SunReads 
sunreads.blogspot.com
Piszę, czytam, prowadzę bloga, trochę fotografuję, z zamiłowania oglądam seriale i piję gorącą czekoladę. Marzę, by któregoś dnia wydać własną książkę. Kontakt: sunreads1@gmail.com
kobieta, Kamienna Góra, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 19 cytatów, ostatnio widziana 10 godzin temu
Teraz czytam
  • Zapadnij w serce
    Zapadnij w serce
    Autor:
    Autorka książki Chłopak taki jak ty przywraca wiarę w drugą szansę Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości Rowe próbuje poukładać sobie życie na nowo. Chociaż każdego dnia towarzyszy jej strach, k...
    czytelników: 739 | opinie: 30 | ocena: 7,61 (239 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-16 12:25:42
Ma nowego znajomego: Isiak1989
 
2018-10-16 12:24:29
Ma nowego znajomego: melania1987
 
2018-10-16 12:17:01
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Od wydawnictw, Posiadam
Autor:
Cykl: This is falling (tom 1)
 
2018-10-13 18:35:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Kane Trilogy (tom 3)
 
2018-10-13 18:35:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Kane Trilogy (tom 2)
 
2018-10-13 18:02:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Od wydawnictw, Posiadam
Autor:

Mackenzie od zawsze była bardziej przeciętną z rodzeństwa, mniej towarzyską i uzdolnioną, żyjącą w cieniu, ale kiedy Willow, jej bliźniaczka, popełnia samobójstwo, cały jej świat się sypie. Dziewczyna w jednym momencie traci siostrę, przyjaciółkę i drugą połówkę swojej duszy. Nie sądziła, że coś dobrego jeszcze się w nim pojawi, ale jeszcze tej samej nocy trafiła do łóżka Ryana. To był... Mackenzie od zawsze była bardziej przeciętną z rodzeństwa, mniej towarzyską i uzdolnioną, żyjącą w cieniu, ale kiedy Willow, jej bliźniaczka, popełnia samobójstwo, cały jej świat się sypie. Dziewczyna w jednym momencie traci siostrę, przyjaciółkę i drugą połówkę swojej duszy. Nie sądziła, że coś dobrego jeszcze się w nim pojawi, ale jeszcze tej samej nocy trafiła do łóżka Ryana. To był przypadek, ale również jedyne miejsce, w którym mogła zasnąć. Wcześniej się nie znali, a po tym incydencie zostali najlepszymi przyjaciółmi. Choć dziewczyna rozpada się na kawałeczki, a wszystko wokół razem z nią, wsparcie Ryana, który rozumie jej ból może pomóc jej znaleźć drogę do odkupienia. Mackenzie chce nauczyć się, jak żyć za siebie i siostrę, uleczyć swoją duszę, ale też musi pozwolić Willow odejść...


"Wcześniej czułam się tak, jakby moje serce zostało wyrwane z piersi, ale teraz on odłożył je na miejsce."


Zapewne już słyszeliście o "Pozwól mi zostać" i mam nadzieję, że usłyszeliście same dobre rzeczy. Ta książka zdecydowanie różni się od dotychczasowych pozycji Tijan, z którymi miałam styczność. Jest tak piękna, subtelna i delikatna jak jej okładka. Całkowicie dojrzała, wzruszająca i emocjonalna. Poruszająca mnóstwo problemów i idealna dla nastolatków, ale poleciłabym ją również starszym czytelnikom. Jest dobrze napisana, wciągająca i opisuje wnętrze głównej bohaterki z dokładnością w detalach, każde jej uczucie czy myśl w bardzo realistyczny sposób.

