Mirror, Mirror

Jaguar
2017-10-11
2017-10-11
Zuzanna Byczek
debiut literacki literatura angielska manipulacja poszukiwanie prawdy problemy młodzieży przestępstwo przyjaźń śledztwo ucieczka od życia zabójstwo zdrada

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ciekawie poprowadzona akcja, w której grupa nastolatków próbuje rozwiązać tajemniczą sprawę przyjaciółki. Doprowadzi to do niespodziewanych skutków.
Nagły zwrot akcji w połowie książki wyjaśnia miejscami dziwną formę pisania.

Nagły zwrot akcji w połowie książki wyjaśnia miejscami dziwną formę pisania.

Opowieść o współczesnych nastolatkach. Z dużą ilością problemów. Trochę dziwiło, że okazali się sprytniejsi niż policja.

Czytam sporo kryminałów więc sprawcy się domyśliłam, chociaż nie okoliczności. I plot twist z Red mocno mnie zaskoczył za co dodatkowy punk. Ogólnie książka jest momentami nudna, monetami ciekawa. Najbardziej wciąga pod koniec. Czasami wkurzy, czasami wzruszy. Porusza sporo rodzinnych problemów. Jest ok.
Fajnie że dobrze się skoczyła, polubiłam tę paczkę dzieciaków :)

Fajnie że dobrze się skoczyła, polubiłam tę paczkę dzieciaków :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nazwisko autorki napisanie większą czcionką, niż sam tytuł?
To zwiastuje problemy. Czy słusznie? Zapraszam na moją opinię o mirror, mirror! Nie chcę zdradzać za dużo z fabuły także opis możecie przeczytać w którejś z księgarni internetowej.
O autorce, przed przeczytaniem, nie słyszałam wcale.
Nie miałam, więc większych wymagań co do książki.
„Mirror, mirror” wywołało u mnie dużo sprzecznych emocji.
Z jednej strony miało plusy, a z drugiej sporo minusów.
Poruszane jest tutaj wiele problemów współczesnych nastolatków. Wykluczenie, pijaństwo, patologia w rodzinie…
Warte wspomnienia jest też, że główna bohaterka reprezentuje LGBT.
O książce mówi się, mówiło, że jest to thriller. Ja stanowczo się z tym nie zgadzam. Dla mnie była to młodzieżówka, ewentualnie thriller młodzieżowy. Tak też powinno się o tym mówić. Mamy tutaj szalejące hormony, problemy życia nastoletniego bohaterów, nad którymi pochyla się autorka. „Thriller”, jeśli tu jest, jest drugoplanowy.
Czytając, nie czułam żadnego napięcia. Tytuł ten nie wzbudził we mnie emocji. Nawet samo zakończenie było przewidywalne.
Było tutaj też strasznie dużo wulgaryzmów. Praktycznie na każdej stronie. Jestem z osób którym to przeszkadza. Więc było to dla mnie sporym minusem.
Myślę, że historia mogłaby być o wiele bardziej interesujca, ciekawsza gdyby wzbogacono ją o rozdziały z innych perspektyw niż głównej bohaterki, Red.
Przechodząc do sedna- książka mnie nie zachwyciła, ale zła też nie była.
moja ocena- 5/10 ⭐

Nazwisko autorki napisanie większą czcionką, niż sam tytuł?
O autorce, przed przeczytaniem, nie słyszałam wcale.
Nie miałam, więc większych wymagań co do książki.
„Mirror, mirror” wywołało u mnie...

Nawet nie wiem co napisać. Już wiem, że najgorsza książka 2022 (przynajmniej tam trafi). Zamysł na książkę super. Mamy wątek kryminalny, wątek homoseksualny, młodzież itp. Niestety ile wulgaryzmu jest w tej książce to już musiałam się męczyć, żeby ją dokończyć. Bardzo długo czekała na przeczytanie i w końcu mówię, że muszę, ale to była zła decyzja ... i idzie dalej w świat ... może komuś się spodoba.

