Allegro - kampania grudzień kat. romans

Skandal

Cykl: Święci Grzesznicy (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
Scandalous
karollllllla

Nazywają go Cichy nie bez powodu. Jest surowy, oziębły, wyrachowany i rzadko się odzywa. A kiedy to robi, w jego słowach słychać pogardę. A kiedy to robi, jego słowa nie są przeznaczone dla mnie. A kiedy to robi, mój żołądek fika koziołki, a mój świat wywraca się do góry nogami. Ma trzydzieści trzy lata. A ja osiemnaście. Jest samotnym ojcem i partnerem biznesowym mojego ojca. A ja jestem dla niego tylko dzieckiem i córką jego wroga. Jest emocjonalnie niedostępny. I… coś do niego czuję. Coś, czego nie powinnam. Trent Rexroth złamie mi serce. Nieszczęście wisi w powietrzu, jest wyryte w mojej duszy. A mimo to nie potrafię trzymać się od niego z daleka. Skandal jest ostatnią rzeczą, której potrzebuje moja rodzina. Ale właśnie ten skandal im zapewnimy. Och, to będzie piękny chaos

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

mclena | 2017-10-08
Przeczytana: 07 października 2017

"Whatever we were, we were toxic. A lullaby on a thoroughly scratched record that keeps hiccuping again and again on the line that you hate. This can’t happen. This can’t happen. This won’t happen."

Bardzo fajna ostatnia część z cyklu poświęcona ostatniemu z HotHoles - Trentowi i duuuużo młodszej Edie. Jak to w przypadku L.J. Shen - jest to bardzo przyjemne czytadło z motywem "od nienawiści do miłości". Różnica wieku (15 lat) wcale mi nie przeszkadzała, ale miałam problem z tym jak Trent na początku postrzegał Edie, nazywając ją dzieckiem, a potem bardzo szybko przekwalifikował ją na kobietę - nie do końca mi to pasowało. Fabuła jednak była bardzo ciekawa, a chemia między bohaterami w idealnej proporcji. Problem Edie jak i Trenta był wystarczająco zagmatwany, że z łatwościa przechodziłam przez kolejne rozdziały. Kto polubił wczesniejsze tomy i tutaj powinien być usatysfakcjonowany, dlatego polecam!

Luna | 2018-10-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2018

Jakoś nie mogę przekonać się do historii tworzonych przez tę autorkę. Niby wydarzenia przez nią opisywane powinny wzbudzać określoną gamę emocji, a jednak u mnie wywołują, w przeważającej części, znudzenie i sceptycyzm. Przez pierwszy tom tej serii niestety nie przebrnęłam (kompletnie nie moja bajka), ale trzeci zaintrygował mnie opisem oraz różnicą wieku między bohaterami, i dlatego postanowiłam spróbować.

Książka jest przyzwoicie przetłumaczona, ma nawet niezłą fabułę, ale zupełnie mi nie po drodze z tak sztucznie wykreowanymi postaciami – oderwanymi od rzeczywistości. Sam pomysł na ujęcie tematu był dobry, poruszane kwestie istotne, ale autorka, w mojej ocenie, dość znacząco je spłyciła. Dwójka głównych bohaterów myślała głównie dolnymi partiami ciała, i dlatego inne ich przemyślenia, bardziej warte uwagi, poznajemy dopiero pod koniec książki. Na plus działał fakt, że po raz pierwszy poznałam książkową Lunę – nazwę mojego nicka na LC ;)

Z Panią Shen raczej mi nie po drodze – a...

mania_kch | 2018-10-28
Na półkach: 2018, Przeczytane

Z każdą kolejną częścią przekonuję się coraz bardziej, że ta autorka jest dla mnie. Gdzie większość moich czytelniczych znajomych ocenia jej książki dość surowo, to ja jestem pod wrażeniem. Jej styl pisania mi bardzo odpowiada a wymyślone historie porywają i szokują.
I tak samo było w tej części, już od początku jest mocno, surowo i przygnębiająco. Im dalej tym tych skrajnych uczuć przybywa od frustracji, zaskoczenia po współczucie. Lubię taką gamę emocji podczas czytania i doceniam, że autorka potrafi je wzbudzać przez całą książkę.
Na pewno Trent i Edie takich emocji dostarczą.
Polecam :)