Mackenzie jest załamaną, samotną nastolatką. Jej narracja pozwala nam dowiedzieć się, jaka była Willow i poznać główną bohaterkę w przeszłości oraz taką, jaka jest obecnie. Widzimy jej przemianę, która jest konsekwencją straty, wyzwalającą w niej zarówno lepsze, jak i gorsze cechy. Ze ściśniętym sercem obserwujemy jej zmagania, strach, ból, tęsknotę, niepewność i nienawiść do siebie i rodziny za każdym razem, kiedy patrzy w lustro. Chyba nikt z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak potężnym ciosem jest utrata bliźniaka. Ale Mac ma w sobie nutkę charakteru Samanthy z "Fallen Crest", zadziornej i walczącej o swoje. Mimo trudnego okresu w życiu, tłumienia licznych emocji, dziewczyna pozostaje odważna i stanowcza, przyjmuje liczne cechy swojej siostry, czując w ten sposób, że ma ją przy sobie. Jej duch nawiedza ją, jest z nią na dobre i na złe. Jej największym oparciem pozostaje jednak Ryan. Ich przyjaźń była piękna i nieskażona. Z czasem zaczęła się zmieniać w coś więcej, ale wątek miłosny nie jest tutaj najważniejszy. Ryan jest niezwykle troskliwy, lojalny i współczujący. On też różni się od poprzednich bohaterów książek autorki. Wciąż pozostaje popularnym, wyjątkowym chłopcem, ale o zupełnie wrażliwszym wnętrzu i delikatnym usposobieniu. Nie ma w nim niebezpieczeństwa czy niepokoju, które Tijan lubi dodawać. Chłopak jest oparciem dla Mac w trudnych chwilach, wtedy gdy dziewczyna nie ma nikogo innego, a przy tym również posiada swoje demony i rozumie jej ból.

Autorka nakreśliła nam idealny obraz straty, sposobów radzenia sobie z nią, jej konsekwencji i rodzajów żałoby. Pokazuje, jak ważne jest wsparcie, rozmawianie i okazywanie emocji, a nie tylko ich duszenie. Porusza różnorodną problematykę: różne rodzaje przyjaźni, miłość, rodzinę, jej rozpad, ale też wspólnotę, szkołę, egzystencję. Ukazuje nam od podstaw cały proces leczenia, akceptacji, udowadnia, że nieporozumienia czy nienawiść i dręczenie w szkole można zwyciężyć drogą pokojową i szczerością, nie tylko agresją, jak to bywało np. w "Fallen Crest". Tijan pod każdym względem pokazuje inność i postęp w swojej twórczości. Książkę czyta się migusiem, może poza pierwszymi rozdziałami, w które ja sama musiałam się wgryźć. Jest to emocjonująca podróż, poruszająca, a nawet łamiąca serce. Ostatnie rozdziały sprawiły, że autentycznie płakałam. Odniosłam wrażenie, że historia urwała się nagle, co nie do końca mi się podobało, ale uprzednio wszystkie wątki zostały zamknięte, więc może i dobrze się stało. Jeśli lubicie realistyczne historie poruszające temat utraty bliskiej osoby, to książka z pewnością Wam się spodoba. Każde jej słowo czytelnik czuje głęboko w swoim jestestwie, a smutek rozlewa się na stronach jak łzy po policzkach, pozostawiając jednak siłę i nadzieję na lepsze jutro.


"Wszystko inne było bez wyrazu, białe i czarne, szare, przyćmione, zimne, a gdy do niego przychodziłam, czułam się tak, jakby ktoś włączył kolory."

pokaż więcej

 
2018-10-13 18:01:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Od wydawnictw, Posiadam
Cykl: The Kane Trilogy (tom 1)

Tatum O'Shea poznała Jamesona Kane'a jeszcze jako nastolatka, gdy ten umawiał się z jej perfekcyjną, wredną starszą siostrą. Była wtedy naiwną, pilną uczennicą, która robiła wszystko, czego od niej oczekiwano. Mimo to nigdy nie była wystarczająco dobra. Jeden namiętny wieczór jednak wszystko dla nich zmienił. Po nim życie dziewczyny wywróciło się do góry nogami, została porzucona przez... Tatum O'Shea poznała Jamesona Kane'a jeszcze jako nastolatka, gdy ten umawiał się z jej perfekcyjną, wredną starszą siostrą. Była wtedy naiwną, pilną uczennicą, która robiła wszystko, czego od niej oczekiwano. Mimo to nigdy nie była wystarczająco dobra. Jeden namiętny wieczór jednak wszystko dla nich zmienił. Po nim życie dziewczyny wywróciło się do góry nogami, została porzucona przez wszystkich i pozostawiona sama sobie. Od tamtej pory wiele się nauczyła, zbuntowała, a także zrozumiała swoje pragnienia. Gdy lata później znów się spotykają, ona jest zupełnie nową osobą, niegrzeczną, wolną i świadomą, a on... wciąż tym samym okrutnym facetem, ale jeszcze bardziej pewnym siebie, wcielonym diabłem - jak go nazywają. Przemiana dziewczyny, którą znał przed laty intryguje go, więc stawia jej poprzeczkę. Każde z nich jest uparte, grzeszne i nie chce przegrać rozgrywki, którą rozpoczęli. Rozpoczynają agresywną grę, która da im wiele do zrozumienia... On ją stworzył, a czy również ją zniszczy?


