Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Kropla nadziei

Cykl: Seria mazurska (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Gosia

Każdy pragnie być kochany, każdy, bez wyjątku. Miłość jest nam niezbędna do życia jak oddychanie, a kto twierdzi inaczej, ten kłamie – albo jest bez serca. Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy...

Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy Siergiej będzie w stanie pogodzić się z odejściem tej, której zaufanie i miłość z tak wielkim trudem odzyskał? Czy Mateusz na nowo odnajdzie sens istnienia? A Nataniel? Czy i dla niego wreszcie wzejdzie słońce?

Nawet po najczarniejszej nocy nastaje dzień, a gdy przyjdzie czas, zbolałe serce jest w stanie uleczyć choćby mała kropla nadziei. Kto lub co odegra taką rolę w losach trzech życiowych rozbitków? Jak skończy się ta porywająca mazurska opowieść?

„Kropla nadziei” to ostatnia część bestsellerowej TRYLOGII MAZURSKIEJ, serii, która porusza serca wszystkich tych, którzy potrafią kochać. W serii ukazały się już: „Gwiazdka z nieba” i „Promyk słońca”.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117147,Kropla-nadziei

źródło okładki: facebook

Dalsze losy Nataniela, Mateusza oraz Siergieja znowu są pełne emocji, wzruszeń i niespodzianek.
Początkowo to okres żałoby, ciągłych wspomnień po Marcie, które szczególnie mocno przeżywa Mateusz. A potem los zaczyna być bardziej łaskawy dla każdego z bohaterów i pojawiają się w ich życiu nowe kobiety, które wypełniają pustkę i dają nadzieję na lepsze jutro.
Autorka powoli wyjaśnia wszystkie sprawy z poprzednich tomów a jednocześnie wprowadza nowe osoby i nowe problemy tak że powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem.
Miałam tylko żal do autorki, że pod sam koniec zaczęła się spieszyć z zakończeniem i niektóre problemy zostały bardzo spłycone i niedopracowane tak jak historia Tosi.
Ale w sumie całość czytało się bardzo dobrze i jak dla mnie to najlepszy cykl tej autorki.

Gosia | 2018-09-11
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2018

Po pożarze i śmierci doktor Kraszewskiej wszyscy nasi bohaterowie nie mogą się otrząsnąć. Najgorzej przechodzi to Mateusz, popada w alkoholizm. Nataniel przy pomocy ludzi ze wsi odbudowuje swój dom.
Kim jest Tosia o której czytamy na samym początku książki?
Jak zakończy się ta seria?
Dobrze, że po każdej burzy wychodzi słońce :)
Szkoda, ze to już koniec mazurskiej serii, zżyłam się z jej bohaterami.
Polecam!

rinos | 2018-09-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2018

Oceniam całą trylogię.

I znowu to samo co w serii "Leśna trylogia": za dużo się dzieje, za dużo nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Wszystkie nieszczęścia i kataklizmy spadły na głównego bohatera, brakowało chyba tylko końca świata.
O ile w pierwszej części autorka powstrzymywała swą nad wyraz wybujałą wyobraźnię, tak w kolejnych tomach puściła wodze fantazji. Tu doskonale potwierdza się przysłowie 'co za dużo, to nie zdrowo'. Kolejne tomy już nie trzymały w napięciu, nie było o tym mowy, bo co rusz pojawiały się nowe tragedie. Ze względu na przewidywalność nie było też elementu zaskoczenia. Do tego język literacki (znowu te wtrącenia 'li'), który także obniża ocenę końcową tej serii.
A autorka pisać potrafi - ostatnia jej książka pt.: "Ścigany" jest naprawdę rewelacyjną historią (pomijam język literacki, za który też odjęłam gwiazdki).
Pani Kasiu - mniej kataklizmów w książkach i będzie o wiele lepiej.

Wiola | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Jest to trzecia część z serii mazurskiej i jak dla mnie najsłabsza część..
Gdy ją zaczynałam byłam ciekawa co się dzieje z głównymi bohaterami. Jak się ułoży życie Nataniela po tak tragicznym zdarzeniu kiedy spłonął jego dom...Niestety już po kilku przeczytanych stronach stwierdziłam, że autorka chyba nie miała już pomysłu na trzecią część albo jej się już nie chciało i wyszedł totalny gniot. Każda sytuacja przewidywalna, każde zdarzenie w przeciągu kilku zdań wyjaśniane, każdy problem w mig rozwiązywany...Masakra jakaś
Żadnej nutki tajemniczości, zaskoczenia, wręcz wszystko przewidywalne od samego początku. Rozumiem, że miała to być lekka lektura, przekazująca czytelnikowi wiele dobroci i szczęścia ale jak dla mnie za dużo tych happy endów, momentami książka aż mdła od tego wszystkiego. Czytając ją i nie dochodząc jeszcze nawet do połówy już miałam jej dosyć.
Pojawianie się ni stąd ni zowąd nowych bohaterów nie wprowadzało do powieści kompletnie nic. Żadnych ambitnych opisów ani...

