Wokół świata na wariata

Okładka książki Wokół świata na wariata Łukasz Wierzbicki
Okładka książki Wokół świata na wariata
Łukasz Wierzbicki Wydawnictwo: Pogotowie Kazikowe literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pogotowie Kazikowe
2022-04-15
2022-04-15

Przedstawiamy niesłychanie barwną opowieść, pełną zwrotów akcji, zwariowanych przygód, niebezpiecznych zdarzeń i całej masy dobrego humoru. Dwoje przyjaciół postawiło sobie za cel okrążyć świat. W swojej podróży spotkają ich zarówno chwile wzruszeń, sytuacyjnego komizmu, nieporozumień. Ale prawdziwa przyjaźń przetrwa Wszystko.

Książka jest ozdobiona autentycznymi zdjęciami z wyprawy Leona i Tadeusza. Czytając tę pozycję i oglądając czarno-białe fotografie masz wrażenie jakbyś wraz z bohaterami podążał na wyprawę. Oprócz zdjęć, w książce znajdziecie przepięknie malowane obrazy autorstwa Katarzyny Bajerowicz.

Wszystko spisane jest w formie dziennika, co też pozwala zrozumieć emocje I rozterki bohaterów, wczuć się w ich sytuację. Autor lekkim piórem opisuje te fenomenalne przygody, tu i ówdzie wtrącając sporą dawkę humoru.
Znakomita książka dla miłośników przygody!

Książka jest ozdobiona autentycznymi zdjęciami...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Świetna książka podróżniczo - przygodowa autora wielu znanych książek dla dzieci np. "Dziadek i niedźwiadek". W tej powieści pisarz opisuje "wyprawę światową", podróż dookoła świata Leona Mroczkiewicza i Tadeusza Perkitnego z Poznania, którą odbyli w okresie od 11 IX 1926r. do 18 II 1930r. Historia podróżników oparta jest na faktach udokumentowanych w wielu książkach autorstwa samych bohaterów i innych dokumentach m.in. notatek, wspomnień rodziny i studentów, których później uczyli. Zawiera też niewielkie "ubarwienia" fabuły dodane przez autora, o których sam wspomina w posłowiu. Autor poprzez tę książkę zachowuje dla kolejnych pokoleń pamięć o dwóch wspaniałych podróżnikach, chcąc przy tym zmotywować czytelnika do zaplanowania i zrealizowania własnej podróży marzeń.
Historia wspaniale opisana, humorystycznie, z zabawnymi dialogami i opisami różnych wydarzeń, które doprowadzają czytelnika do łez, ale tylko ze śmiechu. Autor nie skupia się w książce na miejscach, które bohaterowie odwiedzili, ale na nich samych tj. ich podejścia do życia, do pokonywania wszelkich trudności, na ich wrażeniach i odczuciach, sposobie nawiązywania międzynarodowych relacji w latach 30-tych XX wieku.
To książka dla każdego, i 10-latka i 100-latka. Uśmiech i przyjemność z jej czytania znajdzie w niej każdy czytelnik. Jest to świetna pozycja do rodzinnego czytania w parach , ale także prawdziwie relaksuje w wakacyjne dni.
Serdecznie POLECAM!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

10/10 GENIALNA, FENOMENALNA oraz REWELACYJNA takimi słowami można określić tę książkę.

fajna książka ale za mało o kotach ;[
ale pewne rzeczy bym pozmieniał. polecam

fajna książka ale za mało o kotach ;[
ale pewne rzeczy bym pozmieniał. polecam

Kupiłam dla moich dzieci, najpierw sama przeczytałam. Dużo humoru, pięknie zilustrowana. Przeczytałam z radością.

Uwielbiamy książki Łukasza Wierzbickiego, a "Wokół świata na wariata" należy do najbardziej ulubionych. Podróż dwóch przyjaciół, pełna przygód i humoru dostarcza wielu pozytywnych wrażeń oraz jest zachętą do podejmowania własnych wypraw.

Przeurocza książka, napisana figlarnym, zwięzłym językiem. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu. W razie problemów ze zrozumieniem gwary poznańskiej, każde słowo jest przetłumaczone w przypisach. Świetnie się czyta, nie ma przynudzania, opisywania, jest tylko czysta przyjemność podróżowania i masa niebanalnych przygód ;-)

Dla mnie książka taka sobie. Sądzę, że młody człowiek - bo dla takiego odbiorcy jest przeznaczona ta pozycja - nie uzyska konkretnych informacji o miejscach, ludności, zwyczajach w miejscach, które odwiedzili młodzi polscy zdobywcy świata, działający trochę rzeczywiście bez planu i na wariata.

A ja doskonale rozumiem. Może dlatego, że przeczytałam tę książkę ;) Książka Perkitnego to reportaż retro dla dorosłego czytelnika, zaś Wokół świata to powieść przygodowa dla dzieci, zupełnie inny gatunek, inny odbiorca, nowe życie tchnięte w zapomnianą przykurzoną historię. Gratuluję Autorowi humoru, języka, pomysłów i wielkiego hołdu, jaki oddał swoją opowieścią bohaterom tej niesamowitej przygody. Kto jest dzieckiem i lubi przygody, nie będzie się nudził ani przez chwilę.

• Podróżnicze
  • Do kupienia
  • C_NIE posiadam
  • Dzieci do przeczytania
  • Młodzież

Dodaj cytat z książki Wokół świata na wariata