Złodziej cieni

Okładka książki Złodziej cieni Elizabeth Hoyt
Okładka książki Złodziej cieni
Elizabeth Hoyt Wydawnictwo: BIS Cykl: Tajemnice Maiden Lane (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Tajemnice Maiden Lane (tom 4)
Thief of Shadows
BIS
2018-06-18
2018-06-18
Magdalena Sikorska

To moja czwarta książka z tego cyklu i jeżeli pierwsza była dla mnie wspaniała, to każda następna zasługuje na to samo miano. Bohaterowie, jak zawsze u pani Hoyt charyzmatyczni i nietuzinkowi, a wiele akcji trudno przewidzieć. Tu jakby troszkę inaczej, niż w większości romansów - to kobieta jest bogatą arystokratką, wyższą w hierarchii - no, Winter nie jest ani bogaty, ani nie ma tytułu. Więcej tu pokazano spraw związanych z dziećmi - przede wszystkim sam wątek kryminalny, do tego małe dziecko u Isabel, którego nie jest matką, kwestia bezpłodności , a z pewnością sprawa ciąży jednej z jej przyjaciółek rozwinie się w następnej książce. Oczywiście wciąż jest obecny Winter jako Duch..., ale czy tak będzie nadal?
Przyznam, że jednak dobrze jest czytać te książki chronologicznie.
Jak każdą z tego cyklu - serdecznie polecam

Kolejna wyprawa do St. Giles, tym razem w towarzystwie Wintera Makepeace'a, znanego z poprzednich tomów surowego zarządcy w przytułku dla porzuconych dzieci, oraz lady Isabel Beckinhall, młodej, pewnej siebie wdowy.

Niesamowicie przypadł mi do gustu wątek związany z dziećmi, których w tym tomie było wyjątkowo dużo - byli tam wychowankowie sierocińca, były dzieci ginące bez śladu na ulicach Londynu, a także tajemnicze dziecko mieszkające u naszej bohaterki. Sporo w tej książce (i w poprzednich też, choć trochę mniej) było humoru, a fabuła bardziej dopracowana. Pochłonęłam ją dosłownie na raz, bo trudno się było od niej oderwać. Polecam, choć oczywiście od początku cyklu (bo lepiej zrozumie się pewne niuanse) i tylko czytelnikom pełnoletnim. Świetny romans historyczny :)

Tym razem nie mam się do czego przyczepić ;) Podobało mi się w tej parze dosłownie wszystko - od ciętych dialogów po ukrywane przez oboje bohaterów tajemnice....

Spędziłam miło czas przy tej lekturze. Nie urzekła mnie tak mocno jak np. książki od Lisy Kleypas, ale myślę, że jeszcze zerknę co tam Elizabeth Hoyt ma w zanadrzu ;)

Duży plus za poruszenie tematu bezpłodności kobiet w tamtym czasie.

Duży plus za poruszenie tematu bezpłodności kobiet w tamtym czasie.

Lady Isabel wraca wściekła ze spotkania, do którego nie doszło. Miała się spotkać z Winterem, zarządcą domu dla sierot, a on po prostu nie dotarł. W drodze powrotnej natrafia na rannego Ducha St Giles i postanawia mu pomóc. Coś to do niego ciągnie, coś w nim zachwyca, chociaż nie odkrywa jego tożsamości, a rano Duch znika. Kobieta jest trochę rozczarowana, jednak nie ma za dużo czasu na rozmyślanie o Duchu, musi nauczyć obycia w towarzystwie Wintera, inaczej straci on możliwość bycia zarządcą.
Dla Wintera dom dla sierot jest całym życiem. Zrobiłby dla tych dzieci bardzo wiele, dlatego, mimo że pomysł ani trochę mu się nie podoba, zgadza się na lekcje od lady Isabel. Musi jednak nie tylko poradzić sobie z nauką obycia w towarzystwie, ale również z ukrywaniem swojej drugiej tożsamości, co wcale nie jest łatwe. Tym bardziej że dzieci zaczynają znikać z ulic i musi odkryć, kto za tym stoi.
Im częściej się spotykają, im lepiej się poznają, tym bardziej coś ich ku sobie ciągnie. Lady Isabel zaczyna dostrzegać w Winterze wnętrze, a nie tylko pozory, jakimi się otacza. Czy lekcje przyniosą efekt i Winter pozostanie zarządcą? Co połączy tych dwoje? Jakie tajemnice odkryje lady Isabel?
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/07/wydawnictwo-bis-ksiazka-pt-cykl.html

No długo szukałam takiej książki. Uwielbiam romanse historyczne z sensacją w tle i jeszcze do tego główna bohaterka nie jest już niedoświadczoną panienką tylko znającą swoje potrzeby wdową po 30. A główny bohater no cóż.... jest wspaniały :)
Miłego czytania życzę, naprawdę polecam.