"To była jedynie chwila. Chwila, która zmieniła jej życie."


Dość popularny schemat: dziewczyna żądna przygód, mroczny mężczyzna i układ, który ich łączy. Sięgając po książkę, można by oczekiwać dark romance, jednak odniosłam wrażenie, że jest to raczej erotyk bez dark. Tak, wciąż jest dość chory, chwilami szokujący i niecodzienny, ale nie odczuwa się mrocznego klimatu, być może przez narrację trzecioosobową, może przez humor zawarty w książce, a może dlatego, że tak bardzo stawia erotyczne doznania, które, mimo że są śmiałe i brutalne, to nie w taki sposób jak "Dotyk ciemności" czy też "Łzy Tess". Jej historia wciągnęła mnie od pierwszej strony, gdyż autorka prawie od razu rzuca nas w wir wydarzeń. Język jest lekki, ostry i dosadny, ale czyta się szybko. Wydaje mi się, że czytałam jednak odważniejsze książki, a to znaczy, że nie przeżyłam tak wielkiego szoku. Czytanie pozycji podobnych do "Poniżenia" nie tylko owocuje rollercoaster'em emocji, które zwyczajnie uwielbiam, choć później nie dają mi spać, czy kontrowersjami, które przyciągają każdego z nas, ale też uodparniają i otwierają na nowe lektury. Dlatego między innymi uważam, że warto przeczytać tę książkę.

Gdy poznajemy Tate jest typową grzeczną dziewczynką, która wpada w szpony diabła we własnej postaci. Po nim staje się swoim zupełnym przeciwieństwem. Przemiana głównej bohaterki przypominała mi chwilami tę z "Pokusy zła". Jeśli czytacie książki wydawnictwa Niezwykłego, to wiecie, że nie boją się wydawać odważnych pozycji, ale za ich kontrowersją zawsze skrywa się jakiś wątek psychologiczny. Te dwie książki akurat mają ze sobą tylko trochę wspólnego, więc jeśli nie przypadła Wam do gustu tamta pozycja, to może tej się to uda. Bohaterka niejednokrotnie zachwycała mnie swoim beztroskim i odważnym, wręcz komicznym, gdy patrzy się na to z boku, podejściem do ludzi. Ale jeszcze częściej zadziwiała swoimi decyzjami i granicami czy raczej ich brakiem. W książce pojawiają się treści, których nigdy nie zrozumiem ani nawet nie zaakceptuje, są dla mnie nie do pomyślenia, ale to chyba sprawia, że opowieści jej pokroju są tak interesujące. Zawsze mam je ochotę prześwietlić na wylot. Podobnie miałam z Jamesonem, którego nie potrafię skategoryzować. Na ogół kocham męskie postaci, nawet jeśli to dupki, ale mentalność tego mężczyzny mnie odpychała, a to sprawia, że nie wiem, co wobec niego czuć. Byłam zauroczona, kiedy zdarzało mu się - bardzo rzadko - odkrywać swoją łagodną stronę, ale niestety brak mu wrażliwości, zdolności do szacunku czy miłości, a jego postępowanie czasami niezwykle mnie wkurzało. Pod koniec byłam lawiną nienawiści, która chętnie by go utopiła. Zdecydowanie jest zagadką, którą zapalczywie będę rozgryzać stopniowo, podczas lektury kolejnych części trylogii.

