoś funkcjonować. Została policjantką, by mieć możliwość znalezienia Macy. Jednak to nie jest proste, bo Benny jest przebiegłym potworem, który potrafi się schować przed wszystkimi, szczególnie przed policją i Jade.

Po kilku latach Jade zaczyna wszędzie wyczuwać zbliżającego się Bennego. A przecież jego marzeniem jest, by jego Laleczka wróciła do domu.

Czy Benny osiągnie swój cel? Czy Jade odnajdzie siostrę? Czy sama upora się ze swoimi demonami?

Jak pisałam wyżej nastawiłam się na brutalną fabułę, która okazała się dla mnie znośna. Oczywiście autorki nie szczędziły szczegółów brutalnego zachowania Bennego szczególnie wobec Jade. Jednak po przeczytaniu ogromnej ilości równie strasznych książek, ta nie zrobiła na mnie tak piorunującego wrażenia. Co nie powoduje, że nie warto spędzić z nią czasu.

Akcja rozpoczyna się na początku książki. Nie ma ona jakiegoś zawrotnego tempa, bo autorki skupiają się na emocjach bohaterów. Dokładnie przedstaiają odczucia przede wszystkim Jade, bo to ona jest tu glówną bohaterką. Może w kolejnych częsciach bliżej poznamy samego oprawcę, jak równiez to co sprawiło, że stał się takim potworem. Bardzo mało fabuły poświęcine jest też Macy, mam nadzieję, że w dalszych częściach autorki jej też poświęcą trochę więcej czasu. Zakończenie książki jest zaskakujące, sprawia że już chcę wziąć do ręki drugi tom, by dowiedzieć się co będzie dalej.

Ogólnie książka napisana jest stylem, który mnie pochłonął i wciągnął w ten brutalny świat Benego, Jade i Macy. Trudno się od niej oderwać, a strony uciekają bardzo szybko. Mimo że nie byłam zszokowana jej brutalnoscią, czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem.

Krótko mówiąc to historia o tym jak można zrobić wrak z człowieka, brutalnie znęcajac się na nim nie tylko fizycznie, ale także psychicznie.

Polecam
9/10
Fot. Maggie w książkach

Opinie na temat książki są różne, więc nie wiedziałam do końca, na co mam się szykować. Przed czytaniem dowiedziałam się, że jest szalona, ale nie miałam pojęcia, że aż tak. Nigdy w życiu nie czytałam tak nienormalnej książki, teraz rozumiem tak skrajnie różniące się od siebie opinie, bo książka na pewno nie jest dla wszystkich, muszę przyznać namieszała mi w głowie.
Jest to pozycja do bólu brutalna, a sceny w niej zawarte nie należą do przyjemnych. Cały czas trzyma napięciu, przyznaję przeżyłam emocjonalny rollercoaster. Pomimo że Benny był czarnym charakterem to książkę przede wszystkim przeczytałam dla niego, właśnie przez niego nie potrafiłam odłożyć jej na bok. Trochę wkurzała mnie główna bohaterka i jej ciągłe zmiany nastrojów, i jakim cudem ona została policjantką z taką przeszłością i takim zachowaniem? Autorkę momentami trochę za bardzo poniosła fantazja.
Książka raczej dla osób o mocnych nerwach.

...

To thriller połączony z kryminałem, pokazujący jak dzieci łatwo ufają obcym ludziom. Książka w niektórych momentach jest dla mnie przerażająca, opisuje sceny, których nikt nie chciałby przeżyć,a i momentami nie chciałby czytać... Autorki trzymają w napięciu do samego końca. Mało tego "zmuszają" czytelnika do sięgnięcia po drugi tom.

