Drań z Manhattanu

2018-08-01
Data 1. wydania:
2016-04-11
Edyta Stępkowska
bogactwo władza romans seks namiętność arogancja despotyzm drań nieznajoma uczucia humor

Patronaty LC

Okładka książki Well Played. Zakład o więcej niż wszystko Vi Keeland, Penelope Ward
Ocena 7,4
Well Played. Z... Vi Keeland, Penelop...

Mogą Ciebie zainteresować

Soraya jadąc do pracy metrem zauważa przystojnego faceta, który wysiadając upuszcza telefon. Postanawia podnieść go i zabrać gdyż mężczyzna mocno ją zainteresował. Po kilku dniach przy próbie oddania zguby Soraya ma okazję "poznać" jaki mężczyzna jest chamski. Kiedy Graham nie chce otworzyć drzwi biura i porozmawiać wściekła robi sobie jego telefonem trzy zdjęcia. Swojego biustu, nóg i tyłka i pozostawia wraz ze swoim numerem telefonu podpisanym "Nie ma za co, dupku".
Graham jest zaskoczony zachowaniem kobiety, przyzwyczajony do respektu podwładnych. Nie potrafiąc zapomnieć małej diablicy zaczyna z nią smsować, chce ją poznać, lecz Soraya nie zamierza się ujawnić. Niedługo sam poznaje tożsamość kobiety, kiedy u pasażerki metra dostrzega tatuaż - piórko ze zdjęcia od Sorayi.
Para zaczyna się spotykać, kiedy zostają ujawnione sekrety sprzed lat.

Drań z Manhattanu to lekka, pełna humoru, zabawnych dialogów opowieść. Pokazuje jak skrywane tajemnice i wybory mogą powrócić po latach, zmieniając raptownie życie.

Czy ja już mówiłam, że KOCHAM romanse? W szczególności strangers to lovers 🤍

„Drań z Manhattanu” @vi_keeland & @penelopewardauthor, wydawnictwa @editio.red to kolejne cudo w tej kategorii.

Na początek cytat, który podpatrzyłam już w podziękowaniach autorek. Myślę, że cudowny. „Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie spotkasz prawdziwą miłość- na ławce przy autostradzie czy w metrze..” Takie spotkania w książkach uwielbiam najbardziej, niestety w życiu zazwyczaj nie kończą się tak kolorowo, jak w książkach.

„Właśnie wpadłem na gościa spacerującego z kozą.”

Gdy chcę mieć pewność, że przeczytam dobrą książkę, to zawsze sięgam po te napisane przez Vi Keeland, a ostatnio w duecie z Penelope Ward, bo to zabójcze połączenie. Do tego stopnia, że czasami zastanawiam się jaki film/serial oglądałam i nie skończyłam, a okazuje się, że była to kolejna świetna książka w ich wykonaniu. Ich książki są lekkie, przez co zdecydowanie czyta się je zbyt szybko i zanim się obejrzysz, jesteś na ostatniej stronie.

„Nie bój się zranienia. Lepiej wzbić się w niebo i upaść, niż nigdy nie poczuć, jak ziemia usuwa ci się spod nóg. Nawet chwilowa radość jest lepsza niż całkowity jej brak. Boisz się zranienia tak, jak ja boję się śmierci. Ale pomimo strachu zamierzam przeżyć w pełni każdy dzień, jaki mi został”.

Graham nie jest lubianym szefem, został zraniony i wytworzył wokół siebie ścianę aroganckiego dupka, przez co jego asystentki uciekają z pracy szybciej, niż zdąży zapamiętać ich imię. Wszystko się zmienia, gdy do jego życia wkracza tajemnicza kobieta, temperamentna włoszka imieniem Soraya. Kolorowe końcówki włosów, które zmienia się w zależności od nastroju, czym zdecydowanie zdobyła moją sympatię. Natomiast niewyparzony język i zadziorny charakter, to mieszanka wybuchowa, która nie daje o sobie zapomnieć.

„Nikt nie wie, co się stanie następnego dnia, ale gdyby świat miał się jutro skończyć, nie ma innego miejsca, w którym wolałbym być niż tu z tobą. A to mówi mi wszystko, co muszę wiedzieć.”

