Thorne Princess

2024-01-10
2023-01-12
Sylwia Chojnacka

Okładka książki My Dark Desire Parker S. Huntington, L.J. Shen
My Dark Desire Parker S. Huntingto...
Okładka książki My Dark Romeo Parker S. Huntington, L.J. Shen
My Dark Romeo Parker S. Huntingto...

Dwudziestojednoletnia Hallie Thorne jest córką prezydenta Thorne'a, a także chodzącą życiową porażką, odkąd jej kompromitujące zdjęcia ukazały się na każdej stronie internetowej, we wszystkich magazynach, tabloidach i na kontach w social mediach. Kiedy wszyscy myślą, że jej życie usłane jest różami, jej jedynym zadaniem jest nieschrzanienie wszystkiego - zadanie, które w ogóle jej nie wychodzi. Niszczy każdą rzecz, której dotknie. Kiedy posunęła się za daleko, jej rodzice zaczynają mieć po dziurki w nosie jej wybryków. Uznali, że potrzebuje ochrony, porządnego potrząśnięcia a zarazem ostrzeżenia. Ransom Lockwood - groźny, posępny, przerażający. Jej nowy funkcjonariusz ochrony osobistej.

"Traktuje to jak grę w szachy. Jak rozgrywkę. A przecież to było moje życie."

Dwudziestodziewięcioletni Ransom Lockwood jest współwłaścicielem Lockwood & Whitfield Protection Group, byłym oficerem kontrwywiadu. Jego praca polega na wyjaśnianiu bogatym ludziom, dlaczego powinni przestać robić głupie rzeczy, przez które mogą wpakować się w kłopoty. Niańczenie bogaczy nie jest spełnieniem jego marzeń. Nie interesuje go pilnowanie niepokornej córki prezydenta, nie może jednak ukryć, że będzie to przełomowym zleceniem dla ich firmy. Uważany jest za Robota, człowieka bez serca, bez współczucia, który do nikogo się nie przywiązuje. Nigdy nie uciekał przed wyzwaniem więc uparta i niepokorna Hallie również tego nie zmieni. Nie lubi się cackać z ludźmi, dlatego od razu postanawia wytoczyć stanowcze granice by postawić ją do pionu. Będzie jej pilnował przez następne pół roku, czy jej się to podoba czy nie.

Hallie wie jedno - nie może żyć z tym człowiekiem prze następne sześć miesięcy, ani sześć godzin czy nawet sześć sekund. Nie pozwoli kształtować się wedle czyjegoś życzenia. Zamierza walczyć i wygrać. Okrutny i nieznośny mężczyzna ma władzę nad jej życiem i zamierza jej użyć. Wydaje się pozbawiony serca jak robot i nie przywykł do tego, że inni ludzie mu się stawiają. Jak przetrwa z nim następne pół roku?

"Thorne princess" to książka, która mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się aż tak mocnej pozycji. Nie wiem kto w tej historii kogo ratował - czy był to na pewno mrukliwy ochroniarz czy może uparta księżniczka... Uwielbiam motywy zakazanej relacji w książkach. Uwielbiam sposób, w jaki autorka przedstawiła punkt widzenia obu postaci, chemia i wzajemna pasja pomiędzy Hallie a Ransomem były wręcz namacalne i wylewały się ze stron. Charyzmatyczny, konkretny, zdeterminowany, nie wspominając już o tym, że seksowny jak diabli. Jeśli chodzi o Hallie, to ta dziewczyna miała charakterek i nie bała się pokazać pazura kiedy było trzeba. Są dla siebie niebezpiecznym połączeniem. Ona jest niebezpieczna dla niego jako kobieta. Ciężko mu skupić się na prowadzeniu sprawy, bo bardzo umiejętnie i zupełnie nieświadomie go rozprasza. Takich bohaterów lubię najbardziej!

"Thorne princess" to historia wywołująca dreszcz emocji. Pełna wartkiej akcji. Charakterystyczni bohaterowie różniący się wiekiem. Do tego zakazane uczucie. Nie brak w niej zawirowań i zwrotów akcji. Fabuła jest wzmocniona odpowiednią ilością dramatu, niebezpieczeństwa i zaskakujących zwrotów, aby czytelnik był zaangażowany w tę historię do samego końca. Akcja powieści toczy się szybko, zaskakuje i wywołuje przeróżne emocje. Wybuchowa mieszanka – pikantna, ognista i niebezpieczna. Fabuła nie jest do końca tak przewidywalna jak się wydaje i autorka nie raz zaskakuje. W historię wciągnęłam się od początku i bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas.

