Pokusa zła

2018-08-28
2018-08-28
2015-03-24
Paulina Raganowicz

Niestety, nigdy nie poprę pomysłu, że prostytucja jest czymś dobrym i nigdy nie uwierzę, że prostytutka, która kocha swój zawód może poukładać sobie normalnie życie. I też nigdy nie uwierzę, że facet może tak szczerze pokochać kobietę, która tak łatwo rozkłada przed każdym nogi. Dla mnie książka jest się mega głupia. Szkoda czasu.

Całkiem dobry erotyk z ciekawą fabułą.

Całkiem dobry erotyk z ciekawą fabułą.

Moja pierwsza książka w tym roku. Pokusa zła, M Robinson. Bardziej pogmatwanej książki jeszcze nie czytałam. Dwie płaszczyzny, Davon i Brooke. Ona panienka z dobrego domu, on chłopak walczący o przetrwanie. Na skutek splotu życiowego Brook staje się VIPEM. Davona poznaje przypadkiem. I ten przypadek odmienia jej życie... Gdy wszystko wydaje się być zajebistym happendem, do głosu dochodzi przeszłośc Davona i upodobania Brooke. Czy to wyjdzie? Przeczytaj i się dowiesz. Znowu pomysł fajny, ale flegmatycznie rozpisane. Chociaż były sceny, od których włos jezyl mi się na głowie...jednak sceny seksu, a raczej ich opisanie sprawiają, że dobrze się to czyta

"Pokusa zła" zaskoczyła mnie pod każdym względem. Kompletnie się nie spodziewałam tego co w niej zastałam. Nigdy wcześniej nie przeczytałam takiej mocnej książki. Jest na prawdę świetna! Morze uczuć, które z całą mocą uderzają w czytelnika. Przyjemnie i szybko się ją czytało. Autorka fajnie streściła najważniejsze fragmenty z życia głównych bohaterów, dzięki czemu lepiej poznaliśmy ich spojrzenie na życie. Z ogromną przyjemnością, kiedyś ponownie do niej wrócę i będę polecać ją innym książkoholikom.

Na początku , nie porwała mnie ani troszkę. Później, nie mogłam się od niej oderwać . Ale bolało mnie to o czym czytałam.

Nie wiem jak się odnieść do tej historii, bo był to roller coster emocji. Mroczna i jednocześnie przynosząca nadzieję historia skomplikowanej miłości, przeplatana mocnymi scenami erotycznymi. Książka jest bardzo wciągająca. Polecam

Wciąż jeszcze nie mogę dojść do siebie, ta historia powaliła mnie i złamała mi serce. Przeraziła mrokiem, nieszczęściem, bólem, wzruszyła do łez miłością... Czytałam z zaciśniętym gardłem, szklistymi oczami, nie mogąc jednak nawet na chwilę przerwać, by trochę ochłonąć z emocji. Nie mogłam przestać. Ta powieść warta jest każdej poświęconej jej chwili.

A ponieważ lubię nie tylko dramatyczne, bolesne opowieści, ale też kontrowersyjne, ta na pewno głębiej zapadnie mi w serce i pamięć niż inne. Czy powinny odstraszyć mnie ostre sceny seksu? Albo fakt, że Brooke tak naprawdę jest po prostu luksusową prostytutką? Może. Może powinnam czytać tylko słodkie, sentymentalne, przyzwoite książki. Ale wiecie co? Wolę właśnie takie jak ta. Mogę być wtedy pewna, że zaleją mnie emocje. A właśnie tego szukam w książkach. Polecam.

A ponieważ lubię nie...

Na wstępie powiem, że to mocny erotyk z elementami prozy romantycznej. Czytało się dość przyjemnie, jednak trochę za długo jak dla mnie, zbyt rozciągnięta fabuła i czasami zalatywało nudą.

Przeczytałam w całości z lekkim bólem. Tak naprawdę książka w ponad połowie składa się ze streszczeń. Autorka dosłownie przemyka z prędkością światła przez życie głównych bohaterów, dając nam jedynie opisy ich wewnętrznych refleksji oraz ochłapy dialogów. Biegniemy przez LATA(!) aby w końcu odrobinkę zwolnić gdy główni bohaterowie w końcu się spotykają. Dopiero tutaj zaczyna się książka, prawdziwa książka z opisami zdarzeń i znaczącymi dialogami pozwalającymi na wejście odrobinkę w historie i życie bohaterów. Ale nie żegnamy się ze streszczeniami na zawsze... nie. To tak jakby autorka miała wizje tylko głównych wydarzeń ale te poboczne średnio ją interesowały.
Sama główna fabuła dość ciekawa, książka dotyka mocne i kontrowersyjne tematy jednak z lekkością, może nawet lekko niechlujnie. Opisy są trochę mało szczegółowe, czytelnik nie ma szansy na wczucie się w sytuacje.
W skrócie: historia może i ciekawa, ale spisana pośpiesznie, mało starannie i niestety bez polotu.

Ta książka zaczęła się bardzo ciężko... Przez 170 stron autorka galopowała przez 10 lat z życia głównych bohaterów, streszczając ich życiowe zakręty do najważniejszych informacji - za co trzeba być wdzięcznym, zdecydowanie 😉
Książka zaczyna się - przed 200 strona - w chwili gdzie Brooklen poznaje Devona. Oczywiście oboje są już dojrzali, z doświadczeniem życiowym i po niezłej życiowej karuzeli...
Tutaj nie ma tajemnic, nikt nikogo nie oszukuje ani nie zwodzi - ona nie ukrywa swojego "zawodu" ani powodów dla których jest, kim jest. On za to, również nie udaje jej osobistego wybawcy. Jest "bohaterem" tej książki - to taki facet, o którym chyba każda kobieta marzy - rzeczowy, odpowiedzialny - solidna firma.
Jednak w tej grze nie tylko chodzi o uczucia ale różniez o pragnienia a emocje jakie towarzyszą wszystkim bohaterom, a jest ich więcej niż tylko 2 są naprawdę skrajne i wciągające.
Najbardziej zaskakujące w całej powieści były dla mnie sceny sexu. Dawno nie czytałam takich gorących numerków, istny sztos. 🔥
Gdyby autorka rozwinęła bardziej temat intryg i niedopowiedzeń - myślę że wiele z nas wyrzuciloby książkę przez okno!

15 lat z życia bohaterów na 439 stronach.... To istny rollercoster uczuc i emocji.