Afryka Kazika

literatura dziecięca
BIS
2017-10-03
2017-10-03
dla dzieci i młodzieży literatura dziecięca literatura przygodowa lektury szkolne

Bardzo podobały mi się wstęp i zakończenie, jako taka współczesna klamra powieści. Z początku zabrakło mi informacji kiedy dokładnie dzieje się książka, co wyjaśniłoby pokazanie Afryki wyłącznie od tej dzikiej, nieodkrytej strony, przez pryzmat strachu przed ludożercami, zajadania słonia itd. Te informacje dostajemy na samym końcu i jak zwykle w takim przypadku mam trochę obawy, czy powieść nie wzmacnia stereotypów i wizji Afryki, której już nie ma. Muszę też przyznać, że ogólnie nie jestem fanką powieści podróżniczych, więc może trochę zabrakło mi tu też akcji, fabuły, narracji.

dzieci zachwycone

dzieci zachwycone

Książka wzbudzająca ciekawość nie tylko u dziecka. Krótkie rozdziały z barwnymi ilustracjami przyjemnie się czyta a dzieci by tylko słuchały i słuchały. Na koniec się wzruszyłam. Dołączona mapa tylko na plus, sięgnę po kolejną pozycję autora ale i po same listy Kazika.

Świetna książka dla dzieci, opisująca historię Kazika który samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z południa na północ. Korzystał z roweru, płynął łódką, jeździł konno i na wielbłądzie.
Książka bardzo wciąga, nie tylko dzieci 🙂
Można się z niej wiele nauczyć, a piękne ilustracje są tylko dopełnieniem tych opowieści.
Czy ta książka może rozbudzić marzenia o podróżowaniu? Zdecydowanie tak!

Książka bardzo wciąga, nie tylko dzieci 🙂
Czy ta książka może rozbudzić marzenia o...

Książka przyjazna dzieciom. Kolorowe ilustracje, duże litery, proste, krótkie zdania. Książka inspirująca - kim chcesz zostać jak dorośniesz? Podróżnikiem!
Na początku lat 30. XX. wieku Kazimierz Nowak przejechał na rowerze bardzo mało znany wtedy kontynent. Ta książka to uproszczona wersja relacji z tej podróży. Dla dzieci. Ja poczułem się zachęcony do tego, by sięgnąć po wersję dla dużych dzieci.

Bardzo fajna książka do czytania z dzieckiem. Krótkie rozdziały nie pozwalające stracić uwagi.

książka dzieciństwa.

książka dzieciństwa.

Książka „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego zabiera czytelnika w fascynujący świat przygód na lądzie afrykańskim. Kazik przemierza Afrykę rowerem, konno, wielbłądem, łódką. Spotyka różne zwierzęta i ludzi, dokumentując wszystko swoim aparatem.
Opowiadania nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla dzieci szkolnych.

Opowiadania nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla dzieci szkolnych.

przygodowy.

przygodowy.

Jedna z ciekawszych książek dla dzieci, która przybliża im wiedzę o Afryce, o dawnym podróżowaniu.

Dodaj cytat z książki Afryka Kazika