Ta książka jest perwersyjna, brutalna, śmiała niczym Tate, ale przy tym wciągają, intrygująca, a nawet zabawna jak Jameson! Sarkazm bohaterów chwilami mnie zabijał i sprawiał, że śmiałam się w głos. Towarzyszą im wyraziści bohaterzy, zarówno pierwszoplanowi, którzy idealnie się uzupełniają, jak i drugo, a moim ulubieńcem jest Sanders, którego po prostu pokochacie! W historii prócz tytułowych poniżeń, pojawiają się też problemy rodzinne i wątek przyjaźni. Z pewnością nie jest to pozycja dla wrażliwych czytelników, co udowadniają nie tyle sceny erotyczne czy mnóstwo wulgaryzmów, ale ostatnie strony. Po skończeniu lektury natychmiast będziecie mieli ochotę sięgnąć po kontynuację! Ja mimo wszystko z pewnością będę na nią oczekiwać z niecierpliwością.


"Jameson był Demonem, ale ona była jeszcze gorsza. On krzywdził innych ludzi - to złe. Ona krzywdziła siebie - to jeszcze gorsze."

pokaż więcej

 
2018-10-11 09:00:29
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (PAŹDZIERNIK 2018)

Dorzucam na wymianę:
Płonący LódDwór szronu i blasku gwiazd - egzemplarz recenzencki

Poszukuję w bardzo dobrym stanie:
Dziedzictwo ogniaKrólowa cieniImperium burz

więcej...
 
2018-10-10 13:02:17
Wypowiedziała się w dyskusji: POSZUKUJĘ książek (IV kwartał 2018)

Poszukuję, najlepiej na wymianę:
Misja 100Dzień 21Powrót na ZiemięRebelia
Te mogę również odkupić, ale tylko w bardzo dobrym stanie:
Dziedzictwo ogniaKrólowa cieniImperium burz

więcej...
 
2018-10-10 12:58:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poszukuję
Autor:
Cykl: 100 (tom 4)
 
2018-10-10 12:58:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poszukuję
Autor:
Cykl: 100 (tom 3)
 
2018-10-10 12:57:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poszukuję
Autor:
Cykl: 100 (tom 2)
 
2018-10-10 12:52:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poszukuję
Autor:
Cykl: 100 (tom 1)
 
2018-10-10 11:23:44
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Mężczyzna z honorem (tom 1)
 
2018-10-07 13:56:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Od wydawnictw, Posiadam
Cykl: Addicted (tom 1)

Lily Calloway i Loren Hale są przyjaciółmi od dzieciństwa. Oboje pochodzą z bogatych, znanych rodzin, które połączyły swoje marki, oboje mają problemy z rodziną oraz są poważnie uzależnieni. Od czasu pójścia na studia udają szczęśliwą parę, kłamią, ukrywają się i dystansują od ludzi i bliskich. Wszystko to po to, aby utrzymać w sekrecie swoje zmagania. Lo nie jest w stanie wytrzymać dnia bez... Lily Calloway i Loren Hale są przyjaciółmi od dzieciństwa. Oboje pochodzą z bogatych, znanych rodzin, które połączyły swoje marki, oboje mają problemy z rodziną oraz są poważnie uzależnieni. Od czasu pójścia na studia udają szczęśliwą parę, kłamią, ukrywają się i dystansują od ludzi i bliskich. Wszystko to po to, aby utrzymać w sekrecie swoje zmagania. Lo nie jest w stanie wytrzymać dnia bez upicia się do nieprzytomności. Jest outsiderem, więc nie musi jakoś bardzo się starać, by nikt go nie przejrzał. Nienawidzi swojego ojca, który jest głównym źródłem jego problemów. Lily z kolei jest drobna, wstydliwa i nie potrafi odmawiać, a jej największą słabością jest... seks. Oboje przez lata poddają się swoim uzależnieniom, które przysłaniają im widok. Kłamstwo jednak z czasem staje się prawdą, która prędzej czy później musi wyjść na jaw...


"Może nie jesteśmy dla siebie odpowiedni, ale czasem mam wrażenie, że jest jedynym facetem, który będzie mnie w życiu kochał."


