The Breakdown

The Breakdown
thriller, zbrodnia, mystery
angielski
Olga

Named One of the Most Anticipated Thriller Novels Of 2017 by Bustle! THE NEW CHILLING, PROPULSIVE NOVEL FROM THE AUTHOR OF THE INSTANT NEW YORK TIMES AND USA TODAY BESTSELLING BEHIND CLOSED DOORS. If you can’t trust yourself, who can you trust? Cass is having a hard time since the night she saw the car in the woods, on the winding rural road, in the middle of a downpour, with the woman...

Named One of the Most Anticipated Thriller Novels Of 2017 by Bustle!

If you can’t trust yourself, who can you trust?

Cass is having a hard time since the night she saw the car in the woods, on the winding rural road, in the middle of a downpour, with the woman sitting inside—the woman who was killed. She’s been trying to put the crime out of her mind; what could she have done, really? It’s a dangerous road to be on in the middle of a storm. Her husband would be furious if he knew she’d broken her promise not to take that shortcut home. And she probably would only have been hurt herself if she’d stopped.

But since then, she’s been forgetting every little thing: where she left the car, if she took her pills, the alarm code, why she ordered a pram when she doesn’t have a baby.

The only thing she can’t forget is that woman, the woman she might have saved, and the terrible nagging guilt.

Or the silent calls she’s receiving, or the feeling that someone’s watching her…

You won't be able to put down B. A. Paris's The Breakdown, the next chilling, propulsive novel from the New York Times and USA Today bestselling author of Behind Closed Doors.

źródło opisu: http://us.macmillan.com

źródło okładki: https://us.macmillan.com

Piotr | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Czekałem na tę książkę z niecierpliwością, gdyż autorka zachwyciła mnie w "Za zamkniętymi drzwiami".

Tym razem poznajemy Cass Anderson, kobietę wracającą do domu boczną drogą, lasem, miejscem rzadko uczęszczanym, w czasie, kiedy na zewnątrz rozpętała się burza. W trakcie podróży powrotnej spotyka samotną kobietę w samochodzie, w której rozpoznaje znajomą. Sama jednak nie zatrzymuje się ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe i strach, związany z odludnym miejscem.

Kiedy kolejnego dnia otrzymuje wiadomość o morderstwie znajomej, uświadamia sobie, że jest ostatnią osobą, widzącą ją żywą. Sam z przerażeniem odkrywa, że dopada ją przypadłość matki, która odeszła w średnim wieku. Demencja starcza. Cass zapomina o wielu sprawach, do domu przychodzą kurierzy z paczkami, które jakoby zamawiała. Ze swojego stanu zwierza się najbliższej przyjaciółce, która wraz z mężem, stara się ją otoczyć troskliwą opieką. Pomyłki i dziwne przypadki zaczynają się mnożyć, do tego głuche telefony,...

Aneta Wiola | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Jeden dzień, który zmienił wszystko.
Jedna osoba, która przywołuje tyle myśli.
Życie Cass zmienia się o 180 stopni, kiedy w jedną ulewną noc nie pomaga kobiecie, mijając ją w samochodzie.
Następnego dnia okazuje się, że ówczesna kobieta została zamordowana.
Cass ma wyrzuty sumienia, że nie pomogła ofierze. To ją zmienia, całkiem załamuje, zapomina kim jest…nie ma pojęcia kim może się stać.

To moja pierwsza przygoda z tą pisarką, dlatego byłam sceptycznie nastawiona.
Na szczęście nie rozczarowałam się.
NA SKRAJU ZAŁAMANIA to świetnie skonstruowana intryga, która trzyma w napięciu do ostatnich stron.
Autorka świetnie opisała etapy obłędu, dezorientacji, depresji, wszystkiego co wpędziło w skraj załamania główną bohaterkę.
Akcja dzieje się z perspektywy Cass, możemy utożsamić się z kobietą. Współczujemy jej, dziwimy się, aż wreszcie sami już nie wiemy do czego może być zdolna.
Ta powieść to świetny psychologiczny thriller, który może nie jest jakoś specjalnie brutalny, ale za to...

Szanowni czytelnicy witajcie w świecie paranoi do kwadratu, wróć! do potęgi n-tej!

