Pokusa zła

Tłumaczenie: Paulina Raganowicz
Wydawnictwo: NieZwykłe
Tempting Bad
Bezimienna

Brooke: Miałam wygodne życie i jeszcze wygodniejsze dzieciństwo. Moi rodzice nauczyli mnie odróżniać dobro od zła i wszystkiego, co pomiędzy… Ale ja wolałam szarą strefę. Chciałam przeżyć życie na krawędzi, z groźbą upadku. Nie dbałam o konsekwencje, bo moje serce zostało roztrzaskane na podłodze sypialni rodziców… I nigdy nie wróciłam, by pozbierać te kawałki. Devon: Rodzina jest...

Devon: Rodzina jest najważniejsza. Poznałem, czym jest nienawiść, zrozumiałem, że Bóg jest głuchy na modlitwy, a życie to pole walki, gdzie stoisz w pierwszej linii frontu. Nauczyłem się być mężczyzną… Wszystko, co na końcu otrzymałem, to pięści ojca, łzy matki i krzyki sióstr. Nie możesz uciec przez przeszłością… Ostatecznie i tak cię dopadnie, choćby we śnie.

źródło opisu: NieZwykłe 2018

źródło okładki: NieZwykłe 2018

kryminalnakuchnia | 2018-08-26
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyka

Musicie uwierzyć mi na słowo, że „Pokusa zła” od M. Robinson, jest książka, która nie da Wam o sobie zapomnieć, choćbyście chciały. Gwarantuje, że wszystkie fanki Greya, Crossa oraz innych, super gorących bohaterów z powieści erotycznych, będą szczytować przez ponad 400 stron, bo ta powieść rozgrzeje Was do czerwoności.

Głównymi bohaterami tej nietuzinkowej książki są Devon Hill i Brooke Stevenson. Ale nim losy tej dwójki splotą się w jedność, autorka pozwala nam spokojnie poznać ich losy, stosując dwutorową narrację.

Brooke miała życie jakie każdy z nas zapewne chciałby mieś. Kochająca się, szczęśliwa rodzina i miliony na koncie. Żadnych trosk i problemów dnia powszedniego. Przypadek sprawia, że na jaw wychodzą tajemnice skrzętnie skrywane przez najbliższe jej osoby. Nie mogąc się z tym pogodzić szuka zemsty, ale gdy ta staje się dla niej sposobem na życie a zarazem ukojeniem, tajemnice te zdają się zejść na dalszy plan. Brooke żyje na krawędzi, a pożądanie i Klub V.I.P. stają...

mclena | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

"Everyone has a story to tell, and even though every story starts with "Once Upon A Time," it's the beginning, middle and ending that make every story different."

To jest tak... hmmm... niezrównoważona książka, że naprawde ciężko mi się do niej sprawiedliwie odnieść. Zawsze uważałam się za osobe o otwartym umyśle i o tolerancyjnym przysposobieniu, jednak ta historia momentami naginała moje możliwości w kwestii wyrozumiałości i chyba głównie ze względu na postawę Brooke i tego czym się zajmowała, jakie miała nastawienie do ludzi do życia... nie byłam w stanie do końca przeskoczyć tego co przeczytałam. Miała ochotę krzyczeć z frustracji, z beznadziejnych wyborów głównych bohaterów, z niespawiedliwości... Trudno mi było w pełni cieszyć się powieścią ze względu na moje wartości moralne, ale jednocześnie byłam tak pochłonięta fabułą, że trudno było mi się z ta książką rozstać.

Nie będę się więcej rozwodzić nad nią, bo to trzeba przeczytać, żeby zrozumieć z czym mamy tutaj do...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Ja naprawdę lubię erotyki, jednak zbyt krzykliwe opisy scen seksu niezbyt do mnie przemawiają. Na pewno przemawiają do wyobraźni, Autorka swoim stylem bardzo bezpośrednio opisuje każdą pozycję czy odczucia bohaterów. Miała pole do popisu wybierając narrację pierwszoosobową, dzięki czemu poznajemy odczucia Devona oraz Brooke z pierwszej ręki.
Brooke jest nikim innym jak ekskluzywną prostytutką, która lubi swoją pracę. Można by nawet rzec, że to jej pasja. Wydarzenia z jej przeszłości przytłoczyły ją do tego stopnia, że za swoją ścieżkę kariery będąc dziewiętnastolatką, obrała pracę w agencji towarzyskiej o tajemniczej skrótowej nazwie VIP z mniej ciekawym rozwinięciem Very Important Pussy(brzmi zabawnie, nieprawdaż?).
Devona przeszłość również nie oszczędzała. Syn wzorowego policjanta, w oczach innych bohatera, w domu okazywał się potworem względem żony i dzieci. Maltretowany Devon po śmierci ojca wyrasta na “fajnego faceta”....

