Fantastic Beasts and Where to Find Them Illustrated Edition

Seria: Bloomsbury''s Harry Potter: 20th Anniversary Editions
harry potter,
angielski
Abiernat

Prepare to be dazzled by the wild wonders of the wizarding world in this sumptuously illustrated full-colour edition of Fantastic Beasts and Where to Find Them, written by J.K. Rowling (writing as Magizoologist Newt Scamander), illustrated by Olivia Lomenech Gill. This glorious new edition of Newt Scamander’s Fantastic Beasts and Where to Find Them (considered a classic throughout the...

This glorious new edition of Newt Scamander’s Fantastic Beasts and Where to Find Them (considered a classic throughout the wizarding world) features an extraordinary array of magical creatures, from Acromantula to Yeti via ten different breeds of dragon – all beautifully illustrated in full colour by the brilliantly inventive, Greenaway Medal shortlisted Olivia Lomenech Gill.

Famed Magizoologist Newt Scamander’s years of adventure and exploration have yielded a work of unparalleled importance, admired by scholars, devoured by young witches and wizards, and even made available to Muggles in the early years of this century. With this dazzling illustrated edition, readers can explore the magical fauna of five continents from the comfort of their own armchairs. Fantastic Beasts and Where to Find Them is essential reading at Hogwarts.

This new edition features the fully updated 2017 text – which includes new profiles of six magnificent beasts that inhabit North America and a new foreword by J.K. Rowling, writing as Newt Scamander.

źródło opisu: https://harrypotter.bloomsbury.com/uk/fantastic-be...(?)

źródło okładki: https://harrypotter.bloomsbury.com/uk/fantastic-be...»

denudatio_pulpae | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Od dziecka bardzo lubię zwierzęta, myślę, że polubiłabym też te fantastyczne. No może poza kilkoma wyjątkami, taka śmierciotula na przykład nie wydaje się być zbyt sympatyczna. Albo mantykora, od razu wiadomo, że nie będzie się chciała zaprzyjaźnić, prawie jak mój Kot u weterynarza ;)

Książka "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ma wielką wadę - jest za krótka. Dobra, obrazków też mogłoby być więcej :) Ale poza tym to bardzo miły spis dziwnych i magicznych stworzeń. Poza samym opisem gatunkowym zapoznamy się z klasyfikacją Ministerstwa Magii dotyczącą zagrożenia, jakie owe zwierzątka mogą stanowić dla ludzi czy sprawą ochrony tych stworzeń przed mugolami. Ochrona ta zazwyczaj działa sprawnie, ale czasami nie do końca się sprawdza. Na pewno słyszeliście o Nessie, rzekomym potworze zamieszkującym jezioro Loch Ness. Podejrzenia padły na plezjozaura, fokę czy nawet jesiotra, a to zwykła kelpia.

Szkoda, że nie wyciśnięto więcej z tematu. Mnie zadowoliłby podręcznik o objętości...

ChicaDeAyer | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Miałam spore oczekiwania co do tego tytułu, pewnie nieco rozdmuchane przez to, że obecnie trzeba nieźle się nagimnastykować by nabyć tę książeczkę, a przy okazji także słono przepłacić. Niestety, jestem skłonna zaryzykować twierdzenie, że niektórzy z zapalonych potteromaniaków włożyli większy wysiłek w polowanie na „Fantastyczne zwierzęta” niż autorka w proces twórczy. Gorzkie.

Miałam zupełnie inne wyobrażenie co do tej pozycji – sam pomysł stylizowania książki na podręcznik znany z kart sagi o Małym Czarodzieju wydał mi się strzałem w dziesiątkę, ale jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Gdyby mugolski Internet dotarł do Hogwartu, Harry i spółka więcej informacji na temat niezwykłych stworzeń nabyliby z Wikipedii niźli tego opracowania. Rowling ograniczyła się do krótkich, suchych definicji, zawierających elementarne informacje, więc walor poznawczy tej książki oceniam na mierny. Zarzuty mam także co do kompleksowości i kompletności, zaś sama obszerność nasuwa...

