Włoskie wesele

The Italian Wedding
978-83-7648-199-9
włoskie, wesele, Pellegrino
Miss_Jacobs

Dwie zwaśnione rodziny, dwie historie miłosne, mnóstwo pysznego włoskiego jedzenia! Siostra Piety Martinelli wkrótce wyjdzie za mąż, a Pieta, która jest znaną stylistką ślubnych sukien, otrzymała zadanie przygotowania stroju dla panny młodej. Młoda kobieta nie może się jednak skupić na projekcie. Czemu jej matka jest ostatnio taka smutna? I czy mężczyzna, którego zawsze podziwiała i skrycie...

Siostra Piety Martinelli wkrótce wyjdzie za mąż, a Pieta, która jest znaną stylistką ślubnych sukien, otrzymała zadanie przygotowania stroju dla panny młodej. Młoda kobieta nie może się jednak skupić na projekcie. Czemu jej matka jest ostatnio taka smutna? I czy mężczyzna, którego zawsze podziwiała i skrycie kochała zamierza rzeczywiście ożenić się z inną kobietą? Zajmując się suknią siostry, Pieta odkrywa tajemnice, które odmieniły jej rodzinę i które stoją na drodze do jej własnego szczęścia...

książek: 2094
niebieska | 2011-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Trochę przeleżała na moich półkach, przekładałam ją zakładając że to kolejna nudna książka, takie typowe babskie czytadło... bla bla bla. Jakże miło mnie zaskoczyła, to bardzo sympatyczna historia w dużej części oparta o fakty. Spędziłam z nią dwa miłe mroźne wieczory przenosząc się do cieplejszej Italii rozgrzewając jednocześnie serce przeżyciami bohaterów. Podobało mi się, choć to książka która nie zapada na długo, ale i tak było warto.

avonek | 2010-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2010

dawno nie czytałam tak przyjemnej książki. Od pierwszej strony zakochałam się w niej i uczucie to nie opuściło mnie do ostatniej :) polecam wszystkim, którzy chcą zapomnieć o szarej rzeczywistości :)

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-09-28
Przeczytana: 28 września 2012

Na ile waśnie i urazy sprzed lat mogą zatruć człowiekowi życie?
Jak pogodzić się z faktem, że osoba, którą uważaliśmy za przyjaciela tak naprawdę nie zasługuje na to miano?
Czy można odróżnić fałszywą przyjaźń od tej prawdziwej, wartościowej? Czy za błędy dorosłych powinny płacić następne pokolenia?

Na te i wiele jeszcze innych pytań możemy znaleźć odpowiedź w ciepłej i nastrojowej powieści pt.:"Włoskie wesele" autorstwa Nicky Pellegrino.

Młoda kobieta - Pieta Martinelli mieszka wraz z rodzicami i siostrą w Londynie, pracuje jako asystentka w salonie sukien ślubnych znanego projektanta, jej rodzice wraz z siostrą prowadzą rodzinną włoską restaurację o dźwięcznej nazwie "Mała Italia", którą przed trzydziestu laty otworzył ojciec - Beppi po przyjeździe z Włoch. Pieta decyduje się zaprojektować i wykonać suknię ślubną dla swojej siostry - Addoloraty, która niebawem wychodzi za mąż. Życie rodziny toczy się zwyczajnie, bez większych zawirowań. Jedyną sprawą, jaka od trzydziestu lat...

Miss_Jacobs | 2010-08-29

Początek jest bardzo włoski, bo zaczyna się od przepisu na zapiekane bakłażany z sosem neapolitańskim. Owy przepisy przetestowałam w swoim królestwie i mówiąc krótko „niebo w gębie”, a raczej Ja pod pięknym włoskim niebem w swojej wyobraźni.
Pomysł na fabułę jest prosty jak konstrukcja cepa, ale przecież nie wszystko musi być literackim odkryciem. Dwie zwaśnione rodziny i ślub, który ma je pogodzić. Trochę nie rozumiem wyboru tytułu, bo niewiele jest o tym weselu, nie ma gorączki panny młodej. Panna młoda nawet nie jest postacią numer jeden w tej książce. Jest tylko siostrą głównej bohaterki. Za to główna bohaterka wcale nie odgrywa głównej roli. Powody zadry między rodzinami na początku są nieznane i oczywiście intrygują 2 siostry, bez tego nie byłoby historii. To „coś” autorka niestety spłyciła. Chociaż lepiej powiedzieć, że źle opisała nie dała temu odpowiedniej oprawy, dlatego trochę wydaje mi się to naciągane. Do tego postać „głównej” bohaterki ma lat 30, a opisuje się ją...

