Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści

Nominacja w plebiscycie 2016
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Słowiańskie dziedzictwo w opowieściach

10 Link do recenzji

„Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści” to wyjątkowa książka, pełna klimatycznych ilustracji i historii wywodzących się ze słowiańskiej tradycji. Nasza mitologia przekazywana była z ust do ust przez niepiśmienny lud, więc autorzy publikacji z tego zakresu włożyli mnóstwo wysiłku w odtworzenie tych opowieści. Łukasz Wierzbicki tworzył swoją książkę trzy lata. Można...

Jestem trochę zawiedziona. Czytając recenzję wielokrotnie natknęłam się na stwierdzenie, że jest to książka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a że kocham to co słowiańskie szybciutko kupiłam...Zawiodłam się, bo jest to książka przeznaczona stricte dla najmłodszego czytelnika, więc starszym radzę jej szukać po bibliotekach, nie kupować. Dla dzieci jest za to książką...

"Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści" Łukasza Wierzbickiego jest pozycją niezwykłą. Jest to bowiem pierwsze satysfakcjonujące literackie ujęcie słowiańskiej mitologii. Autor ze słowiańskich baśni, z podań folklorystycznych, dawnych pieśni i naukowych opracowań wydobył z niezwykłym wyczuciem nie tylko istotę słowiańskich mitów, ale i ich możliwie prawdopodobną treść....

Ciekawa pozycja. Oczywiście bardziej dla dzieci. Cieszy to, że autorzy coraz chętniej sięgają po rodzimą kulturę.
Mile spędzone 1.5h. Myślę, że młodszym czytelnikom sprawi dużo radości.

Ciekawa pozycja jeśli chodzi o poznanie naszej słowiańskiej mitologii. W szkołach poznajemy mitologię grecką, rzymską, a nasza rodzima odsunięta jest gdzieś na bok. Dlatego polecam bardzo każdemu, kto ma ochotę poznać wierzenia słowiańskich ludów.

Mity w formie opowieści - bardzo przyjemnie się czyta, polecam

Zdecydowanie najsłabsza ze wszystkich mitologii które do tej pory przeczytałem.

Pięknie wydana. Jeśli ktoś jest laikiem i chce choć w zarysie poznać wierzenia swoich praprzodków, to bardzo polecam. Świetnie napisana. Dla dzieci i dorosłych. Dodatkowym atutem jest bibliografia.

Ciekawe przedstawienie mitologii słowiańskiej. Szkoda, że nie uczą o niej w szkole.

Miła książeczka na godzinkę.

Dyskusje

• Słowianie