Royal. Kraina z jedwabiu

Cykl: Royal (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ein Königreich aus Seide
bunixx21

Drugi tom fascynującej serii o królestwie Viterry. Walka o względy czterech przystojnych młodzieńców trwa w najlepsze. Przed Tatianą i innymi pretendentkami do korony pierwsze zadanie, które wymaga szczególnej zręczności i kreatywności. Chłopcy zaczynają także zapraszać kandydatki na pierwsze randki… Atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Pewnej nocy wydarzy się coś, co wstrząśnie całą Viterrą i wywróci życie dziewczyny do góry nogami.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1606/Royal-2--Kraina-z-jedwabiu

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1606/Royal-2--Kraina-z-jedwabiu

Oficjalna recenzja
Katriona książek: 1180

Miłość pod okiem kamer?

Lubimy podglądać innych ludzi – to, jak żyją, co robią, jakie jest ich zachowanie w poszczególnych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach tak popularne są wszelkiego rodzaju reality shows – programy o tym, jak grupa obcych sobie ludzi zostaje zamknięta w jednym domu i musi wykonywać jakieś zadanie (tutaj prym wiedzie stacja MTV, która co i rusz przedstawia nam nowe produkcje tego typu) albo, niczym w najnowszym „Agencie”, wysłana do tropikalnego państwa, gdzie walczy o główną nagrodę.

Czego to nie wymyślono – oglądanie na żywo normalnego życia ludzi, szukanie w gromadzie osób tej jednej jedynej na całe życie, śledzenie losów celebrytów, przebieg ślubu. Autorzy książek także postanowili wykorzystać tę naszą ciekawość do pooglądania, tworząc pozycje, w których przewija się motyw reality show.

„Igrzyska śmierci”, „Rywalki”, a teraz seria „Royal” – w każdym z tych cykli pojawiają się kamery i relacjonowanie zmagań bohaterów. Pierwszy tom książek Valentiny Fast nie wypadł najlepiej, było za dużo dziur fabularnych i nielogiczności. Czy kontynuacja zmieniła coś w tym temacie?

Tatiana nadal walczy o uczucie księcia, przynajmniej rzekomo, bo protagonistka dalej chce wrócić do siostry i szwagra. Jednak serce zaczyna działać wbrew jej założeniom. Dziewczyna wie, że Phillip coś przed nią ukrywa, a jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia, jednak nie może nic poradzić na to, iż nie potrafi przestać o nim myśleć. Skomplikowanej sytuacji nie polepsza fakt, że chłopak też coś do niej czuje. Jak skończy się ich zabawa w kotka i myszkę? Czy Tatiana zostanie wysłana do domu?

„Kraina z jedwabiu” nie należy może do najlepszych książek młodzieżowych, jednak druga część kazała się ciekawsza niż pierwsza. Więcej się dzieje, bohaterowie nie są już tak denerwujący, wprawdzie nadal pojawia się kilka dziur fabularnych, jednak tym razem nie rażą one czytelnika. Aż chce się przekładać kolejne kartki!

I nareszcie można się wciągnąć w historię, nie okazuje się ona kolejną przegadaną opowieścią o tym, jak dziewczyna zakochuje się w chłopaku. Tatiana przestaje snuć się z kąta w kat i mówić, jak bardzo chce wrócić do bliskich, jak nie ma zamiaru brać udziału w Wyborze, ale jednak nie chce odchodzić. Jasne, zaczyna czuć coś do jednego z bohaterów, więc zastanawia się nad swoimi wyborami, jednak nie jest to tak naiwnie przedstawione, jak w pierwszej książce.

Relacja pomiędzy nią a Phillipem to sceny niczym z telenowel. Brakuje tylko zaniku pamięci… A nie, przepraszam, tę opcję także znajdziemy w drugim tomie.

Czytelnik dokładnie wie, kto jest księciem. Wie także, że Henry i jego przyjaciele coś ukrywają – nie tylko chodzi o to, który z nich zostanie królem Vittery, ale o kwestie związane z tym, co znajduje się za kopułą. Ciekawi mnie tylko, czy moje domysły okażą się prawdzie. O tym jednak dowiem się dopiero za jakiś czas.

