Lucyfer

Cykl: de Vincent (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Moonlight Sins
Sherry

Lucyfer JENNIFER L. ARMENTROUT Julia Hughes przez całe życie postępuje ostrożnie. Wszystko się zmienia, gdy otrzymuje bolesną lekcję. Postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. W barze poznaje bardzo przystojnego Taylora. Niesamowicie bogatych braci de Vincent łączy mroczna reputacja. Zatrudniają Julię, aby opiekowała się ich siostrą, która wróciła do domu po tajemniczym zniknięciu przed...

Lucyfer
JENNIFER L. ARMENTROUT
Niesamowicie bogatych braci de Vincent łączy mroczna reputacja. Zatrudniają Julię, aby opiekowała się ich siostrą, która wróciła do domu po tajemniczym zniknięciu przed laty. Opiekunkę rozpraszają w pracy czyhające w rezydencji niebezpieczeństwo, a także seksowny Lucian.
Praprababka de Vincentów twierdziła niegdyś, iż mężczyźni z ich rodu mogą zakochać się tylko raz w życiu. Najwyraźniej nadeszła kolej Luciana. Nowo poznana kobieta nie powinna jednak dowiedzieć się o niektórych sekretach rodziny.
Tymczasem w posiadłości dochodzi do tajemniczej śmierci ojca braci. Czy Julii i de Vincentom uda się rozwiązać zagadkę?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/310

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/310

mania_kch | 2018-10-24
Na półkach: 2018, Przeczytane

Świetna historia. Dowcipna, trochę pikantna, ale bez przesady, trzymająca w napięciu, powiedziałabym nawet, że niebanalna bo nieco inna od dotychczas czytanych romansów. I on i ona przypadli mi do gustu, fabuła również ciekawie skonstruowana.
Postaci drugoplanowe, czyli bracia Lucyfera, bardzo intrygujący, przez tę ich tajemniczość nie wiem, który z nich bardziej mnie fascynował ?:)
Wiem jednak na pewno, że z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejne części :)
Polecam :)

WampirkaJustynka | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Nie wiem co mam myśleć o tej książce. Fakt czytało się ją przyjemnie i szybko ale jak dla mnie nic się tu nie działo. Akcja ogólnie toczy się wokół Julie i Luciena. Dopiero pod koniec książki coś się zaczęło dziać. Całość była dość przewidywalna. Od samego początku miałam podejrzenia do pewnych osób i się nie pomyliłam. Co do seksu było go w sam raz. Ani za dużo ani za mało. Przyznaję,że historia jest dość mroczna tak jak bracia de Vincent. Być może skuszę na poznanie bliżej Deva i Gabe'a. Najbardziej jednak podoba mi się okładka. Chociaż nie oddaje ona prawdy co głównego bohatera :)

magpie101 | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Piekna kobieta i przystojny on, jeden z dziedzicow bogatego ojca. Nawiedzony dom, w ktorym ciagle ktos ginie, duzo zagadek i niewiadomych.
Na szczescie na koncu wszystko sie wyjasnia i przeklety dom nie wydaje sie juz taki straszny.
Lucyfer to kobieciarz, ktory nigdy nie byl w zwiazku jednak za szybko stal sie grzeczny, gdy poznal piekna Julie i wlasnie za to 7 gwiazdek, polecam!

ELA | 2018-11-10
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2018

Szukałam czegoś- co by mną wstrząsnęło, tytuł ,,LUCYFER’’ myślę O To Jest To- ale niestety tak nie do końca. Autorka oprócz zwykłego romansu, stara się wprowadzić tajemniczość, intrygę, wątek kryminalny i trochę jakby horroru. Tajemniczy dom- tajemnicza rodzina, - morderstwa, samobójstwa, no i te odgłosy, ciągłe kroki, gasnące światła, pojawiające się i ginące postacie, klątwa wisząca nad kobitami które związały się z facetami z rodu de Vincent. No i on LUCYFER, którego do momentu pojawienia się Juli, żadna kobieta nie umiała zatrzymać przy sobie na dłużej, żadnej nie umiał pokochać i zaufać. Historia sama w sobie jest dość ciekawa, czyta się szybko i dość przyjemnie, pomimo że wszystkiego można domyślić się już w połowie opowiadania, ale warto sięgnąć po Lucyfera.

TINA | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018

Zabierając się za tą książkę, nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie znałam autorki, więc nie wiedziałam, czy jej styl mi się spodoba. Po przeczytaniu opisu „Lucyfera” zostałam skuszona, nie tylko samym tytułem, ale również treścią, która kryła coś więcej niż zwykły romans. Co dostałam w ostatecznym rozrachunku? Mam nadzieję, że kilka osób zaskoczę

Dostałam rewelacyjną historię, w którą wpadłam :) od samego początku świetnie się przy niej bawiłam. Myślałam, że mój czytelniczy kryzys związany jest z brakiem ochoty na książki lub ich przesytem. Nic bardziej mylnego! Ja po prostu potrzebowałam w tej chwili czegoś takiego jak „Lucyfer”! Czyli romansu z wątkiem kryminalnym, którego tytułowy bohater okazuje się diabłem wcielonym (ale w tym zadziornym słowa znaczeniu).