MarCyśka | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Tę książeczkę nabyłam już jakieś 4 lata temu. Miałam szczęście bo kupiłam ją razem z "Quidditch przez wieki" za jedynie 15 złotych razem! Kiedy zauważyłam jakie ceny teraz przysługują jednej z tych książek, aż mnie zamurowało :O
Z racji tego, iż teraz do kin trafia film o Newcie Scamanderze musiałam sobie odświeżyć treść tego podręcznika.
Jest to naprawdę fajny dodatek. Przedmowa Albusa Dumbledore'a i dopiski Harry'ego i jego przyjaciół są świetne :D Jak to z podręcznika na dany temat możemy się z niego wiele dowiedzieć o magicznych stworzeniach. Polecam tą książkę każdemu fanowi magicznego świata Pottera.
"DRACO DORMIENS NUNQUAM TITILLANDUS" ;)

Cóż można najlepszego powiedzieć o Fantastycznych zwierzętach? Najprawdziwsze będzie napisać, że wydanie książki jest bardzo ładne. Cudna okładka i ilustracje. A zawartość to już jak kto lubi. Dla wielkich fanów gratka, ci co nie lubią, raczej nawet po to nie sięgną. A dla mnie osobiście, mimo iż świat Harrego Pottera uwielbiam, przeczytałam, zaliczyłam, a kiedy w atlasie zaczęła się litera „z” odetchnęłam z ulgą.

Kiedyś w dzieciństwie uwielbiałam przeglądać atlasy z różnymi zwierzętami, tutaj forma jest podobna. Magiczne zwierzątka od a do z, z opisem. Duży plus za wstęp, trochę historii świata czarodziejów nigdy nie zaszkodzi. Nie mówię, że reszta nie była interesująca. Były owszem zwierzęta, które mnie zaciekawiły, zwłaszcza kelpia oraz te bardziej groźne. O smokach było dużo, szkoda, że nudno. Część zwierząt była mi znana z Harrego, innych fantasy czy też gry HoMM, ale jednak wiele było nowości. Tu i ówdzie powieka mi się przymknęła, gdzieniegdzie następowało przebudzenie...

Urmurmina | 2015-05-16

Rewelacyjny dodatek dla każdego fana Harry'ego Pottera! Przedstawia siedemdziesiąt pięć gatunków fantastycznych zwierząt, które Joanne Kathleen Rowling - pod postacią magizoologa Newta Skamandera - przybliża czytelnikom. Przedmowa Albusa Dumbledore'a oraz wytłumaczenie, jak powstał aktualny podział magicznych istot, idealnie objaśnia mugolowi część struktury świata Chłopca, Który Przeżył. Niektóre opisy rodzajów zwierząt były świetne i aż chciałoby się spotkać takie stworzenia, a niektóre przyprawiały o lęk samą świadomością, że mogłyby istnieć. Bardzo mi się także podobał sposób poprowadzenia książki niczym autentycznego podręcznika szkolnego dla czarodziejów - wszystkie przypisy (które także pochwycił polski tłumacz) są tego dobrym potwierdzeniem. Aż chce się chodzić do takiej szkoły i uczyć się takich niesamowitych rzeczy!

Eleckra | 2018-02-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2018

"Fantastyczne zwierzęta..." to dodatek do serii o Harrym Potterze, wydany w celu wsparcia organizacji charytatywnych Lumos i Comic Relief.

Nie sądzę żeby Autorka poświęciła mu wiele czasu. Króciutka, pięknie wydana książeczka zawierająca opisy magicznych stworzeń, które możemy spotkać na kartach "Harrego Pottera". Przyjemne czytadełko o którym wiele nie można powiedzieć. Wypełnione angielskim humorem (nie lubię!), jak to Rowling ma w zwyczaju. Dla fanów serii miły dodatek, dla innych utwór bezwartościowy. Mi osobiście najbardziej podobał się wstęp- podczas czytania go poczułam charakterystyczną atmosferę przygód młodego czarodzieja. W końcu to podobno jego szkolny podręcznik!