Tak, „Kraina z jedwabiu” jest przewidywalna – bohaterowie nie mają przed czytelnikami żadnych tajemnic, gdyż łatwo je wszystkie rozgryźć. Ale druga część okazała się ciekawsza, bardziej wciągająca i lepiej dopracowana. Może trzecie jeszcze wyżej podniesie poprzeczkę?

Monika Doerre

Stworek_vel_Oka | 2018-05-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Się dzieje!!! – tak w skrócie można powiedzieć o „Krainie z jedwabiu” Valentiny Fast. Czy oprócz serduszka pęknie też kopuła?

O ile w pierwszym tomie autorka skupiła się głównie na opisywaniu westchnień, ochów i achów głupiutkich pannic na widok czterech młodzieńców, które zamiast jeść porządne śniadanie karmiły się nieustannie pytaniem: „który z nich jest księciem?”, o tyle w tym tomie pojawia się intryga! I choć okładka niewinnie róż… malinowa ;), to wcale tak cukierkowo nie będzie.

Tania wydaje się być postacią idealną. Umie wszystko, testy zdaje śpiewająco, a jej praktyki u jubilera okazują się w punkt trafione przy wykonywaniu zadania. Nuda? Niezupełnie. W jej brzuchu powoli zaczynają trzepotać motylki, bo jeden chłopiec wpadł jej w oko. Tylko czemu zachowuje się wobec niej tak dziwnie? Rozpala namiętność, a chwilę później porzuca. Czy zachowuje się tak, bo jest księciem i czuje, że Tania jest za bystra i jednak odkryje, że życie pod kopułą wcale nie jest takie fantastyczne...

Zmora_czytelnicza | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Walka o serce księcia trwa w najlepsze, bo miłość zakwita na wiosnę!

"Kraina z jedwabiu" rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyło się "Królestwo ze szkła". Tatiana po tym jak ciotka bezczelnie wkręciła ją w eliminacje o serce tajemniczego księcia, wciąż próbuje zrozumieć co dokładnie robi w zamku i jak ta sytuacja ją zmieniła. Życie w jedwabiach nie jest tak idealne jak potencjalnym księżniczkom mogłoby się wydawać. Po tym jak zaaklimatyzowały się w nowym miejscu, czeka je szereg ćwiczeń i lekcji, a także pierwsze ważne i trudne zadanie, które zadecyduje, które z nich będą musiały wrócić do domu. Dziewczęta wciąż są obserwowane przez kamery, ale również przez baczne oczy młodzieńców, którzy robią się coraz bardziej nerwowi i tajemniczy jakby ukrywali coś więcej niż tylko prawdziwą tożsamość księcia. Tania zaczyna się zastanawiać czy aby na pewno wszystko jest w porządku, kiedy zdarza się coś co wstrząsa wszystkimi pod kopułą...

Po przeczytaniu "Królestwa ze...

savine | 2018-04-30

Rywalizacji ciąg dalszy! Czterech młodzieńców już niedługo zadecyduje, kto odpadnie, a kto weźmie udział w dalszych eliminacjach. Zanim jednak to nastąpi, Tatiana i pozostałe kandydatki otrzymują kolejne zadanie, przy którym muszą się wykazać pomysłowością. W między czasie Philip, Fernand, Henry i Charles będą zapraszać wybrane kandydatki na randki. Tatiana zaczyna się coraz bardziej zbliżać do Philipa. Czy coś może z tego wyniknąć? Zwłaszcza, że on zachowuje się bardzo tajemniczo, a w samym królestwie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

“Czasem trudno odróżnić odwagę od lekkomyślności.”

Czekałam, czekałam i się doczekałam. Tamtaradam.. Drugi tom serii Royal trafił w moje ręce. Jestem zdumiona. Po prostu zaniemówiłam. Ta część była zdecydowanie lepsza od pierwszej i zaczyna po woli odbiegać od Rywalek. Więc koniecznie dajcie szansę tej serii, bo może was jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Tatiana...