Gola | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Po prostu lubię jej książki. Dla mnie jedyną ich wadą jest to , że za szybko się kończą. Można marudzić, że niemożliwe, że przesadzone, że za dużo się dzieje ale to takie marudzenie bo te książki takie już są i to ich urok. Tym razem to opowieść o mężczyznach. Czyta się jednym tchem. Ja polecam !

Joanna | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Na4dzo dobrze czytalo sie ta ksiazke ale i cala serie. Kazda czesc konczyla sie tak ze musiales siegnac po nastepna. Ta konczy sie bardzo dobrze. Optymistycznie. Pomimo roznych zawirowań glowny bohater wstaje z upadku i znow odbudowuje swoje zycie. A czy nie jest tak i z nami!

Moya | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Ostatnia część mazurskiej serii jest dokładnie taka jaką sobie wyobrażałam... czyli fantastycznie napisana, lekka, przyjemna, intrygująca, zachęcająca... fajnie napisana książka, której każda kolejna przeczytana strona zachęca nas do czytania kolejnych.
Początek jest intrygujący, wydaje się, że wyrwany całkowicie z innej "bajki" , dopiero pod koniec książki nabiera sensu.
Później mamy kontynuację losów Nataniela i jego przyjaciół, którzy każde na swój sposób radzą sobie po śmierci Marty...
Mateusz pije, Nataniel chce uciec od problemów i od wszystkiego, tylko Sergiej nie może ukoić swojego bólu po stracie ukochanej bo otoczony jest przez ciężar żałoby innych.
Gdy zaczyna się powolutku prostować ich życie to spadają na bohaterów nowe nieszczęścia...
W jaki sposób uda im się to udźwignąć? - na szczęście mają siebie-przyjaciół i w końcu to dostrzegają i doceniają.
Nie chcę zdradzić więcej... zachęcam wszystkich do przeczytania ostatniej części trylogii.

Gosia | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Kiedy kończyłam czytać drugą część mazurskiej sagi, myślałam, że autorka już niczym nie może zaskoczyć. W końcu uśmierciła jedną z kluczowych osób, która była sensem życia przynajmniej trzech mężczyzn. Trzecia część zaskoczyła mnie pozytywnym zakończeniem, bo w każdej poprzedniej to zakończenie nie było zbyt optymistyczne. Było to pewnie świadome zamierzenie autorki, żeby zachęcić czytelnika do przeczytania dalszych losów Nataniela.
W "Kropli nadziei" autorka nie oszczędziła biedniego Nataniela. W jego życiu ciągle coś się dzieje złego, co załamuje chłopaka. Tym razem został bez dachu nad głową, z małą Emilką i pogrążonym w depresji Mateuszem. Sam, bez środków do życia musi stawić czoła przeciwnością losu. I udaje mu się to, z niewielką pomocą Zosi - lekarza weterynarii.
Tym razem autorka książki postanowiła wynagrodzić wszystkie nieszczęścia swoim bohaterom i zesłać im trochę szczęścia, w postaci miłości. Każdy z nich: Sergiej, Mateusz i Nataniel w końcu odnajdują swoje pokrewne...

Joanna | 2018-07-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2018

Słyszałam sporo negatywnych opinii o twórczości Pani Michalak, ale jak to ja, wolę sama przekonać się, ile w tym prawdy. Zaczęłam więc od "Gwiazdki z nieba" która, gwoli ścisłości, nic wspólnego ze Świętami nie ma. Świętom Bożego Narodzenia jest poświęconych tylko kilka końcowych stron. I tutaj pierwsze rozczarowanie. No bo jak to? Człowiek nastawia się na to, że to książka o świątecznej fabule, gdzie zatopi się w prawdziwie świąteczny klimat
w blasku choinki i świątecznych wypieków, a tu...zonk. No ale dobra. Przebrnęłam przez dwie kolejne części - "Promyk słońca","Kropla nadziei",ponieważ lubię kończyć, co zaczęłam. Po trzeciej części, poczułam niesmak. A czemu? Ano temu, że w książkach jest mnóstwo kolokwializmów, jakiś dziwnych infantylnych zwrotów, a i styl pisania pozostawia wiele do życzenia. Główny bohater jest w niektórych momentach wykreowany tak, jakby sprawiał wrażenie niewyżytego seksualnie. A już całkowicie zdębiałam po opisie sytuacji, w której chłopak oświadczając...

Daria | 2018-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2018

Głupi i niedojrzali bohaterowie. Wszyscy. Bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Mała Emilka posługuje się infantylnym językiem dziewiętnastowiecznego podlotka. Fabularne rozwiązania rodem z wczesnej Michalak. Znowu pelno "li", "nań", "doń". Emocjonalny jarmark. Ohyda, która udaje literaturę.