Kup teraz - 14 ofert w cenie od 19.81 zł do 26.35 zł

Panna z Monidła

Iwona Czarkowska Wydawnictwo: Replika Cykl: Wesoła rozwódka (tom 2) literatura piękna
Replika
Wesoła rozwódka (tom 2)
literatura piękna
2018-01-01

Dalsze losy wesołej rozwódki Alicji, szybko się czyta, zakręcona akcja zaskakuje, lekka i przyjemna lektura do porannej kawki. Teraz czeka na mnie trzecia część przygód Alicji

Uwielbiam książki pani Iwony Czarkowskiej. "Panna z Monidła" to druga część serii o losach Alicji - wesołej rozwódki, którą czytało mi się bardzo miło. Choć nie zaprzeczam, że seria o doktorowej Zuzannie Roszkowskiej podobała mi się bardziej, ponieważ było w niej więcej zabawnych perypetii i postaci były ciekawiej wykreowane. Mimo to wesołą rozwódkę Alicję da się lubić...

Jeszcze bardziej irytująca i absurdalna niż pierwsza część. Na pewno bym nie przeczytała gdybym jej nie dostała w prezencie.

Iwona Czarkowska nie zainteresowała mnie, nie rozśmieszyła ani nie zachwyciła książką „Panna z monidła”, którą zdołałam przemęczyć do połowy.
Odradzam!

„Panna z Monidła” to kontynuacja zaskakujących perypetii Alicji, którą mogłam poznać w powieści „Wesoła rozwódka” - > Recenzja
Co tym razem autorka zaserwowała swojej bohaterce?
Czy Alicja jest w końcu szczęśliwą i spełnioną kobietą?
A może znów stanęła na życiowym zakręcie?

„Panna z Monidła” utrzymana jest w tym samym stylu co poprzednia książka Iwony Czarkowskiej. Nie...

Po Wesołej rozwódce Iwony Czarkowskiej przyszła pora na Pannę z Monidła.
I ty też, panno z Monidła. (s. 12)
Panną z Monidła jest obecnie Alicja. Wprawdzie z odzysku i tymczasowo pomieszkująca w pięknej, podmiejskiej dzielnicy Zabrzeźna Monidło, ale jest. Pilnuje tam domu przyjaciółki Łucji, a pomagają jej w tym partner Szymon, pies pulpet i kot Rudy Sto Dwa plus domowa...

Komu zdarzyło się sięgać po książki Iwony Czarkowskiej, ten wie że są one dość różnorodne zarówno w stylu jak i treści. Jedne to typowa, tzw. literatura babska, inne raczej skłaniają do rozmyślań a ich treść do łatwych nie należy.
"Panna z monidła" to zdecydowanie powieść babska, do kawki albo na wakacje. Problem jest jeden. Mianowicie nie ma w niej nic wciągającego. Ani...

Iwona Czarkowska powraca z kontynuacją losów Alicji z "Wesołej rozwódki". Poznajemy dalsze zmagania szalonej kobiety i życie pędzące w szalonym tempie. Kobieta wraz z Szymonem przeprowadza się do domu swoich przyjaciół, którzy na pewien czas wylecieli do Ameryki. Do nowego miejsca oczywiście zabiera krasnala Wieśka, kota Rudego Sto Dwa oraz psa Paszteta. Kochankowie cieszą...

Alicja przeprowadza się z Szymonem do domu swojej przyjaciółki na czas jej wyjazdu za granicę. Ponieważ kłopoty ją kochają zostaje pośrednio zamieszana w kradzież "cennego obrazu" z muzeum. Wydarza się wiele zabawnych sytuacji, z których miałam okazję się pośmiać.
Komu podobała się "Wesoła rozwódka" ten na pewno będzie się dobrze bawił przy tej książce.

Lekka, zabawna jednorazówka o niezbyt rozgarniętych bohaterach, której mega spoilerem jest okładka. Jeśli ktoś szuka niezobowiązującej i relaksującej lektury na jeden wieczór, to "Panna" nią właśnie jest. Uwielbiam Wieśka i zła jestem na Szymona. Polecam.

• 2018
  • 2020