Drań z Manhattanu

Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Wydawnictwo: Editio
Stuck-Up Suit
karollllllla

Czy władczy finansista z ogromnymi pieniędzmi i jeszcze większym mniemaniem o sobie jest odpowiednim facetem dla krągłej Włoszki z Bensonhurst, której cechami charakterystycznymi są niewyparzony język i oryginalna fryzura? Soraya Venedetta doskonale zdawała sobie sprawę, że nic z tego nie będzie. Mężczyzna, którego zauważyła w metrze, był niewiarygodnie przystojny, miał cudowny, niski głos, a do tego władzę i pieniądze. Zachowywał się natomiast arogancko i despotycznie. Dziewczyna nie miałaby nic przeciwko bliższemu poznaniu pięknego drania, jednak szanse na to wydawały się bliskie zeru — dopóki Soraya nie znalazła jego zgubionego w metrze telefonu.

Graham J. Morgan ma dopiero 29 lat, ale już jest uznanym biznesmenem, jego firma świetnie prosperuje. Mężczyzna całkowicie poświęcił się nauce i pracy, nic więc dziwnego, że odnosi imponujące sukcesy. Wszystko jednak się zmienia, gdy znajduje w swojej komórce zdjęcia nieznajomej piękności. Widać na nich fantastyczny dekolt, śliczne nogi i wyjątkowo zgrabny tyłek. A potem okazuje się, że dziewczyna ma także długie, lśniące włosy, słodką twarz anioła i iście diabelski temperament. Jednym celnym zdaniem burzy jego spokój na długo.

To pełna humoru i wdzięku opowieść o miłości, która narodziła się między antypatycznym, bogatym despotą i charakterną, odważną Włoszką, która zawsze mówi, co myśli, i robi to, co uznaje za słuszne. Dzieli ich właściwie wszystko, ale łączy dzika namiętność i pełne poświęcenia uczucie. Nie oderwiesz się od tej fascynującej i podnoszącej na duchu historii aż do ostatniego zdania!

On miał pięćdziesiąt twarzy. A ona pokochała je wszystkie.

źródło opisu: Editio.pl

źródło okładki: editio

Sol | 2018-08-02

Gwiazdą tej książki dla mnie pozostanie Soraya.
Jak u Keeland na ogół te bohaterki są takie dość blade, Soraya to barwy, to energia, to ogień. Dla tej bohaterki rozważyłabym zmianę orientacji :P
I wcale nie dziwię się Grahamowi, że tak go oczarowała, że zmieniła go, że oszalał na jej punkcie. Zresztą Graham Morgan sroce spod ogona też nie wypadł. Ma osobowość, charakter. Ma kasę ale co ważniejsze, ma klasę.
A szczerze mówiąc trochę już mi idą uszami ci milionerzy szalejący na punkcie nowo-poznanej kobiety. Mimo tego, że zaczyna to nużyć to Pan Morgan się na tym tle wyróżnia.

Książka jest dowcipna, lekka, erotyczna i rozgrzewająca. Jest też romantyczna i emocjonalna. Jest to całkiem ciekawy i przyjemny miks.
Chociaż ostatnio na naszym rynku wydawniczym tego typu miksów jest naprawdę zalew, tak jak niegdyś zalewały nas paranormale czy erotyki. Teraz mamy współczesne romanse erotyczne o bogaczach czy sportowcach.
Nie wiem też, czy to zasługa Penelope Ward, ale Graham jest z trochę...

mclena | 2016-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

"Sometimes the words that are left unspoken are the ones, that most needed to be said."

"Stuck-Up Suit" to już druga wspólna książka popularnych autorek Vi Keeland i Penelope Ward, których pierwszy projekt "Cocky Bastard" spotkał sie z pozytywnym odzewem. Dla mnie była to raczej średnia propozycja, ale to i tak nie zniechęciło mnie do ich nowego pomysłu, gdyż cenię sobie ogromnie Penelope Ward i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła - chociaż w mojej skali ocen nie potrafi się wybić na sam szczyt, to jednak pamiętam każdą z jej książek i zawsze ciepło wspominam fabułę.

Główni bohaterowie to Soraya i Graham którzy poznają się z pozoru w dość mało niezwykłej sytuacji. Mężczyzna gubi telefon w pociągu, a kobieta go odnajduje, jednak zanim ten go gubi, Soraya zdążyła już zaobserwować podczas podróży, że Graham jest okropnie nieprzyjemny dla swoich pracowników, których wręcz obraża podczas rozmowy telefonicznej. Mając niskie mniemanie o mężczyźnie Soraya postanawia dowiedzieć się czegoś...

Kasiek | 2018-08-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Bardzo dobra pozycja. Wciągnęła mnie od samego początku. Pokochałam Sorayę od pierwszej strony za jej temperament, nieprzeciętność i niewyparzony język. No a jej relacja z "dupkowatym" Grahamem w gajerku, to już wisienka na torcie.
Dialogi czy wymiana smsów między nimi wywołują uśmiech na twarzy. Nie jest to jednak relacja tylko sielankowa, nie brakuje też zwrotów akcji i problemów, które wydają się nie do rozwiązania. Zarówno humor, jak i poważne sytuacje świetnie się ze sobą przeplatają. Książkę czyta się bardzo dobrze. Polecam.

itysiek_reads | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Vi Keeland jest rodowitą nowojorczanką. W ciągu dnia pracuje jako prawniczka, a wieczorami pisze książki, które stają się bestsellerami „New York Timesa” i „USA Today”. Jest mamą trójki świetnych dzieci i molem książkowym. Z kolei Penelope Ward wychowała się w Bostonie z piątką starszych braci. Obecnie wraz z mężem i dwójką dzieci mieszka w Rhode Island. Nie może żyć bez książek, kawy i weekendowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi [opis pochodzi z okładki].

