Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Debit
La spiaggia di notte
Lucyna Rodziewicz-Doktór
Ag2S

Celina to lalka pięcioletniej Mati. Pewnego dnia dziewczynka, zaaferowana kotkiem podarowanym przez tatę, przez roztargnienie porzuca lalkę na plaży. Gdy zapada zmrok, na plażę wkracza Okrutny Zarządca Plaży ze swoimi Wielkimi Grabiami. Choć Celini e dzięki Fali udaje się uniknąć smutnego losu przedmiotów zgarnianych przez Grabie, ta jednak wciąga ją w morskie głębiny. Tymczasem po powierzchni Morza przetacza się Nocna Burza... Kto pomoże dziewczynce wydostać się na powierzchnię? Kiedy lalka spotka się ze swoją właścicielką? Na szczęście po burzy zawsze pojawia się słońce…

źródło opisu: opis od wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Krystyna | 2019-01-13
Przeczytana: 04 listopada 2018

Nie jest to książka dla dorosłych, ale czy jest dla dzieci? Mam wątpliwości. Nie sądziłam, że kiedykolwiek napiszę, że nie podoba mi się coś co napisała Elena Ferrante.
Postrzegam ją raczej w kategorii CIEKAWOSTKI, żeby nie powiedzieć DZIWACTWA (?). W sumie szukałam słowa, które lepiej opisywałoby tę książeczkę i chwilowo nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.
Uważam, że spokojnie można o niej zapomnieć.

jagarkar | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Bardzo przeciętna książka, która broni się głównie ilustracjami. "Zagubiona lalka" zaciekawiła mnie dzięki naklejce "UWAGA KONTROLA RODZICIELSKA" i może momentami jest nieco drastyczna, jednak nie aż tak bardzo, by zamieszczać ten napis. Nawet "Toy Story" bije tę książkę na głowę... Zamieszczona za stroną tytułową ilustracja niestety pozwala szybko domyślić się zakończenia, więc radzę od razu otworzyć książkę na stronie 7.

MariaCz | 2018-10-10
Przeczytana: sierpień 2018

Po serii Genialna Przyjaciółka trudno ocenić dzieło, które nie jest tak mięsiste i tak wciągające jak poprzednie lektury od Ferrante. Przeciętne, mało wciągające. Rzuciłam się na tę książkę po skończeniu lektury kolejnych tomisk Genialnej Przyjaciółki, ale w przeciwieństwie do wspomnianych, do tej książki już nie wrócę.

Fredka | 2018-12-27
Przeczytana: 30 grudnia 2018