Miłość i inne zadania na dziś

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
Love, Life, and the List
Angie

Przed 17-letnią Abby Turner całe lato. I ta perspektywa byłaby najwspanialsza na świecie, gdyby nie to, że… z paczki jej przyjaciół w mieście zostaje tylko Cooper, któremu kiedyś wyznała miłość, ale on zbył ją śmiechem, jej tata jest gdzieś daleko, a pod jego nieobecność mama już prawie nie wychodzi z domu i wszędzie szuka zagrożeń. Abby marzyła o wystawieniu swoich obrazów w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone – podobno brak im głębi i dojrzałości.

W tej sytuacji Abby postanawia ekspresowo dojrzeć. Tylko jak to zrobić? Pomóc może stworzenie listy zadań, których wykonanie przyniesie doroślejsze spojrzenie na świat. Abby daje sobie miesiąc na zrealizowanie wszystkich jedenastu punktów ze swojej "Listy serca". Wróć, dziesięciu, bo jedenasty punkt, "mieć złamane serce", już zaliczyła.

Ale gdy ten miesiąc nieuchronnie mija, Abby zaczyna zdawać sobie sprawę, że aby zostać prawdziwą artystką, być może trzeba nie tylko wypełnić zaplanowane zadania, ale nawet… zmienić siebie. Czy poszukując prawdziwej siebie, znajdzie jednocześnie odwzajemnione uczucie?...

Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young

źródło okładki: Wydawnictwo Feeria Young

West potrafi tworzyć bohaterów. Potrafi też komplikować im życie żeby potem mogli zawalczyć o siebie, o swoje szczęście i miłość. I co ważne, nie powtarza się.
Przeczytałam już kilka jej książek i usilnie dopatrując się jakiegoś męczącego schematu nie udało mi się go znaleźć.
Oczywiście jest tu bohaterka która musi dojrzeć, bohater który musi coś zrozumieć, oraz bohaterowie drugoplanowi, zapewniający urozmaicenie.

Tym razem przez opowieść prowadzi nas Abby - malarka, która ma znaleźć w sobie 'serce, co jest jej potrzebne do realizacji marzenia - wzięcia udziału w wystawie a dzięki temu w warsztatach'. Spisuje listę rzeczy które mogą jej pomóc pogłębić swoją wrażliwość i emocjonalność, i przy asyście swojego przyjaciela - Coopera przystępuje do realizacji.

Abby polubiłam od razu. Jest nastolatką i to czuć, nie jest dojrzała ponad wiek. Ale zarazem nie jest typem 'głupiomądrej dziuni', tylko dziewczyny z krwi i kości. Za to jej przyjaciel Cooper zagotował mnie kilkukrotnie.
Jak...

Caroline Anne | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

„- Czego więc się nauczyłaś? - zapytał.
- Że mamy wpływ tylko na siebie. Nieważne, jak bardzo byśmy chcieli nagiąć czyjąś wolę i narzucić swoją, on sam też musiałby tego czegoś chcieć.”

Są takie książki, które kupujemy tylko po to, by przez kilka miesięcy (a czasem nawet lat) czekały na swoją kolej na półce. Są też książki, które kupujemy i tak nas „wołają”, że rzucamy wszystko w kąt, bo niemożliwe wydaje nam się pozwolenie, by leżały na półce chociaż jeden dzień. Takie właśnie są dla mnie książki Kasie West.

Muszę jednak przyznać, że ostatnia książka tej autorki (mianowicie „Szczęście w miłości”) trochę mnie zawiodła. Nie będę się za bardzo rozpisywała o tym dlaczego tak się stało, gdyż nie o niej tu mowa, ale czegoś mi w niej po prostu zabrakło. Zastanawiałam się więc, czy to tylko wypadek przy pracy, czy autorka będzie w moich oczach przejawiać tendencję spadkową. Na szczęście – jak się zapewne domyślacie po ocenie – okazało się, że miałam do czynienia z tą pierwszą...

Magda | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Kto śledzi nas na Instagramie czy zna poprzednie recenzje książek Kasie West, ten wie, że mam do tej autorki szczególną słabość. Jak na szpilkach wyczekiwałam premiery jej nowej książki, czyli “Miłość i inne zadania na dziś”. Niewielu rzeczy w życiu jestem pewna, ale nie mam wątpliwości, że z lekturą napisaną przez tą Panią spędzę cudowny wieczór.

