Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Galeria Książki
The Magnus Chase Book of Norse Deities and Mythical Creatures
Walhalla, Magnus,
Naddia

Gratulacje! Zostałeś wybrany na jednego z dzielnych wojowników Odyna i znalazłeś się w hotelu Walhalla. I co teraz? Ten niezbędny przewodnik po świecie bogów i bogiń, mitycznych istot i fantastycznych stworzeń dziewięciu nordyckich światów został przygotowany specjalnie dla ciebie, znakomity gościu. Zawiera najważniejsze informacje, wywiady, opowieści i osobiste uwagi, żebyś mógł uniknąć...

Ten niezbędny przewodnik po świecie bogów i bogiń, mitycznych istot i fantastycznych stworzeń dziewięciu nordyckich światów został przygotowany specjalnie dla ciebie, znakomity gościu. Zawiera najważniejsze informacje, wywiady, opowieści i osobiste uwagi, żebyś mógł uniknąć niezręcznych sytuacji i zacząć natychmiast i ze wszystkich sił trenować do Ragnaröku. Ratatosk już nigdy nie wyda ci się słodką wiewiórką i nigdy więcej nie pomylisz krasnoluda z elfem!

Mam nadzieję, że Przewodnik po światach nordyckich hotelu Walhalla zapewni ci zarówno oświecenie, jak i rozrywkę podczas twojego wiecznego pobytu w naszej wspaniałej instytucji.

źródło opisu: http://galeriaksiazki.pl/pl/p/Hotel-Walhalla.-Prze...(?)

źródło okładki: http://galeriaksiazki.pl/pl/p/Hotel-Walhalla.-Prze...»

Fantasy-Bestiarium | 2016-11-19

„Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich” autorstwa Ricka Riordana to fascynująca książka, która zabierze nas w fascynujący świat potężnych i nieobliczalnych bogów. Niniejszy przewodnik wydano w twardej oprawie i okraszono go ciekawymi i klimatycznymi ilustracjami, które zachęcają dodatkowo do zagłębienia się w jego treść. Podczas lektury przeczytamy liczne wywiady i historie opowiadające o losach walecznych bogów oraz poznamy, ważne zasady jak należy postępować z tymi potężnymi bytami, aby przypadkiem nie narazić się na ich srogi gniew.

Zagłębimy się w najmroczniejsze zakamarki Walhalli oraz poznamy potężnego Odyna we własnej osobie. Dzięki temu przewodnikowi po światach nordyckich żadne z mitycznych, fantastycznych istot nie będzie dla nas tajemnicą. Piękne Boginie i silni Bogowie z mitycznych podań i legend otworzą przed nami swoje sekrety i opowiedzą wiele fascynujących historii. Ragnarök zbliża się nieubłaganie i przeczytanie niniejszego poradnika może być ostatnią...

patusia_dorota | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Witaj!

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie umarłeś... Nie martw się jednak. Twoja śmierć przyniosła Ci chwałę(już na wieczność)! Odyn wybrał właśnie Ciebie(choć nie osobiście). Godne powinszowania(hip hip hura!). Skąd to wiem? To Hotel Walhalla. Inaczej by Cię tu nie było. Książka, którą dla Ciebie recenzuję jest dostępna tylko w tym miejscu. To przewodnik, który pomoże Ci odnaleźć się w nowej sytuacji. Przecież nie możesz czuć się zagubiony, czeka Cię Ragnarok.

Pomysłodawcą książki jest dyrektor hotelu Rick Riordan Helgi. Pracę te w większości zlecił jednak Hundingowi, który jak wielokrotnie powtarzał zadowolony w pełni nie był. On też wprowadzi Cię w świat bogów, istot, o których mogłeś nigdy wcześniej nie słyszeć(nie wszyscy wyznają wiarę w bogów nordyckich w tych czasach), a także da Ci rady jak przeżyć(hahaha) w tym miejscu... Zapraszamy do lektury Hotelu Walhalla. Przewodnika po światach nordyckich.

Wstęp mamy już za sobą. Drogi einherjarze pewnie chciałbyś się...

