Afryka Kazika

Łukasz Wierzbicki Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
BIS
dla dzieci i młodzieży literatura dziecięca literatura przygodowa lektury szkolne
literatura dziecięca
2017-10-03

Książka była na liście naszych zakupów, które miały zostać zrealizowane po urodzinach. Tak, jak i Was zaskoczył nas Covid-19 i kwarantanna. Na przeciw wyszedł nam Empik Go, w którym ku naszej uciesze pojawiła się również ta pozycja. Oparta na faktach, bardzo ciekawa opowieść o Afryce. Mój syn nie mógł się oderwać, więc chyba z czystym sumieniem mogę ją polecić.

wspaniała seria Łukasza Wierzbickiego. Afryka Kazika to pozycja dla dzieci, przedstawiająca barwnie z pięknymi ilustracjami i zdjęciami wyprawę Kazimierza Nowaka rowerem z północy na południe Afryki i z powrotem (no z małym wyjątkiem - jakim i dlaczego musicie przeczytać). Córka miałą 4 lata kiedy Jej czytałam i nie mogła się oderwać, wielokrotnie sama oglądała książkę,...

10/10

super książka o wspaniałym człowieku

Mój pięcioletni syn był zachwycony. Ja również :)

Dałabym i 11 gwiazdek. To jest jedna z lepszych książek dla dzieci jakie czytaliśmy. Jest zabawna, miejscami wzruszająca. Opowiada o niezwykłym, odważnym człowieku. I dla dziewczyn i dla chłopaków. Hit

Świetna książka. Dzieciaki zasłuchane. Fantastyczny wstęp do podróży po mapie Afryki i kolejnych lektur na ten temat.

Afryka Kazika to maksymalnie uproszczona relacja z wyprawy podróżnika Kazimierza Nowaka po Afryce. Jazda na rowerze, konno, łodzią, spotkanie z królem, z lwami, choroba tropikalna, do wyboru, do koloru ;) Króciutkie rozdziały, akurat na dobranoc, a najlepsze jest to, że wszystko wydarzyło się naprawdę. Dla dzieci jak znalazł :)

Przygody Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę, opowiedziane w wersji dla dzieci. Książkę czyta się świetnie i z zaciekawieniem. Przeżywałam przygody razem z Kazikiem i tylko smutno się robiło, że mnie tam obok nie ma. No i piękna puenta o tym, że to nie rzeczy materialne są w życiu najważniejsze a z podróży najlepiej przywozić...

O Kazimierzu Nowaku w wydaniu dziecięcym, polecam:)

Dyskusje

• Dla dzieci