Mirror, Mirror

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Wydawnictwo: Jaguar
Mirror, Mirror
Kaktusik

Przyjaźń. Zdrada. Ofiara. Tajemnica. Cara Delevingne stworzyła thriller doskonały. Red, Leo, Rose i Naomi to czwórka młodych przyjaciół. Są inni od pozostałych rówieśników, są odmieńcami. Nie wiedzą, kim są i kim chcą być. Zbliża ich muzyka. Wspólnie zakładają kapelę Mirror, Mirror. Ale nie nacieszą się długo wspólną pasją... Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. Pozostając w...

Naomi zostaje wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. Pozostając w śpiączce, walczy o życie. Policja twierdzi, że była to nieudana próba samobójcza. Ale jej przyjaciele wcale nie są tego pewni. Każde inaczej reaguje na dramatyczne wydarzenia – Rose zaczyna imprezować jak szalona, Leo wpada w depresję, a Red postanawia samodzielnie odkryć prawdę. Czy Naomi się obudzi? Co zaprowadziło ją na granicę życia i śmierci? A może pytanie powinno brzmieć: kto?

Odpowiedzi na pytania nie przyniosą niczego dobrego. Na jaw wyjdą najmroczniejsze tajemnice. Nic już nie będzie takie samo. Rozbitego lustra nie da się przecież skleić.

Cara Delevingne to aktorka i modelka znana m.in. z ról w filmach „Papierowe miasta”, „Legion samobójców” oraz „Valerian i miasto tysiąca planet”. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 40 milionów osób. Jest bisekusalna (z czym się nie kryje), walczy o prawa zwierząt, nagłaśnia problem depresji, na którą sama chorowała.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/mirror-mirror/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/mirror-mirror/

Aneta Wiola | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

„Każesz mi się uśmiechać, nawet gdy czuję smak krwi,
A ból, który mi zadajesz, nazywasz znakiem miłości.
Twój zimny głos wśród cieni.
Tu nie ma nic, tylko ból i cierpienie”.

Naomi Demir uciekła z domu. Znaleziono ją, walczy o życie. Inni mówią, że u niej to normalne, przecież to nie pierwszy raz, kiedy ta dziewczyna uciekła, ale jej przyjaciele są przekonani, że za tym kryje się coś więcej.
Red, zmaga się z matką alkoholiczką i ojcem, którego wiecznie nie ma. Rose, dziewczyna na pozór bardzo śmiała, ale skrywa jakiś sekret z przeszłości. Leo, nie mogący uwolnić się od swojego starszego brata, który chce go wciągnąć w brudne, uliczne porachunki.
Cała trójka wraz z Naomi tworzą zespół o nazwie Mirror, Mirror. Są przyjaciółmi, którzy zdaje się, że wiedzą o sobie wszystko. No właśnie, na pewno wszystko?

„Od radości do rozpaczy w ciągu ułamka sekundy. Znowu widzę jej twarz i zastanawiam się jak to możliwe odzyskać kogoś i w tej samej chwili stracić”.

Byłam pełna obaw co do tej...

Lagged | 2018-01-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Zdarzyło się wam czekać na jakąś rzecz bardzo długo, a kiedy już ją dostaliście w swoje ręce nie okazała się ona tym czego się spodziewaliście? Czekałam aby przeczytać "Mirror, Mirror" od kiedy Cara poinformowała świat, że wyda swoją książkę. Z racji tego, że obserwuję to co robi - a robi ostatnio wiele - chciałam dorwać swój egzemplarz jak najwcześniej i go ocenić. Czy ta powieść wypadła wysoko w mojej ocenie?

Historia opowiada o członkach szkolnego zespołu Mirror, Mirror. Po zaginięciu jednej członkini i jej niespodziewanym odnalezieniu kilka tygodni później zamiast odpowiedzi pozostali członkowie mają coraz to więcej pytań. Ta która mogłaby im na nie odpowiedzieć leży w śpiączce...

Spotkanie z tą książką można krótko określić jako dziwne. Nie było ono dziwne w negatywnym kontekście, jednak waham się aby określić ja jednoznacznie jako pozytywne. Jednak przechodząc do rzeczy:

Fabuła powieści jest pełna wątków, które łączą się z sobą w...

WielkaRecka | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

LUSTERECZKO, LUSTERECZKO POWIEDZ MI, KIM JEST OSOBA PATRZĄCA NA CIEBIE??