Poznają się w metrze, w drodze do pracy. Jak można się spodziewać, bogaty biznesmen nie codziennie jeździ metrem, więc to przypadek czy może już przeznaczenie, że poznali się właśnie w takich okolicznościach? Mężczyzna wysiadając, gubi telefon, ona zauważa go niedługo później i postanawia znaleźć właściciela, aby oddać zgubę. Jednak sytuacja nie wygląda tak, jak sobie to wyobrażała. Gdy mężczyzna nie zamierza się pofatygować, by wpuścić ją do gabinetu, coś się w niej gotuje, ale wkurzona nim oddaje jego telefon sekretarce, nie może się powstrzymać i zostawia mu pewną niespodziankę na pożegnanie. Wtedy jeszcze nie była świadoma, że to całkowicie odmieni jej życie. Właśnie ta wiadomość, którą znajduje na telefonie, burzy jego spokój na długo. Gdy nie może przestać myśleć o jej atutach, postanawia ją odszukać, co niespodziewanie jedno ze zdjęć załączonych w smsie mu ułatwia. „Czasami słowa, które zostały niewypowiedziane, są tymi, które najbardziej potrzebują wypowiedzenia.”

Wydaje się, że od początku wszystko jest przesądzone, niczym niewyróżniający się romans, jednak nic bardziej mylnego. Ta książka do ostatnich stron trzyma w niepewności i to mi się w niej najbardziej spodoba. Pokazuje na przykład, że na udanej randce nie zaglądamy do telefonu co 5 minut. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że czasem to nie wystarcza. Soraya pracuje w „Zapytaj Idę”, czego nie uznaje za szczyt swoich możliwości i pracy marzeń. Jednak moim zdaniem te najbardziej chwytające za serce, ale też te sprawiające uśmiech na twarzy, momenty w tej książce dzieją się właśnie za sprawą tej kolumny w gazecie. W historii Sorayi i Grahama zabraknie zwariowanych przyjaciół, beznadziejnego ojca, którego zachowanie zdecydowanie wpłynęło na problemy z zaufaniem głównej bohaterki, jak i powracających byłych, niewiernych przyjaciół i.. niespodziewanych dzieci, co również nie ułatwiło tej dwójce się zejść. Najważniejsze pytanie jest takie, czy ich miłość wystarczy, żeby stworzyć szczęśliwe zakończenie dla tej książki?

Osobiście bardzo zżyłam się z głównymi bohaterami, zdążyłam znienawidzić niektórych drugoplanowych, ale też pokochać tych pojawiających się dosłownie na chwilę w tej historii. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że się nie zawiedziecie sięgając po tę pozycję , ale ostateczną decyzję zostawię oczywiście dla Was. Mitchie. ♡

Czy ja już mówiłam, że KOCHAM romanse? W szczególności strangers to lovers 🤍

Po autorkach spodziewałam się czegoś innego, czegoś lepszego. Przeczytana w kilka dni, ale szału nie było. Mało zaskakuje. Na początu jeszcze w miarę ciekawa ale w pewnym momencie czyta się żeby tylko przeczytać

Bardzo przyjemna, zabawna i odrywająca od rzeczywistości książka. Może to nie arcydzieło, ale zdecydowanie polecam przeczytać. Lekki charakter pisma i prosty język sprawiają, że niemal połyka się kolejne strony.

Książka przewidywalna ale lekko się ją czytało. Taka na odmóżdżenie w weekend.

Książka przewidywalna ale lekko się ją czytało. Taka na odmóżdżenie w weekend.

Przyjemna książka. Dobry scenariusz na komedię romantyczną. Czytając tą książkę właśnie tak się czułam, jakbym oglądała film.
Mamy Nowy Jork, bogatego i przystojnego Drania, który przez przypadek poznaje piękna, niezależną i wygadaną dziewczynę z Brooklynu. Zakochują się w sobie i jak to zwykle w komediach romantycznych bywa, pojawiają się problemy w raju i nagłe zwroty akcji, chociaż i tak wszyscy wiedzą jak to się skończy 🙂
Lekka książka, dobra na zimowe wieczory.

Cudowna,cudowna !
To była wspaniała uczta czytelnicza. Zazdroszczę tym, którzy tę książkę mają przed sobą.

Cudowna,cudowna !

Przyjemna, lekka książka. Nie jest to arcydzieło, miejscami brakuje trochę logiki w postępowaniu bohaterów, niemniej miło się czyta.

Wciągająca historia ze znakomitym zwrotem akcji. Chociaż lubię te autorki, to odnoszę wrażenie, że historia rozwija się zbyt wolno. Jednak jak już coś się dzieje to na miarę zrzucenia bomby na miasto.

Vi Keeland Drań z Manhattanu Zobacz więcej
Vi Keeland Drań z Manhattanu Zobacz więcej