Zdrowe koktajle

Wydawnictwo: Edipresse
SeVIIen

100 przepisów dla niej, dla niego, dla całej rodziny! Przepisy na koktajle śniadaniowe, przekąski ( idealne na drugie śniadanie lub podwieczorek), health&beauty, a także dla panów. Nasze codzienne posiłki powinny bazować na warzywach i owocach, które są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, antyoksydantów, jak również wody. Ich zalety można wymieniać bez końca. Koktajle to...

100 przepisów dla niej, dla niego, dla całej rodziny!

Nasze codzienne posiłki powinny bazować na warzywach i owocach, które są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, antyoksydantów, jak również wody. Ich zalety można wymieniać bez końca. Koktajle to bomba witaminowa i zarazem pyszne orzeźwienie, również w ciągu dnia.

Komponujcie koktajle stosownie do Waszych potrzeb, smaków i godzin posiłków. Książka dostarczy Wam mnóstwa cennych inspiracji, jak dzięki świeżym składnikom zachować najwięcej ich wartości odżywczej.

Zmiksujmy razem coś pysznego!

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

CuriousSoul | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Świetna pozycja dla miłośników zdrowych owocowo-warzywnych koktajli!
Wiele nowych pomysłów, które pomogą urozmaicić codzienną dietę.
Proste i nieskomplikowane przepisy opierające się na łatwo dostępnych produktach.
Krótkie i rzeczowe opisy.
Przy każdym przepisie pomocne tipy.
Krótko, zwięźle i na temat.
Fajnie ją mieć pod ręką w kuchni.

Bardzo polecam!

Monka | 2017-06-03
Przeczytana: 28 maja 2017

Nasze codzienne posiłki powinny zawierać mnóstwo warzyw i owoców. Są one bowiem źródłem zarówno witamin, składników mineralnych, błonnika, jak i wody. O ich zaletach można pisać bez końca. Są zdrowe i pyszne :-) Bardzo lubię koktajle, ale raczej jako drugie śniadanie lub przekąskę do kawy. Taka bomba witaminowa w ciągu dnia pobudza i orzeźwia. Komponując koktajle można bawić się bez końca, warto jednak mieć pod ręką jakąś bazę, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy koktajlową przygodę ;-) Zdrowe koktajle zawierają mnóstwo inspirujących przepisów. Nie jest to książka odkrywcza, ale za to pięknie wydana i niezwykle parataktyczna. Na pewno będzie ozdobą każdej kuchennej półki :-) Przepisy w niej zawarte są proste i skomponowane z produktów, które z łatwością odnajdziemy w każdym sklepie. Kolorowe zdjęcia zachęcają nas do wypróbowania ich wszystkich :-) Mnie bardzo smakował koktajl wiśniowy :-) Jest naprawdę bardzo dobry. Nawet moja A. była nim zachwycona :-) Jeśli ktoś ma sentyment do Ewy...

Katarzyna | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

„... Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo ...”

Perfekcyjny wygląd, idealna dieta i odpowiednie odżywianie, to podstawa dla Ewy Chodakowskiej. Podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki trenerka fitness udzielała wywiadów, odpowiadała na pytania czytelników i podpisywała swoją najnowszą książkę.

Zdrowe koktajle, to sto przepisów dla kobiety, mężczyzny, oraz całej rodziny. Każdy, znajdzie coś dla siebie. Składniki stanowią owoce i warzywa. Według Pani Ewy, koktajle są idealnym rozwiązaniem dla zabieganych, dzieci, kobiet i mężczyzn, oraz kobiet w ciąży.

Ewa Chodakowska jest również coachem. Zwolenniczka holistycznego podejścia do aktywności fizycznej, przeciwniczka drakońskich diet, oraz obsesyjnej kontroli wagi. Oprócz jej inspiracji w książce, znajdziecie wskazówki od jej męża – Lefterisa Kavoukisa, oraz Marty Kielak, dietetyka klinicznego. Pani Marta, należy do zespołu Ewy Chodakowskiej – Be Active Team.