Pinina_Paulina | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

To stwierdzenie "Nie oceniaj książki po okładce" jest tutaj w 100% trafione. Bo okladka sugeruje coś pięknego i słodkiego, a to co dostajemy nie zawsze takie jest.

Jestem w szoku. Cholera, jestem w tak wielkim szoku, że nie wiem co napisać. Tysiąc myśli na sekundę, a ja nie mam pojęcia co napisać.
Czy ta książka mi się podobała? Z jednej strony - tak, a z drugiej strony - nie. A powód? Powodów jest wiele. Jednym z nich jest zachowanie głównych bohaterów, to w jaki destrukcyjny sposób radzili sobie z własnymi problemami. Nie mam zamiaru ich osądzać, bo nie wiem jakie byłoby moje zachowanie w takiej sytuacji. Nie mniej jednak jestem wstrząśnięta.
Ogromne brawa należą się autorce za pomysł na tą książkę. Jest zupełnie inna od lektur które miałam możliwość do tej pory przeczytać. To było odświeżające.
Każda postać idealnie wykreowana, każdy wątek pociągnięty do końca. Nie ma tajemnicy która nie została wyjaśniona. A sceny seksu? WOW! Jest ich bardzo dużo i nie jest to seks opiany...

TINA | 2016-05-12
Na półkach: DARK
Przeczytana: 11 maja 2016

Skończyłam czytać tą książkę wczoraj… potrzebowałam tych wszystkich 24 godzin, żeby poukładać sobie w głowie intensywne emocje, które nie chcą mnie opuścić. Nie chcę pisać o treści, bo każdy może interpretować problemy w niej podjęte indywidualnie, według własnego kodeksu i upodobań. Chcę powiedzieć, że ta książka zabrała kawałek mojego serca. Pozostawiając dławiące uczucie pustki, smutku, rozpaczy…. Ale i nadziei. To książka, która wdziera się treścią do Twojego umysłu i rujnuje go dla innych książek. Pokazuje jak gorzkie życie spotyka nas każdego dnia, wszędzie wokół. Jak musimy walczyć lub poddawać się mu, aby móc stworzyć kawałek swojej rzeczywistości. Ile musimy poświęcić, dla wyboru mniejszego lub większego zła. Jak grzech potrafi nas doszczętnie pochłonąć i pozbyć wyrzutów sumienia…. To książka z morałem. Ucz się na własnych błędach, nie popełniaj ich dwa razy… Zaskakująca i mocna! Polecam bardzo… i cytat, który wg mnie mówi wszystko o historii Brooke i Devona...

kaasjaa | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

„Nic nie dzieje się bez przyczyny”. Miłość, nienawiść… wszystko to ma swój cel… Każdy sam wyznacza sobie ścieżki, czy mu się to podoba czy nie… Stałam z boku, obserwując kolejne etapy życia Brooke i Devona. To jak żyli, jak działy się tragedie i dramaty, jak dorastali i szlifowali swoje charaktery. Dzieciństwo kształtuje osobowość człowieka, a oboje w tym okresie przeżyli wiele, co na nich wpłynęło. Czytając wyczekiwałam spotkania tej dwójki i wyobrażałam sobie jak do tego dojdzie… aż w końcu BOOM stało się, spotkali się... Jakie to niesamowite, że losy ludzi się splatają ze sobą, a my nie mamy tego świadomości. Christine, London, Ysabelle – wspólni znajomi, którzy przez dłuższy czas nie mieli o tym pojęcia. VIP dla Brooke był jej domem. To ją tak pochłonęło, że zatraciła się. W końcu to było jak parcie na szkło, aby zadać sobie i Devon’owi jak najwięcej ran. To zniszczyło Devona, to zniszczyło ich... Nie będę oceniać tutaj ludzi i czy mi się podobało ich zachowanie czy nie, bo...

lulamae | 2016-05-29
Przeczytana: 25 maja 2016

Brooke Stevenson miała cudowne życie, można by powiedzieć, że żyła życiem jak z bajki. Rodzice tworzący idealny, kochający dom, pełen czułości i uczucia, pieniądze i życie o jakim marzyło wielu.
Cały obraz jej świata rozpadł się w dniu jej szesnastych urodzin, kiedy odkryła tajemnicę jej ojca, która ukształtowała ją na resztę jej życia, a słowa 'kocham' i 'miłość' przestały obowiązywać.
Devon Hill dorastał w domu, gdzie słowo 'miłość' równało się pięści ojca na matce lub Devonie. Lata życia w strachu i bólu. Jednego dnia Devon zmienił życie swojej rodziny na lepsze i uwolnił ich od kata, ale dotychczasowe lata jego życia zostawiły piętno do końca jego dni.
Jak ma żyć kiedy każdego dnia i nocy koszmary z przeszłości wracają?

