Outcast: Opętanie #3 - Światełko

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Outcast: Opętanie (tom 3)
Wydawnictwo: Mucha Comics
Outcast Vol. 3 - This Little Light
horror

Ciąg dalszy przebojowego horroru twórcy Żywych trupów, Roberta Kirkmana! Kyle Barnes przez całe życie zmagał się z ludźmi opętanymi przez demony. Teraz szuka wyjaśnień. Osaczony przez siły ciemności, Kyle odprawia najniebezpieczniejszy jak dotąd egzorcyzm. Nie będzie łatwo i pięknie. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako Outcast #13-18, autorstwa Roberta Kirkmana...

Ciąg dalszy przebojowego horroru twórcy Żywych trupów, Roberta Kirkmana!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako Outcast #13-18, autorstwa Roberta Kirkmana i Paula Azacety.

źródło opisu: http://alejakomiksu.com/komiks/18248/Outcast-Opetanie-03-Swiatelko/

źródło okładki: http://alejakomiksu.com/gfx/okladki/Outcast3.jpg

Marek Adamkiewicz | 2017-12-27

Sięgnięcie po „Outcast” nie było ze strony wydawnictwa Mucha Comics praktycznie żadnym ryzykiem. Serię tworzy scenarzysta o naprawdę dużym nazwisku; jego każdy kolejny projekt cieszy się sporym zainteresowaniem fanów. To on dał nam bestsellerowe „The Walking Dead”, na podstawie którego nakręcono bijący rekordy popularności serial. Następny horror w dorobku Amerykanina sprawiał początkowo wrażenie bardziej mrocznego niż opowieść o żywych trupach. Mniej w nim było socjologii, a więcej ponurego nastroju i bardziej namacalnej grozy. Dwa pierwsze tomy zbiorcze okazały się ze wszech miar godne uwagi, trzeci – na szczęście – ten wysoki poziom utrzymuje.

„Światełko” podejmuje wszystkie wątki w miejscu, w którym się urywały. Kyle musi tym razem zmierzyć się z własną siostrą opętaną przez jedną z istot nękających Rome. Demoniczne stwory wciąż nie ujawniły celu, w jakim przybyły na Ziemię, jednak ich aktywność niepokojąco przybiera na sile. Jednak tak naprawdę Barnesowi i współpracującemu z...