Lądowanie w Jamestown albo Zmyślenia i prawdy o pierwszych Polakach w Ameryce

Seria: Łowcy Sensacji
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
literatura piękna
MrGwyn

Książka nie jest jedynie opowieścią sensacyjną, opiera się również a może przede wszystkim na relacjach zawartych w starych dokumentach dyplomatycznych i handlowych, na pamiętnikach i prywatnych listach. Autor sugeruje się również opinią uczonych, a także na własnych doświadczeniach. "Krytyka zwykła nazywać ten gatunek "literaturą faktu". Ale jak wiemy, fakty mogą być zmyślone. Wszędzie tam...

"Krytyka zwykła nazywać ten gatunek "literaturą faktu". Ale jak wiemy, fakty mogą być zmyślone. Wszędzie tam , gdzie uznałem to za konieczne, podaję źródło, skąd owe fakty pochodzą. Natomiast komentarz, którym zostały opatrzone, pochodzi ode mnie i tylko ja sam biorę zań odpowiedzialność" Kazimierz Błahij

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!