Czyta się szybko i miło, nie obraziłabym się gdyby było dłuższe. Fanom serii polecam.

annaroza | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Jeden z podręczników dla uczniów Hogwartu.
Jeśli jesteś czarodziejem prawdopodobnie posiadasz w domu stare wydanie, a nowe zakupisz gdy tylko twój potomek dostanie list sowią pocztą. Chociaż możliwe, że po Brexicie dostęp do szkoły dla magicznej społeczności spoza Wielkiej Brytanii ponownie może zostać znacznie utrudniony. Ale mimo to warto ją posiadać, gdyż może stanowić znakomitą lekturę uzupełniającą.
Jeśli jesteś mugolem, książka może być doskonałym leksykonem i przewodnikiem. Zawsze będziesz mógł sprawdzić z jakie magiczne stworzenie miałeś okazję spotkać. O ile uda ci się przeżyć spotkanie i oczywiście uniknąć amnezjatorów i zaklęć modyfikujących pamięć. Ja na przykład mam wrażenie, że mój dom jest pod stałą obserwacją dyżurnego maga. I mój mąż nigdy nie widzi tej ogromnej akromantuli, która wypełzła spod szafy i usiłowała mnie zaatakować, a tylko małego i (ponoć) niegroźnego pajączka.

mclena | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Króciutki fajny dodatek do serii Harrego Pottera, którego autor Newt Skamander przedstawia po kolei co cechuje "bestię", jak jej definicja zmieniała się na przestrzeni lat, jak Ministerstwo Magii i Czarodziejstwa radziło sobie z ukrywaniem owych fantastycznych stworzeń przed mugolami oraz wszystkie 75 stworzeń wraz z opisem i ewentualnymi regulacjami, jakimi są/były objęte, zarówno same stworzenia, jak i ich rogi, kły itd z których były/są wyrabiane produkty o specjalnych właściwościach.

Ogólnie całkiem fajna ksiązka, lecz jak dla mnie o straconym potencjale. Rowling stworzyła z tego poradnik - trochę moim zdaniem nieudolny. Dużo bardziej przystepny byłby gdyby zawierał rysunki stworzeń (nie liczę tych naprawdę kilka sztuk, które ni jak miały sie do reszty). Jeszcze lepiej jednak by wyszło gdyby ten poradnik został uzupełniony np. przygodami Pana Newt Skamander'a w jaki sposób odkrywał owe stworzenia, co go spotkało, jak wyszedł z opresji... a tak... mamy dosłownie podręcznik,...

PABLOPAN | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego potteromaniaka. Początkowo podchodziłem do niej sceptycznie, jednak gdy dowiedziałem się, że nie jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy na fali popularności, a dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Comic Relief, natychmiast książkę kupiłem. Było warto! Tomik, choć cieniutki, jest doskonałym uzupełnieniem całej serii i pozwala przyjrzeć się zwierzętom, które już poznaliśmy na kartach powieści. Uświadomiłem sobie, jak bardzo tęsknię do świata wykreowanego przez Rowling i zazdroszczę ludziom, którzy lekturę Pottera mają ciągle przed sobą :)

itysiek_reads | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Kolejny przyjemny dodatek do serii opatrzony pięknymi ilustracjami i bardzo ładnie wydany, rzekłabym, że kolekcjonersko. :) Miło mieć takie książeczki i cieszyć nimi oko, a czasem nawet przeglądnąć, zwłaszcza, że dochód z nich przeznaczony jest na szczytny cel. Fantastyczne zwierzęta cieszą różnorodnością i magicznymi zdolnościami, a ich opisy zdecydowanie pobudzają wyobraźnię. Wyrazy uznania należą się tłumaczom, bo to na pewno nie lada wyzwanie, aby tak trafnie przetłumaczyć nazwy własne. Fanom serii o młodym czarodzieju na pewno przyda się małe kompendium wiedzy o występujących w książkach zwierzętach, bo można więcej się o nich dowiedzieć.