MarCyśka | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Bardzo dobre wprowadzenie do świata mitów nordyckich. Z humorem, krótko, zwięźle i na temat :) Obowiązkowy dodatek dla fanów Magnusa Chase'a. Imiona i nazwy tej mitologii to łamacz języka "level hard" ;) Zaciekawił mnie bardzo ten świat, dlatego od razu zabieram się za jakąś już bardziej rozbudowaną mitologię nordycką.
Na jeden wieczór w sam raz. Polecam fanom mitów i tym ciekawym tematu.

Książkomaniacy | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Gratulacje! Zostałeś wybrany na jednego z dzielnych wojowników Odyna i znalazłeś się w Hotelu Walhalla. I co teraz?

Sięgnij po Przewodnik po światach nordyckich, wkrocz do Hotelu Walhalla i rozpocznij jedną
z najwspanialszych przygód. To nie jest zwyczajny przewodnik - o nie! To coś więcej. To spotkania
z potężnymi bogami, magicznymi istotami i fantastycznymi stworzeniami. Wyrusz w podróż przez dziewięć nordyckich światów i pogłęb swoją dotychczasową wiedzę lub zacznij od początku - tak jak ja.

Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, wywiady, historie wzięte z życia bogów i osobiste (często kąśliwe) komentarze, a także dobre rady, dzięki którym w czasie spotkania z takimi istotami nie popełnimy żadnej gafy. Przydatne, no nie?

Na uwagę zasługuje również wydanie. Twarda oprawa, okładka niczym skóra jakiegoś mitycznego, groźnego stwora, wizerunki niektórych bogów i zdobienia. Nawet w takim przewodniku, jakim jest Hotel Walhalla, Rick Riordan trzyma się swojego stylu....

Sophie | 2016-10-06
Przeczytana: 19 września 2016

Za niecałe trzy tygodnie, 26 października swoją premierę będzie miał "Młot Thora", drugi tom trylogii "Magnusa Chase i bogowie Asgardu". Jednak możecie sobie umilić oczekiwanie (i co nieco sobie przypomnieć treść lub dowiedzieć się wieeeelu ciekawostek) i już dzisiaj chwycić za oficjalny dodatek do serii. Przed Wami "Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich"!

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=wtz6tzbELE8

Decannelle | 2016-09-06
Przeczytana: 05 września 2016

Kupując tę książkę, nie zdawałam sobie sprawy, że jest dodatkiem do cyklu, którego nie czytałam, ale i tak mi się podobała. Ciekawe spojrzenie na mitologię nordycką z (dużym!) przymrużeniem oka, uzupełnione krótkimi historyjkami.

Yivrett | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Jestem fanem twórczości Riordana, oraz całego uniwersum bogów i herosów w każdej jego książce, jednak ta pozycja to tylko i wyłącznie skok na kasę, zdecydowanie nie warty swojej rynkowej ceny. Książka jest napisana w formie przewodnika i stanowi zbiór informacji o bogach, gatunkach i mitycznych stworzeniach, wraz z krótką notką, która zazwyczaj jest prezentowany w inny sposób. Te notatki nie dość że są nudne, to jeszcze są irytująco "zabawne" na siłę. Byłbym zadowolony gdyby takie coś było dołączone do jednej z książek w serii Magnus'a. Ale jako oddzielna pozycja jest to coś czym nie warto sobie zawracać głowy, bo i nie poszerza porządnie uniwersum.

Psychociemna | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Mitologia nordycka jest o wiele mniej znana niż grecka i egipska. Jest ona pomijana na lekcji historii, przez co w wielu momentach miałam problem z zapamiętaniem imion bogów, ich historii itp. Ten przewodnik jest wręcz idealny. Zawsze kiedy nie będę zorientowana w sytuacji "kto jest kim" mogę zajrzeć do tej krótkiej książki i sobie przypomnieć :)

Krótko mówiąc książka jest zabawnym dodatkiem, który tak jak poprzednie jego książki uczą nas czegoś nowego.

Ejemka | 2016-09-03
Przeczytana: 02 września 2016

Książka jest bardzo przydatna przy czytaniu serii o Magnusie. Autor jak zwykle postarał się o proste, skrótowe wyjaśnienia oraz ciekawy sposób przestawienia historii postaci. Cieszę się, że została wyjaśniona sprawa Lokiego i latającego konia. :P Jedyne co mnie zniechęciło i trochę odrzuciło, to pojedynek na rap Frejra i jego miecza. Przeczytałam ten fragment tylko z ciekawości.