Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem

Okładka książki Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem Małgorzata J. Kursa
Okładka książki Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem
Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Babie Lato kryminał, sensacja, thriller
Babie Lato

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Uwielbiam tego kota

Uwielbiam tego kota

"Nieboszczyk wędrowny"
"Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem"
Dwa tomy komedii kryminalnych, w których bohaterem jest kot - Belzebub.
Świetne, lekkie, przyjemne i sympatyczne. Taki cudowny przerywnik między mocniejszymi i bardziej ponurymi pozycjami.
Co do Belzebuba - dobrze, że moje dwie czarne królewny - Nina i Coco - tak nie rozrabiają...
Polecam obie powieści!

"Nieboszczyk wędrowny"
"Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem"
Dwa tomy komedii kryminalnych, w których bohaterem jest kot - Belzebub.
Polecam obie...

Drugi tom serii o kocurze Belzebubie. Lepszy.

Tak jak w poprzednim tomie książka stoi kocimi perypetiami. Poza tym znajdowane są zwłoki, nawet kilka i w związku z tym toczy się śledztwo.

Część kryminalna jest zdecydowanie ciekawsza i bardziej złożona niż w poprzednim tomie. Nie zmienia to faktu, że jest w dalszym ciągu co najwyżej średnia. Postacie, oprócz kota i jego właścicieli, przedstawione są powierzchownie i ciężko zacząć się przejmować ich losem. Humor też jakiś jest, ale nie występuje stale.

Sceny z udziałem Belzebuba są świetne, jak zwykle. Wszyscy kociarze docenią. Poza tym nie warto.

Audiobook - lektor znowu z korzyścią dla książki.

Drugi tom serii o kocurze Belzebubie. Lepszy.

W sumie to Belzebub "robi" całą książkę. Cała reszta to tylko niekonieczne dodatki do kota. Choć "Wędzony luz dziadka" mnie rozłożył na łopatki, ale też zaintrygował.

Dobra, lekka i z lekka komiczna kontynuacja drobnych dochodzeń z udziałem Belzebuba.

"Milusi" kotek w roli detektywa daje znów o sobie znać. Broni, chroni dwunożnych, wplątując ich w kolejne śledztwo.

130/2021 (A)

130/2021 (A)

Kontynuacja "Nieboszczyka wędrownego", ciut słabsza.

Kontynuacja "Nieboszczyka wędrownego", ciut słabsza.

Niestety słabsza niż pierwsza część. Niektóre fragmenty robią wrażenie pisanych w celu "nabijania stron", inne są z lekka bezsensowne - jaki normalny facet zwraca się do obcej kobiety "Maminko" i pozwala jej wtrącać się w swoje sprawy domowe? Jaka normalna żona akceptuje takie zachowanie?

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Jeszcze więcej nieboszczyków, czyli śledztwo z pazurem