Wakacje w Italii

Nicky Pellegrino Wydawnictwo: Edipresse Seria: Życie jest piękne literatura piękna
2016-02-15
2016-02-15
Arkadiusz Nakoniecznik
Życie jest piękne
Włochy wakacje

Lekka książka o pięknych opisach Italii, przyjemnie się czyta, szczególnie w wakacje :)

Sama fabuła mało wciągająca, ale warto poczytać dla opisów jedzenia. Czytając książkę lepiej nie być na diecie 😁

Bardzo dobra propozycja na letnie dni. Historia 4 dziewczyn, które po wakacjach na Majorce obiecują sobie, że będą spędzały co kilka lat urlop ze sobą. Jednakże bieg wydarzeń i decyzje dziewcząt sprawia, że zamiast po 3 latach spotykają się już po roku, ale tym razem w słonecznej Italii.
I wbrew pozorom najmniej chętna na wyjazd i najbardziej cicha Rosie zakochuje się w...

2086

Bardzo przyjemny romans. Nie jest mdły. Dużo gaju oliwnego i sagi rodzinnej. Polecam.

Książka idealna na wakacje. Dla mnie świetna z uwagi na moje ukochanie Italii. Jest tu plantacja oliwek, włoskie krajobrazy i całe mnóstwo pysznego, nie tylko włoskiego, jedzenia. Czytana ze świadomością, że już za chwilę znów obejrzę i posmakuję Italii "na żywo".

Typowy czasoumilacz na wakacyjny wieczór lub odpoczynek na plaży. Fabuła biegnie dwutorowo, pojawiają się też zapiski Addoloraty.
Angielka i Włoch - dwa różne światy, dwie odmienne historie, spotkanie, zauroczenie, rozstanie, niedopowiedzenia, ponowne spotkanie po latach. Czy da się zacząć wszystko od nowa, a przede wszystkim, czy da się połączyć dwa życia, dwa temperamenty?

Fajna lekka , jak jest sie po wakacjach Włoskich jak ja czuje się nawet zapach potraw :) fajna miłosna opowieść

Książka faktycznie lekka, miło się ją czytało, z przyjemnością, nic na siłę, czytelnik jest zaciekawiony co się stanie dalej, jak się potoczą losy Rosie, jednak czasami coś jakby nie grało, ale to drobne potyczki. Ogółem spokojna i umilająca czas książka. Przekazana do poczytania przez moją babcię, która tak jak w lekturze miała jednak rację :)

Przyjemna, nieskomplikowana powieść. Nie byłam względem niej bardzo surowa, gdyż jej akcja dzieje się w moich ukochanych Włoszech oraz ulubionym Londynie.
Czytana latem pozytywnie nastraja, szczególnie że akcentuje siłę przyjaźni i upodobanie do dobrego jedzenia.

Powieść "Wakacje w Italii" towarzyszyła mi w czasie urlopu na południu Europy i umiliła mi pobyt. Jest to naprawdę ciepła powieść o przyjaciółkach wyruszających najpierw na Majorkę a potem do słonecznej Italii w poszukiwaniu szczęścia, zabawy i miłości. Podróż wiele zmienia w życiu przyjaciółek, a główna bohaterka powieści Rosie poznaje Enzo, Włocha w którym się zakochuje....

Dyskusje

• 2013