Szczęśliwy dom złamanych serc

The Happy Home for Broken Hearts
literatura piękna
978-83-63014-08-7
Alicja Skarbińska-Zielińska

Zwykłe "czytadełko" bez fajerwerków. Na okładce możemy przeczytać, że jest to "powieść do śmiechu i do łez". Ani się nie uśmiałam, ani też wielce wzruszyłam. Kompletnie ta książka do mnie nie przemówiła, właściwie to ją zmęczyłam i odetchnęłam z ulgą, kiedy się skończyła.

Ellen, teraz młoda wdowa i matka jedenastolatka, musi nauczyć sobie dawać radę bez męża. Codziennie wciąż na nowo. Na dodatek, przez to, że ubezpieczyciel nie wypłacił im odszkodowania, są bez grosza. Bohaterce nie pozostaje nic innego, jak zrobić coś dla siebie, swojej rodziny, znaleźć sposób na rozwiązywanie problemów, musi wyjść z kokonu, w którym trwała do tej pory....

książka obyczajowa, idealna na letnie dni.
Zrządzenie losu zmusza bohaterkę do trudnych wyborów, musi im sprostać aby być sobą.

Uśmiałam się do łez, relaksująca literatura wątki ciekawe, a fabuła doskonała znakomita, urocza i ciepła powieść oderwałam się od wszystkiego pochłaniając tą książkę pod kocem z kubkiem aromatycznej herbaty ogólnie fajnie się czytało!!! Takie babskie czytadło!!!

Harleqiun w wersji desire.
Koszmar. Bywało jednak gorzej.

Całkiem sympatyczna książka o: poszukiwaniu prawdy o sobie, seksualności, dorastaniu, małżeństwie, miłości, relacjach siostrzanych, szukaniu przyjaciół, fobii niepozwalającej wyjść za próg swego domu, tym, że dzieci bywają mądrzejsze od rodziców, zachowaniu typowych "samców" i wielu jeszcze rzeczach... Niby prosta forma, bez wartkiej akcji, ale jednak wciągająca i...

Szybko się czyta i bywają śmieszne momenty.
A poza tym nudna, cukierkowa opowieść. Fabułę przewidziałam już od pierwszych stron, zero zaskoczenia.
Dodatkowo, główna bohaterka, Ellen, działała mi na nerwy, zwłaszcza jej brak zaradności życiowej i ograniczony punkt widzenia na swojego "idealnego" zmarłego męża.

http://miejskalegenda.blogspot.com/2013/08/szczesliwy-dom-zamanych-serc.html Tytuł być może nie jest zachęcający, ponieważ kojarzy się niezbyt ambitną telenowelą, zapewniam jednak, że nie oddaje on dostatecznie walorów książki. Słusznie nawiązuje jednak do domu, jako najważniejszej sceny rozgrywających się wydarzeń. Tytułowy dom stoi na przedmieściach Londynu, ma wspaniałą...

Całkiem ciekawa

Bardzo ciepła opowieść o ludzkich emocjach, trudnych relacjach między siostrami. Przyjemnie się czyta, jest zabawnie i nastrojowo.

• 2013
  • 2012