Allegro - kampania grudzień kat. romans

Chaos

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Święci Grzesznicy (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Ruckus
karollllllla

Ruckus Rosie Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza facetem, który nieustannie przypomina, że mój zegar tyka. On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem. Uderzającym błędem, przeciwieństwem mojej dosadności, bezwstydności i szczerości. Jest również byłym chłopakiem mojej siostry. Ale zanim...

Ruckus
Rosie
On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem.
Jest również byłym chłopakiem mojej siostry.
Ale zanim mnie osądzicie, powinniście wiedzieć jedno:
Ja pierwsza go zobaczyłam. Pierwsza zapragnęłam. Pierwsza pokochałam.
Jedenaście lat później wkroczył do mojego życia i zażądał drugiej szansy.
Dean Cole chce być moim jeźdźcem miedzianym. Mój rycerz w lśniącej zbroi w końcu się zjawił. Oby nie za późno.
Dean
Podobno najjaśniejsze gwiazdy gasną najszybciej. Zgadzam się z tym.
Ona sprawia, że moje myśli płoną.
Jest wyszczekana, złośliwa i ma wielkie serce.
W świecie, w którym wszystko jest nijakie, ona świeci niczym Syriusz.
Jedenaście lat temu los nas rozdzielił.
Ale niech tylko spróbuje zrobić to ponownie.
Dobranie się do niej nie będzie łatwe, nie bez powodu jednak nazywają mnie Szatanem.
Rosie LeBlanc jeszcze zobaczy, jaki jestem waleczny.
A zdobycie jej będzie moim najsłodszym zwycięstwem.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

mclena | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

"Stars also symbolize the cycle of life, solitude and gravity. They glow in the dark energy that’s the majority of space, and remind us that even in the pitch black, there’s always something that can shine."

Drugi tom z serii i musze przyznać, że niesamowicie podoba mi się pióro Pani Shen, która wie jak tworzyć elektryzujące historie, takie co na długo zapadną w pamięć.
"Ruckus" to losy Deana i Rosie, których poznalismy już wstępnie w tomie pierwszym i nie sądziłam, że autorka da radę zrobić z tego coś fajnego. Pierwsze kilka rozdziałów miałam ochotę przewracać oczami, jak bardzo przewidywalna z każdą stroną była ta książka, ale ostatecznie... ta przewidywalność miała tylko uśpić czujność, by następnie spuścić na głowę szokujące informacje.
"Ruckus" to również dla mnie pierwsza książka, w której główna bohaterka choruje na Mukowiscydozę - dolegliwość powszechnie znana, lecz przez wielu ignorowana. Tutaj mamy szansę zobaczyć z czym zmaga się osoba posiadająca tę śmiertelną...

Karolina Hajdysz | 2018-06-28

Moja opinia jest taka, że Szatan bez dwóch zdań położył Brutala na łopatki! Pierwszy tom był pełen agresji zmieszanej z niezwykłą pasją i namiętnością... Drugi tom to nieco inny klimat - historia nieuleczalnie chorej Rosie LeBlanc i pewnego siebie Deana. On od zawsze miał to czego chciał...wystarczyło że wyciągnął po to rękę. Ciężko pracował i stał się tym kim jest dziś...niestety czy tego chce czy nie ma swój słaby punkt, który powoli ściąga go na samo dno... . Tylko Ona ma szansę wprowadzić do jego życia nieco równowagi i realnego szczęścia.
Rosie choruje na mukowiscydozę więc jasne jest, że niema tyle czasu dla siebie i własnych marzeń by je spełnić. Jest wyszczekana, ambitna i ma słabość do Deana. Jedenaście lat temu nie dane im było spróbować wspólnego życia....teraz jest na to czas, choć jest go coraz mniej... .
Czy ta dwójka ma w ogóle szansę na miłość po tylu latach? Czy Rosie przeżyje?

Jestem baaaaardzo zadowolona z tej pozycji, polecam!!!♥️

mania_kch | 2018-07-04
Na półkach: 2018, Przeczytane

Intryga bardzo przypadła mi do gustu natomiast Chaos przebił to uczucie ze zdwojoną siłą.
Po raz drugi udaje się autorce stworzyć miłosną historię, która nie jest banalna. To raczej historia, która częściej obnaża tę brzydką stronę. Taki zabieg jest ciekawy i intrygujący.
Zakończenie jak dla mnie ciut przesłodzone i to jest taka mała rysa na tej historii.
Polecam :)

Witch | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Dobra. Lepsza niż poprzednia, choć podchodziłam do niej ze sporym dystansem. Końcówka trochę bajkowa, wolałabym bardziej życiową ;)

IsaX | 2017-08-17
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

O ile Vicious mnie zaciekawił to niestety kontynuacja historii opowiadająca o Rosie - siostrze Mille już nie. Taki odgrzewany kotlet, scenariusz z góry znany wiec nic mnie nie zaskoczyło, styl podobny wiec niestety tylko 5 *i to na wyrost.
Można przeczytać, ale szału nie ma.