Kolejny bestseller i ludzie dalej łapią się jak rybki na haczyk. Ja niestety również znalazłam się w tym gronie.
Tytuł jak najbardziej adekwatny nie tylko względem treści, ale i stanu do jakiego może doprowadzić potencjalnego czytelnika – właśnie na skraj załamania. ;/

W książce z pewnością znajdziemy paranoję, strach, osaczenie. Ale także nudę, zwątpienie, rozczarowanie oraz ogólne znużenie dłużyzną tu panującą. Mocnych emocji mamy znowu tyle co kot napłakał, a ponoć to thriller psychologiczny.

Aż miało się w niektórych momentach ochotę potrząsnąć główną bohaterką i zapytać: gdzie zgubiła pani mózg? Trzeba go znowu odnaleźć i zacząć racjonalnie używać. Taa, organ ten dopiero wrócił do łask pod sam koniec historii i nawet sprawnie zadziałał. ;) Ale zakończenie niestety podobne do wielu już znanych filmowych czy książkowych. Żadna nowość czy zaskoczenie przynajmniej dla mnie.

Mam wrażenie, że...

Elżbieta | 2018-05-16
Przeczytana: 15 maja 2018

Książka o ludzkich tajemnicach, lękach i podstępnej manipulacji. Jedno z pozoru nic nieznacząca decyzja odmienia życie głównej bohaterki. Niespodziewane zdarzenie powoduje u niej wyrzuty sumienia, poczucie leku, zaburzenia snu i pamięci. Nieustanny niepokój, głuche telefony, wrażenie, że jest obserwowana stwarza ponadto problemy ze zdrowiem psychicznym.

Zadziwiające i zarazem przerażające jest to jak można manipulować i brutalnie wdzierać się w umysł drugiego człowieka gdy przezywa stres i jest na skraju załamania.

Ciekawy thriller psychologiczny, który niepokoi i wzmaga emocje czytelnika.

Wioleta Sadowska | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

"Tej nocy o moim życiu zdecyduje to, czy potrafię zachować spokój".

Autorka bestsellerowego thrillera psychologicznego pt. "Za zamkniętymi drzwiami", który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym, powróciła z kolejną książką. Debiut pisarki zrobił na mnie spore wrażenie, więc mój apetyt dotyczący następnej książki, był jeszcze większy. "Na skraju załamania" okazało się bardziej przewidywalnym thrillerem, ale za to trzymającym mocno w napięciu.

B. A. Paris to autorka, która dorastała w Anglii, jednak większość swojego dorosłego życia spędziła we Francji. Matka pięciu córek, pracowała w szkolnictwie oraz w finansach.

Pewnej deszczowej nocy, Cass Anderson wraca leśną drogą do domu. Widząc zaparkowany na poboczu samochód, nie decyduje się wysiąść, by sprawdzić, czy znajdująca się w nim kobieta nie potrzebuje pomocy. Następnego dnia okazuje, że ktoś ją zamordował. Cass nie może sobie tego wybaczyć, a do tego nawiedzają ją głuche telefony oraz postępujące kłopoty z...

B. A. Paris zasłynęła w Polsce w tamtym roku swoim debiutem „Za zamkniętymi drzwiami”, który okazał się rewelacyjnym thrillerem psychologicznym! Został nominowany do Książki Roku Lubimyczytać.pl i cieszy się dużą popularnością. Stąd wielu fanów pierwszej powieści z niecierpliwością czekało na tegoroczną premierę „Na skraju załamania”, która ma miejsce dokładnie rok po premierze debiutu!

Cass Anderson to nauczycielka, której życie zmienia się w piekło pewnej nocy, w której błyskawice rozjaśniają niebo. Podróż do domu przez las okazała się najgorszym wyborem jej życia, ale czy na pewno? W leśnej zatoczce zauważyła kobietę siedzącą w samochodzie, ale z obawy o własne bezpieczeństwo nie pomogła jej. Na następny dzień okazuje się, że kobieta została brutalnie zamordowana. Od tej pory nic nie jest takie samo. Cass powoli popada w depresję i rzeczywiście znajduje się na skraju załamania: ktoś nęka ją głuchymi telefonami, a kobieta czuje czyjąś obecność w domu, który przestał być już...