Plusy powieści? Świetny lekki styl. Książkę pochłaniamy rozdziałami. Do tego dobry i zadziorny dowcip. Flirt? Wszechobecny :) Seks? Owszem pojawia się ale nie kłuje w oczy, powiedziałabym raczej, że elektryzuje. Jest...

Isiak1989 | 2018-10-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2018

Niezwykle rzadko zdarza mi się, że po przeczytaniu ostatniej strony książki zostaje ze skrajnymi emocjami. Tu niestety tak jest. Z jednej strony było fajnie, inaczej niż w większości pozycji dotychczas czytanych, ale z drugiej jakoś ten romans autorce taki słaby wyszedł, Lucian był zdecydowanie za mało groźny jak na swój przydomek a Julia... Eh... Jedyny niepodważalny pozytyw "Lucyfera" to okładka.
Smuteczek, bo liczyłam na kawał dobrej historii.

werka777 | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od postaci, ale niekoniecznie dlatego, że to najmocniejszy punkt tej powieści. Trudno byłoby wybrać jej najbardziej udany element, kiedy wszystko wokół zdaje się ze sobą idealnie współistnieć. Główna bohaterka, Julia, to kobieta z idealną mieszanką cech, z jednej strony niewychodząca przed szereg, stonowana pod względem zachowania, niespecjalnie przebojowa, z drugiej gotowa na zmiany, zdeterminowana i otwarta na ludzi. Lucian vel Lucyfer (nazwa mówi sama za siebie) to typ, od którego spojrzenia miękną kolana. Piekielnie przystojny, tajemniczy, niosący ze sobą swojego rodzaju ryzyko, ale i bezpieczeństwo. Autorka udowadnia, że wcale nie trzeba kreować chamskiego bad boya, by męski bohater nabrał mrocznych cech. Na długo będę o nim pamiętać, oj na długo. Podobnie jak i o postaciach drugoplanowych, którzy znaleźli w tej historii wyraźne, istotne miejsce.

„ – Co robisz? – zapytała.
- Jestem tu, by cię chronić.
Julia przechyliła głowę na bok.
- Przed czym?
- Przed...

Monika Szulc | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Jula Hughes to rozważna kobieta, która boi się ryzyka. Ma jednak dość takiego życia i nieustannego chowania się we własnej skorupie. Pod wpływem impulsu ( i butelki wina) składa podanie o prace w agencji. Pilnie potrzebuje zmiany i kiedy dostaje odpowiedź, bez wahania porzuca prace w szpitalu, by pokonać kilka tysięcy kilometrów i zaopiekować się młodą kobietą. Tymczasem w rodzinie de Vincent nie dzieje się za dobrze, bo głowa rodziny umiera w podejrzanych okolicznościach, a tajemnicze głosy ze strychu zaczynają przybierać na sile. Klątwa, zemsta, a może choroba psychiczna? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

Jennifer L. Armentrout to autorka dobrze mi znana i po jej książki sięgam w ciemno. Szczerze powiem, że mało mnie interesuje, o czym będzie jej kolejna książka. Jeszcze na żadnej się nie zawiodłam i lubię ten dreszczy niepewności i zaskoczenia, kiedy zaczynam czytać powieść spod pióra tej wyśmienitej pisarki.

Początek jest naprawdę gorący i nieco zaskakujący. Nadmiar...

Natalia | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 14 listopada 2018

Szkoda słów.
Szkoda mojego czasu.
Nie mogę napisać, że ją przeczytałam, bo to nie do końca prawda. Starałam się, ale po 200 stronach miałam dość i przekartkowałam ją pobieżnie byle dotrwać do końca.
Na tej części z pewnością skończę.

Dagmara | 2018-10-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

“Postęp wymaga wielkiej cierpliwości.”

Wierzycie w nawiedzone domy, klątwy i przekleństwa? Czy ludzie go zamieszkujący są skazani na wieczne nieszczęście i wszechobecny strach? Jedno jest pewne: praprababka miała rację, że gdy mężczyzna z rodu de Vincent się zakocha, zrobi to tylko raz w życiu. Czy przyniesie to ze sobą szczęśliwe zakończenie?

Julia Hughes jest ostrożną kobietą, spełnia się zawodowo wykonując pracę marzeń. Od życia otrzymała już bolesną lekcję i zamierza zacząć wszystko od nowa, przyjmując ciekawą ofertę pracy w Luizjanie. Nigdy by się nie spodziewała, co może ją tam spotkać...

Bracia de Vincent to obrzydliwie bogaci i diabelsko przystojni mężczyźni, znani ze swojej mrocznej reputacji. Kiedy po latach wraca ich zaginiona siostra, postanawiają zapewnić jej należytą opiekę i zatrudniają Julię jako opiekunkę. Czy seksowny szef i piękna pielęgniarka to mieszanka wybuchowa? Kto stoi za tajemniczą śmiercią ojca braci? Czy dom naprawdę jest nawiedzony?

Za postaci,...