Addicted wbrew pozorom wcale nie jest płytkim erotykiem kręcącym się wyłącznie wokół seksu. Scen erotycznych prawie nie ma, co jest wielkim plusem, częściej to myśli głównej bohaterki kręcą się w okół tego tematu, ale opisy są subtelne i wyrażane przez uzależnienie. Autorki opisały wszystko ze smakiem i umiarem, przynajmniej na tyle, na tyle na ile można w tym przypadku. Pierwsza połowa książki toczy się dość spokojnie. Mimo że jest dobrze napisana, początkowo ciężko było mi się w nią wkręcić. Nie wiem, dlaczego. Mimo wszystko do końca nie mogłam się od niej oderwać. Ta skupia się raczej na relacjach pomiędzy Lily i Lo. Ich wiernej, ofiarnej, niezwykle bliskiej przyjaźni damsko-męskiej, która posuwa się, a może już nawet jest czymś więcej. Na tym, jak wygląda ich codzienne życie i funkcjonowaniu ich problemów. Druga połowa zgłębia temat uzależnień, ich konsekwencji, wpływu na innych i siebie nawzajem. Przestaje je postrzegać, jako codzienność, z którą bohaterowie mieli do czynienia przez lata, aż stała się dla nich normalnością, ale jako poważny problem, z którym należy coś zrobić.

Sposób, w jaki autorki skonstruowały bohaterów, choć brzmi znajomo - outsider i nieśmiała dziewczyna - przedstawia ich w dość oryginalny sposób. Nie odczułam, jakbym czytała o postaciach, które pojawiły się już gdzieś indziej, a ich przyjaźń i związek wcale nie brzmiały jak przewałkowany temat. Lily choć ma tendencje do niepewności czy niekonsekwencji wynikających głównie z jej "kłopotu", nie bywa irytująca, chwilami może trochę obsesyjna. Niestety nie pojawia się narracja ze strony Lo, ale ten chłopak intryguje mnie. Jego niekończąca się troska, widoczna od pierwszych stron słabość do przyjaciółki, nagłe wahania nastroju, brak strachu i poczucie samotności. Bohaterowie nie są już nastolatkami, więc nie próbują sobie narzucać swoich zdań, ani kierować zbytnio swoimi życiami. Nie próbują nawzajem zatrzymać swoich uzależnień nawet wtedy, gdy ich to najbardziej boli, bo wiedzą, jak to jest czuć ten wewnętrzny przymus, który każe im robić rzeczy wbrew sobie, więc nie sposób im samolubnie nakazać tej drugiej osobie przestać. Ich miłość jest naturalna, podobnie jak przejście ze sztucznego związku w prawdziwy. Związek Lily i Lo opiera się na przyjaźni, więc nie widzimy wielkiej różnicy między tymi etapami. Autorki sprawnie kierują akcją, że mamy wrażenie, jakby od zawsze byli razem. Potrzebują się jak powietrza, ale wbrew wszystkiemu nie są toksyczni.

Książka jest dobrze napisana, lekka, zabawna, pełna sarkazmu, ale i bardzo wzruszająca. W ostatnich rozdziałach autentycznie płakałam. Jest to historia o uzależnieniu, które jest silniejsze niż wstyd, przyjaźń czy nawet miłość. Mówi o tym, jak duży wpływ ma na normalne funkcjonowanie, poczucie wartości, nawiązywanie przyjaźni czy kontakty z rodziną. Ma ciekawych bohaterów pierwszoplanowych i naprawdę świetnie skonstruowanych drugoplanowych. Każdy jest jedyny w swoim rodzaju, wyrazisty i zapałałam do każdego jednego sympatią. Pod koniec historia toczy bieg w najbardziej odpowiednim kierunku, jaki mogłabym sobie wymarzyć, więc jestem ciekawa kontynuacji i losów bohaterów w kolejnych dwóch częściach. Chciałabym zobaczyć, jak radzą sobie z uzależnieniami i układają swoje życia. Czyta się naprawdę przyjemnie i książka ma w sobie coś, co wyróżnia ją na tle innych romansów. Zdecydowanie jestem zadowolona z lektury, mimo trudnych początków i polecam ją każdemu fanowi gatunku czy tematu.


"Po części zawsze będę wierzyć, że za późno na zmiany. Być może już zaakceptowaliśmy, że tak będziemy żyć i tak umrzemy."

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
774 156 1098
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (60)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (55)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd