Wszystko czego pragnęliśmy

Kropla nadziei

Cykl: Seria mazurska (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Gosia

Każdy pragnie być kochany, każdy, bez wyjątku. Miłość jest nam niezbędna do życia jak oddychanie, a kto twierdzi inaczej, ten kłamie – albo jest bez serca. Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy...

Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a w ich sercach zapanowała rozpacz. Senna, urocza mazurska wioska, stała się świadkiem najtrudniejszych chwil w ich życiu. Czy Siergiej będzie w stanie pogodzić się z odejściem tej, której zaufanie i miłość z tak wielkim trudem odzyskał? Czy Mateusz na nowo odnajdzie sens istnienia? A Nataniel? Czy i dla niego wreszcie wzejdzie słońce?

Nawet po najczarniejszej nocy nastaje dzień, a gdy przyjdzie czas, zbolałe serce jest w stanie uleczyć choćby mała kropla nadziei. Kto lub co odegra taką rolę w losach trzech życiowych rozbitków? Jak skończy się ta porywająca mazurska opowieść?

„Kropla nadziei” to ostatnia część bestsellerowej TRYLOGII MAZURSKIEJ, serii, która porusza serca wszystkich tych, którzy potrafią kochać. W serii ukazały się już: „Gwiazdka z nieba” i „Promyk słońca”.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,117147,Kropla-nadziei

źródło okładki: facebook

Dalsze losy Nataniela, Mateusza oraz Siergieja znowu są pełne emocji, wzruszeń i niespodzianek.
Początkowo to okres żałoby, ciągłych wspomnień po Marcie, które szczególnie mocno przeżywa Mateusz. A potem los zaczyna być bardziej łaskawy dla każdego z bohaterów i pojawiają się w ich życiu nowe kobiety, które wypełniają pustkę i dają nadzieję na lepsze jutro.
Autorka powoli wyjaśnia wszystkie sprawy z poprzednich tomów a jednocześnie wprowadza nowe osoby i nowe problemy tak że powieść czyta się z wielkim zainteresowaniem.
Miałam tylko żal do autorki, że pod sam koniec zaczęła się spieszyć z zakończeniem i niektóre problemy zostały bardzo spłycone i niedopracowane tak jak historia Tosi.
Ale w sumie całość czytało się bardzo dobrze i jak dla mnie to najlepszy cykl tej autorki.

Wiola | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Jest to trzecia część z serii mazurskiej i jak dla mnie najsłabsza część..
Gdy ją zaczynałam byłam ciekawa co się dzieje z głównymi bohaterami. Jak się ułoży życie Nataniela po tak tragicznym zdarzeniu kiedy spłonął jego dom...Niestety już po kilku przeczytanych stronach stwierdziłam, że autorka chyba nie miała już pomysłu na trzecią część albo jej się już nie chciało i wyszedł totalny gniot. Każda sytuacja przewidywalna, każde zdarzenie w przeciągu kilku zdań wyjaśniane, każdy problem w mig rozwiązywany...Masakra jakaś
Żadnej nutki tajemniczości, zaskoczenia, wręcz wszystko przewidywalne od samego początku. Rozumiem, że miała to być lekka lektura, przekazująca czytelnikowi wiele dobroci i szczęścia ale jak dla mnie za dużo tych happy endów, momentami książka aż mdła od tego wszystkiego. Czytając ją i nie dochodząc jeszcze nawet do połówy już miałam jej dosyć.
Pojawianie się ni stąd ni zowąd nowych bohaterów nie wprowadzało do powieści kompletnie nic. Żadnych ambitnych opisów ani...

Gola | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Po prostu lubię jej książki. Dla mnie jedyną ich wadą jest to , że za szybko się kończą. Można marudzić, że niemożliwe, że przesadzone, że za dużo się dzieje ale to takie marudzenie bo te książki takie już są i to ich urok. Tym razem to opowieść o mężczyznach. Czyta się jednym tchem. Ja polecam !

Aleksandra | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Lubię czytać książki które czyta się jednym tchem, ale mają jedną wadę szybko się kończą :( Trzecia część trylogii Mazurskiej to dalsza część Nataniela, Mateusza i Siergieja ich przyjażni, kłopotów, nadziei i niespodzianek jaki im los przyniesie. Nie zdradzę tajemnic jakie się dowiecie czytając "Kroplę nadziei", ale na pewno was zaskoczy. Kim jest Tosia? Kto zawita do Sennej? Co się jeszcze wydarzy? Kto będzie w dużej rozpaczy? Tego Wszystkiego dowiecie się sięgając po rewelacyjną książkę Kasi Michalak :) Polecam

Daria | 2018-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2018

Głupi i niedojrzali bohaterowie. Wszyscy. Bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Mała Emilka posługuje się infantylnym językiem dziewiętnastowiecznego podlotka. Fabularne rozwiązania rodem z wczesnej Michalak. Znowu pelno "li", "nań", "doń". Emocjonalny jarmark. Ohyda, która udaje literaturę.

