Książka Roku 2018

Ocean to pikuś

Wydawnictwo: Sorus
9788365419743
E-T Novak

Najbardziej wyczekiwany tytuł literatury dziecięcej roku 2018! Jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa opowieść dla dzieci z barwnymi, pełnymi energii ilustracjami Marcina Leśniaka. Ocean to pikuś zabiera nas w zuchwały rejs przez Atlantyk. To opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean...

Najbardziej wyczekiwany tytuł literatury dziecięcej roku 2018!

Ocean to pikuś zabiera nas w zuchwały rejs przez Atlantyk. To opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Autorem Oceanu jest Łukasz Wierzbicki, znany i lubiany pisarz książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci. Autor m.in. Afryki Kazika, która weszła do kanonu lektur szkolnych czy Drzewa, zainspirowanego słowiańską mitologią.

źródło opisu: https://www.sorus.pl/ksiazka/ocean-to-pikus/

źródło okładki: https://www.sorus.pl/ksiazka/ocean-to-pikus/

maobmaze | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Ocean to pikuś to opowieść o Aleksandrze Dobie, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Lubisz marzyć o ciekawych podróżach z przygodami? Ta książka może być receptą na realizację Twoich marzeń. Weź ją do ręki i... zanurz się w przygodę!"

Aleksander Doba

Aleksandra Dobę większości z Was zapewne przedstawiać nie muszę. Swego czasu było o nim głośno dosłownie wszędzie a to wszystko dzięki jego niesamowitej pasji i wspaniałych marzeniach, które udało mu się spełnić. Aleksander Doba sam przyznaje, że pasji w życiu miał wiele- latał szybowcem, skakał ze spadochronem, był żeglarzem i kolarzem, jednak żaden sport nie dał mu tyle radości co kajakarstwo. Im trudniejsze były jego wyprawy, tym więcej miał frajdy i ciągle było mu mało!

Dzięki tej książce czytelnicy, zarówno ci duzi jak i mali, mogą przekonać się, że przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego to nie lada wyzwanie do którego trzeba się porządnie...

Agnieszka | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

To kolejna książka o Aleksandrze Dobie, z którą się zapoznaliśmy, tym razem pióra Łukasza Wierzbickiego, którego cenimy za jego całą twórczość i działalność. Bohatera nie trzeba szczególnie przedstawiać, bo to człowiek sławny w swojej dzielności i niezłomności.

Ta lektura jest pasjonująca, bo wciąga przygodą i dowcipem bohatera, zaś ten w prosty i zrozumiały sposób opowiada jak się żyje przez kilka miesięcy, samemu na oceanie mając za mieszkanie kajak. Oczywiście to nie jest zwyczajny kajak tylko wysoce specjalistyczny, przygotowany na szczególne zadania pojazd oceaniczny, niemniej okoliczności pozostają okolicznościami. Styl pisania Łukasza Wierzbickiego i osobowość Aleksandra Doby tworzą mieszankę wyśmienitą w smaku. Z książki czytelnik dowie się z wyczuciem, ale prawdziwie o każdym aspekcie egzystencji na tak niewielkiej powierzchni. Pozna szczegóły i szczególiki każdego ujęcia codziennych zmagań i potrzeb. Czytelnik zaspokoi swoją ciekawość i zbierze informacje na własną...

kasiek | 2019-01-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Kolejna wciągająca pozycja tego autora. Trochę inna od dotychczasowych książek gdyż opisuje samotną podróż ale bardzo klimatyczna. Czytałam ją dzieciom na dobranoc i niemal słyszałyśmy szum oceanu
i i czułyśmy samotność wędrówki. Polecam

magarek | 2019-02-10
Przeczytana: 24 lutego 2019

Rewelacyjna książka dla dzieci, przy czym to dorosły nie mógł się doczekać każdego wieczoru ;)

sneezingOne | 2018-06-29
Ineczka | 2018-03-13