Zostań gwiazdą Instagrama

2017-11-08
2017-11-08
Michał Zacharzewski
Instagram social media popularność

Inspirująca. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna albo też długi czas stoi w miejscu jeśli chodzi o Instagram może być bardzo przydatna. Jeśli nie jesteś zainteresowany tematem, po prostu nie kupuj tej książki.

Porady zawierające się w kilku zdaniach wnoszą bardzo niewiele. Nie dowiedziałam się z tej książki niczego, czego bym wcześniej nie wiedziała. Może okaże się przydatna dla osoby, która dopiero zakłada konto na Instagramie i nie ma o nim żadnego pojęcia. Ta książka to bardziej zbiór wybranych użytkowników i ich profili niż poradnik, jak zostać gwiazdą tego serwisu.

Instagram to jeden z wielu serwisów społecznościowych, który umożliwia nam zaistnienie w świecie wirtualnym. To serwis, który pozwala publikować nam zdjęcia i wideo. Oprócz tego jego charakterystycznym akcentem jest kwadratowy kształt, który z kolei kojarzy się ze starymi zdjęciami z aparatów Polaroid.

Instagram powstał w 2010 roku, ale od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Liczba jego użytkowników tak na dobrą sprawę dalej rośnie, a wśród miliona profilów niektórzy odnoszą sukces i stają się dzięki swoim unikatowym zdjęciom popularni. Ponadto zdjęcia z aplikacji można udostępnić na innych serwisach społecznościowych, tak, aby inni również mogli polubić i skomentować nasze zdjęcia. Ale to nie jedyna funkcja aplikacji, ponieważ Instagram to też jedno z narzędzi marketingowych.

„Zostań gwiazdą Instagrama” to poradnik dla każdego, który szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania. A mianowicie… Jak prowadzić swój profil, aby osiągnąć sukces. W poradniku znajdziecie garść podpowiedzi zaczynając od nazwy, odpowiednich hasztagach, wyrażaniu siebie na zdjęciach, prowadzeniu profilu, po uzyskaniu nowych obserwatorów i wyróżnianiu się na tle innych profili o podobnej tematyce.

Dla kogo jest przeznaczony? Na pewno dla tych, którzy uwielbiają Instagram i są ich stałymi bywalcami. Myślę, że informacje w niej zawarte mogą udoskonalić ich warsztat. Ale to też poradnik idealny dla tych początkujących Instagramowiczów. Dzięki podpowiedziom dowiesz się jak poprawnie pisać hasztagi, opisy, czego najlepiej unikać na Instagramie, a co powinno się w nim znaleźć.

Instagram powstał w 2010 roku, ale od tego czasu bardzo dużo się...

Kto by nie chciał zostać gwiazdą instagrama? W sumie to pewnie ja... Ale co tam, zainteresowanie fotografią musi odnaleźć gdzieś odzwierciedlenie. Przes ostatnie dni przeglądałam więc sobie Zostań Gwiazdą Instagrama, w nadziei na pożyteczne wskazówki zarówno fotograficzne, jak i biznesowe. Czy coś to dało?

Zostań Gwiazdą Instagrama jest krótką książeczką stworzoną w ramach pracy zbiorowej między wieloma instagramowiczami z całego świata. Zawiera zarówno ich historie, sposoby na odkrycie własnego stylu i zdobycie popularności, jak i triki na wypromowanie swojego konta. Do tego dołączone są zdjęcia ich autorstwa, ich inspiracje i statystyki.

I teraz czas na kilka przemyśleń:
- wypowiadają się tu takie gwiazdy instagrama, że żadnej nie znałam. Nie wiem, o kim gorzej to świadczy. Ale teraz obserwuję kilku z nich.
- niektóre podane tu rady są lekko bez sensu i okazują się mało przydatne, ponieważ np. działają u osób, które już mają dużą liczbę odbiorców (a nadal nie wiemy, jak ją zdobyć). Swoją popularność większość z wypowiadających się osób zyskało dzięki wrzuceniu ich postów na stronę główną instagrama (a nadal nie wiemy, jak robić zdjęcia, które chcieliby tam wrzucić). Tylko niektórzy napisali konkretne porady dotyczące fotografii czy wzbudzenia zainteresowania (chociaż porady "otwórz oczy i rozglądaj się wokół" niezbyt dużo dają). Niby nie ma na wszystko jednej właściwej recepty, ale jednak spodziewałam się po tej książeczce czegoś na kształt poradnika.

