Niecne zamiary

Okładka książki Niecne zamiary Elizabeth Hoyt
Okładka książki Niecne zamiary
Elizabeth Hoyt Wydawnictwo: BIS Cykl: Tajemnice Maiden Lane (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Tajemnice Maiden Lane (tom 1)
Wicked Intentions
BIS
2017-06-27
2017-06-27
2010-08-01
Magdalena Sikorska

Połączenie romansu i kryminału na plus, ale czegoś zabrakło. Ani romans ani kryminał nie wciąga. Treść schematyczna, naiwna. Totalny brak realizmu. Wiele wątków zostało niewyjaśnionych. Największy minus to koszmarnie niespójna kreacja Temperance (raz bogobojna chrześcijanka, za 5 minut calkiem wyuzdana i bezwstydna - jej charakter i zasady zmieniały się co kilka stron). Sceny zbliżeń po prostu wulgarne... Claire tak samo niespójny, do tego zbyt zepsuty i rozwiązły żeby można było się nad nim rozmarzyć.

Niecne zamiary to książka pełna emocji pasjonująca od pierwszego do ostatniego słowa. Bardzo podobało mi się budowanie postaci, oddawanie cech charakteru i przedstawianie momentami tak realnie, że niemal czuje się ich obecność obok. Znajdujemy tu intrygę, wątek kryminalny, dużą dozę pikanterii, a przede wszystkim łamanie pewnych barier i walkę ze swoimi wewnętrznymi demonami. Obok głównych bohaterów - Temperance i Lazarusa autorka wprowadziła postacie drugoplanowe jak siostra księcia, brat i siostra Temperance, pirat rzeczny, czy Duch St. Giles. Z pewnością będą też w następnych częściach, więc cykl dobrze by chyba było czytać chronologicznie.
Gorąco, gorąco polecam!

Początek odpycha szczegółowością opisu postaci, ale warto się zmęczyć, by potem wejść do świata Maiden Lane.

W książce "Niecne zamiary" Elizabeth Hoyt spotykają się dwie, jakby się zdawało, kompletnie różne osoby - prowadząca przytułek dla porzuconych dzieci wdowa Temperance Dews oraz lord Lazarus Caire, człowiek o koszmarnej reputacji. Łączy ich początkowo wymiana handlowa przysługi za przysługę, która z czasem przeradza się w coś więcej i prowadzi do oczekiwanego (w końcu to romans),szczęśliwego końca. W fabułę wpleciony jest wątek kryminalny, ale nie jest on głównym tematem tej powieści i, mam wrażenie, potraktowany został trochę po macoszemu. To ostatnie oraz pewne przerysowanie niektórych postaci, sytuacji lub dialogów rzutuje mi na ogólną ocenę tej powieści, ale generalnie dobrze się przy niej bawiłam i zamierzam kontynuować podróż po Maiden Lane. Autorka w swojej książce wprowadza też kolejne postaci i wątki, które, jak się można spodziewać, będą rozwinięte w kolejnych tomach tego cyklu i które bardzo mnie ciekawią - tajemniczy Duch St. Giles, brzemienny w skutki wybór Silence czy energiczna siostra księcia, Hero.

Zaczynając tą książkę, spodziewałam się romansu historycznego, jakie czytałam przed laty, jednak ten romans jest o wiele bardziej przesiąknięty erotyką, dlatego też jest to książka (jak i cały cykl) zdecydowanie przeznaczona dla czytelników pełnoletnich.

Bardzo dobra książka jako przerywnik i wypoczynek mózgownicy przed i po czymś bardziej zajmującym. Historia nawet wciągająca. Trochę bzdurnych momentów jest ale każdy lubi coś innego i każdy znajdzie coś dla siebie. Za jakiś czas sięgnę po następne części.

Śledztwo, przełamywanie barier (społecznych, własnych blokad),troska o innych (zwłaszcza o sieroty),dawne realia życia, podział społeczeństwa, stosunki rodzinne, sposób postrzegania seksu itp. To wszystko tu jest. Dobrze się czyta. Główni bohaterowie to Temperance Drew i lord Lazarus Caire, z ich niepozornej umowy wiele wyniknie...

Temperance wraz z bratem prowadzi przytułek dla sierot w bardzo ubogiej dzielnicy. Tylko dzięki nim te dzieci nie zostają sprzedane, a mają szansę na jakąś przyszłość. Niestety po śmierci patrona wiedzie się im ciężko, a losy przytułku są niepewne. Kiedy spotyka lorda Caire – arystokratę o nieciekawej reputacji z dziwną propozycją nie waha się ani chwili. On szuka mordercy swojej kochanki i potrzebuje nocnej „przewodniczki” po dzielnicy, na której kobieta prowadzi przytułek, w zamian proponuje zarówno pieniądze, jak i poznanie z ludźmi z wysokiej klasy, których mogłoby zainteresować, zostanie patronem przytułku.
Brat Temperance jest zdecydowanie przeciwny jej nocnym wyprawą. Kobieta jednak postanawia na swoim i towarzyszy nocami lordowi. Dość szybko zaczyna się między nimi dziać coś więcej, niż by chcieli. Jak ważna dla lorda była kochanka, że tak usilnie szuka jej mordercy? Czy go odnajdzie? Czy Temperance znajdzie patrona, a tym samym uratuje przytułek? Czy rodząca się miłość ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Czy Temperance pozwoli sobie na szczęście?

Całą opinia na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/04/wydawnictwo-bis-ksiazka-pt-niecne.html

No muszę przyznać że pierwsza część spodobała mi się jeszcze bardziej niż czwarta którą przeczytałam 3 dni temu. Nie trzeba koniecznie czytać wszystkiego po kolei, ale fajnie było dowiedzieć się jak to mniej więcej się zaczęło.
Polecam osobom, które prócz romansu szukają jakiejś ciekawej sensacji powiązanej z treścią.

2079

Pomyliłam półki, bo to jest porno a nie romans i na pewno nie historyczny, ponieważ plecie bzdury do kwadratu o zachowaniu pań z XVIII- wiecznego Londynu.

Ciekawie opisany romans, na przykładzie mężczyzny wyjątkowo inaczej odczuwającego dotyk .
W tle ciekawe wydarzenia.

W tle ciekawe wydarzenia.

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Niecne zamiary