Aarionne | 2011-09-30
Przeczytana: 2010 rok

Zaczynając czytać tę książkę spodziewałam się czegoś zupełnie innego - romansu we włoskim stylu, jakiejś międzykulturowej miłości z wielkimi emocjonalnymi zrywami. Tymczasem jest to wspaniała opowieść o niezwykle silnym uczuciu, które łączy całą rodzinę. Skryta na co dzień matka w obliczu możliwości straty męża postanawia przekazać córce opowieść o niezwykłych początkach znajomości jej i jej męża i ich wielkiej miłości. Historia ich życia była bardzo skomplikowana, a skutki tego cała rodzina odczuwa do dziś. Rodzinne tajemnice wychodzą na jaw, a wszystko przesiąknięte jest klimatem Włoch i tamtejszej kultury. Przy tym książka ma przesłanie - warto walczyć o swoje pasje, marzenia i pragnienia, bo tylko dzięki temu można być naprawdę szczęśliwym. Bardzo miła lektura, zdecydowanie polecam!

Magda | 2013-02-24

Właśnie czytam...z zapartym tchem :) Bardzo trudno się od niej oderwać. Ech te miłosne historie. Zawsze namieszają nam w życiu. Ogromnie zachęcam do przeczytania! :)
Przywiązałam się do rodziny, strasznie żałuję, że już skończyłam czytać. Dzięki tej książce- zakochałam się we Włoszech :)

AgNessa | 2012-03-18
Przeczytana: marzec 2012

Książka podobna w konwencji do czytanej już przeze mnie pozycji tej autorki "Przepis na życie" Trochę mniej wartka akcja, lekko naciągana fabuła, ale czyta się szybko i przyjemnie. Dobra książka dla osób, które szukają miłej lektury na piątkowe popołudnie.

ZwykłaMatka | 2014-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2014

Taka książkę to się czyta!!! Dla kogoś, jak ja, kto lubi włoskie klimaty zdecydowanie polecam :) Pięknie opisana historia rodziców Piety - ich młodość, początek znajomości, radości i smutki, budowanie nowego życia w całkiem obcym dla Beppiego świecie. Myślałam, że to będzie typowy romans z waśnią rodzinną w tle, ale stało się inaczej. Główna bohaterka, Pieta, poznaje historię miłosną swoich rodziców, ale sama nie przeżywa romansu, jeszcze nie :) Dopiero mniej więcej od połowy pojawia się Michele. Siostry walcząc o własne szczęście poznają historię dwóch pokłóconych lata temu przyjaciół :)

Hoffy | 2013-11-11

Książka na jesienne wieczory. Przenosi do słonecznej Italii, zachwyca, zaskakuje. Pokochałam ją za bohaterki, z którymi nieco się utożsamiam.

Martusia67 | 2012-07-04
Przeczytana: czerwiec 2012

Tak na prawdę to nie za wiele ta książka ma wspólnego z tytułowym włoskim weselem. Biorąc ją do ręki, myślałam że dowiem się co nieco na ten temat. Jednak tu nie chodzi o obrządek weselny ani nic z tych rzeczy:) Powieść jest zupełnie inna- nieoczekiwana. Przede wszystkim fabuła nie jest jednostajna. Pojawia się retrospekcja wydarzeń. Ten element wciąga najbardziej!! Gdyby nie on- byłoby to zupełnie zwyczajne romansidło. Historia, którą matka opowiada Piecie- głównej bohaterce jest niezwykle klimatyczna ze względu na krajobraz wąskich, rzymskich uliczek. Cała książka jest przesiąknięta aromatem włoskiej kuchni. Co ciekawe, można znaleźć w niej kilka pysznych przepisów. Cóż więcej napisać? To sympatyczna opowieść o miłości, trudnych wyborach i spełnionych marzeniach. Pojawia się wątek rodzinnej tajemnicy. Nie wszystko oczywiście pięknie się kończy, bo są rzeczy których nie da się wybaczyć i osoby, którym nie warto ufać....