Książka opowiada o Abby Turner, zwykłej nastolatce z niezwykłym talentem plastycznym. Kiedy połowa jej grupki znajomych wyjeżdża z miasta w wakacje, zanosi się, że cały ten czas spędzi ze swoim najlepszym przyjacielem Cooperem. Jednak to nie będzie spokojne lato, ponieważ nadal nie pogodziła się z nieodwzajemnionym uczuciem chłopaka, który właśnie ma nową dziewczynę. Dodajmy do tego szaloną rodzinę i wystawę w galerii, a już wiadomo, że przed Abby trudny okres!

Jednak jak zawsze to przede wszystkim styl pisania, tworzenia postaci i budowanie całej historii tworzy moje uwielbienie do tej książki. Kasie West ma dar. Pisze z taką...

Vivre | 2018-05-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 maja 2018

Gdyby nie nazwisko autorki na okładce, prawdopodobnie nie domyśliłabym się, że to właśnie Kasie West popełniła to dzieło, bo jej wszystkie przeczytane, jak dotąd, książki wspominam niezwykle miło. A tą tako sobie.

Tyle tutaj pomnożonych wątków, że nawet nie wiadomo, który był tym głównym. Chyba jednak najbardziej raził mnie wątek miłosny. Taki od czapy trochę. Naprawdę nie wiem dlaczego autorka zdecydowała się na końcu na siłę połączyć Abby akurat z tym chłopakiem (i tu nawet nie chodzi o to, że potwornie mnie przez całą książkę drażnił, choć to prawda :D), skoro obok było naprawdę super ciacho z potencjałem ;) I ni z gruchy, ni z pietruchy wieeelka miłość. Taa... jasne. Bohaterowie też wyrastali jak grzyby po deszczu, że potem nie wiadomo było gdzie ich wszystkich upchnąć.

Spodziewałam się czegoś fajnego, a dostałam w sumie to, czego zwykle staram się unikać.

+ jedna gwiazdka więcej za dziadka, bo to jedyny bohater, którego pokochałam całym czytelniczym sercem :D

Paulina | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Po ostatniej książce Kasie West byłam mocno zawiedziona. Była zdecydowanie słabsza niż poprzednie, które czytałam, ale gdy tylko ukazała się kolejna zapowiedź powieści spod jej pióra, byłam zachwycona i chętna na nową przygodę. W końcu to autorka, która swoją twórczością podbiła już wiele serc, a ja czasem potrzebuje czegoś lekkiego do czytania. Szczerze mówiąc, nie nastawiałam się na nic wielkiego. Podeszłam do tej lektury całkowicie bez żadnych oczekiwań. Chciałam się cieszyć chwilą spędzoną na czytaniu. Czy Kasie West tym razem podbiła moje czytelnicze serduszko, czy znów boleśnie je zdeptała?

Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!
Siedemnastoletnia Abby ma przed sobą całe lato i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jej paczka przyjaciół się wykruszyła, zmuszona do wakacyjnych wyjazdów. Został jej tylko Cooper, ale… rok wcześniej wyznała mu miłość, lecz on zbył ją śmiechem.
Jej tata jest gdzieś daleko. Mama boi się wychodzić z domu i udaje, że nie ma z tym żadnego problemu....

MałaPisareczka | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Abby Turner ma 17 lat i całe wolne lato przed sobą! W końcu ma szanse zrealizować swoje największe marzenie, jakim jest wystawa jej obrazów w miejscowym muzeum. Jednakże pomimo prób jej obrazy zostają odrzucone przez brak głębi i dojrzałości. Co postanawia w takiej sytuacji zrobić nastolatka z zapasem wolnego czasu? Zdecydowanie zawalczyć. Z pomocą dziadka tworzy listę doświadczeń, jakie powinna ekspresowo przeżyć... a w realizacji tego szalonego pomysłu pomaga jej nie kto inny jak Cooper - jej najlepszy przyjaciel, a przy okazji chłopak, który rok wcześniej nie przyjął jej wyznania miłosnego.

