Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Promyk słońca

Cykl: Seria mazurska (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Ag2S

Zagubiona wśród mazurskich lasów wioska stała się dla Nataniela spokojną przystanią. I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka, tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie. Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia? Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Marta pragnie odbudować...

I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka,
tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie.
Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia?

Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Marta pragnie odbudować relacje z córką, a Mateusz kocha kobietę, która niestety nie jest mu przeznaczona. Wszyscy spalają się w pogoni za tym, czego pragną ich serca, nie wiedząc, że marzenia często spełniają się nie w porę i nie tak, jak to sobie wyobrażamy.
Okazuje się, że szczęście to droga do celu, a nie sam cel.

W „Promyku słońca” Katarzyna Michalak ponownie zabiera nas do świata bohaterów bestsellerowej „Gwiazdki z nieba”, najpopularniejszej powieści obyczajowej 2017 roku.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,106336,Promyk-slonca

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,106336,Promyk-slonca

Anna | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Polubiłam książki autorstwa Pani Katarzyny Michalak, gdyż pisze z delikatnością i lekkością. Bardzo spodobała mi się książka ''Promyk słońca'', ponieważ mogłam dzięki niej oderwać się od problemów życia codziennego. Trójka przyjaciół Nataniel, Marta, umiejąca kochać prawdziwie. Podobnie jak my czują się samotnie, w chwilach przemyśleń i rozważań nad pytaniami: Jak moje życie się potoczy, gdy mam pod opieką Emilkę ? Czy nadal kocham Iwonę? Czy potrafię Emilkę zaakceptować? Jedynym pozytywnym promyczkiem słońca jest tu Emilka dziewczynka pięcioletnia. Jak każdy dzieciak, potrafi spowodować uśmiech na wielu twarzach, które nie są dla niej obce. Pokochała wujka Nataniela, ciocię Martę, wujka Mateusza. Wzruszające były słowa Emilki, która na swój sposób pojmowała rozumowanie wydarzeń z życia ludzkiego. Pomysłowo została napisana fabuła książki. Akcja powieści toczy się bardzo szybko. Poznamy również innych bohaterów, którzy jak zawsze coś zmienią w życiu całej...

Kolejna piękna i wzruszająca powieść, pełna emocji i dramatów, która po raz kolejny udawania, że w życiu nic nie jest nam dane na zawsze. Że pozorny spokój i stabilizacja może pęknąć w jednej chwili jak bańka mydlana.
Dużo w tej książce dramatów, które dotykają każdego z bohaterów. Ale jest też i promyczek słońca w postaci Emilki, córki Iwony podrzuconej Natanielowi gdy ta trafiła do więzienia, która samą swoją obecnością rozświetla życie bohaterów.
A sam Nataniel mimo nauczki jaką miał z Iwoną znowu się zakochuje, tym razem w córce Marty. I znowu popełnia błąd o czym się wkrótce przekonuje, bo Oliwia jest kolejną egoistyczną osobą, która nie liczy się z nikim i niczym dążąc do zamierzonego celu.
Jest też obiektem chorej miłości Aśki, która wreszcie doprowadza do tragedii.
Ta część jest o wiele lepsza od pierwszej. Dużo się tu dzieje i akcja nie zwalnia ani na chwilę. Jest druga szansa dla Siergieja i kolejne rozczarowanie dla Nataniela. Jest miłość, namiętność a przede wszystkim...

Gosia | 2018-09-06
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2018

Po odejściu Iwony Nataniel jest załamany, nie potrafi się pozbierać. Niestety Iwona popada w tarapaty i ceduje opiekę nad swoją córeczką na Nataniela. Dziewczynka zostaje oczkiem w głowie Marty. Niespodziewanie w wigilijny wieczór we wsi pojawia się gość.
Czy on namiesza w życiu naszych bohaterów?
Bardzo dobrze czytało się tą część, chyba lepiej niż poprzednią i ciekawi mnie jak się zakończy ta seria. Polecam.

