Płonące anioły

Cykl: Will Jaeger (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
ew_cia

Drugi tom trzymającego w napięciu thrillera Beara Gryllsa! Zwłoki nordyckiej bogini odkryte w arktycznym lodowcu... Nazistowska maszyna ukryta w jaskiniach podziemnego jeziora... Dwunastoletnia sierota z Kenii, której podano eksperymentalny wirus... Grupa wyszkolonych żołnierzy planująca zemstę w sercu afrykańskiego kontynentu... Jakie jeszcze tajemnice skrywa dżungla? Prawdę może odkryć...

Drugi tom trzymającego w napięciu thrillera Beara Gryllsa!

Jakie jeszcze tajemnice skrywa dżungla? Prawdę może odkryć tylko on. Will Jaeger. Myśliwy

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl

Główny bohater Will Jaeger to myśliwy przebywa w dżungli, gdzie mroczne, ciekawe tajemnice ona skrywa, miejsce akcji to Afryka poszukujemy kłusowników i rodziny Willa jest tu temat kłusownictwa.

Zwłoki nordyckiej bogini odkryte zostają w arktycznym lodowcu ta nazistowska maszyna jest ukryta w jaskiniach podziemnego jeziora. Tam też znajduje się dwunastoletnia sierota z Kenii, której podano eksperymentalny wirus. Dlatego cała grupa żołnierzy wyszkolonych planuje zemstę w sercu afrykańskiego kontynentu.

Wypatrzyłam tę książkę w bibliotece stała na półce, chociaż to druga część zdecydowałam się ją wziąć i rozpocząć czytanie. Książka wywarła na mnie pozytywne wrażenia, świetna fabuła z dobrą akcją, natomiast napięcie rosło z każdą stroną książki.
Szczerze to myślałam, że to nudna, monotonna książka, a okazała się wspaniałą lekturą wypoczywałam przy niej.
"Płonące anioły" to wciągająca, wzruszająca i super książka wciąga do końca chętnie przeczytałam miłe chwile spędziłam przy tej...

jarr74 | 2016-10-18
Przeczytana: 2016 rok

“Myślał że stracił bliskich na zawsze. Teraz zrobi wszystko, by ich odzyskać”

Bear Grylls nie zwalnia tempa, a drugi tom jego sensacyjnej powieści zatytułowanej „Płonące anioły”, skupiającej się na losach znanego nam już Willa Jaegera jest tego najlepszym przykładem. Nadal trzyma solidny poziom swojej poprzedniczki („Lot widmo”) i bardzo ciekawego połączeniem solidnego, mrocznego thrillera i dobrej przygodowej opowieści, nacechowanej ciekawą konstrukcją fabuły oraz niezłym literackim zamysłem.

Wraz z naszym bohaterem, zaplątanym w niezwykle skomplikowaną, międzynarodową intrygę (wydarzenia rozgrywają się w wielu, różnych miejscach naszego globu) z bardzo interesującym, historycznym wątkiem w tle, krok po kroku przybliżamy się do rozwikłania przerażającej tajemnicy z przeszłości, która może mieć dalekosiężne skutki w nam współczesnych.

Oczywiście, zanim jednak do tego dojdzie, wraz z Willem Jagerem i jego grupą, po raz kolejny zmuszeni będziemy zmierzyć się z pilnie...

Kiti | 2016-10-02

Bear Grylls należy do jednego z moich ulubionych autorów literatury survivalowej. Właściwie to czytam tylko jego publikacje w tej dziedzinie. ,,Lot widmo" i ,,Płonące anioły" to zupełnie inny gatunek - kryminał. Jak drugi tom wypada na tle doskonałego początku cyklu?

Willowi udało się wydostać z dżungli, jednak nadal nie wiedział, gdzie przetrzymywana jest jego żona z synem. Wciąż na jego grupę czekało wiele niebezpieczeństw, dodatkowo, w pewnym momencie nie był pewien, czy naprawdę może ufać swojemu zespołowi. Czuł, że go zdradzają. Czym są tytułowe Płonące anioły i jaki mają związek z rodziną Jaegera?

Pierwszy tom zachwycił mnie dzikością krajobrazu, dżunglą, buszem, w którym musieli przebywać i walczyć o życie bohaterowie kryminalnej serii Beara Gryllsa. Warto wspomnieć, że autor specjalizuje się w tej tematyce, więc wydarzenia były opisane bardzo naturalnie i z dużą dokładnością. Tym razem przenosimy się do Afryki, gdzie szukamy kłusowników i rodziny Willa. Temat kłusownictwa...

MoznaPrzeczytac | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Druga część przygód Willa Jaegera, w porównaniu do pierwszego tomu (Lot widmo) jest bardziej tajemnicza i nieprzewidywalna niż można było się spodziewać. Tajemnicza nazistowska organizacja którą poznaliśmy w pierwszej części wraca ze zdwojoną siłą, uzbrojona w jeszcze bardziej śmiercionośne metody walki ze swoimi przeciwnikami. Tym razem jednak stawka jest o wiele wyższa, bo chodzi o losy całej ludzkości.

Pełna recenzja książki na stronie:

DontFreakOut_PL | 2016-12-29
Przeczytana: 20 września 2016

W dniu 15 września 2016 roku nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka pt. „Płonące anioły” autorstwa Beara Gryllsa. Nowa książka słynnego podróżnika, alpinisty i popularyzatora sztuki przetrwania Beara Gryllsa to kontynuacja losów znanego z pierwszej części pt. „Lot widmo” Willa Jaegera walczącego o przetrwanie ludzkości przeciw żądnym władzy nad światem nazistom.

Pełna recenzja dostępna pod adresem: http://www.nowastrategia.org.pl/bear-grylls-plonace-anioly-recenzja/

Mateusz Olejniczak | 2017-11-21
Przeczytana: 29 listopada 2017