Jakie to było zaskoczenie! Jakie niedowierzanie! Nie spodziewałam się, że będzie to tak przejmująca książka, niepozbawiona głębi, morału, poruszająca problemy molestowania, toksycznych relacji, konfliktów rodzinnych, wpływu dzieciństwa na dorosłego człowieka. Myślałam, że dostanę typowy romans ona- celebrytka, córka byłego prezydenta, on - ochroniarz. Będą się nienawidzić, a potem pojawi się płomienny romans. O jak ja się myliłam.

"Thorne Princess" to w głównej mierze historia o pozorach, maskach, złych pierwszych wrażeniach i myśleniu powierzchownym. Z początku nie polubiłam się z głównym bohaterem, który dał się zwieść stereotypom. Ransom prowadzi firmę ochroniarską i zostaje wynajęty przez byłego prezydenta do ochraniania, a raczej niańczenia jednej ze swoich córek. Tej nieokrzesanej, pozbawionej zasad, rozpuszczonej hollywoodzkiej księżniczce, celebrytce. Hallie Thorne nazywana przez media Hallion( łobuziara, niesforne dziecko) stworzyła swój wizerunek jako wieczna imprezowiczka, niestroniąca od alkoholu, używek, rozwiązłości, żyjąca wygodnie za pieniądze tatusia. Czy dziewczyna faktycznie taka jest, czy to tylko stworzona przez nią maska? I jak ogromne krzywdy sprawiły, że taka się stała?

Ransom podejmuje się zadania ze względu na możliwe korzyści znajomości z prezydentem. Uważa swoją klientkę za rozpuszczoną smarkulę i tak ją traktuje. Zamknięty w sobie, ponury ochroniarz ma przeszłość, która niespodziewanie może go dopaść. Jednak na razie próbuje postawić do pionu pannę Thorn. Zero internetu, zmniejszony kontakt z "przyjaciółmi", liczne ograniczenia. Jak będzie wyglądała ich współpraca? Czy w końcu ktoś pozna prawdziwą Hallie i pomoże jej w naprawieniu swojego życia? Co takiego trzyma w sobie Ransom i jak to wpłynie na jego obowiązki?

Rewelacyjnie poprowadzona historia. Wciągająca, z wątkami sensacyjnymi, niepozbawiona pikanterii, ale także komedii oraz dramatyzmu. Porusza szalenie ważne i trudne tematy. Obala mity I stereotypy. Pokazuje, jak ocenianie po okładce może krzywdzić ludzi, jak wielkie dramaty są zasłonięte maskami. Przepiękna metamorfoza głównej bohaterki. Chapeau bas dla autorki za stworzenie romansu pełnego głębi, przekazu, niespłyconego, ale poruszającego serca. Jestem zakochana! Już wiem, że sięgnę po kolejne książki L.J.Shen! Coś wspaniałego. A to, co spotkało Hallie, no matko kochana... jak ja przeżywałam.

Starałam się nie spoilerować, mam nadzieję, że za dużo Wam nie zdradziłam. To kolejna książka, którą wręcz każe Wam przeczytać. 😅♥️💔

"Łatwo nazwać kogoś potworem. Trudniej jest zrozumieć, dlaczego taki jest, bo to wymaga prawdziwej odwagi."
"Thorne princess" to kolejna świetna pozycja od autorki @authorljshen
Książki Shen bardzo lubię, ale ostatnio nie miałam okazji po nie sięgać, więc czeka mnie nadrabianie.
Pamiętam jak pierwszy raz przeczytałam jej książkę, to było lata temu, a ja nadal uwielbiam jej styl pisania oraz to jak przenosi nas do świata bohaterów.
Śmiało mogę stwierdzić, że twórczość Shen albo się kocha albo nienawidził. Ja należę do tej grupy czytelników, która ją uwielbia, a jej sarkastyczny język zawsze mnie kupuje. Jestem jej ogromną fanką i tak jak wspomniałam już wyżej, muszę nadrobić jej ostatnie powieści, ponieważ trochę narobiło mi się zaległości. A jeszcze jak przeczytałam tę, to przypomniałam sobie jak miło można spędzić czas przy jej książkach.
Ta książka była świetna! Thorne Princess to przezabawny romans, pełen zabawnych zwrotów akcji, ale i też pikantny, powodujący wypieki na twarzy.
Nie mogłam się od niego oderwać, a z każdym kolejnym rozdziałem chciałam więcej i więcej. Zostałam przez autorkę rozkochana w tej powieści, dlatego tak trudno mi było się rozstać z tą historią i jej bohaterami. Niby chciałam się dowiedzieć jak to się wszystko kończy, a z drugiej mogłabym ją czytać bez przerwy. Takiej historii było mi trzeba.
Czy ja znalazłam swojego książkowego chłopaka? Tak! Chociaż na samym początku nic na to nie wskazywało, ponieważ Ransom pokazywał nam się z najgorszej strony, jako burak, cham i prostak. Wkurzał mnie swoją postawą i to w jaki sposób traktował Hallie, jednak z czasem tak mnie zachwycił, że jestem w stanie mu wybaczyć to niezbyt dobre, "pierwsze" wrażenie.
Jestem coraz bardziej pod wrażeniem książek jakie pisze autorka i już nie mogę się doczekać, aż znajdę czas na nadrabianie zaległości.
Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie czytaliście "Thorne princess" to musicie ją koniecznie nadrobić. Zazdroszczę wszystkim wam, którzy dopiero mają tę historię przed sobą.