Te zdanie idealnie wpasowuje się w klimat tejże powieści. Książka bowiem porusza bardzo współczesne problemy młodzieży z jakimi borykają się na codzień. Poszukiwanie własnego ja, wyobcowanie, samotność czy radzenie sobie z utratą najbliższych to tylko nieliczne z nich. Czwórka bohaterów o których opowiada ta historia mają różne problemy z którymi muszą walczyć sami na swój sposób. Do tego wszystkiego zniknięcie Naomi wywraca do góry nogami świat Leo, Reda i Rose. Sprawia, że na światło dzienne zaczynają wychodzić brudy, które tak skrzętnie ukrywali w zakamarkach swoich umysłów.

Fabuła więc szybko wciąga czytelnika do swego świata. Razem z bohaterami staramy się odkryć prawdę o tym co tak naprawdę spotkało Naomi. Historia ta więc przenosi nas raz do przeszłości, raz do teraźniejszości, by czytelnik miał pełen obraz tego kim była a przede wszystkim jaka była Naomi i jej przyjaciele?

Język w tej powieści jest...

Julia | 2018-01-21
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Uwielbiam to szerokie pojmowanie thrillerów... Wystarczy, że bohater przetnie palec kartką i już - skoro pojawia się krew, bam, klasyfikujemy tytuł jako thriller.

"Mirror, Mirror" do wspomnianego gatunku daleko, więc nie warto oceniać go pod tym kątem, ale jako powieść młodzieżowa - no, w tej kategorii wypada całkiem nieźle.

Literacki eksperyment brytyjskiej modelki i aktorki opowiada o problemach grupki nastolatków. Cara Delevingne skumulowała w życiu tych paru postaci wszystkie możliwe patologie - alkoholizm, przemoc, konflikt z prawem, zdradę, molestowanie seksualne, nietolerancję, odtrącenie, zaniedbanie, szykanowanie w internecie... uf, a nie jestem chyba nawet w połowie wyliczania...! Dorzuciła do tego rajcujący motyw szkolnego zespołu i tajemnicze zniknięcie jednej z zaangażowanych w niego uczennic, które staje początkiem prowadzonego na własną rękę śledztwa. Trochę tego dużo, ale fabularnie "trzyma się kupy" i nie pozwala oderwać od lektury.

"Mirror, Mirror"...

Monika | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Tak dużo wątków...moze przeszkadzać Jednak czy nie takie jest życie? Kłopoty walą drzwiami i oknami aż człowiek zniknie pęknie pod ich naporem? A do tego gdy jesteś młodym człowiekiem wkraczasz W z dorosłość szukasz swej tożsamości czy nie tak jest że twoje drogi się gmatwaja i nie wiesz sam do końca kim jesteś I czego pragniesz...Popelniasz gafy ale wciąż w środku rozpaczliwie pragniesz miłości akceptacji i zrozumienia od najbliższych. Tak jak Red zagubiona pośród godzin istnienia z przyjaciółmi a jednak samotna bojąc się potrącenia napietnowania...ale los nie zna litości rzuca ją w głąb rozpaczy targa groźbą utraty przyjaciółki rozpadu własnej rodziny chwiejacej się w posadach lęku o to co stanie się z przyjacielem którego brutalny brat pozbawia prawa głosu i do tego wszystkiego znika Naomi jedną z niewielu osób rozumiejących Red. Jaki będzie finał tego nie zdradzę Po lekturze opinii na forach podchodziłem do tej powieści i jej autorek najezona jak jezozwierz;) Zupełnie...

książek: 1939
Sherry | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

TRUDNO JEST BYĆ NASTOLATKIEM

Kiedy najlepsza przyjaciółka znika bez śladu, a wszyscy są przekonani, że to jedynie młodzieńczy wyskok, nic poza tym, świat młodego człowieka może zadrżeć w posadach. Nastoletni Red, Rose i Leo, próbują poskładać to co zostało z ich normalności, w świecie zdominowanym przez przypuszczenia, kłamstwa i nieporozumienia. Wszystko przybiera niebezpieczny obrót wraz z odnalezieniem ich przyjaciółki w stanie każącym przypuszczać, że za sprawą jej zniknięcia kryło się zdecydowanie coś więcej, niż mówi im policja. Jak odnajdą się w nowej sytuacji? I czy uda im się odkryć prawdę, zanim kompletnie zatracą ocalałe kawałeczki siebie?

Dwudziestokilkuletnia modelka i aktorka Cara Delevingne przy współpracy z brytyjską autorką Rowan Coleman, podjęła się stworzenia książki young adult, łączącej elementy powieści młodzieżowej i thrillera. Jako że Cara jest osobą, ściśle powiązaną z social mediami, w projekt włączyła wykorzystanie ich, do rozwijania historii i...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-10-27
Przeczytana: 25 października 2017

Cara Delevigne – aktorka i top modelka, kobieta niezwykła spróbowała swoich sił jako pisarka oddając w ręce czytelników interesującą powieść o intrygującym tytule „Mirror, Mirror”. Ten udany debiut autorski napisany we współpracy z Rowan Coleman to poruszająca historia, która zapada głęboko w pamięć. Pomimo, że została skierowana głównie do młodzieży, starsi czytelnicy również znajdą w niej wartościowe treści.

