Na falach uniesień

Okładka książki Na falach uniesień Shana Galen
Okładka książki Na falach uniesień
Shana Galen Wydawnictwo: Amber Cykl: Synowie Rewolucji (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Synowie Rewolucji (tom 3)
THE ROGUE PIRATE'S BRIDE
Amber
2017-01-01
2013-10-15
Agnieszka Dębska
romans historyczny

Książka pod tytułem "Na falach uniesień" nie uniosła mnie nawet na milimetr. Wyjątkowo nudna, przewidywalna i oklepana fabuła. Wszystkiego (dosłownie wszystkiego) można domyślić się po przeczytaniu dwóch, góra trzech zdań... Co tu czarować, ta książka jest tak skrajnie beznadziejna, że trzeba się zmuszać żeby ją dokończyć (ja dla przykładu czytałam ją około 2 tygodni). Dodatkowo super denerwująca główna bohaterka Raeven, która niby chce się mścić, niby kozaczyć, no i niby ma w niektórych kwestiach rację, ale wychodzi ten jej cały wątek bardzo przeciętnie. 2 gwiazdki dla Bastiana, bo to jedyna postać, która mnie nie denerwuje i wywołuje we mnie jakieś tam pokłady sympatii. Poza tym nic w tej powieści ciekawego. Zakończenie też do bani, pisane na kolanie. Także można sobie darować to "dzieło" i poszukać czegoś ambitniejszego.

Gdy pełna temperamentu córka admirała floty angielskiej spotka na swej drodze pirata jedno jest pewne - będzie gorąco. A gdy na dodatek ona w ramach zemsty chce go zabić, chyba nikt nie ma wątpliwości, że emocje sięgną zenitu.

,,Na falach uniesień" to idealny przykład jak z sukcesem można pomieszać powieść awanturniczą, romans z humorem i opowieścią o zemście. Autorka umieściła swoich bohaterów na pirackim statku, zapewniła im całą gamę przygód oraz obdarzyła temperamentem i tupetem. Oboje uparci, zdecydowani, żądni przygód oraz dążący do wyznaczonego celu bez oglądania się na konsekwencje. Czyta się to rewelacyjnie, na zmianę to bawią, to sprawiają, że z niecierpliwością przerzuca się strony. Niby tylko romans historyczny ale dopracowany i wciągający. Stanowi też finalną cześć trylogii zapoczątkowanej przez ,,Jak zostać księżną" o trzech braciach rozdzielonych w trakcie Rewolucji Francuskiej. Gdzieś umknęła mi środkowa część ale mam nadzieję, że jeszcze to nadrobię.

To moja druga pozycja autorstwa Shany Galen i muszę przyznać, że czytało mi się ją równie dobrze, jak pierwszą.
Wprawdzie książka wydana została w cyklu "romans historyczny" i faktycznie mamy do czynienia z rodzącym się uczuciem, lecz stanowi to niejako tło dla serii pościgów, bitew, pojedynków. A wszystko opisano barwnym i plastycznym językiem, dzięki któremu czytelnik praktycznie może poczuć zapach palonego prochu i wiatr we włosach....
Jedyne zastrzeżenie mam do końcówki książki- odniosłam wrażenie, że autorce z deczka brakło pomysłu na to, w jaki sposób główni bohaterowie mogą wykaraskać się z gigantycznych kłopotów, tak aby mogli legalnie pozostać na terenie Anglii i cieszyć się odnalezioną rodziną Bastiena. W efekcie dość mgliście i skrótowo pisarka informuje, że wszystkim zajął się najstarszy z braci, obecny książę de Valere, no i że niemało to kosztowało.
Po wcześniejszych drobiazgowych opisach, ostatni rozdział wydał mi się mało satysfakcjonujący i został po nim pewien niedosyt.
Szybka akcja, wciągająca historia, szczęśliwe zakończenie- słowem: fantastyczna lektura na wakacyjne leniuchowanie.

Trzecia i ostatnia cześć historii o rozdzielonych przez Rewolucje francuską braci. Każdy z nich idzie swoja drogą . Układają sobie życie ze swoimi kobietami.I powoli zaczynają odnajdywać Najpierw Armand a na końcu Bastian. Do czego może prowadzić zemsta Raeven - kobieta zdecydowana, odważna, nie unika problemów. Bastien - mężczyzna stanowczy łączy ich - pragnienie zemsty. Z czasem zaczynają się czuć dobrze w swoim towarzystwie i rodzi się w nich uczucie , które ich zaskakuje. Historia miłości rodzącej się wśród zdrad i nienawiści, koniec końców są razem szczęśliwi i dzięki Raeven odnajduje swoja rodzinę i wszyscy są szczęśliwi. Losy trzech braci Juliena Armanda i Bastina i ich matki znów się połączyły. Polecam naprawdę warto wciąga szkoda, że nie ma dalszego ciągu

Jeśli podobali wam się "Piraci z Karaibów" ( film ) - to ta książka również zdobędzie wasze serca. Wspaniała historia o przygodzie, miłości, zdradzie, nienawiści i pożądaniu :)Klimatycznie niesamowicie zbliżona do już wcześniej wspomnianego filmu. Napisana jest tak szalenie plastycznym i pięknym językiem, że często łapałam się na tym, iż nie widzę przed oczami tekstu, tylko przesuwające się kolejne sceny - Dokładnie jakbym oglądałą film - Kolejną ekranizację opowieści o piratach. A muszę się przyznać, że uwielbiam tą tematykę. Romans znajdziemy tu oczywiście również, Jest naturalnie motorem i siłą sprawczą, lecz jak dla mnie, to nie on tu grał najważniejszą rolę. Uważam, że jest bardziej dopełnieniem kolorytu powieści. Tu przede wszystkim mamy przygody, bitwy morskie i potyczki na lądzie, pościgi, walki na szpady i pojedynki na pistolety i wszystko co najlepsze w książkach o piratach. Mamy oczywiście również nieprawdopodobnie przystojnego i tajemniczego pirata, ( trzeciego z braci, którym poświęcony jest ten cykl ),oraz nieulękłą i niekonwencjonalną niewiastę. A między tym dwojgiem iskrzy po prostu od pierwszej minuty.
Cudnie się czytało! Jeśli kiedyś zatęsknię za piratami, to będzie mój pierwszy czytelniczy wybór, aby jeszcze raz "poczuć wiatr w żaglach"
Polecam!

Trzecia i ostatnia cześć historii o rozdzielonych przez los braciach. Raeven - kobieta jak ogień, zdecydowana, odważna, nie ucieka przed problemami. Bastien - mężczyzna stanowczy, umiejący walczyć ze swoimi słabościami. Tą dwójkę łączy jedno - pragnienie zemsty. Jednakże czasem pozory mylą, a raz obrana droga może okazać się złudzeniem.... Historia miłości rodzącej się wśród zdrad i nienawiści, polecam

Jeśli ktoś lubi romanse,to na pewno spodoba mu się ta powieść. Między głównymi bohaterami była raz nienawiść A raz namiętnie porządanie. Polecam 😄

Wartka akcja, polecam. Wciąga od samego początku.

Wartka akcja, polecam. Wciąga od samego początku.

bardzo fajna książka

bardzo fajna książka

To 3 tom "Synów rewolucji"

To 3 tom "Synów rewolucji"

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Na falach uniesień