Ostatni policjant

Okładka książki Ostatni policjant Ben H. Winters
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ostatni policjant
Ben H. Winters Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Henry Palace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Henry Palace (tom 1)
The Last Policeman
Wydawnictwo RM
2017-10-11
2017-10-11
2012-07-10
Robert J. Szmidt
detektyw katastrofa literatura amerykańska niebezpieczeństwo powieść detektywistyczna przestępstwo science fiction śledztwo wyścig z czasem zagłada Ziemia

Ostatni sprawiedliwy

Opis 📖
" Ostatni policjant to pierwszy tom trylogii kryminalnej opisującej świat tuż przed zagladą. Wokoło szerzy się przestępczość fanatyzm religijny i panika .
Czy poszedłbyś do pracy ,gdybyś wiedział,że za pół roku wszyscy zginą?
Detektyw Henry Palace stanął przed tym problemem ,gdy świat obiega wiadomość o nieuchronnej kolizji Ziemi z asteroidą."

Cóż można powiedzieć o tej książce ? Czy ona była taka świetna że można ją polecić,czy była warta przeczytania? Ciężko mi odpowiedzieć . Ta książka była przede wszystkim inna,była moja odskocznia od krwawych zajadłych lektur i sięgnięcie po nią w tym czasie było odpowiednią decyzją. O co tu chodzi? Książka jest napisana dobrze ,wszystko jest dopięte spójne i klarowne ,nie dzieje się tu nic z zawrotną prędkością wszystko jest wyważone. Prowadzimy śledztwo uznane za samobójstwo ale coś nam w tym wszystkim nie pasuje. Autor nie bombarduje nas z każdej strony tropami ,nie każe nam "na szybko " przyswajać wszystkiego. Nie pogubimy się czytając... Ale autor umiejętnie potrafi zaciekawić czytelnika podsyłając mu za każdym razem co nie co wskazówek , żeby się nie nudzil i do tego w tle zdarzenia związane ze zbliżającym kataklizmem ,które się wpasowują, sprawiają że przez całą książkę odczuwa się napięcie , chcemy wiedzieć wszystko zanim nam coś spadnie na głowę. Oczywiście zakończenie inne niż się spodziewałam ,zostałam wyrolowana przez autora ,za co przyznaje dużego plusa!.Czy uważam czas poświęcony na czytanie za strażnicy? NIE.

Opis 📖
Czy poszedłbyś do pracy ,gdybyś wiedział,że za pół roku wszyscy zginą?

Cóż można powiedzieć o...

Ujmujący klimat w kontrze do sprawy kryminalnej, która nie jest wydumana, wyolbrzymiona czy odrealniona. Czy w perspektywie końca świata nadal można żyć jak wcześniej? Henry próbuje. I jaka piękna jest ta próba!

Mało ciekawa i nudna. Gdyby nie odliczanie do katastrofy i ciekawość czy autor ma zamiar pociągnąć dalej swoją historię na czasy po uderzeniu wielkiej komety, już dawno rzucił bym tę książkę w kąt. W tym momencie jestem tylko zły na siebie że zmarnowałem tyle czasu na doczytanie tych trzech tomów do końca. Książka jest na prawdę nie warta uwagi.

Początek naprawdę mnie zainteresował, niestety nudne śledztwo i krążenie w kółko tego co w nim już ustalono zmusiło mnie do odłożenia tej książki. Szkoda, potencjał na dobrą książkę był...

Bardzo przyjemna powieść pre-apokaliptyczna. Ciekawy pomysł - sprawdzić, jak wyglądałby świat na kilka miesięcy przed totalną katastrofą (w centrum wątek kryminalny). Mam nadzieję, że w kolejnych tomach autor udanie pociągnie tak skonstruowaną rzeczywistość, bo potencjał jest spory.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i już wiem, że nie ostatnie.
Książka opisuje losy oraz prowadzone śledztwo przez jednego policjanta.Przez jednego ponieważ do ziemi zbliża się asteroida, która zniszczy planetę, a więc nikomu nie zależy na łapaniu morderców, poznaniu prawdy itp, itd.
Jest to zarówno kryminał jak i po części dramat, który pokazuje słabości społeczeństwa, które jest zobojętniałe na ogólne zło, krzywdę, ból oraz cierpienie.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i już wiem, że nie ostatnie.
Jest to zarówno kryminał jak i po części dramat, który pokazuje słabości...

Młody policjant zostaje detektywem w świecie, który czeka na apokalipsę. Meteoryt ma uderzyć w ziemię za 6 miesięcy. Nikt nie wie, gdzie uderzy. Świat zaczyna się sypać, ale młody detektyw z determinacją rozwiązuje swoją pierwszą sprawę. Pracownik firmy ubezpieczeniowej popełnił samobójstwo albo ktoś go zabił. Ta książka to pierwszy tom trylogii.
Więcej o trylogii w audycji / podkaście:

Więcej o trylogii w audycji...

Jeśli ktoś lubi noir, apokalipsę i dobry humor to jest książka warta przeczytania i 10/10

Z jednej strony standardowy kryminał ze żmudnym dochodzeniem nieopierzonego detektywa, z drugiej dość ciekawy świat opowieści - z apokalipsą czającą się tuż za rogiem. Autor zadał sobie trud stworzenia dość spójnej wizji tego, jak może wyglądać życie ludzi miesiące przed końcem wszystkiego.

Z pewnością nie jest to szczytowe osiągnięcie gatunku, ale bohater da się lubić, akcja sprawnie posuwa się do przodu i zawiera wszystko, co potrzeba. Można przeczytać.

Zawsze lubiłam książki i filmy związane z tematem apokalipsy. Dlatego też sięgnęłam po tę książkę. Niestety, główną jej osią okazało się śledztwo prowadzone przez głównego bohatera, który nie wiedzieć w sumie czemu, nawet w obliczu nieuchronnej apokalipsy, postanawia rozwiązać zagadkę tajemniczego samobójstwa. Zajmuję się tym bo tak po prostu trzeba. Napisałam niestety bo sam wątek kryminalny nie porywa, troszkę się wlecze i nie jest szczególnie ciekawy. Miałam jednak nadzieję, że będzie więcej wątków związanych z samą apokalipsą. Niestety ten temat okazał się jedynie tłem dla kryminalnej historii. Szkoda, że autor nie poświęcił temu więcej miejsca w książce, gdyż pewne jego przemyślenia dotyczące zachowywania się ludzi, gospodarski czy polityki w obliczu nieuchronnego zderzenia asteroidy (o wdzięcznej nazwie Maja) z ziemią, były naprawdę bardzo ciekawe. Niemniej jednak, książka była niezła, przeczytałam ją w dwa wieczory i pomimo wielu zarzutów jakie mam do niej, sięgnę po kolejny tom, licząc że może w nim odnajdę to czego brakowało mi w pierwszej części.

• E-booki

Dodaj cytat z książki Ostatni policjant