Afryka Kazika

Łukasz Wierzbicki Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
BIS
dla dzieci i młodzieży literatura dziecięca literatura przygodowa lektury szkolne
literatura dziecięca
2017-10-03

I jeszcze czego? Ta książka jako lektura?!

no nawet fajna

Świetna książka dla dzieci. Jest napisana przystępnym językiem dla małego czytelnika. Historie nie są zbyt długie, więc nie zniechęcają. Pisarz co chwilę zaskakuje nową historią. Przerabiałam z 9-latkami jako lektura. Dzieci zachwycone książką i Kazikiem.

Pięć lat po Afryce rowerem, koniec, tratwą, łódką a nawet wielbłądem? Można? Można! Gdyby dane mi było spotkać Kazimierza Nowaka, pogratulowałabym mu wyczynu i poinformowała, że nie tylko on rozmawia ze swoim dwukołowcem ;)

Wspaniale opisane przygody podróżnika Kazimierza Nowaka w Afryce. Autor, Pan Łukasz Wierzbicki ma wspaniały styl pisania. Bardzo dobry wybór na lekturę szkolną. Dzieciom i nam rodzicom super się podoba. Słuchaliśmy też audiobooka czytanego przez Jacka Kawalca- rewelacja.

Rewelacyjna lektura dla dzieci i młodzieży. Służy ona popularyzacji polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka.

Łukasz Wierzbicki zabiera swych czytelników w fenomenalną podróż po czarnym lądzie szlakiem przygód poznańskiego reportera. W krótkich opowiadankach poznajemy prawdziwą historię człowieka, który w latach trzydziestych ubiegłego wiek przemierzył Afrykę rowerem. Ta...

Niesamowita książka!! Czytałam ją co prawda dawno, ale do dziś pamiętam większość przygód Kazika :). Książki nie sposób zapamiętać. Wszystkie przygody Kazika są barwne, bardzo realistyczne i pouczające. Jest też napisana fajnym i łatwym językiem. Jest skierowana głównie do młodszej czytelni, jednak myślę, że może zaciekawić nawet 100 letniego czytelnika :).
Polecam

2014

Na półkach: , , , , ,

Jaka to była świetna książka dla młodszych czytelników! Nic dziwnego, że "Afryka Kazika" jest lekturą w szkole podstawowej.

Łukasz Wierzbicki opisuje w niej przygody Kazimierza Nowaka, wielkiego polskiego podróżnika i odkrywcy, który przede wszystkim na rowerze (ale nie tylko!) przemierzył kontynent afrykański.

Tekst urozmaicony jest o piękne i urocze ilustracje, które...

cykl opowiadań kazimierza nowaka o jego przygodzie podróżowania przez afrykę. Historie stworzone dla dzieci, bardzo ciekawe i barwnie opowiedziane. Szalony dziadek kazik, bardzo odważny biały człowiek :) Dzieci zachwycone.

Dla dzieci od 6 lat do chyba nawet 16.
Wybitna pozycja: styl, treść, wszystko pierwszorzędne. Dziecko ciekawe co będzie dalej, a jednocześnie uczy się świata.

Dyskusje

• Dla dzieci