Jolka | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

"Promyk słońca"K.Michalak to piękna opowieść,przy której odpoczywałam ,przy której czas na chwilę się zatrzymał.Autorka w doskonały sposób pokazała jak krucha jest nić łącząca przyjaźń,jak krucha jest miłość,która nie ma odpowiedniego gruntu.Jest tu sporo miłości,a gdzie jest miłość tam i zazdrość,która w okrutny sposób zemści się na bohaterach książki.Jedynym Promykiem w tym całym jest mała Emilka,która oddana pod opiekę Natanielowi zawładnęła jego sercem oraz sercem jego przyjaciół.Bardzo wzruszały mnie słowa tej małej dziewczynki,która na swój dziecięcy sposób pojmowała różne wydarzenia ,które wokół niej się dzieją.Fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca,akcja biegnie nie przerywając tempa by na koniec tak zawrócić niespodzianie i przewrócić życie tym ,którzy zostali przy życiu.Jestem bardzo ciekawa trzeciej części.

Wiola | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Druga część "Gwiazdki z nieba" zdecydowanie lepsza od pierwszej. Napewno więcej zaczyna się dziać już od pierwszych stron i co najważniejsze - bohaterzy nabierają jakiegoś wyrazu. Niestety dalej nie można tego powiedzieć o Natanielu-głównym bohaterze. Dalej jest on jakiś taki bezpłciowy, nadal oferma losu, daje się kolejnej kobiecie wykorzystać i zapędzić w bagno...
Tak jak w pierwszej tak i w drugiej części nie polubiłam Nataniela a wręcz przeciwnie.
Natomiast cała fabuła tej części jest dużo ciekawsza od pierwszej. Akcja nabiera tempa i w niektórych momentach muszę przyznać, że mnie zaskoczyła:) Sam koniec zaś powieści jest nieprzewidywalny i napewno jej zakończenie pokusi mnie aby sięgnąć po trzecią część sagi Katarzyny Michalak.
Nie jest to tak jak pisałam przy recenzji wcześniejszej częśći jakaś absorbująca lektura, która porwie czytelnika i nie będzie się chciało od niej oderwać, ale dobre czytadło na szare wieczory:)

Gola | 2018-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2018

Miałam nieodparte wrażenie, że pierwszą połowę książki pisał ktoś inny. Czytałam ale nie płynęłam przez nią jak to zazwyczaj bywa w przypadku książek tej autorki. Byłam zaskoczona, że czyta mi się tak wolno i że nie czułam potrzeby zarwania nocy. Do tego zastanawiałam się, czy mężczyźni tacy jak Nataniel naprawdę istnieją? Owszem jak zawsze dużo dramatów, miłości i przyjaźni ale nie było tak fenomenalnie jak zawsze. Czegoś nieokreślonego mi zabrakło. Mimo wszystko książkę polecę i otwarcie przyznam, że chętnie sięgnę po tom kolejny.

Teresa | 2018-03-29

Druga część sagi mazurskiej w której autorka opisuje losy spokojnej wsi gdzie rozgrywają się ludzkie smutki i radości.Historia pełna emocji, uczuć ,dobra ,ciepła pomimo złych wydarzeń ale także trudnych relacjach rodzinnych.W powieści mamy wątek kryminalno-sensacyjny oraz wątek miłosny.Ta część jest tak samo bardzo dobra jak poprzednia ,czyta się szybko i przyjemnie Polecam.

Madi | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

W drugiej części nie jest już tak sielankowo ,jak w pierwszej.
Zaczyna się burzliwie i kończy...no właśnie duże zaskoczenie.
Trochę irytowała mnie tu Oliwka,która sama nie wiedziała co chce od życia-według mnie ta postać została zbyt mocno przerysowana,bardzo nierealna.
Tak poza tym bardzo dobrze się czytało i ciekawa jestem dalszych losów naszych bohaterów.

Joanna | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

To druga z trzech czesci. Bardzo dobra ksiazka. Duzo sie dzieje. I zakonczenie takie ze musisz siegnac po nastepna czesc.

EwaB | 2018-07-05
Przeczytana: 2018 rok

Czyta się bardzo dobrze i szybko - jak zawsze w przypadku książek Michalak.
Ciekawa historia, chwilami wzruszająca.
Polecam.