Zagubiona lalka

2017-10-18
40 min.
Lucyna Rodziewicz-Doktór
Lucyna Rodziewicz-Doktór

Pozostawiam bez oceny, bo nie wiem, co ja właściwie przeczytałam, ani nie do końca mogę stwierdzić, do kogo skierowana jest ta pozycja.

Nerwowa historia i bardzo kobieca. Dla miłośników Ferrante.

Nerwowa historia i bardzo kobieca. Dla miłośników Ferrante.

Książka, która opisuje zagubioną lalkę. Ale czy aby na pewno? czy autorce chodziło właśnie o krzywdę laleczki? Myślę, że treść tej książki ma głębszy sens, drugie- mroczniejsze dno... Warto pochylić się nad treścią, która ukryła się między wierszami..

Nie jest to książka dla dorosłych, ale czy jest dla dzieci? Mam wątpliwości. Nie sądziłam, że kiedykolwiek napiszę, że nie podoba mi się coś co napisała Elena Ferrante.
Postrzegam ją raczej w kategorii CIEKAWOSTKI, żeby nie powiedzieć DZIWACTWA (?). W sumie szukałam słowa, które lepiej opisywałoby tę książeczkę i chwilowo nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.
Uważam, że spokojnie można o niej zapomnieć.

Uważam,...

Po serii Genialna Przyjaciółka trudno ocenić dzieło, które nie jest tak mięsiste i tak wciągające jak poprzednie lektury od Ferrante. Przeciętne, mało wciągające. Rzuciłam się na tę książkę po skończeniu lektury kolejnych tomisk Genialnej Przyjaciółki, ale w przeciwieństwie do wspomnianych, do tej książki już nie wrócę.

Bardzo przeciętna książka, która broni się głównie ilustracjami. "Zagubiona lalka" zaciekawiła mnie dzięki naklejce "UWAGA KONTROLA RODZICIELSKA" i może momentami jest nieco drastyczna, jednak nie aż tak bardzo, by zamieszczać ten napis. Nawet "Toy Story" bije tę książkę na głowę... Zamieszczona za stroną tytułową ilustracja niestety pozwala szybko domyślić się zakończenia, więc radzę od razu otworzyć książkę na stronie 7.

• Dla dzieci
  • Literatura piękna
  • Deutsch
  • Literatura włoska

Dodaj cytat z książki Zagubiona lalka