Opowiadając historię przyjaźni czwórki nastolatków, członków zespołu muzycznego Mirror Mirror autorka poświęciła wiele miejsca na ukazanie ich życia i trudnych problemów egzystencjalnych. Wyobcowanie, brak akceptacji, poszukiwanie własnej tożsamości, brak wsparcia od najbliższych – z tymi wszystkimi trudnościami muszą mierzyć się na co dzień Red, Leo, Rose i Naomi. Koncerty, pisanie tekstów i muzyki oraz wspólna pasja stały się istotą ich życia i zaowocowały niezwykłą przyjaźnią. Kiedy Naomi znika, a niedługo potem zostaje odnaleziona ledwie żywa w wodach Tamizy, życie...

Keenyah | 2017-12-26
Przeczytana: 2017 rok

Po pierwszych trzech rozdziałach miałam ochotę rzucić tym tytułem i więcej się tego nie tykać. Co najlepsze, jest to książka z działu "dla dzieci" w mojej bibliotece... Już wyjaśniam co mnie tak bardzo zbulwersowało: w pierwszych trzech rozdziałach naczytałam się tylu przekleństw, że bałam się co będzie do samego końca. Serio? Nie można pokazać zbuntowanej młodzieży bez nadmiernego rzucania mięsem? Być może już jestem za stara, mało wyrozumiała co do dzisiejszej młodzieży - ale mnie to mocno zniechęcało. Niestety uparta ze mnie bestia i doczytałam to dzieło do końca - i dobrze, bo wyrobiłabym sobie błędną opinię po paru kartkach.

Zaczęło się słabo, ale za to finał był ciekawy (dla niektórych pewnie dość banalny), osobiście nie mogłam się doczekać ukarania winnego.
Postacie mocne (czasami zbyt wulgarne jak dla mnie), ciekawy pomysł na fabułę i dość ciekawy debiut sławnej modelki.

Polecam

Justyna | 2018-01-28
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Bardzo dobry debiut! Na początku wszystko wydaje się zbyt pogmatwane i poplątane. Nie można połapać się o co może chodzić. Ale w miarę zagłębiania się w fabułę wszystkie puzzle wskakują na swoje miejsce i intryga robi się coraz bardziej oczywista. Powiedziałabym, że zbyt oczywista. Wszystkie klocki poukładałam dużo wcześniej, za wcześnie. Książka mnie nie zaskoczyła, ale mimo tego zachwyciła. Aktorka i wzięta modelka napisała bardzo dobry thriller młodzieżowy. Który doceni, nie jeden dorosły czytelnik. Mirror Mirror to nie tylko thriller, to bardzo dobra powieść pokazująca zmagania nastolatków ze swoją tożsamością. Ciężką próbą akceptacji swojego odbicia w lustrze i tego co siedzi głęboko w nas.

Wątek główny to tajemnicze zniknięcie i jeszcze bardziej zaskakujące odnalezienie Naomi, jednej z czwórki przyjaciół i założycieli młodzieżowej kapeli Mirror Mirror. Każdy z nich jest inny. Leo zmaga się z presją otoczenie i walczy z utartymi schematami. Rose na zewnątrz przebojowa, pewna...

Ilość stron: 400
To pierwsza książka tych autorek jaką przeczytałam. Cara Delevingne jest mi znana od dawna. Widziałam zdjęcia tej aktorki i modelki w gazetach oraz internecie. Natomiast o drugiej autorce nie słyszałam.
„Mirror, mirror” to nazwa zespołu, który założyło czterech głównych bohaterów: dwie dziewczyny i dwóch chłopaków – Red, Leo, Rose, Naomi. Są oni nastolatkami, którzy przeżywają różne przygody. Ich zespół ma wielu fanów oraz wyświetleń piosenek w sieci. Pewnego dnia Naomi zaginęła. Po jakimś czasie została znaleziona nad rzeką. Trafia do szpitala w stanie śpiączki. Nie wiadomo czy się obudzi. Tego dowiecie się czytając. Pojawia się różne tropy jak w kryminałach. Zakończenie bardzo zaskakuje.
Na pewno przeczytam coś jeszcze autorstwa Rowan Coleman i Cary Delevingne jeśli zaciekawi mnie opis na okładce.
„Mirror, mirror” to świetna powieść, która polecam każdemu kto lubi dobre kryminały, thrillery, dobre lektury.