Powiem tak, po przejrzeniu tej pozycji poczułam inspirację do fotografowania. Na dniach pewnie założę nowe konto, kupię lepszy obiektyw i zacznę latać po mieście. Ale to tylko inspiracja. Bo wciąż nie wiem, jak te zdjęcia robić i jak je najlepiej rozpowszechniać. Dlatego jestem lekko zawiedziona.

Zostań Gwiazdą Instagrama jest krótką książeczką stworzoną w ramach...

Czy posiadasz konto na Instagramie? Zastanawiasz się jak to jest, że inni mają tak wiele obserwujących? Jak stać się popularnym i mieć wiele fanów. Ten poradnik jest dla każdego. kto ma lub chce mieć Instagrama.

Zapraszam! Najnowsza recenzja już na was czeka !🖤💜💛🧡💚💋💖

Zapraszam! Najnowsza recenzja już na was czeka !🖤💜💛🧡💚💋💖

Chyba każdy z nas ma marzenie, żeby nasze profile okupowały osoby, które będą nie tylko aktywne, co daje uśmiech i motywację do dalszej pracy, ale też pozostaną z nami na długo. Wiele zależy od tego, jak prowadzimy swój profil. Czy nasze opisy są interesujące, zdjęcia w miarę spójne, a treść się zgadza. Od tego, z jaką pasją wykonujemy nasze zadania, zależy właściwie wszystko. Nasi czytelnicy są w stanie dojrzeć, gdy chcemy jedynie zarobić "fejm" czy może naprawdę robimy to, co kochamy.

"Zostań Gwiazdą Instagrama" jest poradnikiem głównie dla początkujących instagramowiczów, ale na nich krąg się nie zamyka, bo jeśli masz konto i chęci, to poradnik z pewnością Ci posłuży.
A co tak właściwie się w nim znajduje? To, co chyba nas najbardziej interesuje, czyli porady, jak robić dobre zdjęcia oraz je przerabiać. Jak zdobyć dobry kadr, co jest warte sfotografowania, żeby mogło zainteresować naszego odbiorcę, z których aplikacji najlepiej skorzystać przy edytowaniu, a jakich opcji warto użyć, które posiadamy nawet w podstawowy edytorze naszej galerii, które mogą sprawić, że zdjęcie nabierze nowych perspektyw. Poradnik pokazuje, jak postawić na prostotę, która przy okazji będzie piękna i interesująca. Podkreśla takie wartości jak szczerość, kreatywność, charakterystyczność. Co zrobić, aby się wyróżnić? Bo nie tylko w zdjęciach naszych tkwi siła.

W środku możemy zobaczyć mnóstwo zdjęć będących przykładem na postawione tezy. Prócz nauki, jak korzystać ze światła czy spontaniczności, zawarte są także historie opowiedziane przez 50 sławnych instagramowiczów, którzy zdobyli popularność, dzięki autentyczności, czy to szczęściem czy przypadkiem, ale zawsze asertywnością. W środku na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, co ujawni mu tajniki sukcesu.

Ksiażkę dostałam na moje 27 urodziny od przyjaciół i od razu zabrałam się za jej czytanie. Odkryłam dzięki niej wiele kont i zmieniłam trochę sposob patrzenia na funkcjonowanie w serwisie, jak i na samo fotografowanie. Będę wracać do niej z pewnoscią nie raz!

Instagram - współcześnie aplikacja do wrzucania zdjęć, miejsce do poszukiwania inspiracji, narzędzie marketingowe, czy sens życia nastolatków. Miejsce gdzie cały świat spotykamy w jednym miejscu. Za pomocą hashtagu możemy wyszukać interesujące nas tematy, przedmioty itd. Jednak jak w tej całej masie zdjęć i profili przebić się i "zostać gwiazdą"? No właśnie, przed tym zadaniem został postawiony autor książki "Zostań gwiazdą Instagrama". Autor pokazując przykłady popularnych profili, tłumaczy zasady, jakie możemy wdrożyć, aby zwiększyć swoją popularność.

