Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Przekroczyć rzekę

Patronat LC
Anna J. Szepielak Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziedzictwo rodu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska relacje rodzinne spotkanie uczucie
Dziedzictwo rodu (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska relacje rodzinne spotkanie uczucie

Oficjalne recenzje i

Życie wciąż wymaga od nas pokonywania granic

Link do recenzji

Wspaniała pisana w języku lat 1888 r przemyślenia tak młodej kobiety i hart jej ducha mimo przeciwności i trudnego życia jakie miała ale doczekała się tego co daje szczęście i radość :) jutro zaczynam drugą część :)

Jak dla mnie obydwie części "Dziedzictwa rodu"są po prostu rewelacyjne. Czytając je, przeniosłam się do świata, gdzie honor, szacunek i odwaga miały znaczenie. Akcja książki toczy się w okresie rozbiorów Polski, aż do roku 1903. Zawiłe losy bohaterów bardzo mnie wciągnęły. Dodatkowo autorka posługuje się językiem, którego ówcześnie używano i to dodatkowo stwarza atmosferę...

Na półkach: , , , ,

Galicja Zachodnia, czyli najpewniej gdzieś w Małopolsce, 1888 rok. Duży, dobrze prowadzony dworek szlachecki (wypisz wymaluj jak ten z okładki), a nieopodal podupadły pałac kryjący wiele tajemnic ich właścicieli, a może nawet zbrodni. I ona. Główna bohaterka, Julia Zarzewska, dwudziestoczteroletnia guwernantka, niegdysiejsza lokatorka pałacu, dręczona od wielu lat przez...

Męczę tę książkę od tygodnia i dalej nie dam rady. Pomysł dobry, tajemnica rodzinna, ale te ciągłe wałkowanie tych samych przemyśleń i kilometrowe opisy zniechęciły mnie do kontynuacji. I tak wytrzymałam 80%.

Z pozoru wydaje sie ze to zupełnie inny klimat niż ostatnio wybierane przeze mnie kryminały i thrillery ale wczytuje sie można dostrzec cos wiecej niż zwykła obyczajowke. Jest tajemnica która otacza główną bohaterkę jest tez zbrodnia. Bardzo mi sie podobało 😀

Powieść o dziewczynie, która wchodząc w dorosłe życie chce poznać swoją przeszłość. Nie jest ona kolorowa i zostawia bolesne sny na całe życie, ale dzięki temu główna bohaterka staje się twardo stąpającą po ziemi kobieta. Nie jest jak wszystkie delikatne i obłudne dworskie damy. W rodzinnych stronach podejmuje pracę guwernantki i tam dokładnie chce poznać swoją...

"Przekroczyć rzekę" to obyczajowa powieść z historią i tajemnicami rodzinnymi w tle. Czyta się dobrze. Akcja może nie jest porywająca, ale nie można powiedzieć, że nudna. Fabuła jest ciekawa, a autorka potrafi zaskoczyć.
Polecam.

Bywa tak, ze trzeba odwagi by zmierzyć się ze swoją przeszłością. Trzeba wrócić do miejsc z dzieciństwa, by zrozumieć strzępy swojej historii. Jak w tytule, trzeba przekroczyć rzekę.

Chęć poznania losów głównej bohaterki, historii jej narodzin trzyma czytelnika w niepewności do ostatnich kart książki. Historia ciekwa, nie nazbyt ckliwa. Bohaterka o prostym kręgosłupie moralnym. Ogólnie rzecz biorąc podobała mi się.

Typowy romans kostiumowy a zagadką rodzinną w tle. Czyta się dość lekko. Trochę się zawiodłam na autorce, inne powieści, choć też z historią w tle bardziej mnie zaciekawiłyżki.

• 2019
  • 2018