Książkanonstop | 2018-06-29
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictw

Kropla nadziei. Czasami tylko tyle trzeba, by na nowo uwierzyć, odbudować wiarę w powodzenie. By podjąć kolejne kroki. Wystarczy maleńki, lekko wyczuwalny impuls. Bardzo nikłe światło w pogrążonym w ciemności tunelu. Dla człowieka przygniecionego zbyt ciężkim bagażem ta kropla, to najpiękniejszy podarunek od losu. Po mrocznej nocy przychodzi dzień zalany słonecznym światłem. Pod jego wpływem wszystko zaczyna ponownie budzić się do życia. Po dniach pełnych pustki nadchodzi radość z czyjejś obecności. Najważniejsze, żeby się nie poddać. Nie zwątpić, że jeszcze będzie pięknie. Pomimo i wbrew wszystkiemu.

Nataniel, Sergiej, Mateusz, Emilka, Oliwia... muszą podnieść się po bolesnej stracie Marty Kraszewskiej. Jak żyć bez tej pełnej dobra osoby? Dla Nataniela była przyjaciółką, której ten zawdzięcza wiele. Sergiej, ten na pozór pozbawiony umiejętności szczerego i bezinteresownego kochania, kiedy oddał Marcie swoje serce, stracił je wraz z jej odejściem. Mateusz... wierny przyjaciel po...

Joanna | 2018-07-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2018

Słyszałam sporo negatywnych opinii o twórczości Pani Michalak, ale jak to ja, wolę sama przekonać się, ile w tym prawdy. Zaczęłam więc od "Gwiazdki z nieba" która, gwoli ścisłości, nic wspólnego ze Świętami nie ma. Świętom Bożego Narodzenia jest poświęconych tylko kilka końcowych stron. I tutaj pierwsze rozczarowanie. No bo jak to? Człowiek nastawia się na to, że to książka o świątecznej fabule, gdzie zatopi się w prawdziwie świąteczny klimat
w blasku choinki i świątecznych wypieków, a tu...zonk. No ale dobra. Przebrnęłam przez dwie kolejne części - "Promyk słońca","Kropla nadziei",ponieważ lubię kończyć, co zaczęłam. Po trzeciej części, poczułam niesmak. A czemu? Ano temu, że w książkach jest mnóstwo kolokwializmów, jakiś dziwnych infantylnych zwrotów, a i styl pisania pozostawia wiele do życzenia. Główny bohater jest w niektórych momentach wykreowany tak, jakby sprawiał wrażenie niewyżytego seksualnie. A już całkowicie zdębiałam po opisie sytuacji, w której chłopak oświadczając...

PrzeCzytajka | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

„Kropla nadziei” wieńczy serię mazurską autorstwa Katarzyny Michalak. Dwie poprzednie książki "Gwiazdka z nieba” → recenzja i „Promyk słońca” → recenzja wywarły na mnie ogromne wrażenie, wycisnęły ze mnie milion łez, wbiły mnie w fotel z przejęcia i sukcesywnie rozbudzały moje nadzieje.
Czy zatem tytułowa „Kropla nadziei” w końcu spłynęła do mej duszy? Czy wraz z bohaterami znalazłam ukojenie? Czy autorka wyciszyła buzujące we mnie po drugim tomie emocje?

„Kropla nadziei” zaczyna się kilka tygodni po śmierci Marty, która osierociła tak wielu kochających ją ludzi. Nataniel, próbuje podnieść się nie tylko po stracie swej przyjaciółki, którą postrzegał jako matkę, z chwilą jej śmierci chłopak stracił również dach nad głową, a tym samym warunki do opieki nad małą Emilką. Mateusz nie radzi sobie z żałobą po Marcie, odeszła bowiem jego duszeńka a on stracił sens swego istnienia. Siergiej z żalu po utracie ukochanej „lubymyjej” ucieka w pracę fizyczną i stara się odkupić wszystkie...

elizabellka | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Miałam tę radość (i przywilej), by przeczytać "Kroplę nadziei" przedpremierowo i... jestem zaskoczona! Myślałam, że autorka po prostu zamknie wątki otwarte w poprzednich tomach i już, ale Kasia Michalak nie byłaby sobą, gdyby nie namieszała. W trzecim tomie dzieje się chyba więcej, niż w poprzednich i tak jest super!! Niesamowicie ciekawa akcja, trzymająca w napięciu do ostatniej, dodam, że bardzo pięknej strony...

Wera2604 | 2018-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Po okropnych wydarzeniach jakie miały miejsce w drugiej części. Michalak zabiera nas i przybliża do emocji wiążących się z żałobą. Nikt nie może się otrząsnąć po śmierci Marty, spaleniu domu. Ale to nie koniec, bo wiele tam chciałoby skończyć z życiem, ale siłą jest właśnie żyć, a nie umierać.
Nataniel nie zdaje sobie sprawy jaką moc ma wieś i jej ludzie. Nagle pomoc przychodzi znienacka. A co lepsze dowiaduje się, że po stracie matki i ojca wcale nie jest sam. Mała Emilka to ta kropla nadziei, która dała mu przysłowiowego "kopa" do działania.
Piękna opowieść, która niesie za sobą tyle bólu, tęsknoty za czymś stabilnym, ale także uczy cierpliwości i pomocy drugiej osobie. Nie można się pododawać, gdy wszystko się wali trzeba mieć nadzieję.