"Thorne princess" to kolejna świetna pozycja od autorki @authorljshen

Wszystkie kamery skierowane są ciągle na naszą rozpieszczoną i wredną księżniczkę, lecz czy aby na pewno taka jest? Co skrywa i jaka jest w zaciszu domu? Co chce robić w życiu i jakie ma relacje z rodziną? Czy potrzebuje naszego gburowatego ochroniarza Ransoma? Kto potrzebuje z tej dwójki ochrony? I przed zagrożeniem zewnętrznym i przed samymi sobą?
Tyle pytań i tyle samo odpowiedzi zawartych w tej książce 😎
Wiele rzeczy na pierwszy rzut oka wygląda inaczej niż jest w rzeczywistości.
Thorne Princess to fajny romans i powieść poruszająca również troszkę trudniejsze tematy rodzinne. Polecam, jednak jest to jedna z gorszych powieści L. J. Shen.
Jakbym chciała poznać jej twórczość, sięgnęłabym zdecydowanie po poprzednie serie, które ubóstwiam! ❤️‍🔥

Tyle pytań i tyle samo...

Z książkami L.J. Shen bywa u mnie różnie. Często wyśmienicie się bawię, ale jednocześnie mam mieszane uczucia i nie wiem, czy poszczególne elementy mi się podobają czy wręcz przeciwnie.

W „Thorne Princess” bardzo przypadła mi do gustu kreacja bohaterów. Hallie to hollywoodzka księżniczka, która uważa, że do niczego się nie nadaje. Rodzice chowali ją przed kloszem, ignorowali jej problemy, nawet te z czytaniem, tylko po to, by utrzymać obraz idealnej rodziny. Przez to dziewczyna sama siebie uważa za głupią i niewartościową. Często popada w kłopoty, które nie zawsze wynikają z lekkomyślności. Czasami to chęć zwrócenia na siebie uwagi rodziców, innym razem przypadek. Całe życie dorastała w cieniu swojej „idealnej” siostry, przez co niejednokrotnie czuła się ignorowana przez swoją rodzinę, która uważa ją za imprezowiczkę, alkoholiczkę i awanturniczkę. Czy taka właśnie jest?
Natomiast Ransom to sierota, która wiele w życiu przeszła. Pracował jako agent kontrwywiadu, a obecnie prowadzi własną firmę ochroniarską. Jest gburowaty, nieustępliwy i bezkompromisowy. Potrafi ustawić do pionu każdego, w tym rozpieszczoną córkę prezydenta.
Ich relacja była bardzo ciekawa. Spokojnie można powiedzieć, że początkowo się nie znosili. Później jednak zaczęli się wzajemnie poznawać i odkryli, że pierwsze wrażenie oraz opinie innych ludzi mogą być bardzo mylące. Podobało mi się to przejście od wzajemnej niechęci po przyjaźń, aż w końcu skończyło się na miłości. Wyszło bardzo naturalnie i wiarygodnie, co w moich oczach jest olbrzymim plusem.
Kolejną zaletą książki był humor, który z niej emanował. Mamy tu zarówno komizm sytuacyjny jak i słowny. Kąśliwe uwagi, sarkastyczne dialogi, wzajemne przekomarzanie się to coś, co uwielbiam, a tu było tego całkiem sporo. Idealnie sprawdziła się, jako książka na poprawę humoru.
To, co nieco mnie dekoncentrowało, to fakt, że powieść ma niestety bardzo nierówną dynamikę. Raz akcja jest dość spokojna, zwyczajna, innym razem gna na złamanie karku i pojawiają się wątki „sensacyjne”. W pewnych momentach miałam wręcz wrażenie, że autorka przedobrzyła, chcąc urozmaicić fabułę. Nie do końca mi to odpowiadało, ale też nie było czymś, co bardzo przeszkadzało. Jedynie zakończenie nieco mnie rozczarowało, bo miałam wrażenie, że autorka wszystko na koniec przyspieszyła. Nie miałam okazji wczuć się w sytuację bohaterki, czy też przeżyć poszczególnych wydarzeń, bo bardzo szybko się kończyły i przechodziły w następne, po czym nastąpił dość nagły koniec. To uważam za największy minus tej powieści.

