Panna z Monidła

Cykl: Wesoła rozwódka (tom 2)
Wydawnictwo: Replika
Angie

Kiedy przyjaciółka wyjeżdża na kilka miesięcy i prosi Alicję, żeby ta podczas jej nieobecności zamieszkała w jej domu, kobieta początkowo się waha, bo nie ma ochoty rozstawać się z Szymonem. Ale z drugiej strony, nic tak skutecznie nie zabija nawet najbardziej gorących uczuć jak rutyna. A ona od jakiegoś czasu ma wrażenie, że w taką rutynę zaczynają wpadać. Może więc pora od siebie odpocząć? W ferworze przeprowadzki umyka jej informacja, którą miejscowe media publikują na czołówkach swoich serwisów. Ktoś włamał się do miejscowego muzeum i ukradł jeden z głównych eksponatów – obraz „Panna z Monidła”! Policjanci rozpoczynają śledztwo, które dziwnym trafem doprowadzi ich wprost do domu, w którym teraz mieszka Alicja. Czyżby główna bohaterka, sama o tym nie wiedząc, stała się wspólniczką złodzieja? Będzie wesoło i będzie się działo!

źródło opisu: http://replika.eu/ksiegarnia/panna-z-monidla/

źródło okładki: http://replika.eu/ksiegarnia/panna-z-monidla/

Wioleta Sadowska | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

"Co z tymi facetami jest nie tak, że nie potrafią być wierni?".

Jaka książka mogła powstać po "Wesołej rozwódce", pełnej śmiesznych gagów i pozytywnej energii, dzięki której dzień wydaje się od razu lepszy? Oczywiście, kontynuacja utrzymana w podobnym klimacie. I tak po raz drugi, wyśmienita komedia omyłek w wykonaniu Iwony Czarkowskiej zawładnęła moim wolnym wieczorem.

Iwona Czarkowska to z wykształcenia dziennikarka, a z zamiłowania bajkopisarka. Autorka pracowała jako redaktor i sekretarz redakcji w "5-10-15" czy też w "Ciuchci". Debiutowała opowiadaniami i książkami dla dzieci, a w roku 2009 wydała swoją pierwszą powieść dla dorosłych pt. "Słomiana wdowa". Pracuje także jako tłumacz.

Przyjaciółka Alicji wyjeżdża na kilka miesięcy za granicę, dlatego też bohaterka wprowadza się do jej domu wraz z ukochanym Szymonem. Tymczasem, ktoś włamuje się do miejscowego muzeum i kradnie obraz "Pannę z Monidła". Trwa śledztwo poszukujące złodzieja, którego wszelkie tropy prowadzą do......

Gosia | 2018-05-15
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2018

Alicja przeprowadza się z Szymonem do domu swojej przyjaciółki na czas jej wyjazdu za granicę. Ponieważ kłopoty ją kochają zostaje pośrednio zamieszana w kradzież "cennego obrazu" z muzeum. Wydarza się wiele zabawnych sytuacji, z których miałam okazję się pośmiać.
Komu podobała się "Wesoła rozwódka" ten na pewno będzie się dobrze bawił przy tej książce.

sylwia | 2018-06-07

Komu zdarzyło się sięgać po książki Iwony Czarkowskiej, ten wie że są one dość różnorodne zarówno w stylu jak i treści. Jedne to typowa, tzw. literatura babska, inne raczej skłaniają do rozmyślań a ich treść do łatwych nie należy.
"Panna z monidła" to zdecydowanie powieść babska, do kawki albo na wakacje. Problem jest jeden. Mianowicie nie ma w niej nic wciągającego. Ani postaci, ani dialogi, ani fabuła,ani wątki, dosłownie nic. Dodatkowo na końcu powieści autorka zamieszcza rozdział kolejnej powieści z cyklu, kontynuacji perypetii przyjaciółek. I wiecie co? Zupełnie mnie ta historia nie wciągnęła. Przemęczyłam do końca bo nie lubię zostawiać książek niedoczytanych. Ale polecić niestety nie mogę. I po kolejny tom nie sięgnę. W końcu tyle świetnych książek a tak mało czasu.

Gąska | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Książki Iwony Czarkowskiej są jak balsam dla mojej duszy, uśnieżenie bólu w chorobie i zabicie nudy. „Panna z Monidła” jest kolejną komedią o lekkim zabarwieniu kryminalnym, jaka wyszła spod pióra autorki. Jak zwykle barwni bohaterowie i ich przezabawne dialogi wywołały uśmiech na mojej twarzy. Właściwie już po przeczytaniu pierwszej strony wiedziałam, że będę się dobrze bawić.

Alicję możemy już kojarzyć z książki „Wesoła Rozwódka”. Tym razem poznajemy jej dalsze losy. Po tym, jak w jej życiu pojawił się pies Pasztet, kot Rudy Sto Dwa, gipsowy krasnal Wiesiek oraz mężczyzna jej życia – Szymon, bohaterce przyszło wyprowadzić się na pewien czas do przyjaciółki. Podczas nieobecności Łucji i Grzegorza ma ona przypilnować ich domu. Tymczasem z muzeum ginie obraz miejscowego artysty. Co z tym wspólnego ma zakręcona Alicja?

Czytając „Pannę z Monidła”, ma się wrażenie, że każdy bohater ma jakąś chorobę psychiczną, gdyż wszystko przekręcają oni na opak, dopowiadają sobie to, czego nie...

violabu | 2018-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2018

Iwona Czarkowska nie zainteresowała mnie, nie rozśmieszyła ani nie zachwyciła książką „Panna z monidła”, którą zdołałam przemęczyć do połowy.
Odradzam!

