Wakacje w Italii

Nicky Pellegrino Wydawnictwo: Edipresse Seria: Życie jest piękne literatura piękna
2016-02-15
2016-02-15
Arkadiusz Nakoniecznik
Życie jest piękne
Włochy wakacje

Młoda kobieta, Rosie, nie potrafi pogodzić się z niespodziewaną śmiercią obojga rodziców.

Nieoczekiwanie – wraz z grupą nieznanych bliżej koleżanek ze szkoły- wyjeżdża na wakacje na Majorkę. Dziewczęta miło spędzają czas, zaprzyjaźniają się i postanawiają, że wkrótce ponownie wybiorą się wszystkie razem w kolejną podróż.

Tym razem...

Mam lekki kłopot z opinią o tej książce. Z jednej strony z ogromnym zainteresowaniem czytałam fragmenty o włoskich krajobrazach, daniach, kulturze. Kocham Włochy i moim wielkim marzeniem jest je zwiedzić i ta książka troszkę mi je przybliżyła. Z drugiej strony nie zwykle irytująca Rosie, której nie polubiłam od pierwszego rozdziału i niestety do samego końca. Strasznie...

Od czasu, gdy usłyszałam Il Volo, jakoś pokochałam Italię :), w której nigdy nie byłam.
Wypożyczyłam zatem parę książek na ten czas izolacji i pracy zdalnej, która mnie po prostu zabija!!! Polecono mi autorkę Pellegrino.
Od pierwszej strony czułam, że jestem w tych klimatach, które są mi teraz bliskie :). Akcja toczy się dwutorowo: w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech....

Lekka książka o pięknych opisach Italii, przyjemnie się czyta, szczególnie w wakacje :)

Sama fabuła mało wciągająca, ale warto poczytać dla opisów jedzenia. Czytając książkę lepiej nie być na diecie 😁

Bardzo dobra propozycja na letnie dni. Historia 4 dziewczyn, które po wakacjach na Majorce obiecują sobie, że będą spędzały co kilka lat urlop ze sobą. Jednakże bieg wydarzeń i decyzje dziewcząt sprawia, że zamiast po 3 latach spotykają się już po roku, ale tym razem w słonecznej Italii.
I wbrew pozorom najmniej chętna na wyjazd i najbardziej cicha Rosie zakochuje się w...

2086

Bardzo przyjemny romans. Nie jest mdły. Dużo gaju oliwnego i sagi rodzinnej. Polecam.

Książka idealna na wakacje. Dla mnie świetna z uwagi na moje ukochanie Italii. Jest tu plantacja oliwek, włoskie krajobrazy i całe mnóstwo pysznego, nie tylko włoskiego, jedzenia. Czytana ze świadomością, że już za chwilę znów obejrzę i posmakuję Italii "na żywo".

Typowy czasoumilacz na wakacyjny wieczór lub odpoczynek na plaży. Fabuła biegnie dwutorowo, pojawiają się też zapiski Addoloraty.
Angielka i Włoch - dwa różne światy, dwie odmienne historie, spotkanie, zauroczenie, rozstanie, niedopowiedzenia, ponowne spotkanie po latach. Czy da się zacząć wszystko od nowa, a przede wszystkim, czy da się połączyć dwa życia, dwa temperamenty?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna lekka , jak jest sie po wakacjach Włoskich jak ja czuje się nawet zapach potraw :) fajna miłosna opowieść

• 2013
  • 2014