Niemniej dobrze bawiłam się przy tej książce. Nie jest idealna, ale akurat potrzebowałam czegoś na rozładowanie napięcia, a ona się w tym sprawdziła. Myślę, że mimo pewnych niedociągnięć, mogę Wam ją polecić.

Dobry romans.Zabawny, ale do lekkich bym go nie zaliczyła.Głównie ze względu na mroczną stronę Ramsona i jego kontrowersyjne upodobania.Przez to,spicy sceny są dość mocne,jednak dla równowagi jest ich mało.Kontrastowa para i ciekawa relacja.Hallie to słodka , wrażliwa osoba,jednocześnie niedojrzała,zadziorna i uparta.Skrzywdzona,zbyt surowo osądzana i bardzo samotna.Z tego powodu łatwo wybaczyć jej wszystkie wady i błędy.Ramson to oziębły,władczy typ,inteligentny i niemal bezuczuciowy.Fajnie się razem uzupełniają i mają na siebie pozytywny wpływ.On ma za zadanie poukładać jej w głowie i w życiu,ona nie ma zamiaru podporządkować się temu bez walki.Podobało mi się napięcie między nimi,chemia,te wszystkie zabawne utarczki słowne i sprośne gadki,bitwy o kontrolę,emocje.Pod koniec nieco rozczarowania-rozwijająca się relacja zbytnio przyśpiesza,po czym zostaje urwana z powodu,który do mnie nie trafił.

Ostatnio trochę pisałam o tym, że Taylor Jenkins Reid mnie rozczarowała. Tym razem padło na L. J. Shen. I poważnie, kochałam wszystko co od niej wyszło mniejszą bądź większą miłością, ale "Thorne Princess" jest po prostu… przeciętne. To co w powieściach Shen uwielbiam, to zwroty akcji, których nie da się przewidzieć i fabuła od której nie można się oderwać. Tego tutaj nie ma. Nadal jest to dobra książka, ale - umówmy się - od autorki wymagam czegoś jeszcze lepszego. Dodatkowo mam wrażenie, że Shen próbuje wybić się na kontrowersyjnych tematach - biorąc pod uwagę preferencje głównego bohatera. Od zawsze ta kobieta miała szalone pomysły na rozwinięcie fabuły, ale w tej powieści nie udało jej się tego dobrze zamknąć ani zacząć.

Książka otrzymała ode mnie 5⭐️, czyli uważam że była w porządku. Jednak w osobistym rankingu książek autorki jest jedną z najsłabszych. I tylko motyw romansu ze swoim ochroniarzem uratował trochę moją opinię o tej książce.

PS. POSTAĆ OCHRONIARZA - RANSONA - JEST ZAINSPIROWANA BYŁYM OCHRONIARZEM KYLIE JENNER 👀

Historia Hallie i Ransoma właściwie niemal od razu do mnie trafiła. Ona - 21-letnia kobieta, córka bogatego tatusia, bez pracy, wykształcenia i perspektyw życiowych, bohaterka tabloidów i kolejnych skandali, on - 29-letni szef firmy ochroniarskiej z poukładaną przyszłością i mroczną przeszłością, nieangażujący się emocjonalnie w wykonywaną pracę. Po kolejnym ekscesie ojciec dziewczyny, były prezydent Stanów Zjednoczonych, wynajmuje Ransoma do towarzyszenia krnąbrnej córce 24-godziny na dobę. Ma on za zadanie nie tyle ochronę dziewczyny, ale nakierowanie jej na drogę właściwego prowadzenia się. Ransom nie spodziewa się jednak, że Hallie uda się przebić przez jego skorupę, a ona sama skrywa o wiele więcej tajemnic, niż widać na powierzchni.