Na półkach: , , , , ,

Wieki nie czytałam popapranej książki... już zapomniałam jakie to zajefajne uczucie <3
Ta książka zdecydowanie jest popaprana, jednak jak dla mnie nie aż tak bardzo jak wiele osób mówiło :P Ale zdecydowanie namieszała mi trochę w głowie i nie wiem jak mam to ująć w składną i ładną recenzję, za to autorki mają piątek z plusem, bo coraz trudniej jest mi namieszać w głowie w pozytywnym znaczeniu ;)
Historia wciąga coraz bardziej, jak na thiller psychologiczny przystało, a porządny wątek romantyczny i erotyczny sprawia, że to jest książka idealna dla takich czytelników jak ja :D A zakończenie zwala cię na kolana i od razu sięgasz po drugi tom, bo inaczej naprawdę ześwirujesz :)
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, przywiązałam się do nich i bez dwóch zdań jestem bardzo ciekawa ich dalszych losów, a autorek nie da się wyczuć i pewnie sam diabeł, nie wie, co się z nimi stanie ;) Główna bohaterka, Jade przeżyła wielką traumę i przeżywa ją cały czas w swojej głowie, jest silna i pokazuje codziennie, że nie da się pokonać, a te rzeczy tworzą nieprzewidywalna osobę. Benny, Benjamin, pan swoich laleczek - jest potworem, lecz tak dobrze napisanym, że go polubiłam... proszę, nie bijcie ;p Jest też Dillion - nieoczekiwana opoka Jade i również nieprzewidywalna osoba, którą polubiłam. Tak, tu wszyscy i wszystko jest nieprzewidywalne (no dobra, bystry umysł przewidzi kilka rzeczy ;)).

Co ja żem przeczytała właśnie? 365 dni spotyka kryminal, który na sile chce być brutalny i kontrowersyjny. Żeby była jasnosc, nie raziły mnie ani sceny tortur a tym bardziej seksu....ale beznadziejne postaci, błędy logiczne i dialogi na poziomie 17 latków. Nie do końca rozumiem zachwyt nad tą książką

Rewelacyjna książka. Trzyma w napięciu od początku do końca. Jest bardzo mroczna. Dzieją się tu przerażające rzeczy. Autorki pokazują co psychopata może zrobić z umysłem swoich ofiar. A końcówka jest po prostu mega!!! Od razu sięgam po kolejną część.

taki powinien być thriller.

taki powinien być thriller.

Wspaniała książka. Wciągająca, mroczna, tajemnicza, trzymająca w napięciu. Dla ludzi o mocnych nerwach. Polecam :)

Nie rozumiem skąd tyle negatywnych opinii dla tej książki!
Przecież autorka na wstępie ostrzega, żeby czytać z rozwagą, że co wrażliwszy czytelnik może być zniesmaczony.
"Skradzione laleczki" to nie jest książka lekka i łatwa.
Jest to pozycja do bólu brutalna, sceny w niej opisane nie są ani przyjemne ani proste.
Autorka stworzyła tu portret psychopaty, seryjnego zabójcy, porywacza i gwałciciela. Opisy jego czynów są dosadne, niepozostawiające czytelnikowi pola dla wyobraźni. Brutalność, ból i chora fascynacja Benjamina wręcz wylewa się z każdej ze stron do tego stopnia, że czytelnik może poczuć obrzydzenie.
Niemniej jednak fabuła wciąga - chcesz poznać, jak potoczą się losy bohaterów, czy uda im się wyjść cało z sytuacji, w której się znaleźli, a przede wszystkim chcesz się dowiedzieć, czy główna bohaterka - Jade - rzeczywiście popadła w paranoje po traumatycznych przeżyciach, czy potwór rzeczywiście wrócił po swoją "niegrzeczną laleczkę"
Końcówka oczywiście zaskakuje - skłania do ponownego przeanalizowania rozdziałów a co za tym idzie pozostawia niedosyt i natychmiastową chęć chwycenia po kolejny tom.

Nie rozumiem skąd tyle negatywnych opinii dla tej książki!
"Skradzione laleczki" to nie jest książka lekka i łatwa.
Autorka stworzyła tu portret psychopaty, seryjnego zabójcy,...

Brutalna i przeładowana seksem. Napisana "prostym" językiem, ale mimo to wciąga, przez co czyta się bardzo szybko. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Ker Dukey Skradzione laleczki Zobacz więcej
K. Webster Skradzione laleczki Zobacz więcej