Miłego czytania życzę, naprawdę polecam.

Cóż to była za wspaniała zabawa! Nie oczekiwałam zbyt wiele po tej pozycji, tymczasem dostałam absolutnie najlepszą cześć cyklu! Główni bohaterowie, z równą mocą podbili moje serce, a ich nieszablonowa historia wprost zaparła mi dech w piersiach.
Potwierdzam, że należy czytać książki hronologicznie, a już na pewno nie wybierać tej części jako pierwszej. Otóż obserwowanie postaci Wintera na przestrzeni całego cyklu, jest prawdziwą frajdą , ponadto warto poznać całe tło i dość bogato rozbudowaną warstwę bohaterów drugoplanowych.

Świetny romans historyczny. Chyba najlepszy ze wszystkich z tego cyklu do tej pory. Oferuje pełen wachlarz emocji. Od uśmiechu przy lekturze o potyczkach słownych między bohaterami, poprzez rewelacyjnie rozpisane sceny erotyczne, których lektura powodowała przyspieszenie tętna, aż po wzruszenia, które ściskały serce. Ciekawa jest tutaj niejako zamiana ról, bo to postać kobieca jest tu tą wyżej postawioną i lepiej sytuowaną..a do tego obdarzoną mocnym i zdecydowanym charakterem. Bohater męski natomiast jest intrygujący poprzez swoją zmienność - i w zależności od tego jaką twarz akurat pokazuje światu, mamy do czynienia albo ze skostniałym i sztywnym zarządcą przytułku, albo z gorrrącym, brawurowym i namiętnym wybawicielem tych, którzy nie mogą się bronić sami.
Książkę radziłabym jednak czytać jako część serii, a nie samodzielną pozycję, bo wtedy nie mamy dylematu, kto jest kim i nie gubimy się w gąszczu nazwisk i koneksji.
Polecam. To doskonała i niezobowiązująca lektura stanowiąca czytelnicze wytchnienie na wieczorną porę :))

Jak na Hoyt przystało jest interesująco i ciekawie. Bohaterowie do polubienia, okoliczności do zaakceptowania, przeciwności do pokonania, a na zakończenie radość, szczęście i miłość.
Tym razem mamy do czynienia z lekką zamianą ról. Bohaterka, może nie tak, że nosi spodnie w tym związku, ale jest zdecydowanie silną, wymagającą osobą. Osobą z którą nasz bohater, musi się liczyć. Bardzo dobrze dobrana para tworząca duet, który być może na początku nie wydawał się tak udany, jakim okazał się na zakończenie książki.
Znakomita propozycja na odpoczynek, do poczytania, rozgrzania się w cieple romansu niekiedy mocno gorącego, ale do tego przyzwyczaiła nas autorka w tej serii.
Mila lektura, napisana prostym, ale bardzo plastycznym i obrazowym językiem, który pozwala nam bez problemu wczuć się w klimat ciemnych uliczek, tajemnic, ale i wielkich bogatych sal balowych na których panują zupełnie inne prawa, o czym przekonuje się nade szybko nasz bohater.
Czytelnik znajdzie tutaj nutkę humoru, szczyptę tragizmu, ciężkie życie biednych i opuszczonych, ale również nie najszczęśliwsze tych bogatych i usytuowanych.
Zdecydowanie sięgnę po nieczytane książki z serii jeśli tylko będę miała okazję.
Książka zdecydowanie do polecenia. Raczej nie do zapamiętania na lata, raczej jako lek doraźny, ale i skuteczny.

Winter i lady Isabel - romans, który wydawałoby się, że nie ma szans... Zaskakujące zakończenie... Na pewno przeczytam kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super książka, polecam

Super książka, polecam