Ostatni policjant

Patronat LC
Ben H. Winters Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Henry Palace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Last Policeman
Data 1. wydania:
2012-07-10
Robert J. Szmidt
Wydawnictwo RM
detektyw katastrofa literatura amerykańska niebezpieczeństwo powieść detektywistyczna przestępstwo science fiction śledztwo wyścig z czasem zagłada Ziemia
The Last Policeman
Henry Palace (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Robert J. Szmidt

Oficjalne recenzje i

Ostatni sprawiedliwy

[ 10 ] Link do recenzji

Ujmujący klimat w kontrze do sprawy kryminalnej, która nie jest wydumana, wyolbrzymiona czy odrealniona. Czy w perspektywie końca świata nadal można żyć jak wcześniej? Henry próbuje. I jaka piękna jest ta próba!

Mało ciekawa i nudna. Gdyby nie odliczanie do katastrofy i ciekawość czy autor ma zamiar pociągnąć dalej swoją historię na czasy po uderzeniu wielkiej komety, już dawno rzucił bym tę książkę w kąt. W tym momencie jestem tylko zły na siebie że zmarnowałem tyle czasu na doczytanie tych trzech tomów do końca. Książka jest na prawdę nie warta uwagi.

Jeśli ktoś lubi noir, apokalipsę i dobry humor to jest książka warta przeczytania i 10/10

Początek naprawdę mnie zainteresował, niestety nudne śledztwo i krążenie w kółko tego co w nim już ustalono zmusiło mnie do odłożenia tej książki. Szkoda, potencjał na dobrą książkę był...

Bardzo przyjemna powieść pre-apokaliptyczna. Ciekawy pomysł - sprawdzić, jak wyglądałby świat na kilka miesięcy przed totalną katastrofą (w centrum wątek kryminalny). Mam nadzieję, że w kolejnych tomach autor udanie pociągnie tak skonstruowaną rzeczywistość, bo potencjał jest spory.

Młody policjant zostaje detektywem w świecie, który czeka na apokalipsę. Meteoryt ma uderzyć w ziemię za 6 miesięcy. Nikt nie wie, gdzie uderzy. Świat zaczyna się sypać, ale młody detektyw z determinacją rozwiązuje swoją pierwszą sprawę. Pracownik firmy ubezpieczeniowej popełnił samobójstwo albo ktoś go zabił. Ta książka to pierwszy tom trylogii.
Więcej o trylogii w audycji...

Od kiedy świat dowiedział się, że w Ziemię za kilka miesięcy uderzy asteroida, która zniszczy cywilizację, już nic nie jest takie samo. Ludzie reagują bardzo różnie na tę wiadomość, ale wszyscy są pod psychiczną presją apokalipsy. Jedni rzucają wszystko, by spełniać swoje marzenia, inni nie kogą wytrzymać presji popełniają samobójstwo. Liczba samobójstw wzrasta...

Apokaliptyczny, ponury nastrój ale... o dziwo czytało mi się tą książkę o wiele lepiej niż ponurego Mankella. Nie wiem czy "ponurość" można stopniować lub dzielić na gorszą i lepszą ale naprawdę polecam tą książkę a sam niezwłocznie sięgam po drugą część :)

Niestety książka Wintersa nie przypadła mi do gustu. Po pierwsze główny bohater to nieopierzony detektyw, pełen paradoksów, które raczej umknęły autorowi niż były zamierzone (np. bohater ma dwa metry, co jest akcentowane w spokojnych scenach – jak przytulanie niskiej siostry, a w scenach walki jest kompletnie pomijane i przeciwnicy pomiatają bohaterem jak dzieckiem). Po...

Do 150 strony dawałam jej szanse... Potem juz odpuściłam.

Dyskusje

• 2018
  • E-book
  • Ebook
  • 2019
  • 2020

Dodaj cytat z książki Ostatni policjant