Pora na miłość

Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Jest taki stan ducha, który nie ma ani wieku ani odpowiednich miejsc czy pór roku. Pojawia się i sprawia, że nagle jesteś gotowa na wszystko. To właśnie miłość. Zdawałoby się, że nic nie jest w stanie połączyć karierowiczki z banku ze starą panną z kotami, świeżo upieczoną maturzystką i gospodynią domową. Jednak życie pisze swoje przewrotne scenariusze. Wśród urokliwych ulic Wrocławia coś...

Wśród urokliwych ulic Wrocławia coś burzy spokój czterech niezwykłych kobiet.
Magda traci pracę, kończy czterdziestkę i kolejny słoik nutelli. Julia pnie się po szczeblach kariery podczas, gdy jej teściowa wznosi modły o wnuka. Kaśka podgląda wrocławian z parkowych drzew i uwiecznia ich na zdjęciach, a Aniela rozsiewa optymizm na prawo i lewo doprowadzając tym do szału wszystkie sąsiadki.
Nieoczekiwany punkt zwrotny w życiu każdej z nich sprawia, że muszą zweryfikować swoje dotychczasowe życie. Bo gdy los mówi “sprawdzam”, przychodzi czas na decyzje, które będą mieć swoje konsekwencje.
Czy wybiorą słusznie? Czy wybrną z tego zwycięsko? Czy zdadzą egzamin?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/285

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/285

Biblioteczka Rudej | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Kolejny debiut, na który udało mi się trafić. Świetna cukierkowa okładka, która aż prosi ..przeczytaj mnie,a treść? Czy to udany debiut??
Autorka zabiera nas do Wrocławia jednego z ładniejszych miast na Dolnym Śląsku, miasta które jest stolicą województwa,w którym mieszkam i miasta, w którym dane było mi studiować. Miłość...nie zna pór roku ani wiek nie stanowi dla niej bariery, dopada niespodziewanie i każdego.dla której nie liczy się status społeczny i stan konta, która sprawia,że rzeczy niemożliwe stają się lekkie, łatwe i przyjemne,ale i potrafi dać w kość i sprawić nam ból.
Autorka na kartach swojej debiutanckiej powieść przedstawia nam losy czterech kobiet. Katarzyny, świeżo upieczonej maturzystki, dziewczyny nietuzinkowej,ale i samotnej, która swoją miłość odnajduje w sieci i okazuję się,że jest nią chłopak z naprzeciwka, niepełnosprawny ale jakże pozytywnie nastawiony do życia. Aniela to "kura domowa", która całe swoje życie poświęciła dla męża i dzieci.Męża, który okazał...

TINA | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

„Pora na miłość” to książka, która skusiła mnie z kilku powodów. Pierwszym powodem był Wrocław, ponieważ to tutaj dzieje się cała akcja. Moje ukochane, wiecznie żywe i przyjazne miasto, które kusi turystów swoim pięknem i prostotą. Drugim powodem był debiut autorki, która prowadzi piękny fotograficzny profil na Instagramie (@jestem_z_wrocka). Jestem zafascynowana jej spojrzeniem przez obiektyw na codzienne życie miasta. A ostatnim powodem, był opis. Miałam ogromną ochotę na lekka, romantyczną historię, która porwie mnie i sprawi, że wrócę wspomnieniami do miejsc, które uwielbiam.

Zacznę od tego, że książkę czyta się naprawdę szybko, bo autorka napisała ją bardzo lekkim językiem, czasem nawet ze sporą dawką humoru. Podzielona jest na 4 części, których tytuły nawiązują do pór roku. Każda pora roku to oddzielna historia, w której bohaterkami są kobiety mieszkające we Wrocławiu. Historie niby nie są ze sobą połączone… ale tworzą ciekawą całość. Losy bohaterów lekko się ze sobą...

Pora na miłość jest debiutem Malwiny Ferenz i muszę przyznać, że byłam go bardzo ciekawa i nawet miałam względem niego pewne oczekiwania. Czy w zderzeniu z rzeczywistością nie okażą się one zbyt duże?

PrzeCzytajka | 2018-05-10
Przeczytana: 09 maja 2018

Recenzja PREMIEROWA
„Pora na miłość” to debiut Malwiny Ferenz, który swoją premierę miał wczoraj tj. 9 maja br.
W pierwszej kolejności zainteresował mnie tym, że akcja umieszczona jest we Wrocławiu. Mieszkałam tam swego czasu, darzę to miasto ogromnym sentymentem, dlatego byłam bardzo ciekawa tejże lektury.
Czy Malwina Ferenz zabrała mnie w autentyczną podróż wrocławskimi ulicami i zakątkami?
Czy ten debiut można uznać za udany?
Przekonacie się o tym lada chwila.

Wśród urokliwych ulic Wrocławia coś burzy spokój czterech niezwykłych kobiet.

maobmaze | 2018-06-24
Na półkach: 2018, Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Muszę przyznać, że po okładce spodziewałam się "lukrowatej" historii. Już po kilkunastu stronach przekonałam się, że tym historiom daleko do tony cukru. "Pora na miłość" to debiut Malwiny Ferenz i moim zdaniem bardzo udany. Historie bohaterek są prawdziwe, bo to co im się wydarzyło, jestem tego pewna, przytrafiło się i może się jeszcze przytrafić tysiącom kobiet. Nie ma tu niepotrzebnego kolorowania rzeczywistości. Bohaterowie są barwni i ciekawi. Nie wszystkich polubiłam i nie rozumiałam niektórych decyzji bohaterek, ale właśnie to lubię w książkach- gdy bohaterowie są różni i podejmują decyzje na które ja bym się nie zdecydowała.

Styl autorki jest bardzo lekki. Z przyjemnością pochłaniałam kolejne strony tej powieści. Dodatkowo urzekło mnie poczucie humoru autorki przez które kilkakrotnie pojawił się uśmiech na mojej twarzy. Na próżno szukać tu nudnych i długich opisów. Akcja jest dynamiczna i tak naprawdę nie ma miejsca na nudę. Autorka idealnie oddała klimat Wrocławia, który...

maczek82 | 2018-06-13

Tytuł całkiem tendencyjny, ale historie takie że dają do myślenia. Bo miłość to nie tylko kwiatki, czekoladki i miłe słówka. To trudne decyzje, problemy czekające za rogiem, niepewność czy niełatwe wybory. Poznajemy miłość nastolatków, gospodyni domowej, ludzi po rozwodzie i samotnych wspominajacych przeszłość. Każda miłość jest inna a i każda wyjątkowa. Ciepła pozycja, napisana w świetnym stylu i do tego dużo Wrocławia.

beatah | 2018-10-16
Przeczytana: 10 października 2018