Drzewo do samego nieba

Seria: Muzeum Książki Dziecięcej poleca
Wydawnictwo: Muza
Teresa Wilbik
Ag2S

Tytułowe drzewo rośnie wśród starych brzydkich kamienic okalających jeszcze brzydsze podwórko. Lubi je wielu lokatorów, ale przede wszystkim lubią je dzieci, a zwłaszcza chłopcy, którzy spędzają na nim każą wolną chwilę. Z tej perspektywy – kolejnych konarów rosłego drzewa – poznają sąsiadów, zaprzyjaźniają z nimi, uczą się rozumienia ich problemów, które są czasami bardzo trudne (np. samotność bardzo sympatycznej i życzliwej dzieciakom starszej pani, która podczas wojny straciła własne dzieci). Stare kamienice są przeznaczone do rozbiórki, a drzewo do wycięcia. A jednak to ono właśnie przetrwa – dzięki dzieciom i niektórym dorosłym. Piękna, pełna poezji opowieść o wydźwięku ekologicznym. Bardzo pomysłowe, przemyślane ilustracje, obecnie w zbiorach Muzeum w Zamościu.

Ilustrator: Teresa Wilbik

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

aredhela | 2019-07-03
Na półkach: Przeczytane, Czytane w 2019
Przeczytana: 03 lipca 2019

Ciepła, krótka opowieść o sile dziecięcej wyobraźni.

Tomasz | 2019-01-02
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Ciekawa i pouczająca. Świetna dla małych urwisów. Polecam.

Sosnowaigielka | 2018-10-24

Wiele istnień, wiele historii, jedno wielkie drzewo, jako świadek. Piękna opowieść dla dzieci.

Keiko200 | 2018-03-18
Przeczytana: 14 lutego 2018

Pięknie napisana i wydana książka. Syn pytał czy są kolejne części, a to już o czymś świadczy 😊

kropka75 | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Książka w typie lektur z moich czasów. Dziś pisze się nieco inaczej. Dla mnie miło i sentymentalnie. Syn wysłuchał też chętnie, ale bez większych zachwytów.
Bardzo przyjemny język, ciekawi bohaterowie, oryginalna historia.
Porządna książka.

Jedyną jej wadą jest grafika. Każdy rysunek taki sam. Zero realizmu, a przy tym brzydka kreska. Jakieś takie te "historie obrazkowe" mocno zapożyczone z sf. Duży minus.

ania-alt | 2017-08-21
Przeczytana: 1982 rok

W dzieciństwie uwielbiałam. Muszę odnaleźć i posunąć synowi.