Nie bez znaczenia, są też urządzenia, za pomocą...

Lisokot | 2018-04-19
Przeczytana: kwiecień 2018

Ojej, przyznaję. Pochopnie oceniłam tą publikacje, po okładce, powiedzmy. Po przyjrzeniu się bliżej okazuje się, że książka jest napisana w bardzo przemyślany sposób a przepisy nie są zbyt skomplikowane i skomponowane raczej z produktów, które spokojnie nabędziemy.
Każdy przepis zaopatrzony jest w opis ilości kalorii, dokładne proporcje produktów, zarówno "na oko" jak i w gramach,jak również wyszczególnione ilości substancji odżywczych (białko,tłuszcze, węglowodany,błonnik). Na dokładkę kilka informacji o głównych produktach i praktyczne rady.
Jestem na tak.

Przemek | 2018-04-24

Dlaczego moja ocena jest najwyższa?
Pomimo iż jest to "zwykły" poradnik jak zrobić sobie koktajl to spełnia on wszystkie moje oczekiwania. Zanim zakupiłem ten poradnik poznałem wiele innych i tylko w tym znalazłem tak smaczne i łatwe a nade wszystko zdrowe koktajle, podzielone w ciekawych rozdziałach. Bardzo przydatne są informacje na temat kaloryczności. Ogólnie super

Iliana | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Sezon wiosenno – letni jest doskonałym czasem, by komponować sobie posiłki wedle własnego gustu i smaku z tego, co często potrafimy wyhodować na swoich zagonkach ogrodowych. A do sporządzania koktajli można, jak się okazuje wybierać zarówno owoce oraz połączenie owoców z warzywami. O ile może się to wydawać całkiem proste i jakby oczywiste, o tyle stopień trudności polega na tym, że nie wszystko ze wszystkim można połączyć, ze względów czysto zdrowotnych, bo jak wiadomo, niektóre składniki mogą wydzielać różne niekorzystne dla naszego organizmu związki.

„Zdrowe koktajle” są ciekawą pozycją i propozycją, bo zawiera sto przeróżnych przepisów na każdą porę dnia, ale też odpowiednie dla panów, czy osób bardzo aktywnych fizycznie. Poza tym, przy każdym przepisie znajdują się znaki graficzne, odpowiednio przypisane potrzebom każdego czytelnika. Są to przepisy bez mleka, bez glutenu, tzw. superfoods, czy specjalne po treningu, uzupełniające białka, węglowodany i składniki mineralne w...

IczerwoneSzpilki | 2017-11-07
Przeczytana: 31 maja 2017

Aktywne, pełne energii, szczupłe, zadbane czyż nie takie byśmy chciały być? Z Ewą Chodakowska wszystko jest możliwe i wszystko możemy zmienić. Złe nawyki zastąpić dobrymi, śmieciowe jedzenia zastąpić zdrowym i sezonowym, a do tego odrobina ruchu nikomu nie zaszkodzi. W tan sposób powstaje motywujący pan na lato. Tylko jak zacząć? Otóż z książką "Zdrowe koktajle" otworzą Ci się oczy.

Książka dzieli się na:
- śniadania
- przekąski
- health-beauty
- dla panów

Nasze codzienne posiłki powinny bazować na warzywach i owocach, które są źródłem wielu witamin, błonnika, składników mineralnych, antyoksydantów, wody. Można by wymieniać bez końca, jak pisze autor. Czy jednak nie za często zapominamy o warzywach w naszych posiłkach?

Zasada, którą powinniśmy się kierować wg książki brzmi :smacznie, zdrowo, kolorowo

Na tę zapominalskość mam rozwiązanie. Kolorowe, smaczne i obłędnie zdrowe koktajle, no bo kto nie lubi? Praca, dom, dzieci, inne obowiązki dnia codziennego pochłaniają nam czas i...

Olimpia | 2018-10-17
Sylwia | 2018-10-14