To oczywiście romans, i to dość ognisty, ale fabuła skupia się głównie na przemianie Hallie i jej postrzegania przez Ransoma. Czytelnik bowiem szybko się orientuje, że źródłem problemów dziewczyny nie jest lenistwo, brak inteligencji czy beztroskie podejście do życia, ale szorująca po dnie samoocena, samotność, traumatyczne przeżycia i dysfunkcyjna rodzina. Początkowa irytacja na to, w jaki sposób Ransom traktuje Hallie szybko przechodzi w fascynację, kiedy to obserwujemy, jak zdanie o niej zmienia osoba, która po raz pierwszy od wielu lat przebywa z nią dłużej niż kilka godzin, a ona sama nie zawsze zdoła skryć się za maską. Również Ransom przechodzi przemianę, która, choć nie tak spektakularna, również przykuwa uwagę. Podoba mi się styl autorki - nie jest przesadnie naładowany erotyką, dużo czasu poświęcone jest uczuciom i emocjom, a w trakcie lektury nuda jest niemożliwa, bo cały czas coś się dzieje.

Pochłonęłam ją dosłownie jednym tchem i na pewno sięgnę po inne powieści tej autorki. Książka dla czytelników 18+ plus dobrze jest zapoznać się z TW, bo to niekoniecznie książka dla każdego, ale ze swojej strony polecam.

Córka byłego prezydenta to nie lada utrapienie dla swoich rodziców. Bardzo rozrywkowa, wpadająca w kłopoty i arogancka. Tak widzą ją inni. Jak dzieje się skandal w rodzinie Thorne od razu wiadomo, że główną winowajczynią jest Hallie. Ona uparcie jednak staje przy swoim. Przecież to nie jej wina, że sutek wyślizgnął się z sukienki.
Jednak ojciec ma inne zdanie na ten temat i daje jej ultimatum. A raczej wynajmuje groźnego ochroniarza, który ma poskromić rozbestwioną córkę.
Ransom w kontrowersyjny sposób stara się nakłonić swoją klientkę do zmiany. Tylko pytanie czy nie trafił na równego sobie przeciwnika...walka między nimi się zaczyna a to dopiero początek kłopotów.

Muszę przyznać, że Autorka potrafi pisać świetnie historie, od których ciężko się oderwać. Mnie osobiście kupuję zawsze sarkastycznym językiem i głębszym przesłaniem. Thorne Princess można na początku uważać, za lekką książkę o rozkapryszonej bogatej dziewczynie. Na pewno jakaś prawda w tym jest, ale ma piękne przesłanie o wychowaniu, traumie molestowania i przykrej prawdzie o tym jak sława potrafi zniszczyć życie najbliższych.
Pokazuje, że ludzie bardzo często kryją się za maską nieprawdziwego "ja", aby ukryć to co boli ich najbardziej.
Szukacie czegoś co Was rozbawi, a zarazem da chwilę na przemyślenia?
Oto właśnie książka której szukacie.
Nie raz parsknięcie śmiechem, nie raz zatrzyma Wam się serce z emocji, ale z całą pewnością nie pożałujecie, że wzięliście do ręki historię o dziewczynie, która zdecydowanie ma dużo za uszami, ale ma serce na dłoni.
A do tego przystojny, mroczny ochroniarz, z którym sceny są bardziej niż gorące 🥰
Czytajcie więc ❤️

Jednak ojciec ma inne zdanie na ten temat...

Hallie Thorne to córka prezydenta USA. Aferzystka, influencerka, imprezowiczka, "czarna owca" rodziny.
Ale czy na pewno?
Po kolejnym wybryku, jej ojciec mówi dość! Zatrudnia ochroniarza (de facto mega przystojnego) aby ją ogarnął życiowo i stawia ultimatum.
Czy dziewczyna na pewno tego potrzebuje?
Czy rodzina i znajomi dobrze ją oceniają?
Nikt nie zastanowił się nad jednym najważniejszym! Dlaczego ona się tak zachowuje? Dopiero ochroniarz odkrywa co się czai za tą młodą osóbką.
A skrywa ona w sobie dużo dobrych jak i złych doświadczeń z którymi musiala radzić sobie sama 😏

Jesteście ciekawi? Czytajcie i przekonajcie się o tym sami.
Po poczatkowych rozdziałach nie sądziłam, że to napiszę ale tak! Ode mnie leci zdecydowana polecajka 👌
A główna bohaterka nie jest głupiutka jakby się mogło zdawać. Po bliższym poznaniu dużo zyskuje 🤭 przynajmniej w moich oczach.

Współpraca reklamowa: @wydawnictwoluna

Ale czy na pewno?
Czy dziewczyna na pewno tego potrzebuje?
Czy rodzina i znajomi dobrze ją oceniają?
Nikt nie zastanowił się nad jednym...

• Romans
  • Przeczytane 2024