ZaczytanaMajka | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Reality show trwa, ale nie jest to seria „Rywalek”. Opis łudząco przypomina wspomnianą serię, ale historia Valentiny Fast to niesamowita gra pozorów. Czytając tę historię wiem, że wszystkie moje przypuszczenia mogą okazać się nie tym czego oczekuje i to najbardziej mi się podoba w tym wszystkim.

Po przeczytaniu drugiego tomu i gdy odłożyłam go na bok miałam tylko jedną myśl: jak ja wytrzymam i matko i córko, chcę kolejny tom - natychmiast. Wydarzenia jakie mają miejsce w są bezpośrednim pociągnięciem akcji z pierwszego tomu. Tatiana jest zdezorientowana, ponieważ Phillip wysyła jej sprzeczne sygnały i raz daje jej do zrozumienia, że jej nie znosi, a zaraz zmienia się nie do poznania i jest uroczym zakochanym w niej młodzieńcem. Przed kandydatkami też zostaje postawione pierwsze zadanie, które ma zadecydować, która kandydatka opuści pałac i będzie musiała pożegnać się z walki o serce księcia. Jednak pewnej nocy w Viterricie wydarza się wypadek, który wywraca życie kandydatek do...

MamaNaPetardzie | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Pełna recenzja na blogu:

Druga część przygód młodej Tatiany i Reality Show, w którym wzięła udział aby stać się wolną. Tylko czy dziewczyna dalej tak mocno chce odpaść z programu jak chciała na początku?

Po doskonałej pierwszej części przyszedł czas na kolejne przygodny Tani i innych dziewczyn, które zawzięcie walczą o względy czterech młodzieńców. Żadna z nich nie wie, który z nich jest księciem i czy to właśnie dzięki jej wybrankowi serca założą na głowę koronę i zostaną księżną królestwa Viterry.
Poznajemy tu kontynuacje zdarzeń z pierwszej części, oraz przychodzi czas na pierwsze eliminacje z programu. Dziewczynom przyjdzie zmierzyć się z pierwszym zadaniem, które będzie wymagać od nich pomysłowości i zręczności, a także nie małej odwagi.Czy wszystkie przezwyciężą strach i pokarzą, że korona należy się właśnie im? Jak poradzi sobie z zadaniem Tania i jej najbliższa przyjaciółka Claire? I...

zofiawkrainieksiazek | 2018-05-01

Pierwszy tom serii "Royal" czytało mi się naprawdę dobrze. Byłam bardzo ciekawa jak autorka rozegra królewskie reality show i nie zawiodła mnie pod tym względem. Ale to co się działo w "Krainie z Jedwabiu" przebiło moje najśmielsze oczekiwania! Czy mogłabym prosić o kolejny tom? Najlepiej, już w tej chwili!
W pierwszym tomie autorka zaledwie wprowadziła nas do niezwykłego świata Viterry. Narobiła smaka na dalsze przygody, podrzuciła kilka prostych wydarzeń i faktów, a potem kazała czekać. Urwała fabułę jakby w połowie i tym razem posłużyłam się bardzo podobnym zagraniem! Zakończyła książkę w takim momencie... Pani Valentino, przez Panią, my czytelnicy mamy zszargane nerwy!
Zacznijmy jednak od początku. W "Krainie z jedwabiu" uczestniczki walczące o serce jednego z młodzieńców, stają przed pierwszym poważnym wyzwaniem. Sprawdzana jest ich odwaga, zdolności oraz umiejętność logicznego myślenia w trudnych sytuacjach. Wokół przygotowań do tego zdania kręci się fabuła powieści, ale nie...

Książkowa Pasja | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Przy tylu książkach powstających rocznie ciężko jest stworzyć coś całkowicie odmiennego, oryginalnego. Autorzy czerpią nawzajem ze swoich dzieł, dodając coś od siebie i tworząc nowe dzieła. Tak właśnie powstała seria "Royal" autorstwa Valentiny Fast, którą ostatnio czytałam.