Jabłuszkooo | 2018-10-19
Przeczytana: 14 października 2018

,,Skandal'' to książka utrzymana na naprawdę dobrym poziomie. Byłam ogromnie zaskoczona fabułą i najbardziej chyba spodobał mi się wątek intrygi, była tak dobrze skonstruowana, że na koniec nie mogłam wyjść z podziwu. Dodatkowym plusem jest fakt, że czyta się ją ekspresowo. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a fabuła wciągająca. Ta historia ma naprawdę duży potencjał, który został bardzo dobrze wykorzystany, choć nie twierdzę, że nie ma wad, bo według mnie ma jedną, dla mnie bardzo uciążliwą, jaką jest różnica wieku między postaciami, ale zakładam, że nie wszystkim to będzie przeszkadzać. Osobiście bardzo Wam ją polecam :).

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Lenka | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Zdecydowanie jest to jeden z lepszych romansów jaki czytałam. Posiada wszystkie elementy, które dobry romans posiadać powinien, a ponadto jest sporo bonusów. Autorka zdecydowanie nie poszła na łatwiznę. Nie skupiła się tylko na wątku romantyczno-erotycznym. Choć ten jest bezapelacyjnie wciągający i gorący. Ta książka to coś więcej niż relacja Trent - Edie. Główni bohaterowie żyją w dwóch niby podobnych, a jednak zupełnie rożnych światach, mają swoje problemy, staja przed wyborami (nie takimi banalnymi jak to zwykle bywa w romansach). Fabula prowadzona jest rozsądnie i przemyślanie. Jeżeli coś się dzieje, to wynika z czegoś co wydarzyło się wcześniej. jestem bardzo na tak!
Właściwie sięgając po tą książkę nie wiedziałam, że to trzeci tom cyklu. Teraz jednak jestem pewna, że prędzej czy później sięgnę po pozostałe.

MałaPisareczka | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Erotyk
Przeczytana: 22 października 2018

Nie okłamujmy się, już sama okładka Skandalu mówi o tym, jaka historia czeka nas wewnątrz, ostatecznie nie od dziś goła klata mężczyzny sugeruje erotyk. Ja miałam nadzieję na coś więcej. Miałam nadzieję, że autorka stworzy otoczkę, która sprawi, że historia Edie i Trenta nie będzie taka oczywista i banalna. I na początku tak było... No i tylko na początku.

L.J. Shen miała na tę powieść pomysł i z tym nie zamierzam się sprzeczać. Tak oto stworzyła parę składającą się z trzydziestotrzyletniego mężczyzny i osiemnastolatki, posypała ich znajomość wieloma niedomówieniami, włączyła do tego możliwą nienawiść i zazdrość otoczenia. Mało tego! Dodała dziecko w tle! Dzięki temu Skandal czyta się doskonale przez pierwsze sto stron. A potem? A potem wszystko opierało się tylko na seksie. Sto stron wystarczyło, by stworzyć marną, ale jednak jakąś otoczkę, a później to już tylko zbliżenie zbliżenie poganiało. Jeżeli komuś to wystarcza, to pewnie. Ja niestety miałam słabą rozrywkę.

I co gorsza -...

werka777 | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

DUET NA 5+
Główni bohaterowie powieści, Edie i Trent, otrzymali od autorki równe szanse zdobycia sympatii czytelnika, a to wszystko poprzez łapaną naprzemiennie narrację pierwszoosobową. Edie jest żywiołowa, gotowa do wielu poświęceń w imię tych, których kocha. Jest także nieszczęśliwa, zrujnowana trudną sytuacją rodzinną. Ma bogatego ojca, dupka, z którym nie łączy ją jednak żadna więź, poza tą dotyczącą krwi. Wrażliwa, ale nie skrajnie naiwna. Nie szara mysz i nie bogini świata – wypośrodkowana, zrównoważona – zdecydowanie mogłaby zostać moją przyjaciółką. A Trent… ach ten Trent. Już wiecie, co mam na myśli. Zawładnął drań moim umysłem. Z sercem zimnym jak lód, z tą pogardliwością przemawiającą przez jego słowa. To nie zbuntowany nastolatek, ale jeszcze młody, samotny rodzic, nie student, a biznesmen. Zdecydowanie wie co zrobić, by kobiety zapamiętały o nim na długo. Zapamiętam i ja, zwłaszcza, że miałam okazję poznać jego skrywane oblicze.