KobieceRecenzje365 | 2018-11-22

No tu dużo pisać drygi tom cyklu Święci grzesznicy jest tak samo dobry jak pierwszy, a może nawet i i lepszy. Tym razem poznajemy historię Rosie i Deana, czyli bohaterów, których poznaliśmy już w pierwszym tomie. Rosie to siostra Millie, a Dean to przyjaciel Brutala i były chłopak Mille. Obawiałam się tego tomu i tego, że dostanę odgrzewanego kotleta, jednak na całe szczęście się pomyliłam, bo choć historia jest czasami dość przewidywalna, to udało się też autorce nie raz mnie zaskoczyć. Jeżeli czytaliście poprzedni tom, to wiecie, że Rosie choruje na nieuleczalną chorobę, jaką jest mukowiscydoza. Troszkę bałam się, jak autorka pociągnie ten wątek, by nie był on sztuczny i mało prawdziwy, ale moje obawy były na wyrost, bo wszystko zostało opisane bardzo naturalnie i prawdziwie. Autorka bez zbędnych ubarwień opisała, z czym zmagają się osoby dotknięte mukowiscydozą, na co mogą sobie pozwolić i jak radzą sobie z wiedzą, że ich czas jest policzony.

„Co sprawia, że czujesz się...

werka777 | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

CHŁOPAK JEJ SIOSTRY
Pamiętacie pewnego siebie Brutala i Emilię, która przed nim uciekała? Teraz nadszedł czas na siostrę wspomnianej bohaterki, którą okazuje się piękna, ale cierpiąca na mukowiscydozę Rosie. Zadziorna, wygadana, choć potrafiąca usunąć się w cień. Kiedy przychodzi jej mierzyć się z miłością, nie działa pochopnie, na pierwszym miejscu stawiając swoje sumienie. Dean z kolei, to rozchwytywany, pewny siebie i nieprzebierający w słowach mężczyzna. Nie zawsze romantyczny (mógłby lepiej wyrażać się o swoich pragnieniach!), ale zdecydowanie zdeterminowany i waleczny. Choć nosi przezwisko Szatana, przyznam, że nie do końca dostrzegałam jego piekielne oblicze, w szczególności wtedy, kiedy to w czasach młodzieńczych lat postanowił uczynnie bronić nękaną dziewczynę. Trochę mam wrażenie, że autorka na siłę kreowała jego postać, która chwilami wydawała się przerysowana. Były jednak i takie momenty, kiedy urok Deana działał także na mnie. Całokształt dotyczący bohaterów oceniłabym...

Tylkomagiaslowa | 2018-07-27

Przy recenzji Intrygi, pisałam Wam, uwaga, cytuję: "Niemniej jednak na pewno sięgnę po dwie kolejne części, by dowiedzieć się i upewnić, czy aby na pewno dobrze robię dając jeszcze jedną, a raczej dwie szansy autorce. Daję szanse na to, by mnie zaskoczyła. W jakikolwiek sposób. To się okaże w przyszłości, gdy wpadną w moje dłonie "Chaos" oraz "Skandal"."
I tak, autorka zaskoczyła mnie i oczarowała historią dwójki bohaterów, po których można by spodziewać się schematu, a jednak uniknęła tego. Całe szczęście. A w dodatku... Pojawiły się emocje...
Teraz już bez wątpienia sięgnę po trzeci tom i nie będę się bała, że może mnie zawieść. W Chaosie dała z siebie wszystko więc... Co mam do stracenia?

Rosie to siostra Emilii z Intrygi. Millie nienawidziłam, co zresztą nie było dziwne. Ale Rosie... Była skromna, przynajmniej odnosiłam takie wrażenie mimo iż potrafiła odpyskować i postawić na swoim. Autorka nakreśliła jej portret z trudną chorobą, jaką jest mukowiscydoza. I nie, to wcale nie...

książkowe_zacisze | 2018-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Muszę przyznać, że Chaos mnie zaskoczył, o dziwo pozytywnie!

Z jednej strony jest to głupkowate i tandetne, z drugiej jednak fajne i odprężające. Bohaterowie są wyraziści, fabuła żywiołowa, a autorka nie bawi się w gładkie słówka.

Książka opowiada historię miłości przyprawionej nienawiścią, rozgrywającej się w scenerii przepychu i ograniczanej przez ciężką chorobę. Wiele elementów może tu irytować, jeśli nie przepadasz za tym gatunkiem literackim, ale jeżeli potraktujesz tę powieść jako rozrywkę i odskocznię od poważniejszych tytułów, to będziesz się przy niej dobrze bawić.

Chaos to taka bajka dla dużych dziewczynek, niegrzeczna, raczej przewidywalna, choć autorka przemyciła tu drobne elementy zaskoczenia. Nie jest to do końca moja bajka, lecz podobała mi się na tyle, że planuję sięgnąć po kolejny tom. Serię radzę czytać po kolei, zatem zanim popadniesz w totalny Chaos, czeka Cię równie wciągająca Intryga.

Amarisa | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Fragment recenzji:
"Muszę przyznać, iż przebrnięcie przez tę powieść było dla mnie istną męczarnią. Zasiadłam do niej pełna sprzecznych uczuć – zniechęcona po „Intrydze”, która mocno mnie rozczarowała, ale też z tlącą się we mnie małą iskierką nadziei na to, że może tym razem będzie lepiej… że może akurat historia Rosie i Deana zdoła do mnie przemówić, a całość okaże się nie być taka zła, jak mi się wydawało. Niestety szybko przekonałam się, że me nadzieje były płonne, a historia tych dwojga okazała się być nie tylko wtórna i do bólu przewidywalna, lecz po prostu ciężko strawna.

Podczas lektury zastanawiałam się, jak wygląda życie erotyczne autorki…"

Całość: http://magicznyswiatksiazki.pl/chaos-l-j-shen/