Książka może nie porywa, ale zaciekawia. Wiele osób ma zastrzeżenia do tempa akcji w początkowej i środkowej części książki, i tutaj nie będę wyjątkiem- mnie również miejscami się ona dłużyła. Muszę przyznać, że choć coś podejrzewałam- nie napiszę dokładnie co, nie chcąc spoilerować, dodam tylko, że pomimo moich jakichś tam domysłów, zakończenie tak czy inaczej było wreszcie takie, jaka powinna być cała książka- bardziej ekspresyjna i gwałtowna, może nawet lekko szokująca. Zaczynam zauważać pewne schematy wspólne dla dwóch dotąd wydanych książek Autorki. Czy jednak mam rację, przekonam się za pewne za jakiś czas. Choćby tryb życia obydwu kobiet- reprezentujące "wyższą klasę średnią", ciągle starają się by być "żoną idealną"- kochają gotować (i oczywiście doskonale umieją), są atrakcyjne lecz skromne, dążące do zadowolenia "pana i władcy" przedkładając jego dobro zamiast swojego. Taka też jest Cass, główna bohaterka powieści. Zachowuje się jak naiwna dwudziestolatka, ani razu...

xLadyInBlack | 2018-03-25
Na półkach: B.A. Paris, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2018

Cass Anderson wiedzie całkiem szczęśliwe życie. Po niedawnej śmierci matki powoli wraca na prostą, jest wspierana przez kochającego męża i przyjaciółkę, czerpie radość z pracy w szkole i wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze. Ale… Jedna noc zmienia wszystko. Cass, wracając do domu po imprezie i wybierając drogę przez las nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wpłynie to na jej życie. Zauważa samochód stojący na poboczu, a w nim kobietę, ostatecznie jednak nie sprawdza, czy nie potrzebuje ona pomocy. A potem okazuje się, że kobietę zamordowano. Cass zaczyna dostawać głuche telefony i powoli popada w obłęd… Sytuacji nie poprawia fakt, że coraz częściej nie może przypomnieć sobie, czy danego dnia wzięła leki albo czy rzeczywiście umówiła się ze znajomymi. Jak ufać innym, skoro trudno zaufać sobie?

„Na skraju załamania” pokazuje dobitnie, jak bardzo obwinianie siebie i skrywane w głębi wyrzuty sumienia mogą wpłynąć na człowieka, jak mogą go zmienić. Jak łatwo można popaść w...

katala | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Książki Paris chyba mają to do siebie, że czytają się same. Bardzo szybko i bardzo płynnie. Tak było i tym razem. W sumie zaczęłam czytać by za chwilę skończyć.
Chyba po tych dwóch książkach mogę powiedzieć, że to nie mój ulubiony typ kryminału. Nie do końca przekonują mnie wielostronicowe wywody głównych bohaterek i świat skupiony wokół nich oraz tego co dzieje się w ich głowach. Wiem na ile był to ważny element całej historii, ale kiedy po raz kolejny czytałam o wyjściu na kawę do miasta, na lunch do miasta, na drinka do miasta, przyznaję miałam lekko dosyć. Zmęczyło mnie to ciągłe powtarzanie czynności, ciągłe opisywanie tych samych zachowań.
Powiedziałabym, że sama historia napisana jest ciekawie, choć przewidywalnie. Ciężko byłoby mi uwierzyć, że znalazł się ktoś, kto nie podejrzewał jakie jest rozwiązanie kryminalne tej opowieści. Skoro mówię to ja – osoba, która nigdy nie szuka, nie rozważa, kto jest tym złym i niedobrym, znaczy – widać było to stosunkowo szybko.
Dla mnie...

Izabela Pycio | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

"Widzę twarz kobiety, zamazaną w strugach deszczu."

Bardzo cieszyłam się, że będę mogła zapoznać się z kolejną książką B.A. Parish, gdyż wcześniejsza przygoda czytelnicza "Za zamkniętym drzwiami" dostarczyła mi sporo satysfakcji, to był silnie oddziałujący, fascynujący i porywający thriller psychologiczny. Jednak "Na skraju załamania" nie ukazało mi się już w tak mocnej odsłonie, miałam wrażenie jakby powieść wyszła spod pióra kogoś innego, albo właśnie to ona, a nie jej poprzedniczka, była debiutem literackim. Owszem, wciągnęła mnie, ale nie w mocno intensywny sposób, dobrze mi się ją czytało, błyskawicznie przerzucałam strony, lecz nie towarzyszył mi pożądany silny dreszczyk emocji i ekscytacji. Wolę, kiedy scenariusz zdarzeń jest mniej przewidywalny, kiedy zmuszona jestem do poszukiwania ukrytej pod wieloma warstwami prawdy, kiedy nie za szybko wpadam na właściwe tropy i rozwiązania. Wówczas znacznie lepiej bawię się, angażuję w snucie domysłów, dokonuję interpretacji postaw i...