Drań z Manhattanu

2018-08-01
2018-08-01
2016-04-11
Edyta Stępkowska
bogactwo władza romans seks namiętność arogancja despotyzm drań nieznajoma uczucia humor

Delikatny romansik. Bardzo przyjemna lektura.

Delikatny romansik. Bardzo przyjemna lektura.

Zdecydowanie mój ULUBIONY duet autorski! Charakterystyczny schemat literacki pojawia się i tutaj, ale to w niczym nie przeszkadza. Urocza historia. Szkoda, że już skonczylam. Zazdroszczę Ci, przyszła czytelniczko, która dopiero sięgniesz po tę książkę.

Witajcie Kochani!

Też podejmujecie głupie decyzje życiowe szczególnie względem osoby którą kochacie? Macie problem się dogadać? A może macie przepis na udany związek?

,,Drań z Manhattanu” - Vi Keeland, Penelope Ward

Soraya znalazła w metrze telefon pewnego gbura w garniturze. Graham jednak nie był w stosunku do niej miły tak więc ta chciała się zemścić. Temu jednak spodobała się pyskata dziewczyna i nie mógł przestać o niej myśleć. Kiedy ta jednak zgodziła się z nim umówić postawiła mu pewne warunki które zostały dość szybko zniesione. W momencie kiedy uczucie rośnie na świat wychodzą różne fakty z życia mężczyzny o których on sam nie miał pojęcia.

Książkę czytało się bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Patrząc na okładkę spodziewałam się czegoś innego przez co jestem szczerze zaskoczona.

Ocena: 6/10

Witajcie Kochani!

,,Drań z Manhattanu” - Vi Keeland, Penelope Ward

Już pierwsze sceny powiedziały mi, że to nie będzie moja książka i miałam rację. Była spoko, sprawdziła się jako wieczorny towarzysz, nie uśpiła, ale nie mogę powiedzieć, żeby bardzo mi się podobała, bo ani nie wkręciłam się w fabułę, ani jakoś mocno nie polubiłam bohaterów.

Za to ta jedna scena, w której pojawiają się bohaterowie z poprzedniego tomy (dosłownie dwa zdania, które łączą to w serię xd) - wyszczerzyłam radośnie zęby :D

Pierwsze kilkadziesiąt stron, to kawał dobrej, lekkiej lektury. Niestety, chyba później nastąpiła zmiana autorki (albo "zmęczenie" tematem),bo jedne postacie drugoplanowe poszły w zapomnienie (babcia i pies),a wyeksponowano parkę ze studia tatuażu. Zmiana zachowań głównych bohaterów też się nieco uwidoczniła.

Problemy, których się spodziewałam patrząc na grubość książki, oczywiście się pojawiły, lecz nie nagle jak królik z kapelusza, lecz były logicznym następstwem przeszłości, o której się dowiadujemy dość wcześnie z ust głównych bohaterów. Niestety, moim zdaniem, autorki aż nazbyt te przeszkody rozdmuchały, aż stały się hmm... zbyt "nachalne" a przez to jakieś mniej prawdziwe. Rozwiązanie dylematu Soraji, też było dziwne, bo bardziej pasujące do nastolatki niż dorosłej kobiety. Ale OK, wybaczyć bym to mogła, gdyby nie tandetna końcówka.
Bo musicie wiedzieć, że im bliżej końca lektury, tym było gorzej, a sama końcówka to jakaś farsa...

Zamiast 6 gwiazdek, po rozczarowaniu tak dobrze zapowiadającej się opowiastce, mogę wystawić co najwyżej 5 (przeciętniak).

Problemy, których się spodziewałam patrząc na grubość książki,...

I pojawił się problem z oceną sytuacji i książki.

Minęło zaledwie kilka dni od zakończenia lektury i potrzebowałam chwilę, aby odtworzyć o co tam chodziło, generalnie wszystko standard, tylko na czym polegała drama, ale ok mam to.
Za dużo i za szybko przeczytałam w ramach projektu majówka.
Romantyczkom polecam*.

*Tylko nie naraz pierdylion książek tych autorek... miejcie dla siebie litość i rozłóżcie tę przyjemność.

I pojawił się problem z oceną sytuacji i książki.

Za dużo i za szybko przeczytałam w ramach projektu majówka.
Romantyczkom polecam*.

*Tylko nie naraz pierdylion książek tych autorek......

Miałam bardzo wygórowane oczekiwania wobec tej książki i chyba za długo przeleżała mi na półce czekając na swoją kolej, więc skutek był taki, że się mocno zawiodłam. Jakoś nie czułam za szczególnej sympatii do głównej bohaterki, bohater też mnie nie uwiódł. Był to typowy i schematyczny romans, i właściwie czegoś takiego oczekiwałam, ale nie czułam tej chemii między mną a książką :(. Czytało się ją dosyć szybko, ale sama historia w sobie mnie nie przekonała.

Ciekawy, przyjemny romans. Lekka lektura na wieczór. Czyta się szybko i przyjemnie. Główni bohaterowie dobrani są na zasadzie przeciwieństwa, chociaż każde z nich ma za sobą jakieś traumy. Jak to w romansach bywa, wiadomo jakiego zakończenia można się spodziewać, ale to nie psuje lektury, a wątek Genevieve wprowadza adrenalinę i wątpliwości czy na pewno wszystko zakończy się tak, jak czytelnik oczekuje.

Bardzo mi się spodobała ta książka. Świetna historia napisana z dużym poczuciem humoru. Zabawne dialogi między Grahamem a Sorayą sprawiały że śmiałam się do łez. I polubiłam te sympatyczną parę. Co prawda jest to erotyk ale sceny łóżkowe nie są na halne. Są skonstruowane zmysłowo i w bardzo namiętnej odsłonie.
Dla wielbicieli takich historii książka jest idealna.
Polecam.

Dla wielbicieli takich historii książka jest...

Dobrze się bawiłam podczas czytania. Bohaterka z charakterem, on zresztą też. Zabawna, wciągająca historia, jak wszystkie autorek.

• Romans

Vi Keeland Drań z Manhattanu Zobacz więcej