Sposób na księcia

Cykl: Royally (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Royally Matched
aleqsia

Henry Charles Albert Edgar Pembrook, książę Wessco, kocha być nieodpowiedzialnym i ani mu w głowie się zmieniać. Problem w tym, że jako członek rodziny królewskiej niewiele ma w tej sprawie do gadania. Królowa Lenora postanawia dać wnukowi nieco swobody, żeby ten mógł wreszcie poczuć ciężar związany z podejmowaniem samodzielnych decyzji. Ku zgrozie wszystkich jego pierwsze postanowienie wiąże...

Królowa Lenora postanawia dać wnukowi nieco swobody, żeby ten mógł wreszcie poczuć ciężar związany z podejmowaniem samodzielnych decyzji. Ku zgrozie wszystkich jego pierwsze postanowienie wiąże się z… wzięciem udziału w randkowym reality show.
I tak dwadzieścia najpiękniejszych arystokratek rozpoczyna rywalizację o serce Henry’ego. Wśród zamkowej scenerii kandydatki nie zawahają się użyć całego swojego uroku, byle tylko usidlić niepokornego księcia i zdobyć brylantową tiarę.
Tymczasem Henry dostrzega prawdziwe piękno w najbardziej niepozornej z nich.
Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottum jest cicha i nie lubi się narzucać. O dziwo, to właśnie jej prostolinijność, siła i dobroć przykuwają uwagę Henry’ego. Nie bez znaczenia jest też sprośny humor, z którego słynie dziewczyna…
Czy Sarah znajdzie sposób na nauczenie księcia odpowiedzialności?

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

CreAtiVe_mE | 2019-06-18

Sposób na księcia, czyli historia kopciuszka dla dorosłych.

Kiedy na młodego Pembrooka spada tytuł następcy tronu, Henry nie radzi sobie z tym dobrze. Królowa postanawia ingerować i wysyła go na pustkowie, gdzie chłopak nudzi się jeszcze bardziej, więc jak to książę ma w zwyczaju, robi coś, co raczej królowej by się nie spodobało - bierze udział w show. Wraz z nim w pałacu zamieszka dwadzieścia pięknych kobiet, a Henry ma szansę na dużo zabawy. Co się jednak okazuje w zamku jest jedna dziewczyna, która zupełnie nie powinna być brana pod uwagę, a jednak to ona najbardziej intryguje księcia. Nieśmiała i cicha Sarah tak bardzo zapada księciu w pamięć, że nie trzeba długo czekać aż akcja się rozkręci.

Książka lekka i zabawna, nie raz śmiałam się z tekstów Henry'ego, a i Sarah ma w sobie to coś, co pokocha każdy. Oczywiście, akcja jest przewidywalna, od początku wiadomo jak to się potoczy, ale jeśli nie szuka się ambitnej lektury na wieczór, można śmiało sięgać po tą lekturę.

Ewelina | 2019-05-17
Przeczytana: 15 maja 2019

Książę Henry, niepokorny i szalony, nie jest pewny czy poradzi sobie jako przyszły król. Jego babcia, królowa Leonora, oczekuje, że wnuk zpoważnieje i będzie godnie pełnił obowiązki. Również chce, aby Henry ustatkował się i poślubił odpowiednią kobietę. Henry chcąc zrobić coś na swój sposób, postanawia wziąć udział w telewizyjnym show, w którym znajdzie żonę. Jednak w oko wpada mu siostra jednej uczestniczki.

Pandora | 2019-05-03
Przeczytana: kwiecień 2019

Średniak. Nieco się umęczyłam, pomimo sympatii do stylu autorki - ta pozycja jej po prostu słabo wyszła.

Aga | 2019-04-22

Drugi tom cyklu "Royally" mnie nie zawiódł. Lubię takie powiązane historie. Ty razem mamy historię młodszego z braci - księcia Harry'ego...to znaczy Henry'ego ;) Bawidamek i imprezowicz poznaję szarą myszkę - wielbicielkę romantycznych powieści. (Trochę mi to zaleciało "After" :D) Na szczęście ich relacja rozwija się w optymalnym tempie, poznają swoje słabe punkty w sposób bardzo wyważony. Okularnica-dziewica na naszych oczach hoduje sobie małe pazurki i trochę miększą skórę na sercu, ucząc się przy okazji, jak nie być nieśmiałą na zewnątrz.

