Opuszczone miasto

Okładka książki Opuszczone miasto Ben H. Winters Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Opuszczone miasto
Ben H. Winters Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Henry Palace (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Henry Palace (tom 2)
Countdown City
Wydawnictwo RM
2018-05-10
2018-05-10
2013-07-16
Robert J. Szmidt
detektyw katastrofa literatura amerykańska niebezpieczeństwo przestępstwo science fiction śledztwo wyścig z czasem zagłada Ziemia

Chwilami przegadana i miejscami czuć lekkie powiewy przynudzania.
Mam obawy czy autor mnie uraczy w ostatnim tomie.

Chwilami przegadana i miejscami czuć lekkie powiewy przynudzania.
Mam obawy czy autor mnie uraczy w ostatnim tomie.

Klasyczna fabuła kryminalna w anturażu rozpadającej się cywilizacji i zbliżającej się zagłady świata.

Wciąga...

Wciąga...

Mało ciekawa i nudna. Gdyby nie odliczanie do katastrofy i ciekawość czy autor ma zamiar pociągnąć dalej swoją historię na czasy po uderzeniu wielkiej komety, już dawno rzucił bym tę książkę w kąt. W tym momencie jestem tylko zły na siebie że zmarnowałem tyle czasu na doczytanie tych trzech tomów do końca. Książka jest na prawdę nie warta uwagi.

Drugi tom opowieści o ostatnim policjancie, który pomimo nadciągającej zagłady dalej rozwiązuje sprawy. Po co?

recenzja w podkaście:

recenzja w podkaście:

W czasie pandemii przypomniałem sobie o drugiej części trylogii z apokalipsa w tle. Kiedy mam czytać takie książki jak nie teraz? Niestety cześć druga jest o wiele słabsza od pierwszego tomu. Słaba intryga, momentami czułem się znudzony. Nie zapamiętam tej książki na długo. Wątek relacji głównego bohatera z siostrą niestety nie był interesujący. Być może za jakiś czas czas sięgnę po 3 tom ale mam nadzieje ze będzie ciekawszy od tej książki.

Jak wiele sequeli jest bardziej, mocniej i więcej, co w efekcie równa się mniej.

Koniec świata jest bliski.
Jedni wybierają śmierć, inni uciekają w marzenia.
Były policjant szuka męża dawnej znajomej.

Nieśpieszne tempo może znudzić. Książka dla miłośników klimatu końca świata i samotnych bohaterów, którzy muszą przemierzać umierający świat z misją.

Koniec świata jest bliski.
Jedni wybierają śmierć, inni uciekają w marzenia.
Były policjant szuka męża dawnej znajomej.

Druga część cyklu Henry Palace. Podobała mi się 1 część:Ostatni policjant gdy autor przenosi nas do świata niedalekiej przyszłości .W stronę Ziemi pędzi ogromna asteroida. Prawdopodobieństwo zderzenia100%.Cywilizacja ludzka, więzi, społeczeństwa ulegają dezintegracji. Świat chyli się ku katastrofie ,został tylko on ,do końca wierny swojemu powołaniu. Druga część pt. Opuszczone Miasto rozczarowała mnie.Jest praktycznie powtórzeniem części 1 tyle tylko,że asteroida jest coraz bliżej ,świat rozpada się coraz bardziej,a zamiast sprawy zamordowanego człowieka mamy zaginionego faceta,którego szuka żona. Henry Palace,który nie jest już policjantem, otrzymuje prośbę od swojej byłej opiekunki z dzieciństwa o odnalezienie jej zaginionego męża. Henry Palace szukając tego człowieka zagłębia się w szalony świat nadchodzącej apokalipsy. Ksiązka napisana w pierwszej osobie zbyt skupia się na wnętrzu bohatera, na przeżywaniu jego traum ,stanów psychicznych .Paradoksalnie ,świat nadchodzącej zagłady jest przedstawiony mocno w zarysach. Mamy za dużo psychoanalizy,za dużo babrania we wnętrzu bohatera , za dużo słów,za dużo przysłowiowego „lania wody”,a za mało pokazania świata tuż przed zagładą. Podejrzewam ,że autor szykuje nam 3 część tego cyklu i pewnie tuż przed uderzeniem asteroidy ktoś wpadnie na pomysł jak uniknąć zderzenia : ).

Bohater wyszedł spod pióra autorów żywotów świętych i jest wzorem wzorów, ale czytało się doskonale. A pomysł życia w cieniu zagłady Ziemi zmusza do refleksji.
Ciekawe i warte przeczytania. Dobra rozrywka.

Ciekawe i warte przeczytania. Dobra rozrywka.

Ben H. Winters Opuszczone miasto Zobacz więcej
Ben H. Winters Opuszczone miasto Zobacz więcej