Kiedy Brooke i Devon się spotykają to może wróżyć tylko katastrofę. Z jednej strony będą spokojem dla własnych burz, z drugiej będą siłą, która rozedrze ich serca na strzępy.

Oooookej... ta książka to dla mnie totalny szok. Rozwaliła mnie na łopatki. Nie wiem...

mania_kch | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2016

Cenię tę książkę za styl, za niebanalność i nieprzewidywalność jak dla mnie rewelacja.
Historia, kreacja bohaterów zwłaszcza Brooke, ich wybory i konsekwencje z nimi związane momentami mnie odpychały, czasami czułam odrazę i nie mogłam zrozumieć tego pogmatwania a mimo to, nie sposób było się oderwać od czytania, nie sposób było zakończyć i nie wiedzieć jak się to wszystko skończy. Warto było doczytać do końca :)
Brooke to dziewczyna, która ma wszystko, dosłownie wszystko - urodę, inteligencję, pozycję społeczną, cudowną kochającą się rodzinę, przyjaciół jest u progu swojej dorosłości, która wydaję się być jasna i pozytywna jednak w jednej, małej chwili wszystko runęło jak domek z kart, łamiąc Brooke na wiele długich i ciężkich lat…
Devon to chłopak z sercem na dłoni wobec każdego, chociaż życie od początku jest dla niego okrutne, doznaje okrucieństwa z rąk kogoś kto powinien kochać go miłością bezinteresowną. To pozostawia trwały ślad w psychice Devona, wykreślając go z pełni...

KobieceRecenzje365 | 2018-09-17

‘Pokusa zła” to powieść, która dla mnie okazała się totalnym zaskoczeniem. Nie wiem dlaczego, ale przygotowałam się na lekturę ckliwego romansu i sromotnie się pomyliłam. Ta książka to po prostu sztos. To historia, która niczym emocjonalne tornado zakradła się do każdego zakamarka mojego serca i duszy. To powieść kipiąca namiętnością oraz pożądaniem. To zdecydowanie opowieść pełna kontrowersyjnych tematów, budząca czasami niesmak i oburzenie. Ja przepadłam z kretesem, a historia Brooke i Devona na pewno przez długi czas nie opuści moich myśli.

„Czasami trzeba wyjść z mroku, by dostrzec światło. Lecz co, jeśli okaże się ono zbyt oślepiające?”

W książce poznajemy Brooke, dziewczynę, której życie do istna bajka. Ma kochającą rodzinę, cudowną przyjaciółkę i jej brata, który jest w niej po uszy zakochany. Niestety pewnej nocy bańka pęka i Brooke dowiaduje się prawdy o swojej rodzinie, co diametralnie zmienia jej pogląd na świat i przede wszystkim na miłość.
Dzieciństwo Devona było...

Madeline | 2016-07-01
Przeczytana: 24 czerwca 2016

O dobry Panie ... co za ostra jazda! Ta książka wypruła mnie do szpiku kości. Po prostu nie wiem od czego zacząć! Jestem na książkowym kacu.
Fabuła jest nieprzewidywalna, nadal czuję się oszołomiona po tym co przeczytałam i z ręką na sercu muszę stwierdzić, że autora kreując bohaterów rozbiła mnie bezlitośnie.
Och, jak to boli, kiedy Brooke i Devon tak drastycznie przeżywają swoją przeszłość, która odbiła piętno na ich sercach i duszy. Obydwoje dużo wycierpieli w swoim życiu. Ciężko jest mi to wszystko zrozumieć i wczuć się w ich sytuację.
Brooke ... wow. Piękna i pożądana przez mężczyzn ale kiedyś w przeszłości głęboko zraniona. Mamy wgląd w to co przeszła jako nastolatka, jak to na nią wpłynęło i jak zblazowana jest teraz. Uświadomiła sobie, że jej świat jest kłamstwem, a wszystko zaczęło się kruszyć wokół niej. Kurcze ... staram się zrozumieć jej wybory, próbuje ale jakoś nie mogę się wczuć. Żeby podejmować tak drastyczne kroki po tym czego było się świadkiem. Chociaż z...