Jeśli po przeczytaniu opisu nie przyszła wam żadna seria młodzieżowa na myśl, to znaczy, że nie czytaliście "Rywalek". Ogólnie cały zamysł wyboru żony dla księcia w eliminacjach transmitowanych jako show... było. Przystojny książę... był. Ale ale! W przypadku "Royal" mamy do czynienia z czwórką młodzieńców i nie wiemy, który z nich jest tak naprawdę księciem! Uwierzcie, dla osoby, która czytała całą serię Rywalek, ten fakt ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie on w dużym stopniu podtrzymuje zainteresowanie. Od początku poczyniłam swój zakład i nie mogę się doczekać, aż dowiem się czy dobrze obstawiłam.

Oprócz tej znacznej różnicy, w historii Fast mamy do czynienia z ciekawszym światem przedstawionym....

Cassin89 | 2018-05-09
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Gra o koronę wkracza w nowy etap. W królestwie pod kopułą zawodniczki na oczach milionów telewidzów próbują odgadnąć tożsamość księcia. Komu oddać serce? A może nie dać ponieść się emocjom i zachować serce w bezpiecznym miejscu tak samo jak i przyszłą koronę?

Tatiana, choć tego nie planowała, przeszła do kolejnego etapu rywalizacji o serce tajemniczego księcia. Wiadomo o nim tylko to, że jest to jeden z czterech młodzieńców. Tatiana zaś w oczach wielu rywalek to kandydatka doskonała, co wystawia dziewczynę na częstsze ataki. Nawet jeśli Phillip, na myśl o którym przyśpiesza jej serce a myśli się plączą, miałby odziedziczyć tytuł i koronę, jego postawa budzi wątpliwości dziewczyny. Kiedy pierwszy pocałunek zostanie skradziony, pojawiają się też pierwsze podejrzenia co do idealnego świata pod kopułą i stanu, jaki panuje poza królestwem Viterry.

Drugi tom serii Royal potwierdza, jak wiele ta seria ma wspólnych elementów ze światem Rywalek. Tam przynajmniej wiadomo było o kogo toczy...

Miasto Książek | 2018-05-08
Przeczytana: 05 maja 2018

Chcesz zostać księżną? Musisz najpierw przejść kilka wyzwań i zdobyć względy czterech kandydatów, który każdy z nich może być prawdziwym księciem. Zawziętość, zazdrość i pierwsze zauroczenia. A pośród tego jedna kandydatka, która tego nie chce i najchętniej wróciłaby do domu i zapomniała o całej sprawie. Jednak musi grać swoją rolę, bo ciotka musi uwierzyć, że walczyła do końca. Tylko jak to się skończy? Jakie będzie pierwsze zadanie? Czy dziewczyny odkryją tożsamość prawdziwego księcia? Czy coś grozi mieszkańcom Viterry?

Nie mogłam się doczekać aż ta część wpadnie wreszcie w moje łapki! Byłam bardzo podekscytowana tym, jak dalej potoczą się losy Tatiany, czy w końcu coś się wyjaśni. A tu proszę dostałam jeszcze więcej zagadek, więcej intryg i mam po tej lekturze jeszcze więcej pytań! ( coś czuję, że będę wylewać dużo emocji przy tej recenzji)

Kraina z jedwabiu jest genialną kontynuacją. Jest w niej jeszcze więcej niewiadomych, tajemniczych wydarzeń i zachowań bohaterów. Ciężko...

Madzia_1914 | 2018-10-22
Przeczytana: październik 2018

2 czesc nie zawiodla moich oczekiwan!
Jestem mile zaskoczona, wraz z odpowiedziami przychodza kolejne pytania xD
Nie chce czytac nastepnej, bo nie zostaly jeszcze wydane kolejne tomy ehhh
Niby jest 3 ale nie ma 4 boje sie o moje zdrowie wiec dopoki nie ma 4 tomu nie tykam Royal!!! *.*