Książeczka ma maleńki format co dodaje jej uroku i oddaje jej charakter. Ogromnym plusem jest wydanie i cudowne zdjęcia, które mamy na co drugiej stronie. Co do porad, jakie proponuje autor, niektóre są dość ciekawe i sama z chęcią je wypróbuje. Szkoda tylko, że jest ich niewiele. Osobiście dodałabym kilka :) Jednak dla fanów Insta, osób chcących rozwinąć swój profil i zwiększyć swoją popularność będzie świetna:)

Myślę, że każdy wie co to jest Instagrama. I na pewno wiecie o co w tym wszystkim chodzi. Nie zawsze
możecie zostać super gwiazdą a czasami wam się poszczęści i traficie do bardzo dużej ilości widzów.
Inspiracji możecie szukać wszędzie. Dosłownie. Nawet jeśli nie macie pomysłu na zdjęcia, wystarczy
wejść na Pinterest lub właśnie na Instagrama. Pamiętajcie możecie się zainspirować, ale nie
kopiujcie bezmyślnie. To prowadzi do odwrotnego efektu.

Książka ma w sobie milion rad na temat robienia zdjęć i samego Instagrama. Możecie tam znaleźć
polecane (przez 50 znanych osób) aplikacje do obróbki zdjęć, czego nie stosować na instagramie
a co warto. Znajdziecie ich przykładowe zdjęcia i krótką notatkę jak u nich zaczęła się historia.

Musicie być na pewno bardzo kreatywni w tym co robicie. Kreatywność to podstawa. Krótko mówiąc
okładka pewnie również was zachwyciła. I dobrze ! Cześć naszego społeczeństwa jest wzrokowcami,
a to oznacza, że wasze zdjęcia muszą wyglądać ładnie i rzucać w oczy.

Więcej znajdziecie u mnie na blogu: https://okularnicaczyta.blogspot.com/2017/12/zostan-gwiazda-instagrama-czyli-jak.html

wejść na Pinterest lub właśnie na Instagrama. Pamiętajcie możecie się...

"Zostań gwiazdą Instagrama" - już sam tytuł książki brzmi dość kontrowersyjnie, nie uważacie? A jak odnosi się do tego wnętrze tej krótkiej ilustrowanej książeczki?

W stworzeniu poradnika wzięło udział pięćdziesięciu "sławnych" instagramerów, którzy publikują zdjęcia z przeróżnych dziedzin życia. Znajdziemy tu profile z kategorii mody, urody, szeroko pojętego lifestylu, gastronomi, architektury, fitnessu, oraz te typowo rozrywkowe, podróżnicze, czy nawet poświęcone stricte zwierzętom. Instagramerzy dzielą się z nami mnóstwem porad i tricków, na przykład:
🔹 jak prowadzić swój profil, aby zostać zauważonym, 🔸 czego się wystrzegać, 🔹 jak zadbać o kompozycję, 🔸 jak robić dobre zdjęcia i jakich aplikacji używać do ich edycji,🔹 z jakich hasztagów korzystać,🔸 i oczywiście jak zacząć zarabiać na prowadzeniu konta na instagramie.

Czy w praktyce jednak, wszystkie te porady są dla większości z nas w jakimś stopniu pomocne? Dla mnie osobiście spora ich część była zbędna, lub zbyt mało konkretna. Spodobał mi się natomiast fakt, że w poradniku przybliżono nam naprawdę dość różnorodne profile, szkoda tylko, że wśród nich nie znalazł się żaden typowo książkowy 📚😄 Cześć z kont jest dla mnie w pewnym sensie inspiracją i rozumiem ich powodzenie, mam tu na myśli np - @c_colli, @edwardkb, @symmetrybreakfast i @thefella. Ale znajdziemy tu i profile, których "fejmu" nie pojmuję, np - @breadfaceblog, @tasteofstreep, @cashcats.

Moim zdaniem "Zostań gwiazdą Instagrama" nie jest pozycją obowiązkową dla osób, które prowadzą tutaj własny profil. Ja podeszłam do niego z wielkim przymrużeniem oka i Wam radzę zrobić to samo 😊 A przed przeczytaniem książki, koniecznie odpowiedzcie sobie na pytanie - "czym dla Was jest bycie gwiazdą na Instagramie?" 🌟

• Przeczytane w 2018
  • Papier