Dało się wyczuć charakter głównej bohaterki, reszta trochę gorzej. Ogólnie książka była spoko

Thriller doskonały? Nie użyłabym na temat "Mirror, Mirror" żadnego z tych określeń, bo ani to thriller, ani pozycja doskonała.
Nie będę udawać, że nie sięgnęłam po książkę zaintrygowana nazwiskiem Delevinge, ale mimo wszystko spodziewałam się dostać coś lepszego. Tak naprawdę zainteresowała mnie głównie tajemnica tatuażu i to było lekkim zdziwieniem, jednak całość historii jest dość oczywista. Pozostałe tematy poruszone przez autorki nie były niczym czego nie znałabym z innych historii. Trudno jest mi więc określić "Mirror, Mirror" jako thriller, ale jeśli miałabym go tak oceniać to byłabym bardziej rozczarowana.
Liczne wulgaryzmy bardzo przeszkadzały mi w odbiorze. Nie neguje całkowicie używania pewnych słów w książkach, jednak nie przeszkadza mi to gdy widzę w tym jakiś cel - podkreślenie jakiejś wypowiedzi, wzmocnienie emocji, które towarzyszą postaciom. Jednak gdy są stosowane jak przecinki to bardzo mi to przeszkadza. Ogólnie książka jest lekka, napisana dość prostym językiem i czyta się ją niezwykle szybko, mimo to uważam, że cała historia jest mocno średnia.

Do "Mirror, Mirror" podeszłam bez większych oczekiwań i może to dobrze, bo nie rozczarowałam się za bardzo. Tak prawdę mówiąc to już powoli zaczynam zapominać o tej książce, więc raczej nie pozostanie długo w mojej pamięci.

"Mirror, Mirror" to zaskakująca dobra książka. Na pewno jest przewidywalna, jeśli chodzi o główną tajemnicę, bo już na samym wstępie można się domyślić, kto za tym wszystkim stoi. Jednakże ma także do zaoferowania wiele niespodzianek, które sprawiły, że totalnie opadła mi szczęka. Sprawa tłumaczenia z języka angielskiego na pewno w większej mierze wszystko skomplikowała. Tak czy tak, zostałam z jednym wielkim "WOW, co tu się zadziało?".

Może sama sprawa rozwiązania tajemnicy jest nieco naciągana, ale z całą pewnością interesująca. Jednak to nie zagadka stanowiła o największych walorach książki, tylko wykreowane postaci oraz ich problemy. Obyczajowy wymiar powieści sprawiał, że historia stawała się emocjonująca i pociągająca. Każdy członek Mirror Mirror jest inny i każdy z nich musi zmierzyć się ze swoimi problemami, które mogłyby przerosnąć niejednego nastolatka. To było przykre, przez co młodzi ludzie muszą przechodzić. Bo trzeba przyznać autorkom, że ich trudności zostały przedstawione bardzo realistycznie.
Do tego dochodzą wszelkie relacje między postaciami, które wypadły bardzo naturalnie. Bardzo mi się to wszystko podobało i z ogromną przyjemnością zagłębiałam się w tych więziach międzyludzkich.

Nie mogę jednak nie śmiać się, kiedy patrzę na tę okładkę. Wielką czcionką imię i nazwisko JEDNEJ autorki, która słynie z modelingu i aktorstwa. Z kolei sam tytuł schodzi na dalszy plan. Rozumiem marketing, ale to jest wręcz komiczne. Szkoda, że dobra książka musi się wybijać tylko na znanym nazwisku.

Znów literatura młodzieżowa dla dorosłych 😁 ciężki temat okresu dojrzewania, poszukiwania siebie i chęci bycia kochanym i najważniejszym.. O przyjaźni, która pomaga przeżyć ten ciężki czas.. No i o dorosłych, którzy wykorzystują naiwność młodych ludzi...
Książka na jeden dzień, ale polecamy, kilka łez się nawet uronilo 🙊

Książka na jeden dzień, ale polecamy, kilka łez się nawet uronilo 🙊

Po „Mirror Mirror” głównie sięgnęłam przez nazwisko modelki. Moi zdaniem książka napisana jest trochę infantylnie, zdecydowanie nie jest to thriller. Rażą mnie liczne przekleństwa, które można było ograniczyć. Plot twist z Red mnie zaskoczył, a rozwiązania zagadki się nie spodziewałam, jednak nie jestem szczególnie usatysfakcjonowana tą książką. Czyta się ją łatwo i szybko, mimo to do jakieś 250! strony mało co się działo, a ja się nudziłamt, dopiero potem zaczyna się robić ciekawsza. Tematem książki jest dorastanie oraz problemy młodzieży. Jest on bardzo ważny i cieszę się, że został przedstawiony.