Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Życie jest piękne
Wydawnictwo: Edipresse
Włochy, wakacje
Suerte

Ciepła i wzruszająca opowieść o czterech kobietach, które podczas wakacji na Majorce postanawiają, że bez względu na to, co się wydarzy, za cztery lata ponownie spotkają się w jakimś pięknym, słonecznym miejscu. Żadna z nich nie spodziewa się jednak, że kolejne wakacyjne spotkanie przyniesie tak wiele. Najwięcej zmieni się w życiu osieroconej przez rodziców Rosie. Podczas spotkania z koleżankami poznaje przystojnego Włocha. Gorący wakacyjny romans pozwala jej mieć nadzieję na szczęśliwy ciąg dalszy, lecz okazuje się, że uroczy Enzo nosi w sercu mroczną tajemnicę...

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Peyton | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Książka lekka i przyjemna, żadna skomplikowana fabuła czy niespodziewane zwroty akcji. Ale są Włochy, a to dla mnie ogrooomny plus! Jeśli chodzi o same losy głównych bohaterów, to mimo że nie zaszokowały mnie, nie trzymały z zapartym tchem, to nie wynudziłam się. Pewnie przez lekki styl pisarki, czytało się ekspresowo. Ani się człowiek obejrzy, a już połowa książki na boku.
Trochę denerwowała mnie główna postać - Rosie. Taka jakaś rozmemłana, wszyscy się nad nią litują, a ona jedyne co potrafi to zamknąć się w swoim domu i nie wychodzić. O wiele bardziej polubiłam Adolloratę (może ze względu na te włoskie korzenie, kto wie :D) i szczerze mówiąc wolałabym, żeby to o niej była ta historia. No ale z racji, że w książce i tak było jej sporo, to nie mogę narzekać. Jeśli szukacie czegoś przyjemnego, nieskomplikowanego, żeby wypełnić sobie popołudnie czy dwa, a przy okazji przenieść się do słonecznej Italii, to polecam!

Piotr | 2018-08-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Książka idealna na wakacje. Dla mnie świetna z uwagi na moje ukochanie Italii. Jest tu plantacja oliwek, włoskie krajobrazy i całe mnóstwo pysznego, nie tylko włoskiego, jedzenia. Czytana ze świadomością, że już za chwilę znów obejrzę i posmakuję Italii "na żywo".

Ewelina | 2012-09-28
Przeczytana: wrzesień 2012

Cztery przyjaciółki podczas wakacji na Majorce postanawiają że bez względu na wszystko za cztery lata ponownie wyjadą razem na wakacje w piękne słoneczne miejsce.Żadna z nich nie spodziewa się że zmieni to w ich zyciu tak wiele.najwięcej zmieni się w życiu Rossie osieroconej w dzieciństwie dziewczyny.podczas wakacji we Włoszech pozna ona przystojnego włocha Enzo.Ciepła i wzruszająca opowieść o wielkiej miłośći i wakacjach które zmieniły wszystko.

Justyna Antoniewicz | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Ciepła, sympatyczna opowieść o dziewczynie Rosie która straciła swoich rodziców w wypadku samochodowym...i jest w szkole średniej wyjeżdza do Włoch i poznaje smaki kuchni włoskiej, kulturę. Piękne krajobrazy, niesamowite widoki które urzekają ją.
Poznaje tam Enzo Włocha który ma plantacje Oliwek. Porywająca, cudna książka zachwycona jestem:)

Marianna | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Historia opowiadana jest dwutorowo. Przeplatają się w niej wydarzenia z życia Rosie, jednej z głównych bohaterek i Enzo - Włocha, z którym połączy ją gorące uczucie. Dzięki książce poznamy czym jest prawdziwa przyjaźń, jak znaleźć swój cel w życiu, poznamy siłę wspomnień, miłości - tej jedynej i prawdziwej, ale i mnóstwo pysznej włoskiej kuchni, dobre wina, smak oliwy, oliwek, piękne plaże Majorki, urocze zakątki we Włoszech, Hiszpanii. Ta książka zabierze nas w podróż do pięknych miejsc, cudownych smaków i zapachów, do świata, w którym przyjemność z gotowania może stać się pasją i sposobem na życie. Jednak przyjdzie czas i na refleksję o tym, co w życiu ważne. Jak dla mnie rewelacja, mogłam odwiedzić różne zakątki Europy bez wychodzenia z fotela. Cudowne uczucie. Powieść zachwyciła mnie swoim lekkim stylem, czytałam z przyjemnością wyobrażając sobie tu wszystkie smakowite dania i urokliwe zakątki. Jeśli podobnie jak ja lubicie podróżować nie ruszając się z fotela ta powieść jest...

eva43 | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Piękne miejsca - Hiszpania i Włochy oraz smaczne potrawy, których chętnie bym spróbowała oraz cztery przyjaciółki i ich problemy...

misterdżi | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Książka wydaje się być o miłości, a tak naprawdę jest o tym jak powinniśmy żyć by być szczęśliwszymi.
Nie ma przepisu na szczęście, są tylko wskazówki którymi możemy się kierować. Ta pozycja udziela nam ich. Pokazuje jak ważny jest drugi człowiek, przyjaciel i prawdziwa rodzina. Bo czym byśmy byli bez nich? Zawsze będziemy potrzebować drugiego człowieka i to własnie uświadamia nam ta książka, a szczególnie postać Rosie. Każda z tych postaci jest nieidealna, posiada tak jak kazdy człowiek pewne niedoskonałości, przez co książka staje się bardziej realna.

Jest jedna rzecz która nie podobała mi się w tej książce, bo czytając ją miałam wrażenie że czytam stary nieudany harlequin. Na szczęście nie było to częste uczucie. :) Tak więc oceniam ją na znaczny plus. Myślę że sięgnę jeszcze po książki tej autorki, a szczególnie w zimne zimowe wieczory.:)

Monika | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Typowy czasoumilacz na wakacyjny wieczór lub odpoczynek na plaży. Fabuła biegnie dwutorowo, pojawiają się też zapiski Addoloraty.
Angielka i Włoch - dwa różne światy, dwie odmienne historie, spotkanie, zauroczenie, rozstanie, niedopowiedzenia, ponowne spotkanie po latach. Czy da się zacząć wszystko od nowa, a przede wszystkim, czy da się połączyć dwa życia, dwa temperamenty?

Ola | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Szukałam czegoś z miłymi widoczkami w tle i znalazłam tę książkę. Widoczki były, a przy okazji pojawiła się i kuchnia, co jako wielbicielce gotowania mi się spodobało. Tłumaczenie tytułu jednak niefortunne, bo na same włoskie wakacje, trzeba poczekać. Momentami drażniła mnie główna bohaterka, ale to osobiste odczucie. Książka w sam raz na wakacyjny weekend, czyta się dość szybko i jest przyjemna w odbiorze. :)

asia_33 | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Czytająca tą powieść ma się wielką ochotę wyruszyć do Włoch,najlepiej do uroczego małego miasteczka i poznać wszystkie jego smaki.Ta książka pobudza apetyt.Polecam.