Okładka książki Sama słodycz, czyli jak porzuciłam wysokie obcasy i zaczęłam nowe zycie we Francji Karen Wheeler
Karen Wheeler Wydawnictwo: Pascal Cykl: Sama słodycz (tom 1) literatura piękna
Sama słodycz (tom 1)
Tout Sweet
Pascal
2011-01-26
2011-01-26
Maciej Orkan-Łęcki

Sama nie wiem, czy ta książka ma jakąś akcje czy jej nie ma. Dotarło to do mnie teraz, kiedy próbuję coś o niej napisać. Z pozoru nic się nie dzieje, ale, sama nie wiem kiedy, polubiłam autorkę a zarazem bohaterkę książki. Do tego stopnia, że własnie zaczynam część druga i zamówiłam część trzecią.

Nie jestem czytelnikiem tego typu książek, zawsze wydają się nudne i nieciekawe. Sięgnęłam po nią w czasie gdy potrzebowałam rozluźnienia. Szukałam w niej rozrywki, humoru, zabawy. I właśnie to dostałam! Dzięki tej pozycji zrozumiałam, że książki z tej kategorii nie muszą być nudne. Wciągnęłam się w fabułę od pierwszych stron. Była troszkę przewidywalna, ale mimo wszystko bawiłam się na niej niesamowicie - polecam wszystkim czytelnikom dla odrobiny rozrywki :)

Przyjemna i wciagajaca historia o tym,że czasem warto "coś" zmienić:)

Przyjemna i wciagajaca historia o tym,że czasem warto "coś" zmienić:)

Początkowo myślałam, że będzie nudno i zanadto schematycznie pod kątem "jak to się przeprowadziłam zagranicę i jak wszystko super ekstra mi się tu układa".
Autorce w zasadzie wiele rzeczy wychodzi, odnawia swój dom, ma coraz więcej znajomych, przyjaciół i czuje, że to właśnie Villiers i "Dom pod makami" jest jej właściwym domem.
Niestety sprawy sercowe tak się nie mają ... ach Ci Francuzi i nie tylko ...
Generalnie przyjemna lektura, ciut inna niż wszystkie. Autorka świetnie przeskakuje z jednych wydarzeń do drugich (oczywiście wszystko w ciągu chronologicznym).

Niestety sprawy sercowe tak się nie mają ......

Książkę tę dostałam od przyjaciółki, która też ją otrzymała, jako książkę do przekazania po przeczytaniu.
I to chyba najlepiej ją charakteryzuje (książkę, nie przyjaciółkę :-))
Typowa lektura wakacyjna. Czyta się ją lekko i przyjemnie, z małymi zgrzytami stylistycznymi/ortograficznymi.
Po przeczytaniu pomyślałam - Czy warto podejmować ryzyko zmian, poznania nowego, kosztem utraty podążania bezpiecznymi koleinami ? Co tak naprawdę ważne jest dla Nas ? I przekazałam książkę innej przyjaciółce :-)

I to chyba najlepiej ją charakteryzuje (książkę, nie przyjaciółkę :-))

Nic odkrywczego, ale bardzo przyjemnie się czyta. :)

Nic odkrywczego, ale bardzo przyjemnie się czyta. :)

Sama słodycz na lato. Do czytania w hamaku na wsi, leżaku na plaży, kocyku na trawie itp. Ciepło i leniwie.

Przed paroma chwilami odłożyłam skończoną książkę. Na początku byłam do niej dosyć sceptycznie nastawiona - w końcu nie zapowiadała się rewelacyjnie - lekka fabuła, kobieta zmieniająca swoje dotychczasowe życie, przeprowadzająca się na prowincję. Myślę sobie "hej, przecież to już było".
Jednakże pozycja mile mnie zaskoczyła. Lekkość i zwiewność fabuły okazała się jej atutem. Polecam każdemu, kto chce oderwać się na chwilę (na chwilę- bo książkę czyta się bardzo szybko :]) od ciężkich, egzystencjalnych czy tragicznych historii i upoić się słoneczną i wiodącą bezstresowe życie społecznością we Francji.

Bardzo przyjemna książka ;)

Bardzo przyjemna książka ;)

Super lekka i przyjemna. Bardzo poprawia humor.

Super lekka i przyjemna. Bardzo poprawia humor.

• Francja
  • Literatura podróżnicza
  • Z Francją w tle
  • Papierowa

Karen Wheeler Sama słodycz, czyli jak porzuciłam wysokie obcasy i zaczęłam nowe zycie we Francji Zobacz więcej