Graham J. Morgan jest zwykłym draniem. Właśnie takie zdanie na jego temat wyrabia sobie Soraya Venedetta po tym, jak ten odprawia ją z kwitkiem z własnego biura… W ramach zemsty Soraya zostawia na jego telefonie, który znalazła w metrze, apetyczne zdjęcia swoich atutów: dekoltu, nóg i pupy. Dziewczyna nie zamierza owijać w bawełnę i otwarcie mówi mu, co o nim myśli, czym trafia w samo sedno. Po tym wszystkim Graham nie może przejść obojętnie obok dziewczyny z diabelskim temperamentem. Czy związek pewnego siebie i nie...

zaczytanapatka | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Soraya Venedetta pełni rolę asystentki autorki kącika z poradami sercowymi "Zapytaj Idę". W drodze do pracy jej uwagę przykuwa przystojny mężczyzna. Los sprawia, że gubi on swój telefon. Soraya ma okazję oddać mu telefon lecz zanim to zrobi zamierza troszeczkę poszperać by czegoś się o nim dowiedzieć. Okazuje się, że przystojniak to Graham Morgan. Zarządza on aktywami firmy Morgan Financial Holdings. Soraya przekonuje się, że wszystko uchodzi mu na sucho a dla swoich pracowników jest bardzo opryskliwy. Rozmowa przez interkom udowadnia, że facet jest dupkiem. Zostawia mu prezent pożegnalny - trzy wyzywające zdjęcia i wiadomość. Graham jest zaskoczony. Nikt w biurze nie odważył się odzywać do niego tak jak ona a wiadomość, którą zostawiła na jego telefonie kompletnie go rozbiła. Nie chce nawiązywać relacji dlatego zraża ludzi do siebie. Soraya niesamowicie go pociąga. Mężczyzna nie cofnie się przed niczym by zdobyć to czego pragnie. Graham jest przyzwyczajony, że ludzie mu ulegają,...

mania_kch | 2018-03-28
Na półkach: 2018, Przeczytane

Bardzo dobrze się czytało. Lekka, przyjemna, pełna humoru, bajkowa historia. Zdecydowanie na leniwy wieczór czy poprawę humoru :)
Polecam :)

magia_stron | 2018-08-06

Drań z Manhattanu to lekka, sympatyczna i zabawna, wciągająca od samego początku powieść kobieca z elementami erotyzmu. Potrzebowałam właśnie takiej lektury i po tej mam ochotę na więcej tego typu książek.

Może niektóre fragmenty czy kroki jakie podejmą bohaterowie były przewidywalne, ale cóż z tego? Cóż przy fakcie jak tą książkę się czyta i jakie salwy śmiechu wywołuje. Nie pamiętam kiedy aż tak wybuchałam śmiechem. Ba! Ryczałam ze śmiechu! Te teksty! A przy końcu to płakałam i ze śmiechu i ze wzruszenia!

Czytelnik znajdzie w tej lekturze odskocznie od problemów dnia codziennego, taki poprawiacz humoru. Rozweselacz, czasoumilacz. Jeśli szukasz takiej lektury to dobrze trafiłeś, oto książka która wywoła uśmiech i pozszywa zmęczone serduszko.

Czytelnik polubi bohaterów... uroczą Włoszkę, której zachowanie i charakter są bardzo żywe, jest bardzo bezpośrednia, trochę zamknięta w sobie, nieco zagubiona, ale bardzo kochana. Czytelnik polubi nawet tego zboczonego Drania, bogatego,...

magpie101 | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Rewelacyjna ksiazka :), on nadety i gburowaty garniturek, ktory kiedys zostal skrzywdzony przez kobiete, ktora kochal i najlepszego przyjaciela.
Ona pyskata dziewczyna, ktora boi sie zaangazowac uczuciowo przez czytny swojego ojca.
Soraya zaszla Grahamowi za skore, jednak nie tak latwo jest ja zdobyc. A gdy juz wydaje sie, ze wszystko uklada sie idealnie wtedy w jego zyciu pojawia sie mala istotka z przeszlosci. Polecam!!!

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Bardzo lubię książki Vi Keeland, więc z przyjemnością sięgnęłam i po tę, zastanawiając się przy tym, jak udał się ten duet z Penelope Ward. Mogę już na początku Wam powiedzieć, że całkiem nieźle wyszła paniom ta historia. ;)

Początek jednak nie był ciasteczkiem malinowym, którym delektowałabym się z przyjemnością. Niestety, wydawało się, że raczej będzie to dosyć nudna lektura i mało zaskakująca. Lecz, po przebrnięciu przez pierwsze strony, powoli akcja zaczęła się rozkręcać i zyskiwać w moich oczach poprzez kilka ciekawych rozwiązań zastosowanych przez autorki.

Fabuła napisana została zarówno z punktu widzenia Grahama Morgana, jak i Sorayi Venedetty. Dzięki temu możemy śledzić ich losy z obydwu stron, co przyznaję bez szemrania, że bardzo lubię. Również narracja pierwszoosobowa mi nie przeszkadzała, co niekiedy niestety sprawia, że lektura staje się bardziej udręką niż przyjemnością. Tu, na szczęście była tym drugim.

Historia...

Uwielbiam pióro Vi Keeland i byłam ciekawa, jak poradzi sobie w duecie z Penelope Ward, dlatego też bez wahania sięgnęłam po ich wspólne dzieło. Czy Drań z Manhattanu przypadł mi do gustu?