Full Force and Effect

Okładka książki Full Force and Effect Tom Clancy, Mark Greaney
Okładka książki Full Force and Effect
Tom ClancyMark Greaney Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Jack Ryan (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
Jack Ryan (tom 18)
Penguin Books
2014-12-04
2014-12-04
North Korea ICBM Jack Ryan Jack Ryan Jr. Campus

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Ta seria stała się z genialnej zwykłym stekiem bzdur na siłę. To już stało się żenujące tak z 3 do 5 tomów temu. Wybitnie na siłę i niedorzecznie.

W książce ponownie opisano USA jako wasala Izraela. Więzienie za tropienie szpiegów mosadu w USA :-) Faktyczne USA od dawna są zarządzane przez żydów, dlatego tak tam ludziom co roku spada status życiowy na coraz gorszy. Prawie całą finansiwre i administrację obsługuje tam naród szeklowy.

Książkę tą mogę polecić młodym czytelnikom. Jest to pięknie napisany thiller szpiegowski , który bardzo miło się czyta.

Jestem fanką tego autora i nie zawiodłam się ani razu. Wielowątkowość powieści, nie daje ani chwili wytchnienia. Trzeba być mistrzem, żeby tak sprawnie i z taką precyzją, połączyć tak finezyjnie wszystkie wątki, które tworzą tak emocjonalną całość. Ani chwili wytchnienia.

Witam
Książka ciekawa wielowątkowa czyta się szybko . Trzyma w napięciu odnoszę wrażenie że autor miał ochotę pisać książkę do momentu zakończenia które w mojej ocenie jest napisane tak jakby już autorowi nie chciało się wysilać. Polecam Tomek

Witam

Świat dziś walczy z koronawirusem.A oni wysyłają rakietę.Może chcą rakietą zabić wirusa.
Szkoda,szkoda.Że tom Clancy gdzieś indziej piszę te swoje mądre i pełne dobrych pomysłów książki.
A tak sobie wchodzę,do księgarni i widzę.O za 12 zł jest.
To myślę,a kupię co mi tam.
No i czytam.Jakiś spec z USA,zabity w Sajgonie.
Akcja w Pradze,Korei Pn.
Jest owszem Ryan.Młody i stary,.
Nie ma co,żałować pieniędzy.
Cieszę się i ,myślę.
Jednej rzecz mi tu nie pasuję.
A gdzie sympatia między ludzka,dlaczego oni gadają ze sobą.
Jakby byli robotami.

Gwiazdek przez to,dwa odpuszczam.

A tak sobie wchodzę,do księgarni i widzę.O za 12 zł jest.
To myślę,a kupię co mi tam.
No i czytam.Jakiś spec z USA,zabity w Sajgonie.
Akcja w Pradze,Korei Pn.
Jest owszem Ryan.Młody i...

Szybki przyjemnie się czyta. Tym razem na tapecie jest Korea Północna oraz próba zamachu na prezydenta Ryana.

Druga książka Marka Greaney`a napisana już bez Toma Clancy`ego i druga książka, w której Greaney totalnie sobie poradził :) Jak w przypadku poprzedniego tomu, nie da się odróżnić stylu Marka od stylu Toma, a fabularnie jest tak samo dobrze. Tym razem autor na tapetę bierze totalitarny reżim Korei Północnej, nie zostawiając na Kim Dzong Unie suchej nitki. Książkowy dyktator oczywiście otrzymuje imię Choi Ji-hoon, ale wiadomo o kogo chodzi, tym bardziej, że jego ojciec i dziadek też są wspominani (oczywiste odniesienia do Kim Dzong Ila oraz Kim Ir Sena). Podobnie jak poprzednio, książka łączy wszystkie najlepsze cechy przygód Jacka Ryana i Kampusu. Bawiłem się świetnie. Teraz zaczynam czytać tomy, które nie wyszły jeszcze w języku polskim i trochę boję się o ich jakość, bo słyszałem, że Grant Blackwood już tak dobrze sobie nie poradził z tematem jak Greaney:(

Temat bardzo na czasie jeśli chodzi o dzisiejsze zagrożenia dlatego też książkę bardzo chętnie się czyta

Książka, chociaż firmowana nazwiskiem Toma Clancy napisana została już po jego śmierci przez Marka Greaney'a. Na kartach powieści spotykamy Jacka Ryan'a, jego syna, Johna Clarka i Domingo Chaveza. I chociaż nie czyta się źle, to jak dla mnie brakuje tutaj finezji znanej z poprzednich książek Clancego. Brak napięcia, wielowątkowości i tego polotu znanego chociażby z Polowania na Czerwony Październik czy Sumy wszystkich strachów. Tego mi brakowało.

W moim przypadku jest to druga, po Czerwonym Sztormie, książka Toma Clancyego. Wspólny mianownik dla obu z nich to wielowątkowa fabuła, która w kluczowym momencie książki znajduje punkt wspólny. W sposób bardzo dogłębny ukazane są kulisy sprawowania globalnej polityki oraz gry wywiadowczej. Książkę dobrze się czyta przede wszystkim dzięki dzięki wartkiej akcji. To co moim zdaniem jest drobnym minusem książki to fakt, że niektóre elementy fabuły są nieco naciągane. Zbiegi okoliczności i szczęśliwe zrządzenia losu zbyt często zdają się pomagać głównym bohaterom w sposób zanadto nierealistyczny. Oczywiście książka utrzymana w tonie pochwalnym dla Stanów Zjednoczonych, mocarstwa ratującego świat od globalnego zagrożenia, ukazująca główne postaci amerykańskiego świata polityki jako odważne, szlachetne i honorowe. Dlatego też, moim zdaniem bohaterowie książki ukazani zostali w sposób zbyt jednowymiarowy. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czyta się bardzo dobrze.

• Tom Clancy
  • Brakujące książki serii