Fajny ten Henry i też swoje w życiu widział. Bardzo mnie ujęła scena z trumną. I tak powinno być - pieprzyć protokół! W ogóle nie miałam wrażenia, że czytam o księciu, tylko o jakimś swojskim chłopaku. Mam nadzieję, że kolejna część przynajmniej utrzyma ten poziom :)

Jedyna rzecz, która mnie razi to te straszne okładki... ;)

Kolejny tom ciekawej serii, podobał mi się bardziej niż poprzedni, jednak nie było "szału", nie poczułam miękkich kolan do głównego bohatera, mężem by nie został. Jednak zabawa była :D

TheOnlyProof | 2019-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Druga część podobała mi się o wiele bardziej niż pierwsza. Nie wiem czy to z powodu bohaterów, czy też fabuły? Ni elubię dramatów w nadmiernej ilości, ale cukierkowe opowieści to też nie mój typ. Szczęśliwie w "Sposób na księcia" wszystko było wyważone. Dodatkowo na wielki plus zasługuje humor autorki wpleciony między dialogi. Dzięki temu książkę dosłowie czyta się z uśmiechem na ustach. No i bohaterka, która jest wielbicielką książek, szczególnie angielskiej klasyki. Jak tu nie lubić takiej historii?

Star | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, In English, Royal
Przeczytana: 27 marca 2019

"My story hasn't been written yet,
but I know it begins with you"

Piękna, czarująca, momentami magiczna podróż na królewski dwór.
Bardzo urzekła mnie postać Sary, jej siła, prostolinijność, szczerość oraz pasja. Jak dla mnie to postać idealna, z którą utożsamiam się w 100 %. Pięknie zarysowana fabuła, niczego tu nie brakuje ani nie ma tu przesady w ilości wątków.
Końcówka jest bardzo inspirująca.
Mimo iż ta książka to nic odkrywczego, to jednak uważam że jest bardzo odpowiednia dla wszystkich, którzy mają trudności z samooceną oraz podejmowaniem decyzji.

Gorąco zachęcam do czytania, bo ...

... "Reading brings knowledge and knowledge is power. The power to know and learn and understand but also the power to dream. Stories inspire us to reach high, love deep, change the world and be more than ever thought we could. Every book allows us to dream a new dream".

Star | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

"My story hasn't been written yet,
but I know it begins with you"

Piękna, czarująca, momentami magiczna podróż na królewski dwór.
Końcówka jest bardzo inspirująca.

Gorąco zachęcam do czytania, bo ...

Książki_takie_jak_my | 2019-03-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Sawyer | 2019-03-21
Na półkach: Przeczytane, E-book, Romanse, 2019
Przeczytana: 21 marca 2019

Jako, że przeczytałam pierwszy tom tej serii, a "Sposób na księcia" to opowieść o moim ulubionym bohaterze - Henrym - postanowiłam najszybciej jak to możliwe sięgnąć po tę książkę. I niestety mam dość mieszane uczucia.

Z pozytywnych stron tej powieści mogę na pewno wymienić to, że łatwo pokochać głównych bohaterów. Sarah jest niesamowita z tą swoją wyobraźnią, porównywaniem wszystkiego do powieści, delikatnością, wrażliwością i walką ze swoimi lękami. Henry za to choć na początku wydaje się okropnym egoistą lekkoduchem, to na przestrzeni fabuły jego postać się rozwija i przechodzi przemianę, co bardzo miło się obserwuje.
Poza tym bardzo lubię humor w tej książce.
I to niestety tyle tych pozytywów.
Z minusów: sama koncepcja programu "Dopasowani" wydała się całkiem ciekawa, choć ryzykowna. I myślę, że na tym wykoleiła się fabuła. Miałam poczucie, że autorka tak naprawdę miała pomysł tylko na głównych bohaterów, ale na nic więcej. Wszystkie konflikty, które ich nie dotyczyły, były...