Trening ikigai. Japońska sztuka codziennej radości

Tłumaczenie: Jan Wąsiński
Wydawnictwo: Muza
El metodo ikigai
samodoskonalenie, ćwiczenia, pasja
poradniki
Bezimienna

"Trening ikigai" to idealne praktyczne uzupełnienie pierwszej książki autorów: "Ikigai Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia" W drugiej książce poświęconej ikigai nie ma już słowa o diecie i ćwiczeniach – tę wiedzę już czytelnik posiada. Zamiast tego Garcia i Miralles, korzystając z wiedzy zdobytej podczas podróży po Japonii, stworzyli swój autorski program samodoskonalenia. Jest on...

W drugiej książce poświęconej ikigai nie ma już słowa o diecie i ćwiczeniach – tę wiedzę już czytelnik posiada. Zamiast tego Garcia i Miralles, korzystając z wiedzy zdobytej podczas podróży po Japonii, stworzyli swój autorski program samodoskonalenia. Jest on motywujący, realistyczny i oparty na prostych ćwiczeniach, a także uniwersalny – może dotyczyć naprawdę różnorodnych celów, stawianych sobie przez osoby w różnym wieku i mających różne zainteresowania.

Te wszystkie ćwiczenia prowadzą do najważniejszego: odkrycia swojego ikigai – pasji i sensu życia.

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2919-trening-ikigai-9788328708556.html

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2919-trening-ikigai-9788328708556.html

Masz ochotę coś zmienić w swoim życiu? Być szczęśliwszym, długowiecznym i codziennie robić coś dobrego dla siebie? W takim razie "Trening Ikigai" jest dobrą pozycją. Jednakże jest to tylko wstęp do twojej podróży, bo ty TY musisz wykonać całą brudną robotę. Nikt nie zadba o ciebie, tak jak ty sam. Czasem trzeba spojrzeć na wszystko z innej strony. Ta lektura będzie idealną pomocą do refleksji i różnych ćwiczeń.

"Tak, ale co może być ważniejsze niż zestrojenie się ze swoim ikigai?" Raczej nic. Przypominam, że nasze ikigai jest "szczęściem płynącym z bycia stale zajętym", dlatego tak ważne jest zdanie sobie z tego sprawy już teraz.

Japońska kultura jest tak różna od naszej, że aż głowa mała. Ja jako uczennica tego wspaniałego języka powoli wgłębiam się w cały ten świat i zakamarki Kraju Kwitnącej Wiśni (nawiasem mówiąć teraz jest moment, gdy można zobaczyć sakura, czyli właśnie kwiat wiśni). Jednakże pamiętaj – nie musisz być Japończykiem, aby tego spróbować. Nie bój się i miej...

MoznaPrzeczytac | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Słyszeliście kiedykolwiek o japońskiej sztuce codziennej radości IKIGAI? Ja nie, dlatego postanowiłam zgłębić to pojęcie oraz podzielić się z Wami moimi przemyśleniami. W tym celu sięgnęłam po „Trening ikigai”, czyli praktyczne rozwinięcie filozofii życia, która od pokoleń zapewnia Japończykom spokój i pogodę ducha.

Pełna recenzja książki na stronie:

malia | 2018-10-23

Czasami po prostu pojawia się taka potrzeba chwycenie za poradnik i uporządkowania siebie. Nie wiem czy książka w czymś pomaga, czy po jej czytaniu można powiedzieć, że coś się zmieniło. Z pewnością dostarcza kilku cenny wskazówek pobudzania kreatywności i organizowania czasem.
Książkę czyta się lekko z licznymi przerwami na przemyślenia w celu wykonania zadań.

Estrella | 2018-04-11

Ikigai to sens życia, marzenie, które każdego dnia dodaje ci energii i motywuje do działania. W dosłownym tłumaczeniu brzmi „coś, z powodu czego warto żyć”. Hector Garcia i Francesc Miralles w nowej książce - "Trening ikigai. Japońska sztuka codziennej radości", korzystając z wiedzy zdobytej w Japonii, przedstawiają ćwiczenia i metody dzięki, którym odnajdziemy swoje ikigai – marzenia, szczęście i pasje.

Trening ikigai skupia się na odnalezieniu równowagi pomiędzy nasza przeszłością, teraźniejszością a przyszłością. Przeszłość niesie za sobą wiele życiowych lekcji, a przyszłość spełnienie pasji i marzeń. Aby odnieść sukces, odkryć swój potencjał i spełnić wyznaczone cele, trzeba podjąć działania już teraz, zrozumieć, że nie należy uginać się pod ciężarem przeszłości, ponieważ zawsze mamy swobodę podejmowania decyzji.

Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza część dotyczy podróży przez naszą przyszłość. Oczywiście nie wiemy co przyniesie nam kolejny tydzień, miesiąc czy...

Martielifestyle | 2018-05-24

Moim zdaniem ta publikacja nie wnosi nic nowego. Tak naprawdę to zbiór porad, które można spotkać w wielu poradniach pojawiających się na rynku. Znajdziemy wiele wskazówek, ciekawostek z życia Japonii - szkoda tylko, że to taka szczypta, a nie cała potrawa. Jeśli ktoś już ma w swojej karierze wiele przeczytanych poradników, to raczej z tej publikacji nie wyniesie nic nowego.

medicated | 2018-04-06

(...)

Książka stworzona przez Garcię i Mirallesa to doskonały przewodnik po samodoskonalenia się, przeprowadzający czytelnika za rękę jak małe dziecko przez całą filozofię, która ma za zadanie zmienić jego życie. Największym plusem jest przejrzystość lektury – jej genialność bazuje na prostocie, a jednocześnie angażu czytelnika za sprawą prostych zadań czy wciągających anegdot. W dodatku ciężko nie dostrzec, że już “pierwsza stacja” jest niezwykle mobilizująca, bo zaczyna od podstawy – zdefiniowania własnego ikigai, marzenia, celu, które będzie dla nas powodem do codziennego wstawania z łóżka.

Filozofia ikigai oraz zbiór doświadczeń autorów sprawia, że ich książka staje się także zbiorem cnót, do których warto dążyć. Wprost czytamy o sile cierpliwości i wytrwałości, o tym, że “kropla drąży skałę”. Uczymy się...

edyswiat | 2018-11-18
Na półkach: 2018, Przeczytane