NIE WSZYSTKO OD RAZU
Brzmi jak romans?...

Katarzyna | 2018-11-27

Zapraszam na www.nalogowyksiazkoholik.pl

Nie starczyłoby palców u rąk i nóg, by policzyć książki z biurowym romansem w tle. Szef, pracownica, zakazana miłość, a do tego komplikacje, które pojawiają się na drodze naszych bohaterów i jeszcze bardziej ich dobijają. Skandal nie różni się od podobnych tematycznie powieści. Początkowo myślałam, że dostanę erotyka z nieskładną fabułą, która będzie nadganiana scenami namiętnej miłości. Okazało się jednak, że powieść L.J. Shen to kawałek dobrej lektury.

Edie jest dziewczyną, która z pozoru ma wszystko – bogaty ojciec jest w stanie zapewnić jej dostatnie życie. Osiemnastolatka woli jednak spędzać czas ze swoim podejrzanym przyjacielem, a w wolnych chwilach okrada bogatych. Niestety podczas jednego z takich wyczynów zostaje przyłapana przez wspólnika jej ojca, Trenta Rexrotha. Gdy ojciec zmusza ją do pracy w jego biurze, a przy okazji również do szpiegowania Trenta, dziewczyna nie ma wyboru i zbliża się do tego tajemniczego mężczyzny....

werka_books | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

❣ "Koniki morskie przypominają nam o tym, że miłość powinna być nieposkromiona, tak jak ocean".
Po przeciętnej "Intrydze", genialnym
"Chaosie" przyszedł czas na "Skandal". Z wielką niecierpliwością czekałam na tę część. Gdy tylko dostała się w moje ręce, porzuciłam wszystkie czytane książki aby poznać tym razem losy Trenta i 15 lat młodszej od niego Edie. Na wstępie powiem jedynie, że warto było tyle czekać na tą niesamowitą część, która poruszy serce każdego.
"Skandal" od L. J. Shen to nie jest zwykły romans, zdecydowanie wykracza poza to pojęcie. To książka o tym jak od zera można osiągnąć sukces, jak życie rodzinne wpływa na nasze postępowanie i jak jest od niego uzależnione a przede wszystkim porusza temat rasizmu, co nie zdarza się często.
Trent to kolejny z grupy Hot Holes milioner, który wychowuję samotnie swoją córkę, po tym jak jej matka ją porzuciła. Przez swoich przyjaciół nazywany jest Cichym, oczuwy nie bez powodu. Nie za często włącza się do dyskusji a jeśli...

kruczek | 2018-10-23

Moja opinia:

Skandal to pełna ognistej namiętności, zakazanych uczuć i niebezpiecznych intryg historia, która swoją premierę miała 3 października 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Edipresse Książki.

Autorką tej książki jest L. J. Shen – bestsellerowa pisarka USA Today oraz Washington Post, która mieszka w słonecznej Kalifornii z przystojnym mężem, ukochanym synem oraz leniwym kotem.

Jej styl jest gorący jak lawa, lekki jak piórko ptaka i bardziej ognisty niż wrota samego piekła. Cisza, w przypadku twórczości L. J. Shen nigdy nie jest bezbarwna czy mdła. Może być dla czytelnika zarówno jego słodkim wybawieniem, jak i namiętnym przekleństwem. Może stać się dla niego chwilą, która ukoi jego zmęczone pracą zmysły albo momentem, który zapowiada ostrą burzę, wypełnioną piorunami niebanalnych wrażeń i emocji.

Głównymi bohaterami tej części są Trent – trzydziestotrzyletni, samotny ojciec, który jest ważnym członkiem firmy Fiscal Heights Holdings oraz Edie – młoda, osiemnastoletnia...