Grazia_czytaninka_ | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Wracamy do losów Alicji z Wesołej rozwódki, której recenzję znajdziecie w spisie treści na blogu. Gwarantuję Wam, że jeśli szukacie powieści, która przez większość czasu będzie wywoływała u Was uśmiech to dobrze trafiliście. Zresztą autorka znana jest z poczytnych komedii. I tym razem nie mogło być inaczej.

Alicja wynajmuje kawalerkę, ale kiedy przyjaciółka z mężem musi wyjechać na kilka miesięcy za granicę, prosi ją, aby na ten czas przeniosła się do jej domu. Najpierw nie bardzo chce się zgodzić, bo nie widzi jej się wizja rozstania z Szymonem. Kiedy przychodzi co do czego, przeprowadzają się tam wspólnie. W krótkim czasie zjawia się gosposia, która raz w miesiącu sprząta mieszkanie przyjaciółki, ale ze względu na wyjazd właścicieli, postanawia również wprowadzić się na ten czas. Jest trochę tajemnicza i dziwnie się zachowuje. Wkrótce w mieście zaczyna się coraz więcej dziać, a wszystko sprowadza się do mieszkania, w którym obecnie przebywa Alicja z Szymonem.

Bohaterowie...

Ania | 2018-05-23

Iwona Czarkowska powraca z kontynuacją losów Alicji z "Wesołej rozwódki". Poznajemy dalsze zmagania szalonej kobiety i życie pędzące w szalonym tempie. Kobieta wraz z Szymonem przeprowadza się do domu swoich przyjaciół, którzy na pewien czas wylecieli do Ameryki. Do nowego miejsca oczywiście zabiera krasnala Wieśka, kota Rudego Sto Dwa oraz psa Paszteta. Kochankowie cieszą się, że będą mieli trochę spokoju w dużym domu, jednak niespodziewanie wprowadza się do nich Pani Ada - gosposia Łucji i Grzegorza. Jakby tego było mało w życiu Alicji pojawia się dawna miłość, były mąż ze swoją żoną i dwójką psów, a także ekipa z telewizji i grupa policjantów...

Uwielbiam książki Pani Iwony, które opowiadają historię Alicji. Autorka od pierwszych stron gwarantuje, że czytelnikowi nie schodzi uśmiech z twarzy. Jeżeli mieliście przyjemność czytać "Wesołą rozwódkę", to zapewne ucieszą Was dalsze poczytania poznanych tam bohaterów. Ale nie bójcie się! Ominęła Was tamta książka, a na półce znalazła...

PrzeCzytajka | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

„Panna z Monidła” to kontynuacja zaskakujących perypetii Alicji, którą mogłam poznać w powieści „Wesoła rozwódka” - > Recenzja
Co tym razem autorka zaserwowała swojej bohaterce?
Czy Alicja jest w końcu szczęśliwą i spełnioną kobietą?
A może znów stanęła na życiowym zakręcie?

„Panna z Monidła” utrzymana jest w tym samym stylu co poprzednia książka Iwony Czarkowskiej. Nie brakuje w niej szybkiego tempa, przy którym nie ma czasu na nudę. Ba! Nie ma nawet czasu na odłożenie książki, bo zdarzenia następują po sobie lawinowo, co nie raz i nie dwa, doprowadza do komicznych rezultatów. Bohaterowie tej części również są wykreowani z przymróżeniem oka, co daje czytelnikowi gwarancję naprawdę świetnej zabawy.
Umieć zachować dystans wobec siebie, ale i wobec własnych bohaterów to jest doprawdy wielka sztuka w dzisiejszej literaturze.
W powieści nie brakuje również tajemnic – dziwna przesyłka, kradzież obrazu, ekscentryczna gosposia – nadają całości nowego szlifu i niesamowitego...

palalela | 2018-04-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Lekka, zabawna jednorazówka o niezbyt rozgarniętych bohaterach, której mega spoilerem jest okładka. Jeśli ktoś szuka niezobowiązującej i relaksującej lektury na jeden wieczór, to "Panna" nią właśnie jest. Uwielbiam Wieśka i zła jestem na Szymona. Polecam.

martak180 | 2018-06-24
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Po Wesołej rozwódce Iwony Czarkowskiej przyszła pora na Pannę z Monidła.
I ty też, panno z Monidła. (s. 12)
Panną z Monidła jest obecnie Alicja. Wprawdzie z odzysku i tymczasowo pomieszkująca w pięknej, podmiejskiej dzielnicy Zabrzeźna Monidło, ale jest. Pilnuje tam domu przyjaciółki Łucji, a pomagają jej w tym partner Szymon, pies pulpet i kot Rudy Sto Dwa plus domowa kocica właścicielki domu. Razem z nimi zamieszkał też Wiesiek Gipsowy. Jest on pod szczególną ochroną, gdyż przeżył już nie jedną wywózkę do lasu. Zwłaszcza zwierzęta strzegą go jak oka w głowie. To ich kumpel.
Ponieważ rzadko działała racjonalnie, a już na pewno nie w stresie, to zamiast wezwać policję albo popędzić na górę po Szymona, sięgnęła po kij od mopa. (s. 90)
Alicja to barwna postać. Wydaje się lekko zakręcona, czasami trochę mocniej, co widać, a raczej słychać w wypowiadanych przez nią tekstach. Ciągle COŚ jej się przytrafia. Jakby jakieś fatum nad nią wisiało, a ona sama dodatkowo swoją osobą kusiła...