Domyślam się, że opis fabuły powyżej w żaden sposób nie przyciąga. Jakaś amerykańska dziewoja chce się zmienić, wymyśla jakąś listę do zrobienia, no i wiadomo że ma jakiegoś chłopca, co to wzdychać do niego będzie. WRONG! Attention! WRONG! Nie dajcie się zwieść z góry nałożonym schematom, ponieważ Kasie West od pierwszej strony je przełamuje. O ile Chłopak na zastępstwo bardzo przypominał...

Gąska | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Kasie West po raz kolejny wylała miód na moje serce, owiała mnie mgiełką tajemnicy, przeniosła w świat młodzieńczej miłości, wyobraźni oraz przyjaźni na całe życie. Czytając książki autorki, naprawdę ma się ochotę znaleźć w wykreowanym przez nią świecie.

Abby Turner jest siedemnastolatką, której mama cierpi na agorafobię, a tata przebywa, gdzieś daleko w świecie, służąc w wojsku. Jest jeszcze dziadek, po którym odziedziczyła poczucie humoru wraz z dużą dozą sarkazmu oraz trójka przyjaciół, z których dwójka wyjeżdżą na okres wakacji. Bohaterce pozostaje spędzić lato z Cooperem - chłopakiem, w którym się kocha, a który to zbagatelizował jej wyznanie rok wcześniej. Pod wpływem impulsu Abby tworzy listę rzeczy, które ma zamiar wykonać, by stać się bardziej dojrzałą i wkładać więcej serca w obrazy, które tworzy. Jak potoczy się życie dziewczyny w ciągu kilku tygodni?

Bohaterów nie da się nie lubić. Cooper jest chłopakiem, o jakim marzą nastolatki – uroczy, zabawny, pomocny. Umie...

Kasie West zauroczyła mnie swoim stylem pisania i tym, jak opowiada o pierwszym uczuciu, rodzinie i jej perypetiach. Z nutą dowcipu, subtelnie, a jednocześnie bardzo emocjonalnie. Czy Miłość i inne zadania na dziś dorównała wcześniejszym książką autorki?

ZaczytanaMajka | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

SKOMENTUJ NA: http://majkabloguje.blogspot.com/2018/05/niebanalna-lista-by-spenic-swoje.html

Po każdą nową powieść Kasie West sięgam z wielką radością, bo wiem, że nie jest ona w stanie mnie negatywnie zaskoczyć. Jej powieści są zabawne, radosne i romantyczne. Idealne, by je poczytać w słoneczną pogodę.

Siedemnastoletnia Abby Turner jest młodą malarką, która marzy o wystawieniu swoich prac w miejscowym muzeum, ale jej prace zostały odrzucone. Powodem tego jest zarzut, że jej pracom brakuje głębi i dojrzałości. Jednak dziewczyna postanawia się nie zrażać i udowodnić innym oraz przy okazji sobie, że jest w stanie odnaleźć w sobie te pokłady kreatywności, by jej prace były bardziej wyraziste. Pomocna okaże jej się w tym lista zadań, która ma przynieść jej dojrzalsze spojrzenie na świat, a termin wykonania wypisanych zadań mija po miesiącu. Na liście widnieje jedenaście podpunktów, ale już jeden z nich jest odhaczony, ponieważ złamane serce już zaliczyła, gdy wyznała miłość swojemu...

werka777 | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

ZARYS FABUŁY
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wakacje spędzi siedemnastoletnia Abby w towarzystwie jednego przyjaciela. Za to nie byle jakiego. Z całej paczki pozostał tylko on, Cooper, któremu jakiś czas temu niefortunnie wyznała miłość. Spotykając się w zamian za to z ignorancją i śmiechem.

To jednak nie koniec niepowodzeń. Utalentowana plastycznie Abby marzy o tym, by jej prace zagościły na wystawie organizowanej w muzeum. Tymczasem kiedy w końcu nabiera odwagi i wychodzi z taką propozycją naprzeciw, zostaje skrytykowana za brak głębi, doświadczenia i dojrzałości.

W ten sposób powstaje więc „Lista serca” z jedenastoma punktami do zrealizowania. To właśnie dzięki niej dziewczyna liczy na poprawienie jakości swojego życia i osiągnięcie postawionych przez siebie celów. Czy jednak dojrzałość i szczęście naprawdę zależne są od odfajkowanych na kartce zdań? A może zmian i spełnienia należy szukać w innym miejscu?

PRZYJACIELE. A MOŻE JEDNAK COŚ WIĘCEJ?
Siedemnastoletnia...